Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tuco

    Po zkusenostech s PF: Kingmaker i  WOTR, nemluve o jinych studiich, je to dle meho velmi rozumna praktika. Na stranu druhou, mi taky cuka ;)

  • Zdar. 

    1. Nemám rád užvaněné hry stejně jako ty, ale tady mě to nějak nevadilo. Byť tam jsou občas pasáže, kdy už jsem začínal být netrpělivý. Ale celkově tady ty kecy přispívají k atmosféře a nevysírají. Ale je jich fakt hodně.

    2. Pokud dáváš Angličtinu tak, že si pustíš film v AN a občas mrkneš na titulky, tak to dáš v pohodě. Já se nepovažuji za nějakého nabouchance a rozuměl jsem všemu.

    Pozor, jsem ovlivněn tím, že to univerzum trochu znám, mám přečteného Ragnara, Gaunta, Eisenhowera a viděl jsem Ultramarines. 

    Takže i když nejsem jeden z těch magorů, co spí s bolterem v posteli, tak mě to uchvátilo.

  • myslim ze v recenzii pisal o nedpriemernej anglictine ako porebnej, alebol to bolo inde spomenute? proste s primernou tam nelez by som povedal...


    o sa tyka BG3 dost ta chapem, to iste som pocitoval aj ja, no snad dakedy BG3 aspon raz dohram, raz ...

    co sa tyka tych postav v BG3, kazdy tam ma nejaky problem v osobnosti alebo co, tie postavy su dost mimo, preco tam nemoze byt niekto normalny bez problemov? (jeden tam paktuje s demonom, druhy je upir, treti potrebuje sat magiu, stvrta je zverenkynou temneho bozstva  a tak dale....wtf?

  • ono, to som sice videl, ale nekukol to. Za mna by tiez bodlo aspon riadkove vysvetlenie niektore pojmy z toho univerza, bo aj v recenzii pre nezasvateneho pouzivate slova ktore pre nefanboya nie su pochopitelne. (recenziu som medzicasom stihol precitat)

  • Houdini

    Práve kvôli etrémnemu loadinu všetkého a zabugovanosti som nedhral Pathfindera :( takže za mňa dobre, že B3 dostali Lariani,

  • proto nehraju hry po vydání, lepší je nechat rok dva uzrát a pak hrát nějakou kompletní nebo ultimate edici

  • Rád bych tady všechny upozornil, že hra je od aktu 3 (tedy zhruba od poloviny celé hry) v dost žalostném stavu. Je toho plné Steam forum, sám jsem se dostal do situace, kdy nemůžu postoupit. Ostatní reportují problémy se startem vedlejších Q, některé scény společníků se nespouštějí, jindy dojde k přeskočení části hlavní příběhové linky a zbytek pak nedává moc smysl. Owlcat teď skoro každý den vydávají malé hotfixy, přičemž dneska by měl vyjít i větší patch. Já asi budu muset hrát znovu, protože mám zabugovaných několik Q od společníků, které kvůli chybám ve skriptech prostě nenaskočily korektně. Některé talenty jsou taktéž zabugované, takže určité kombinace jsou brutálně OP, ikdyž být nemají. Pokud někdo postupuje pomalu, tak se do toho pusťte, ale osobně bych důrazně doporučil dát si s postupem práci :D

    Kromě toho bordelu, se vše hraje pěkně a jsem velice spokojený jak se settingem, tak i zbytkem.

  • "40K Timeline EXPLAINED Everything You NEED to Know Warhammer Lore" na youtube. Nic jiného podle mého nepotřebuješ, vše ostatní si nagoogluješ v průběhu hraní

  • LessPh

    Ne nezvládl, ale BG3 je prostě jen roztahaná a nudná.

  • LessPh

    Díky za reakci, asi to není pro mě no :-)

  • Mám dotaz ohledně nutnosti znalosti lore Warhammer 40k. Kde je nejlepší stránka/online encyklopedie kde se dá zjistit dostatek informací k tomuto RPGčku tak aby si jej clovek užil, ale zároveň aby nemusel pročítat půl tisíce svitků i o tom nejmenším prdu který se ve světě warhammeru odehrál 🥲

    Jednoduše řečeno nezbytný lore pro hraní Rogue Trader.

  • 1. hra je mnohem vic rozfazovana nez BG3 a nejsou tam ,,male ukoly,, a z vetsiny vyresenych Q mas uspokojivy pocit

    2. Anglictina neni slozita (s Elysium se to podle me vubec neda srovnat, ale nejsem dobry anglictinar :) ale je tam TUNA textu. Vic nez tuna textu...je ho tam neuveritelne mnozstvi.

    3. vyber skillu resis casteji nez v BG3, protoze lvly tam odsypaji pomerne rychle a navic vetsina tech skillu a perku atd. je z naprosto neznameho sveta...zadny fireball...a nejcasteji maji vselijake vedlejsi ucinky a podminky a kdo vi co....

    4. pokud te svet nezajima z toho duvodu, ze te ,,nebavi,, tak ta hra asi neni pro tebe. Tuna textu ktery se neustale venuje svetu ve WH.

    Jeden z nejvetsich nedostatku te hry, je nahravani uplne vseho....proti tomu je Starfield zlaty...

  • Castecne mas pravdu, ale pro mne je

    RT mnohem lepe napsany

    ma mnohem vic vrstev - od spravy postavy, po partu, pres lod az po planety

    veci typu originalni reseni obchodovani, neexistuje omezeny prostor inventare....boze jaka uleva

    spolecnici jsou opet pro me mnohem lepsi a lepe napsani nez ti v BG3

    tempo hry, ktere je opet rozmanite - od klasiky, kdy ve velkem meste ma clovek nekolik Q, ktere postupne plni az po faze, kdy hra pripomina spise jednotlive mise na ktere se vydavate. Do toho vseho nahodna setkani a eventy.

    epicke momenty a rozhodnuti...

    Tohle vse zpusobuje, ze BG3 ktere je dotazene do detailu na me ve srovnani RT pusobi neuveritelne plose.

  • flash789

    U her od Owlcat žádné streamlined QoL hraní nečekej. Jsou to komplexní megalomanské hry s tunou textů a mechanik. Pokud jsi nezvládl BG3 která je oproti tomu prostá hra tak to není pro tebe :)

  • LessPh

    Tohle už na utube po očku sleduju nějakou dobu a stále nevím jestli do toho jít nebo ne. Poslední RPG, které mě bavilo a prošel jsem 2x byl Wasteland 3, prostě všechno tam mi fakt sedělo (kromě druhýho DLC), ale hlavně TEMPO, prostě někam přijdu, mám tam nějaký úkol, vykostím spoustu nepřátel v solidním soubojáku a jdu do další lokaci, prostě za 2 hoďky hotovo s pocitem zadostiučiní. To samé zvládal ME2.. v lodi prokecat všechny, pak max. hodinová mise a člověk byl spokojený v jedné herní session. Hratelnost u obou výše zmíněných her byla streamlinovaná a odsejpala a bavila.

    Proč tohle píšu, protože BG3. Dal jsem tomu nakonec přes 20 hodin utrpení, skončil na konci prvního aktu a pak zahodil. Ta hra nemá tempo, člověk někam jde, než tam dojde, tak potká deset sidetracků, který aspoň mě vytrhávají z hratelnosti. Pokud se vyhýbám sidetrackům a jdu jen rovně, tak pořád musím chodit do tábora obnovovat ty stupidní body. Ve finále za 3 hodiny vlastně nikam nedojdu a celý to působí jako ztráta času, který nemám a musím si vybírat, kam ho investovat. Navíc celkově ty charactery mě přijdou prostě špatně napsaný, chovají se divně.

    Takže mě hlavně zajímá tempo a faktor zábavnosti u Rogue Tradera. Jsem zastánce her bez moc textů, na to mám knížky a ne hry. Ale chápu tady toho textu je hodně, ale jak funguje? Je to tak, že si člověk hodně pokecá v nějakým hubu před misí a pak vletí do nějaké instance, kde je jen čirá gameplay, max. pár charakterů sem tam k rychlému prokecnutí / rozhodnutí? Instanci dodělá, zaklapně knihu a posune se dál? Je hra streamlinovaná a odsýpá hraní (ne že se furt budu muset řešit výběr skillů jako v BG3 nebo se pořád vracet do tábora jako kokos.. prostě se nevhodně ve všem vleče).

    Zároveň mě WH svět vůbec nezajímá, ale to si myslím, že není překážka, užil jsem si všechny 3 TW:WH. 

    Jak je to s angličtinou? Mám zdokumentovanou C1, ale třeba jako texty v Disco Elysium byly fakt moc. A nevěřím nikomu, kdo má průměrnou  angličtinu, že tomu vůbec rozuměl. Jak je to tady? Je to lehká angličtina nebo se ztrácí i rodilý mluvčí (DE případ)?

  • delO

    otázka je, jak to bereš. Já za etalon klišé v rámci RPG považuji právě styl Divinity a BG. Tenhle typ fantasy je ten nejlacinější a nejčastěji kopírovaný, i když v rámci toho kopírovaní to teď dohání styl ala Giger. 

    Netvrdím o Warhammeru, že je to etalon originality, ale kdykoliv si vyberu svět Warhammeru před stylem světa ala BG3, protože v rámci mého osobního nastavení je pro mě mnohem přitažlivější a troufnu si říci, že to tak bude i u těch lidí, co píší, že je to lepší než BG3. Já si nemyslím, že je to lepší hra, já si myslím, že Lariani neumí dělat dobré světy a svět je např. pro mě půlka dobré hry. 

  • flash789

    Owlcat se už etablovali s Pathfinder Wrath of The Righteous. Tedy hrou která je za mně mnohem lepší než BG3. Je velká škoda že jim do klína nespadla i tahle licence, ale WH taky super. 

    pěkná recenze, je vidět že když hra baví lip se to píše.

  • jakoze wh40k neni prabervene a etalonem klise? 😂

  • ako nefanusikovovy (bleb slovo), co takeho ponuka Warhammer vlastne? (ci uz 40k alebo klasicky), brutalita? bleh (pripada mi to ako lacny trik na metalheads deticky - nebite ma, metal hudba patrila isty cas k mojim top, a to som uz dieta nebol)

    a dalsia vec, mi pripada ze fanboys staci ta brutalita a pak parkrat pekne zformulovat nejaku hlasku k slovu Cisar a je to! :)  (je to aj v recenzii, co som ju zatial tak nejak poskakal, ale planujem ju precitat celu, nech som v obraze)


    +ista cys este za ery tlacenych medii bol obcas zvyk ze sa aspon v skratke vyjadril nejaky iny clovek/recenzent, obcas bola aj druha strana mince, pokial sa dobre domnievam, Aleš je takisto fanusik Warhammeru, vyjadri sa -aspon v skratke? (snazim sa pravidelne sledovat fightclub a gamesoff, ale nie vzdy sa zadari, cize jeho nazor na tuto hru som zatial nezachytil...)

  • delO

    to bude tím světem, BG3 má ve finále strašně nezimavý svět, nezajímavé lokace a art direction, který neumí tak vtáhnou. Je to další přebarevné klišoidní fantasy, naopak tady ten svět exceluje a dokáže vtáhnout ihned.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit