Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chim
    Jen pár dotazů:

    Četl jsi celou recenzi nebo jen to číslo na konci?
    Víš jak je definováno slovo "recenze"?
    Kolik hodin si tu hru hrál?
  • vonTossis
    Hele, mně se nový Mordor líbí a Wasteland 2 ne. A to z toho důvodu, že Wasteland není zábavný a nehraje se dobře. To není o tom, jak moc je nebo není komplexní. Divinity je hra náročná, dává ti možnosti svobodného jednání a funguje. Baví.
  • A jeste nasvaleni elfove s velkyma kladama jak ve WoW, z toho jsem vzdycky uplne hotovej.
  • Já chtěl bych ten nejlepší jak nikdo předemnou....
  • tož proč se tak ponižuješ, prvně kradeš nicky, tvoříš nicky a teď tu ze sebe děláš blázny... Máš nějaké sociální problémy nebo co??
  • Je to přesně takové hodnocení, jaké si ta hra zaslouží.. s velmi dobrým dodatkem, že opravdoví staromilci s očima zalepenýma růžovými býlemi si můžou přidat bod až dva.
  • To přímo miluju jen je škoda, že ty vlasy nejsou ještě špičatější a tváře trochu víc dětské. Jinak mi tam strašně chybí oblázkové město a taky bych chtěl svého pikachu.
  • souhlasím až na toho Wolfa, tam ta velikost je taky způsobena mizerným enginem a ne kvalitou textur např..
  • Naprostá pravda.
  • WalkingWad
    6/10 ? To si děláte p*del.. 7/10 bych pochopil, ale tak málo ? I kdyby tam byla jen půlka obsahu, je to zábavnější hra než většina novodobých #$^k. Napsal bych k tomu víc, ale stejně to nemá smysl :)

    (zde vložte mnoho nadávek)
  • vonTossis
    To, co čtu v recenzi by mi ve výsledku mělo dát pochopit, proč autor zvolil číslo jaké zvolil. Já tomu říkám obhajoba toho čísla. Můžeme tomu říkat jinak. Chtěl jsem tím naznačit, že u této recenze mi to jako celek i s tím číslem dávalo smysl. Mnohdy to smysl vůbec nedává a mám pocit, že obsah je nějaký a číslo úplně jiné. Možná z důvodů, aby číslo např. vůci konkurenci nevyvolávalo rozpaky. Protože většina (myslím si) jde stejně jen po čísle a recenzi si ani nepřečte.
  • Je to skvělá hra, jen je škoda, že to není trochu víc jako DS. Víte takový ten pokémon nádech. To doslova miluju.
  • Já jsem milovník všech starších RPG (třeba první Wasteland jsem dohrál v deseti letech) a Wasteland 2 jsem si většinu času celkem dost užil. Jenže přesto ale NAPROSTO SOUHLASÍM s drtivou většinou připomínek a výtek. Díky za tuhle recenzi. Je rozdíl dělat hru ku obrazu té nejlepší generace RPGček z dob minulých a zároveň líně prosrat hromadu věcí s tím, že "je to přece retro".

    Za sebe ještě dodám:
    1) Nesmyslně ohavná grafika - na grafiku většinou vůbec nehledím, ale když ono i na úplně první Fallout samotný se dívá milionkrát lépe a považuju ho za mnohem hezčí. Tohle je líný hnus. Doporučuju vygooglit o deset let starší hru, The Fall: Last Days of Gaia - a pokusit se najít alespoń tři rozdíly.
    2) Nefunkční systém náhody - řeší se to na Steamu i oficiálních fórech. 95% šance na unlock truhly, 3% šance na critical failure - šest failů za sebou a sedmý critical failure. Ehm? Jiný příklad - pokud je šance na zaseknutí pušky 0% a zasekne se za boj dvakrát a pokud je šance na zásah 100% a člověk se netrefí, pak to vážně není žádný confirmation bias, ale znamená to dvě věci - že je systém rozbitý NEBO že v rámci hry fungují ještě jiné statistiky a berou se v úvahu jiná čísla, jenomže o těch nemluví ani manuál, ani hra sama.. a tak z čísel ve hře dělá nepoužitelnou veličinu.
    3) Neskutečně dlouhé nahrávací časy a celkem nic moc optimalizace - to je jen a jen lenost a špatná práce ze strany vývojařů. A to, že je ta hra přece dlouhá/velká není žádný protiargument. Existuje opravdu hodně mnohem větších/delších her (které jsou navíc graficky na mnohem vyšší úrovni a tak by si nahrávání mohly spíš "dovolit"), u kterých quickload nebo přesun do jiné lokace netrvá ani polovinu času.. například Original Sin, New Vegas, Dragon Age.. a ne, mým počítačem to není - rozběhnu Metro Redux na ultra.
    4) Směšně gigantická velikost - po opatchování hra zabírá cca 25 giga. Jasně, harddisky jsou dneska velké a levné, tak koho by to zajímalo.. jenže když chce člověk instalovat ty nejhranější hry na SSD disk kvůli jejich zrychlení a stabilitě, tak to najednou zase problém je. Dá se to pochopit u hry, jako je nový Wolfenstein, například - ale fakt ne tady. Opět - ani délka hry nebo částečný dabing není omluvou, Divinity je méně jak poloviční a přitom v těchhle ohledech lepší nebo srovnatelné.

    ..dalo by se takhle pokračovat ještě dál - a jsem rád, že recenze se zabývá věcmi, které na jiných stránkách všichni přehlížejí.. jako třeba logičnost příběhu a chování postav, nebo například i jejich scaling vůči obtížnosti. Že jeptiška s revolverem dává třikrát takový damage a má jednou tolik životů, než robot zabiják? Ale ovšem, protože jste jí potkali později. Heh.. zbožňuju obtížné hry, ale musejí být výzvou - a ne jen líně nefér kravinou vycucanou z prstů. I tak si ale Wasteland 2 zaslouží pozornost pro nás, RPG fanatiky. Není to špatný zážitek a mnohdy baví - jenže je to hra skutečně skoro všude naprosto nesmyslně přeceňovaná.
  • hmm to jsem nehrál, co to je za hru? Vypadá docela dobře
  • La_Furia_Roja
    http://www.incgamers.com/2014/02/dark-souls-2-screenshots-show-stats-freaky-character-creation

    Takhle si já představuju pseudoRPG alá digimon digitální monstra *1*
    BTW. o pár řádků výš píšeš něco o dětinské grafice. A tohle vypadá jako opravdu velmi dospělé RPG :D
  • a ještě pobrali tolik mega...
  • La_Furia_Roja
    To jsem přece nenapsal já. Přece nemluvím jak ten homouš GGG *1*
  • http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140731101512/divinity2/images/9/91/Orc_fight_beach.png
    takhle si představuji dětinskou grafiku...
  • Jistě. Ale prostě obhájit si číslo *1*

    Jako, kdybych obhajoval proč mám raději rohlíky s kámošem který má raději housky.
  • Ta hra je naprosty crap (nemyslim grafiku to beru jako retro feel)! Ale takovou hru vydat v roce 2014 a jeste od Farga? *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit