Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Koupit si konzoli, která mi bude zakazovat hrát? Nejsem padlý na hlavu, abych tohle podporoval. Bohužel se ale opět najdou lidi, co si tohle nechají líbit a Microsoft se pak bude zase chvástat úžasnými prodeji. A je mi celkem jedno, jak to dopadne u PS4, věřim sice, že ti mají víc rozumu, ale pokud bude ten jejich systém podobný, rozhodně nebudu volit "menší zlo". Prostě nekoupim asi jedno.
    • "Prostě nekoupim ani jedno."

      APPROVED !
    • +10
    • Já už se rozhodl, že ještě nějakej čas zůstanu na PS3. Rok nebo dva po vydání PS4 už bude všechno jasný a budu aspoň vědět do čeho du. X-box sem nikdy neměl, takže tyhle věci sleduju spíš ze zvědavosti.
    • Tilwaen
      +1
  • Citace z článku: "Tak vidíte, ono to nakonec zas tak hrozné není" - to si dělá pšouky ten Homola, ne? *8*
    • Overwatch
      Proti všem těm spekulacím to fakt tak hrozné není. Nezapomeň, že se šuškalo, že prý by mohl Kinect sledovat lidi v místnosti a když by tam bylo víc lidí, tak by prostě stopnul film, protože se na něj můžeš koukat jen ty, ne x dalších lidí. Stejně jako hry. Plus měl poslouchat a zaznamenávat všechno, ne jen své příkazy. Bazarovky jen za poplatek, který by byl skoro stejný jako normální cena plné hry. Nutnost skutečně neustálého a nepřetržitého online připojení, bez kterého bys na Xbox One nespustil vůbec nic, ani hru, ani žádnou aplikaci a tuna dalších věcí. Když se na tyhle všechny zvěsti a spekulace podíváš a srovnáš si to s tím co to fakt bude dělat, tak to opravdu tak hrozné není. Mohlo být o dost hůř...

      Nikde neříkám jak je to parádní a jak už mám Xbox One předobjednaný, zatím je mi pořád sympatičtější PS4, ale musíš sám uznat, že ty původní spekulace byly fakt někde úplně jinde...
      • Přijde lupič, strči ti pistoli ke spánku a řve "peníze nebo život". Dáš mu vše co máš, von tě pustí a pak jdeš na policiji. No a tam ti řeknou: "A zabil vás nebo ne? Ne. V tom případě tak to opravdu tak hrozné není." A ty pak ještě běž a poděkuj mu jak byl na tebe vlastně hodnej.
      • Tak těm prvotním spekulacím věřila tak maximálně společnost přátel UFO a games.cz...
      • To je nesmysl, samozřejmě, že je to lepší, než spekulace, které byly absolutně mimo mísu. Taky mohl někdo spekulovat, že čas od času chce Kinect zasunout do škvíry stodolarovku, jinak exploduje - a hele, není to tak, supeeer!!
        Ale celkově vzato je to dost děsné, takže ta věta je opravdu mimo mísu. Respektive na mě to působí jako článek o katastrofách, zakončený větou: No vidíte, žádná hrůza!
    • Presne. Vypada to jako taktika ms, vypustime hruzne spekulace, aby se pak nase nova hnusna omezeni zdala vlastne jako mirna.
      • Přesně takhle to PR u velkých firem (korporací) dělají. Respektive úmyslně vypouští na veřejnost fámy smíchané i s pravdívými informacemi s tím, že později ještě "informace upřesní" a většina bečících oveček jim to pěkně sní i s navijákem.
    • v koncentráku uplně všichni neumřeli někdo se i zachránil... "Tak vidíte, ono to nakonec zas tak hrozné není" Homola
    • Tahle věta mě taky dostala..
  • No zatím jsem viděl jen hlasově ovládaný ovladač na televizi, pár sportovců, nějakou sportovní hru a jednu hodně špatnou střílečku se psem....je tohle skutečně na hry nebo na co že to je?
  • Nemusíte být připojení pořád k netu, ale když se jednou denně nepřipojíte nebudete moci hrát. To je opravdu gigantický rozdíl který až neskutečně mění situaci. *4*
  • nechapu proc jednoduse neudelaji dobrou konzoli a na ni nepodpori vyvojare dobrych her a muzou vydelavat prasule....ne oni porad budou neco prikazovat, zakazovat, upravovat a prekrucovat
    • Mno ja bych rekl ze kroky vedouci k potlaceni piratsvi a bazaroveho prodeje jsou prave temi kroky ktere maji podporit prave vyvojare.
      • jednak je otazka mira skodlivosti piratstvi a bazaroveho prodeje a hlavne tahle opatreni omezuji i lidi, kteri nepirati a bazarovky nekupuji/neprodavaji
        • To samozrejme je otazka ale fakt si myslis ze Microsoft umozni vsechny tyhle tolik neoblibeny veci jen tak sam od sebe a pro sebe?
      • a odsereme to nejvíce my, kteří si ty hry budeme kupovat jako originály. Protože to stejně někdo hackne, crackne a bude na tom vesele pařit hry bez nutnosti "aktualizací" a "nutnosti se aspoň jednou denně připojit online". Jako mnohokráte předtím..
  • spoock
    tenhle článek mi mluví z duše, aneb politika MS, která dělá z lidí povrchní hovádka

    http://www.eurogamer.net/articles/2013-06-07-microsoft-kills-game-ownership-and-expects-us-to-smile
    • Navzdory tomu, ze mam velmi rad Eurogamer a je to jeden z piatich mojich najoblubenejsich hernych webov, tento clanok je velmi tendencny a divny. Ten pan ako keby ani nevedel, ze VSETKY tieto pravidla existovali odjakziva, vydavatelia sa ich len konecne rozhodli natvrdo vymahat. Koniec koncov, hra je software. Licenciu na Photoshop, Visual Studia ci databazovych rieseni od Oracle takisto nebudes poziciavat kamaratovi, ani keby o to mal zaujem, jednoducho nemozes. Ved aj open-source software podlieha urcitym licenciam, vid napr. GNU GPL (v ktorej sa mimoine pise ze dany software NEMOZES predavat dalej, nech ho akokolvek upravis, a to je prosim pekne open-source). Takze nerozumiem comu sa ludia divia... a ten pan by si aspon mohol zohnat fakty predtym nez napise takyto clanok...
      • Opravdu? Já jsem měl za to, že GPL vyžaduje, abys při šíření poskytl zdrojové kódy (včetně tebou učiněných změn) a neměnil licenci. Zakazovat šíření pozměněných kopií je podle mě zcela proti jejímu smyslu. Určitě jsi ji pochopil správně?
    • O jakym "ownershipu" to ten pan pise?
    • Trapný, tendenční článek, nic víc. Pravidla se nezměnila, zákony ani licence taky ne, jen se je vývojáři (čili ne Microsoft) rozhodli vynutit, a to ani ne v plné míře. Holt hra není rohlík, bohužel.
    • Robotron3
      Microsoft z nikoho nic nedělá, maximálně na ty povrchní hovádka cílí marketing. Aspoň si víc pořádnejch hráčů koupí PS4 :)
      • jo Xkram je za 18 a ps4 bez dvou za 20 to si pomuzou *1*
  • "Tak vidíte, ono to nakonec zas tak hrozné není"

    To je snad vtip pane Homola? Předpokládám že vaše rodina je silně pro-komunistická...
    • Overwatch
      Vytrhnout polovinu věty z kontextu je stejně jednoduché a smysluplné, jako vztekat se nad číselným hodnocením u recenzí.
      • Kronoss1
        Můžeme se samozřejmě zamyslet nad tím, jestli ta věta obecně shrnuje článek stejně jako číselné hodnocení a dokonce se můžeme i pohádat. Já ti to ale nedoporučuji, protože prohraješ.
        Nicméně ta věta je umístěna v předposledním odstavci a před ní jasně končí výčet všech nových "vychytávek", které Xbox One bude mít a právě tato inkriminovaná věta jaksi shrnuje výše uvedený výčet.
        Pravda, věta končí: ,,i když jsou některá rozhodnutí trochu zvláštní.", nicméně to nijak nepopírá předchozí větu v souvětí.
        Tys vypsal všechny nové věci (evidentně špatné věci pro hráče) a skončil jsi to větou, že to vlastně je docela v pohodě. Ta věta je tam naprosto zbytečná a navíc, protože jestli jsi novinář (o čemž pardon pochybuji), tak bys vůbec ,do článku jako je tento, neměl psát osobní názor (ten si napiš na blog). Ty o tom máš jen informovat a to, jestli to je či není hrozné, nech na čtenářích.
        • Black_Hand
          ja myslim, ze si games.cz pletes s CTK...
          • Kronoss1
            Co je tedy Games.cz? Osvětli mi to. Díky.
            • Kronoss1
              V tom případě zde ale nepracují novináři, a tak by se tak neměli nazývat. Novinář má podat zprávu, ne názor. V naší republice to bohužel nikdo neumí. Všichni novináři říkají své názory a píší je do článků a pokud je Games.cz herní novinářský web a ne banda amatérských nadšenců, tak by neměla do informativního článku dávat svůj názor a zrovna tento názor je dost hloupý.
            • Black_Hand
              CTK dela suche informace, kde je naprosto jedno kdo to pise a dozvis se jen, ze neco nekde stalo. k tomu games nepotrebuju, takove informace si zvladnu najit sam, protoze se o tema aktivne zajimam.

              games.cz je zajmovy web, kde lide, kteri tematu rozumi (nebo to alespon uspesne predstiraji :), informuji o hernich udalostech a komentuji je, recenzuji hry, semtam vydavaji specializovane clanky a to vsechno s alespon castecnym durazem na profilovani se jednotlivych prispevovatelu.

              webum deklarujici nazory tech, kteri na nej prispivaji, duveruji vice, nez tem, kteri predstiraji nestrannost, protoze "nestranny" novinar vyvolava daleko vetsi podezreni skryte agendy, nez ten ktery je neustale deklaruje a dava mi moznost kontrastovat jeho nazory s tim co pise a pripadne tak zjistit nekonzistence. cim jasnejsi nazor je, tim hure se maskuje.
    • Miserius
      No po precteni clanku je fakt, ze tahle veta je jedna z poslednich co by me napadla *2*
  • PC powa
    • Aké powa? Beží ti na tom ten istý krám od Microsoftu čo pojde do xone
  • Si budu připadat jak v podmínce. Permanentně pod dohledem a každý den se hlásit Microsoftu! *7*
    • A sukacka s tvoji starou bude na Youtube, jeste driv nez se pak stacis oblikout *1* Kinect foreva! *15*
  • Miserius
    Teda i po videu od Angryho Joea a vasem clanku jsem zmatenej ohledeni pujcovani a prodavani her (u nas asi tezko, do toho bude zapojenej tak GameStop a podobny)... Kdyz kamaradovi pujcim hru a on bude moct hrat jen hodinu, to je proste šikana nejvetsiho stupne, nehlede na to ze u poloviny her jeste bude muset zaplatit poplatek ze jsem mu to vubec pujcil...to je tak neskutecny omezovani ze mi to hlava nebere... Ja si vydelam na hru, koupim si ji a pak ji treba chci pucit kamaradovi, ale ten bude muset zaplatit poplatek? Jako PROC?! to ma EA penez malo? Copak kdyz si koupim rohlik a chci dat pulku nekomu, musi ten nekdo jeste bezet do obchodu s korunou? Kde na tohle prisli? ... Ach jo, Microsoft si nasel inspirace v Mein Kampf asi :D Pokud toto udela i Sony, pápá konzole, pokud to neudela, Microsoft go home
    • ze preco? Tak ma velmi dobre pocuvaj! Ako mozes hru prirovnat k rohliku preboha? Ty si kupis hru za povedzme 30$, no jej vyvoj stoji povedzme 10 000 000$, preco si preboha myslite, ze hra je vase vlastnictvo ako keby ste mali rozok. EA tada fakt nebude mat vela penazi ked preda hru za 30$ a kupca uz ju vlastni a moze rozsirovat ako sa mu zachce.

      Aby bolo jasne ja nie som ziaden zastanca MS a nemam nic proti tomu, ked hru pozicias kamaratovi. Ale, ze necitite ziadnu zodpovednost za to ze by ten tvoj kamarat mozno naozaj mal zaplatit a, ze hry prirovnavate k rohlikom. Keby sa hry predavali ako rohliky asi by ziadne nevznikali a nikto by ich nehral.
      • Lenze ked preda tych hier milion (co uz dnes nie je problem pri marketingu) tak su v zisku 20 milionov. A to si myslim, ze milion predanych kusov je malo este. A co sa tyka vlastnictva. Oni mi predavaju nieco co stoji pri launchi 60 eur. To je myslim sakra velky peniaz pri hrach ktore maju niekedy max 6 hod gameplay. Ale co je hlavne, oni mi tu hru PREDAJU ! Podla zakona JA sa stavam jej vlastnikom a mozem si s nou robit co chcem. Niekomu ju pozicat, predat dalej, alebo disk polamat. Vydavatel dostal uz svojich 60 eur. bodka. Cely ten tvoj koment je k***tina
    • Overwatch
      To jsi asi špatně pochopil - kamarádovi půjčíš hru a on ji bude moct hrát libovolně dlouho, tam není žádné časové omezení. A žádné poplatky nejsou, to byly jen dřív spekulace, ale teď to právě MS vyvrátil. Nebo teda jinak - potvrdil, že on žádné poplatky chtít nebude. Jestli si za to pak budou chtít účtovat někteří vydavatelé, to už bude na nich.
      • Miserius
        Pockat, ale muzu to pujcit jen jednomu kamaradovi ze? A ted se rika spekulace oficialni zprave kterou vydal Microsoft? O tech poplatcich? Vzdyt pod tim byl podepsanej nejakej kravatak z Microsoftu pri interview
    • Jaké poplatky? Kde jste to vzal? "There are no fees charged as part of these transfers."

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit