Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kubi-wan
    No jak to napsat... prostě v UbiSoftu jsou už pěkný de*enti. Když si hru koupim, tak bych snad neměl mít problém ji hrát kdy budu chtít, ne? Náhodou se mi podělá počítač a mám o aktivaci míň... a volat na ňákou jejich zákaznickou podporu? Osírka. Hru si má hráč prostě koupit a pak s ní nakládat jak chce, ne? Už je to jeho majetek... nebo by aspoň měl bejt, když za to platí svoje peníze. Fakt už tyhle ochrany vůbec nechápu. Když budu chtít na hru ochranu, natáhnu si na ni šprcku.
    • Povazovat software za majetek je ale iluze, sorry. U software se neplati ani tak za fyzickou podstatu toho co kupujes, ale za licenci pouzivani software (ktery se dale treba nesmi upravovat, menit, pouzit ke komercnim ucelum a cela rada dalsich ujednani a dodatku).
      • Jo jenže to je jako kdyby jsis koupil knihu a směl ji otevřít pouze 10x a pak si musel jít do knihovny jí vyměnit. Princip je dost podobný, u knihy taky neplatíš za samotnou knihu ale za myšlenku která v ní je a za tu práci kterou si někdo dal jí napsat.
        Otrava je to ale stejná.
        • Mechwarrior_bw
          knihy tiež chráni autorský zákon, tam si tiež iba majiteľom nosiča (papier+písmenká z farbiva). Ale obsah nemôžeš kopírovať (vzávislosti od právnej úpravy) a šíriť alebo z neho profitovať. A u knihy platíš aj za samotnú knihu, nie že nie... vlastne tá kniha/nosič je jeden z dôvodou prečo si ľudia kupujú fyzické knihy a nie ebooky, keďže v tomto prípade nosič slúži priamo k užívaniu jej obsahu ( u sw k tomu potrebuješ počítač ).
        • To je praxe. Knizky na papire je problem dal sirit, nebo je to obtiznejsi, nez jen zkopirovat data. Vsimni si, ze eBooky DRM maji.
          • GlaDOS
            Všechny eBooky DRM nemají. Spousta nakladatelů se snaží zákazníkům vyjít vstříc. Někteří jako DRM používají jméno, co vtisknou do eBooku a pak, kdyby se náhodou objevila na internetu, bude každý vědět, že ten dotyčný ji pustil ven. A ten zbytek, co používá klasickou DMR si se*e pod nohy, protože taková knížka jde spustit jen na určité čtečce, kterou má zákazník od nich koupenou. Takže pokud bych chtěl nakupovat ze tří obchodů, potřeboval bych tři čtečky. Takže spousta eBooků mají lehkou ochranu jménem nebo žádnou. Ty knihy s DRM jim lidi ani nechcou kupovat.
    • někde jsem četl, že je to stejné jako kdyby jsi si koupil zbraň, prodejce ti ji prodá a výrobce dobře ví, že mnoho z nich bude konat trestnou činnost, prostě vše je to o penězích a o mentalitě lidí co si dané zboží koupí, když UBI hru vydá, moc dobře ví, že x lidí bude hrát s crackem, stále spoléhá na lidi, co ocení práci a koupí si ji
  • Věřím, že těm, kteří si kupují hru a lá tři jednohubky to zatím opravdu nevadí - vždyť je to jen chvíle, kdy to vyšlo. Uvidíme, jak se na to budou dívat platící zákazníci za půl roku, až budou muset formátovat nebo přeinstalovávat.
  • Většině lidí nevadí, že mají v počítači virus... do té doby, než to zjistí tak, že přijdou o data... *15*
    • Mě to DRM Ubisoftu skutečně nevadí. Žádnou hru od nich jsem si totiž už cca. dva roky nekoupil.

      Kdo nehraje Creedy, nemusí ponorky a německé budovatelské strategie, ten na tom asi bude podobně jako já. Od Ubisoftu pomalu není co koupit. Hodně velkých řečí o pirátech, málo zajímavých her.
      • i to je dobrej postoj.Já ponorky a sama fishera zkrátka mužu....
        • Vidíš na Sama jsem zapomněl :L A je mě líto, že tvé oblíbené série skončily zrovna pod Ubisoftem, třeba Might and Magic pod Ubi vyloženě schází na úbytě. Takový potenciál a tak nevyužité.
          • já jsem spokojen ale z MnM máš pravdu *9*
            • Kdyby byli co k čemu. bylo by klasické M&M v modernějším provedení. Hodnověrní Heroes jak je hráči chtějí + série akčních spin-offů jako byl Dark Messiah of Might and Magic od Arkane, ale Ubi si na to neumí/nechce zajít.
            • Sak proto se to ani nejmenuje heroes... btw stacilo videt screen z boje a je to ctrl+c z H5 *11* edit: tim nechci rict ze 5 byla nejak spatna, ale chcit prachy za to ze neco zkopirujou a hodi tam svou ochranu a pul obsahu jenom kdyz jsi online je hnuj
        • Ponorky sú fajn, lenže oni vyslovene se*ú na zákazníka aj v tomto smere a posledné diely sú tak zabugované, že to až pekné neni *10*
          • máš pravdu ale fandu to nezastaví.... *3*
  • mel jsem predobjednany ACII, ale kdyz jsem se dozvedel o ty DRM jak bude fungovat a zhodnotil tu super rychlost a funkcnost meho netu od O2, tak bych si to nikdy ani nezahral, protoze bych tam se dostal leda do menu
  • Umaroth
    Já celkově DRM vůbec nechápu. Vždy ale VŽDY piráti hrají hru buďto před vydáním, nebo den po vydání. Takže jako ochranný prvek naprosto, ale ultimátně selhává....tak proč ??? Akorít s tim ser*te platící zákazníky, koho baví někde aktivovat 20 cdklíčů, abych si hru zahrál. Třeba forma steam/origin je v pohode. tam vložim cdklíč jen při instalaci a mám klid, tam mě nic neotravuje. Osobně si myslím, že nejlepší protipirátská ochrana je udělat kvalitní hru.

    PS: DRM stojí vývojáře/vydavatele peníze (naprosto zbytečné), tak proč se na to DRM, kterým si více škodí, než pomůžou nevykašlou a neprodávaj hry o rozdíl poměru ceny DRM levněji...
    PS2: Všichni by se měli kouknout na filozofii CDprojektu, protože ten tohle ví !
    • Prave, kdyby to DRM bylo alespon funkcni...takhle je tam naprosto na nic, crack ho okamzite smazne, takze to otravuje jenom platici.

      Dokud nevymysli poradnou ochranu, tak maji DRM smazat a vubec nepouzivat.
    • NonSuch
      podle me tyhle drm veci jsou akorat pro lidi co absolutne neorzumi pc a netahaji hry, pokud by ta hra nemela drm tak asi maji strach ze by pujcil svymu sousedovi, kterej by si ji nainstaloval a mhli by z jedne kopie hrat 2 lidi... si myslim...
      • dle mého DMR je akorát další forma, jak připoutat platící zákazníky, díky DMR se navýší počet lidí, co se tím začnou zabývat třeba na jejich stránkách, volají na podporu, posílají meily, ptají se kamarádů, řeší se to na new forech atd atd to vše je dle mého chytrý tah neboli reklama kterou jim tvoříme my lidi, co si to koupíme, i negativní reklama je pořád reklama, Anno serie má tu výhodu, že je to super hra a pro její kvalitu jim to za to vše stojí *3*
      • Nikde jinde to DRM nefunguje, a takhle cast lidi prece nemuze byt tak velka, aby se jim to vyplatilo...
    • Cele je to o tom, jestli se jim to vyplati a podle vseho se to Ubisoftu asi vyplati. Nicim jinym se to neridi.
  • Těm, co si to koupili, těm to zpravidla nevadí. Ne krátce po nákupu (za 2, 5, 10 let to bude taky jinak). Kolik lidí si to ale vůbec nekoupí? Hmmm? Hodně. Viz série Assassin's Creed.
  • Jestli to nebude tím že většina zákazníku ani neví že tam něco takového je. Prostě koupí nainstaluje hraje. Neřeší. Uvádí se to vůbec někde na krabičkách nebo tam jen někde napíšou nic neříkající "Tages" a nazdar? :-)
    • Presne jak pises. Koupil jsem a ochrane neni nikde ani slovo. Zjistil jsem to az s podobnych clanku.
  • To zase marketacka luza neco vymyslela....
    Prijde mi to jak o duvod vic proc tu hru ukrast.

    Mno hlavne ze se to nebude prodavat v bazarech.
  • nevznikl naopak tento článek aby Ubisoft zjistilo jak to posr.lo *1*
  • Protoze jsou hry pro deti a kdyz je kupuji rodice tak nemaji poneti co je DRM

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit