Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    *15*
  • schali
    Na úvod jedna věc. To, že si recenzenti myslí, že vědí proč hráči hrají rádi nějakou hru/herní žánr, ale ve skutečnosti jsou vedle, je opravdu velká chyba. Nejvíc to samozřejmě zamrzí u vývojářů, kteří jsou vedle jak ta jedle dnes a denně a podle toho ten dnešní herní průmysl vypadá. Brian Fargo k nim však určitě nepatří, přestože jsem mu nevěřil, tak potvrdil, že to know-how tam je.
    1. Co se týká samotné recenze, uvěřitelnost postav, příběhu nebo úkolů nebudu příliš komentovat. Mě svět Wastelandu nijak nevadil. Nejsem zrovna typ hráče, který by si vytvářel ke hře osobní vztah skrz výše uvedené atributy a nebylo to tak ani u starých Falloutu, pro mě tedy žádná změna. Někdo to může vidět jinak, prosím, ale já si myslím, že RPG stojí na něčem jiném. 2. Procentuelní pravděpodobnost úspěchu např. u otevíraní sejfu apd. - systém kdy uroveň skilu ovlivňujee úspěšnost považuji za vinikajicí, samozřejmě to vede k častému loadování, ale je to zábava a na hratelnost to mělo příznivý dopad. 3. Obsah beden je neustále to samý, náboje, zbraně, lékárny, apd. - mě osobně to přijde normální, bavilo mě otvírat bedny. Nábojů jsem měl do určité fáze hry často nedostatek. 4. Postupně musíte zvedat úroveň dovedností - tomu já taky říkám naprostá drzost, jak je vůbec možné aby to bylo pořád uměle obtížnější, jooo kdyby to tak bylo přirozeně obtížné to by byla jiná. 5. Vítky k nepřátelům jsou podle mě iracionální, to že má kanibal na začátku méně HP než na konci - komu to vadí proboha? Kdyby se jmenoval Big kanibal bylo by to lepší? 6. Systém lootovaní a to že je nutný lootovat bedny třeba opakovaně když nemáte dost vysoký skill - tady už mě to fakt hlava nebere, jak tohle může někdo kritizovat a ještě vzapětí dodat, že vypadne pár nábojů když před tím napíše, ze je nutný lootovat jinak nemáte dost peněz na koupení nábojů. 7. Soubojům chybí vývoj - nepřijde mě to, prostě souboje jsou takový jakou máte obtížnost, skill, zbraně a vybaveni - tak to má přece v RPG být(spousta dnešních RPG to nemá, přitom je to základ všeho a nikdo je za to nekritizuje, možná si toho recenzenti ani nevšimnou když to ve hře ani neexistuje - ta balance). 8. Souboje prodlužují hru - to je snad normální, zvlášť u tahových soubojů. Když sou zábavný jak autor sám píše, tak je to snad proboha klad a ne zápor. Navíc souboje jsou klíčovou součástí každé RPG hry, pokud jsou povedené, tak jsou to obrovský plusový body. 9. Rozvoj postavy - je funkční a motivační - to je mnohonásobně víc než nabízí většina moderních RPG. Atributy mají ve své většině vliv na hru(dokonalý to pravda není), skily mají význam, má smysl si je navyšovat, protože je využijete třeba jenom abyste získali pár nábojů, nebo protože to tak autoři nastavili a neudělali byste bez nich qwest - tak to má ale fungovat. 10. Test úspěšnosti se dělá na skill a ne na atribut - jedná se o o rozhodnutí autorů, hráč s tím může počítat už na začatku hry, není to žádná tragedie nebo fatální chyba. Systém kvůli tomu není nesmyslný. 11. Přiznám se, že neznám XCOM, ale nenapadlo by mě srovnávat RPG se strategií. Důvod je prostý, nikdy jsme žádnou strategii nehrál, protože mě to jako hráči nic neříká, podobně jako autorovi recenze neříká nic tahle hra.
  • Pokud se nepletu max nebo skoro max hodnocení od Grygara. A rozhodně bych s ním souhlasil.
  • Tam dostane kazde PC houno dostane 9/ 10...pchaju sa do zadku PC detom co je 99% komunity a generuju zisky z pay per click reklamy...to nie je seriozna stranka ale produkt na zarobok z reklamy...vsetci konzolisti tam maju ban a mazu sa tam i slusne prispevky ak su proti PCckarom.
  • klídek, relax, pro tebe je dobrá, pro mě je ztráta peněz...
  • Prosim te, uklidni se. Co to je za vylevy?
  • Tahni do hazjlu. Spatna hra to urcite neni.
  • to neni odpoved
  • sector. sk xDD to jsou největší trágedi panebože, tam každá PC-exluzivita je braná za svatou...
  • Na internete to má hodnotenia okolo 8 a 9 a na sector.sk tomu dali 9.5. No bude asi dosť záležať na tom, ako tá hra komu sadne. *4*
  • Recenzia je dobra, vystihuje mnohe problemy ktore Wasteland 2 jednoznacne ma. Osobne by som nesuhlasil s tou zabugovanostou, osobne ma zatial nestretol ani jeden zavaznejsi bug.
    Rovnako ako staznosti na percentualne sance...je to RPG , ak raz vrazim skilly do bojovych a potom mam male sance na unlocky , tak je to moja chyba a nie chyba hry. Ak potom reloadujem kazdu bednu kde mam vdaka svojmu rozhodnutiu 12% sancu a otravi ma to, je to len moja chyba.
    Na druhej strane to o RPG systeme je pravda, je mdly , nezaujimavy, nelogicky. Rovnako ako subojovy system, nema hlbku a casto ani logiku, aj ked posledny patch to zlepsil. Krytie je otrasne, hlavne jeho graficke stvarnenie.
    Na hre je najlepsia nelinearnost a moznosti rieseni, to je vlastnost, ktoru vacsina linearnych koridorov dnesnej doby riesit nemusi a aj vsadepritomne odkazy.
    Ako celok hra nie je zla, ale ani zdaleka nedosahuje na kvality tohtorocneho Divinity, za mna osobne 7/10.
  • BubbleBum
    A ještě jedna věc mě točila - a to je úvod do hry v rámci reloplayingu.
    Dobrá, udělám si partu, je tam věkový složení postav 20 - 70, rasa, co kouřím cíčka, vyznání atd a ta hra mě vezme a strčí mě někam do díry uprostřed pustiny s tim, že sem ranger a mám jít hledat nějaký antény. Co sem dělal 40 let předtím nikoho asi nezajímá, proč sem tam, proč sem vůbec ranger, proč mám sebou 3 další lidi.
    Já si dokázal substituovat a představit si, že vedoucí mý party, Guru Jára bude asi pěkně ouchly, protože si sebou vzal do party Aničku Barboru Škrolovou, která se vrátila zrovna z vězení a protože člověk potřebuje i ženu protřelou životem, má sebou i Boženu Němcovou, kterážto jako správna hospodyně neskočí jen pro pírko přes plot ale vylootuje každou bednu. Zakončenou kámošovou 40 letou matkou Larisou.
    Nic tam není ( stejnej problém sem měl s divinity ), všechny fallouti měli nějak úvod a zase připomenu teď mnou hranej Dragon age - to je uplně jinej level.
    Jo a poslední věc - kde se tam sakra vzalo takových sejfů, to tam někdo v post apo světě rozjel továrnu na sejfy, který se tam válej na každym rohu. Nebo vyrabovali továrny na sejfy, který si lidi dali do domů a který sou očividně k prdu, když je dokáže cracknout Anička Škrlová? Detail ale mě to kazí dojem z uvěřitelnosti světa...
  • Keyz
    To bych bral. Že lidé očekávali více. Také jsem čekal (doufal), že to nebude tak hnusné... Tedy čekal jsem v tomto ohledu více.

    Ale pak stejně nelze vytknou chyby jedné hře a stejné chyby nevytknout velké hře, ke mají více možností jak tyhle věci řešit před vydáním. To je to co mě zaráží.

    Navíc jak jsem psal. Jinde to někdy není ani možné dohrát a tam ty slavné značky naprosto sedí.
  • tak nizke hodnoceni jsem tedy necekal...do levelu to psal kdo/kolik to tam dostalo?
  • Keyz
    To je pak je velice jednoduché. Nečíst, používat ten program na blokování registrovaných uživatelů a oba budeme spokojení *3*
  • Mega troll... a nudny trolll
  • Přesně tak. Do písmenka souhlas.
  • BubbleBum
    Tak tak, Divinity bylo super herně - fakt mě bavilo to hrát se všim všudy, jediný co mi teda nesedělo byl pixel hunting ( najdi 4 tlačítka o velikosti jabka ) a občas ne uplně jasný puzzle. Dialogy mě taky moc nepřesvědčily, stejně jako příběh, nemohlo mě to zajímat míň ... No a grafika - to už je každýho vkus, mě ta stylizace nevadila a celkově se mi to i docela líbilo.
    Jinak wasteland nemá zatím nic. Grafika je opravdu zásadně ošklivá, lokace sem nepotkal zajímavý a celková stylizace - přišlo mi, že tam roste nějak moc trávníku :) Herně je to taky špatný, věřil sem že to zachrání epičnost příběhu a questů, ale brouzdat se 40 hodinama patosu aby sis moh něco užít, mě taky moc nebere.
    Přijde mi, že celkově je W2 daleko pod úrovní her z roku 2007 ( Mass effect, ač jinej gameplay, tak pro mě je stěžejní příběh a questy, samotná herní náplň je pro mě vcelku vedlejší, hlavně aby mě to hraní nesralo, což mě u W2 hodně sere - i takový detaily, jako quest otevírání dveří a rozsvěcení pomocí člena party - ok proč ne, ale kuva když už to proběhnu, což kvůli blbýmu ovládání a tomu že se jaksi v tom generickym prostředí ztrácim, zabere 15 minut, tak proč do prele musim celou tu věc absolvovat cestou zpátky - to je blbej design questů a protahování herní doby - čili za mě špatně )
  • martin.mares.984
    No vis on je asi problem v tom, ze prave hry jako Wasteland, Torment nebo Dreamfall dostaly takovou podporu na KS, protoze hraci chteli patrne titul, ktery nebude trpet bolestmi soucasnych AAA her nebo alternativu, kde vyse zminovane chyby (stupidni dialogy, klise atd.) nebudou. Nezlob se na me, ale Wasteland 2 na me zatim dela dojem jako hra ovencena typickymi AAA klise oblecena v retro kabatku, hrajici na nostalgickou notu leda tak hlubsim a slozitejsim hernim systemem. Naprosto nechapu, proc treba neni Wasteland 2 ve 2D, kde tenhle typ RPG stejne funguje nejlip. Z tohohle pohledu hodnoceni rozumim a jenom doufam, ze Tides of Numenera bude v danych ohledech nekde jinde.
  • Smejkalovi se nepodarilo Farga pumpnout vo prachy na "profesionalni" lokalizaci, tak mu aspon nachcal do marmelady pomoci 6/10 recenzi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit