Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To by bylo, kdyby se zavedla diskuze jenom pro přihlášené...
    • Jack1947
      Bylo by to splneni snu nejednoho navstevnika tady na diskuzich. ( o tom ze se da ve vlakne kde si to redakce sama preje, jsme se uz presvedcily sami).
    • A čemu by to jako bylo? Veskoslav by se vrátil k Boomovi, ke Smrtihlavovi nebo si vytvořil další acc.
    • Byl bych v pérdeli - protože games.cz nepodporuje možnost registrace lidí ze zahraničí....i když po dnešku už by mě to možná tak nemrzelo....a taky by to zase tak moc nepomohlo - jen by trolové odpovídali později než by se přehlásili....
  • wenceslaus
    Pro ty, co tvrdí, že se meč není tak rychlý... http://www.youtube.com/watch?v=ln94E9AGYTc
    • Super technika, ale neco mi rika, ze na cloveka v brneni by to moc pouzit neslo, Leda, ze by ho chtel trochu poplacat po helme ...
    • Lawliet
      Jestli někdo něco takového použije proti mě ve hře, tak stím je*nu a při odinstalovávání vezmu sebou ještě microsoft office a VLC player.
    • VaZqeZ_EU
      ..to snad záleží na typu meče, použitých materiálů, fyzické síly osoby, množství, váze oblečených prvků a způsobu připevnění k tělu ne?
      • wenceslaus
        Ano, šerm ve zbroji je odlišný. Rozhodně ale dosahoval rychlosti v Kingdom Come,
        • omg tak k čemu všechny ty slova? Prostě ta technika, kterou jsi ukázal, by se ve zbroji nedala použít. Jedině, že by se ji snažili použít oba protivníci, ale to by museli mít oba tvou školu :)
          • wenceslaus
            Talhofferovu, ne moji. Jde o to, že to není zas tak odlišné.
            • A abysme nebyli ve všem v protikladu, tak samo souhlasím s rychlostí meče o tom žádná ;)
            • Ale tak jako dobře, já se nechci nějak hádat. Talhofferova škola je samo super, ale neříkej mi, že věříš v úspěšný zakončení souboje pro člověka, kterej by tenhle styl (viz. tvoje video) použil proti týpkovi v brnění.
      • Přesně tak. Kdyby jeden z nich měl klidně i jen lehčí brnění, tak se hned tenhle styl nedá použít a musí na to jít uplně jinak a rozhodně to nebude takhle rychlý. To by zkusil jen jednou a naposledy :)
        • wenceslaus
          A odkud to máš, smílm-li se zeptat? Ve Fechtbuch běžně cvičí techniky i ve zbrojích. A měl jsi na sobě někdy vůbec nějakou zbroj?

          http://wiktenauer.com/wiki/Ambraser_Codex_(MS_KK5342)

          Ty techniky nejdou provést pomalu, pokud na tebe protivník nehodlá čekat. A zcela prokazatelně se používaly i v plné zbroji.
          • Zcela prokazatelně podle tebe...

            Techniky boje s dlouhým mečem proti nepříteli v brnění jsou teda popsaný naprosto jinak. Alespoň to tvrdil Fiore dei Liberi a ten toho věděl poněkud víc než ty. Odkazy ti sem dávat nebudu, google snad používat umíš.
            • wenceslaus
              Tak to se špatně chápem. Já chtěl jen dokázat, že šerm byl pořádně rychlý a že i ve zbroji nebyl o tolik pomalejší. Ty body na hruď a pod. by samozřejmě proti pancíři nebyli moc platný. Tu ránu do hlavy bych nepodceňoval, dokáže dost rozhodit a dala by se použít i ve zbroji.
            • O čem to mluvíš, jaký braní zbraně? Celou dobu je řeč o videu, který jsi postl výš. Žádný odebrání zbraně tam nevidím. Vypadá to tak na 2-3 styly (jestli to není jen jeden lehce odlišnej), kdy si dělaj rychlý výpadu na hlavu. Takže ještě jednou. Kdyby tenhle výpad někdo provedl proti někomu, kdo má brnění, tak s největší pravděpodobností neuspěje. Což ve své době moc dobře věděli a proto to taky nepoužívali. Jen pro upřesnění, pořád mluvím o tom tvým videu, abys zde zase nepletl pátý přez devátý.
            • wenceslaus
              Prokazatelně podle Talhoffera.
              Vzít nepříteli zbraň (cože je na jednom z těch obrázku) vyžaduje velkou rychlost a přesnost at už ji bereš komukoliv.
    • http://www.youtube.com/watch?v=k6BBq9zE2pY

      taky pěkný, ostatně na youtubu je toho mraky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit