Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • VaZqeZ_EU
    Reakce na poslední video Warhorse od Roberts Space Industries: Love what you guys are doing! *2*
    • Doufám, že obě společnosti budou slavit co největší úspěchy - aby těm korporátním pablbůb spadla čelist až k IT oddělení v suterénu....
      • myslím, že korporátům to může být jedno, oni vydaj další COD a budou z toho mít větší balík, než by se kdy Warhorsům snilo... Pořád je tu dost lidí, kteří kupují hry jen podle značky a je to smutné.
  • wenceslaus
    Doufám, že to pomůže rozbít ty povídačky o tom, jak se rytíř musel zvedat na koně, jak nemohl sám vstát ze země, že meč je těžký a pomalý a Evropský šerm primitivní a pouze o síle.
    • Pleteš dohromady dvě věci - bojovou zbroj a turnajovou zbroj. Ta druhá byla opravdu těžká tak, že musel být rytíř zvedán na koně a nedokázal se sám pozbírat ze země.
  • Mart9
    Já už to chci hrát!!!!
  • walltar
    Souboj vypadá vážně zajímavě ... by mě zajímalo jak to nakonec bude vypadat až to budeme hrát. Jedna věc co se mě trochu nelíbí je to tlačítko, které automaticky blokuje, ale uvidíme.
    • Waltare reknu ti to takhle. Kdyby jsi chtel blokovat ala Mount&Blade tak nemas nejmensi sanci, ve videu je jasne videt, ze pri boji tam ty udery valil jak fredka. Budes rad kdyz budes stihat casovat bloky a obcas hodit nejaky ten utok. *3*
    • auto blokovani = rychle ti klesa stamina a az ti klesne tak jses bezbrany, nemuzes delat proti utoky. Pak muzes blokovat "manualne", to vyzaduje timing, ale umozni ti to navazat proti utokem .. imho dobre vymysleny system ..
      • 3 lidi - 3 příspěvky - 1 a ta samá pointa *1* *1* Kryton by k tomu měl vysvětlení *1*
    • No tak možná tímhle "automatem" nevykryješ všechno. Taky s ním pravděpodobně moc soubojů nevyhraješ, protože se jenom bráníš a navíc je tu i stamina - takže pokud se budeš příliš dlouho bránit- pak pravděpodobně díku tomu, že budeš pomalejší umřeš. Spíš bych to viděl jako kompromis, pomůcka pro hráče, ale stejně s ní souboj nevyhraješ - a taky tu může být funkce vypnutí, tu by asi spousta lidí uvítalo....
      • Tikov
        Tak nějak o tom přemýšlím a říkám si, že se člověk spíš víc unaví mácháním mečem či sekerou a dorážením na někoho, než vykrýváním takových úderů.
        • o to preci nejde .. je to herni mechanizmus .. to ze se Vavra snazi o realisticke stvarneni se nemuze odzrcadlovat ve vsem .. je to v prvni rade hra .. jinak je to o rozpohybovani neceho na metrove draze a zastaveni na 10 centimetrech .. obrance musi vynalozit vetsi silu aby to zastavil, proto vykryvas pod uhlem, aby se to rozlozilo ..
        • Když se nad tím zamyslíš tak blokování není žádná pr*el. Ty musíš tím mečem máchat taky a díky tomu, že nevíš předem jako útočník kam bude úder směřovat o to rychleji musíš mečem máchat. Navíc soupeř využije samotnou energii, kterou dodá švih mečem a pokud ty nemůžeš tento úder nechat sjet po vlástním meči mimo tvé tělo tak jej musíš zablokovat bez pomoci jenom svojí energií, takže tak jednoznačné to tedy není. Navíc musíš brát v potaz, že lidi nejsou stejní a jak říkal Viktor tak je to rpg a tvůj soupeř může být lépe trénovaný, tudíž více staminy, na druhou stranu ty můžeš být rychlejší než sra*ka a tak je jasné, že budeš muset spíš útočit.

          Jinak se mi líbil ten přímý zásah, pusobí na mě dost fyzickým dojmem a představa, že bych to hrál na Oculu. Mám z toho stejně nepříjemný pocit jako každý chlap když vidí nějaké video, třeba Skatebording alá drtič koulí.
        • Lawliet
          Podle mě je těžší právě blokovat, protože jednak držiš svůj meč a jednak pohlcuješ tu kinetickou sílu protivníkova meče. Přece jen uvést ho do pohybu musí být lehčí než ten pohyb té hmoty zastavit vlastní zbraní. Krom toho častěji vidíš někoho na kolenách s mečem nad hlavou pod přívaly protivníkova útoku. Daleko lepší taktika by podle mě bylo uhýbaní meči, než pohlcovat každej náraz vlastní zbraní.
          • Paulcz
            Blokovat by se nejspíše mělo tak, že právě onu kinetickou energii nějakým způsobem usměrníš, meč sjede po štítu nebo po meči, takže to je podobné jako by máchnul vedle atd. Případně blokuješ úderem, takže se energie vyruší. Ale jako je to spekulace z mé strany :) Byl bych rád pokud někdo napsal jak to doopravdy je.
            • Lawliet
              No právě podle mě něco jako usměrnování energie v tomhle druhu šermu neexistuje. Štíty se dělaly často v kombinacie se dřevěm a to z toho důvodu aby se ti týpek zasekl do štítu a ty ho našpízoval popřípadě podřízl jako kozu. Dále proč vůbec blokovat, když chceš, aby se o tebe protivník jen otíral? To už je lepší vyhnout se úplně a pak ho píchnout a blokování úderem mi příjde trochu jako hvězdné války, kde meče nic nevážili a vypadalo to, jako by zároveň útočili oba a po nárazu mečů u sebe v proudu jisker se zvládli ještě přetlačovat silou a zatínat na sebe zuby.

              Samozřejmě jsem lajk a používám jenom mozek.
            • Tikov
              Tak já mám zkušenosti jen ze šermu bodákem (řekněme v dobovém kontextu těžké kopí) a základ je odbývání do stran- takže užívání páky a usměrňování energie nepřítele mimo tělo- což mi IMHO přišlo snazší než dělání výpadu
    • tomocz
      blokuje automaticky, ale když ho budeš držet zmáčklé pořád, tak ti bude rychleji ubývat stamina, tudíž se to moc nevyplatí :)
  • Je to naprosto genitálné!
  • ucho
    já doufám, že kromě změn počasí a denního cyklu uvidíme i zimní verzi krajiny... to by byl teprve nářez :)
    • Lawliet
      Hele v to jsem taky doufal. AC3 mě v tomhle otevřela oči.
  • 700 000 !!
    • VaZqeZ_EU
      ..včera v noci někdo zrušil ILLUMINATUS tak polovině lidí málem trefil šlak. Říkaly mu "Pledge Troll" ale teď tam opět je, tak nevím..
    • Paulcz
      http://kingdomcome.cz/wp-content/uploads/2014/01/opraski.png :)
    • Keyz
      Snad borci co koupili drahé hodnosti to ke konci nezruší.
  • wenceslaus
    Pro ty, co tvrdí, že se meč není tak rychlý... http://www.youtube.com/watch?v=ln94E9AGYTc
    • Super technika, ale neco mi rika, ze na cloveka v brneni by to moc pouzit neslo, Leda, ze by ho chtel trochu poplacat po helme ...
    • Lawliet
      Jestli někdo něco takového použije proti mě ve hře, tak stím je*nu a při odinstalovávání vezmu sebou ještě microsoft office a VLC player.
    • VaZqeZ_EU
      ..to snad záleží na typu meče, použitých materiálů, fyzické síly osoby, množství, váze oblečených prvků a způsobu připevnění k tělu ne?
      • wenceslaus
        Ano, šerm ve zbroji je odlišný. Rozhodně ale dosahoval rychlosti v Kingdom Come,
        • omg tak k čemu všechny ty slova? Prostě ta technika, kterou jsi ukázal, by se ve zbroji nedala použít. Jedině, že by se ji snažili použít oba protivníci, ale to by museli mít oba tvou školu :)
          • wenceslaus
            Talhofferovu, ne moji. Jde o to, že to není zas tak odlišné.
            • A abysme nebyli ve všem v protikladu, tak samo souhlasím s rychlostí meče o tom žádná ;)
            • Ale tak jako dobře, já se nechci nějak hádat. Talhofferova škola je samo super, ale neříkej mi, že věříš v úspěšný zakončení souboje pro člověka, kterej by tenhle styl (viz. tvoje video) použil proti týpkovi v brnění.
      • Přesně tak. Kdyby jeden z nich měl klidně i jen lehčí brnění, tak se hned tenhle styl nedá použít a musí na to jít uplně jinak a rozhodně to nebude takhle rychlý. To by zkusil jen jednou a naposledy :)
        • wenceslaus
          A odkud to máš, smílm-li se zeptat? Ve Fechtbuch běžně cvičí techniky i ve zbrojích. A měl jsi na sobě někdy vůbec nějakou zbroj?

          http://wiktenauer.com/wiki/Ambraser_Codex_(MS_KK5342)

          Ty techniky nejdou provést pomalu, pokud na tebe protivník nehodlá čekat. A zcela prokazatelně se používaly i v plné zbroji.
          • Zcela prokazatelně podle tebe...

            Techniky boje s dlouhým mečem proti nepříteli v brnění jsou teda popsaný naprosto jinak. Alespoň to tvrdil Fiore dei Liberi a ten toho věděl poněkud víc než ty. Odkazy ti sem dávat nebudu, google snad používat umíš.
            • wenceslaus
              Tak to se špatně chápem. Já chtěl jen dokázat, že šerm byl pořádně rychlý a že i ve zbroji nebyl o tolik pomalejší. Ty body na hruď a pod. by samozřejmě proti pancíři nebyli moc platný. Tu ránu do hlavy bych nepodceňoval, dokáže dost rozhodit a dala by se použít i ve zbroji.
            • O čem to mluvíš, jaký braní zbraně? Celou dobu je řeč o videu, který jsi postl výš. Žádný odebrání zbraně tam nevidím. Vypadá to tak na 2-3 styly (jestli to není jen jeden lehce odlišnej), kdy si dělaj rychlý výpadu na hlavu. Takže ještě jednou. Kdyby tenhle výpad někdo provedl proti někomu, kdo má brnění, tak s největší pravděpodobností neuspěje. Což ve své době moc dobře věděli a proto to taky nepoužívali. Jen pro upřesnění, pořád mluvím o tom tvým videu, abys zde zase nepletl pátý přez devátý.
            • wenceslaus
              Prokazatelně podle Talhoffera.
              Vzít nepříteli zbraň (cože je na jednom z těch obrázku) vyžaduje velkou rychlost a přesnost at už ji bereš komukoliv.
    • http://www.youtube.com/watch?v=k6BBq9zE2pY

      taky pěkný, ostatně na youtubu je toho mraky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit