Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kickstarter a modifikace udrží PC scénu věčně o něčem takovém si můžou konzoláci jen nechat zdát i ten podprůměrný skyrim se dá neuvěřitelné modifikovat nejen graficky ale i příběhově. Fallout NV si neumím bez modu ani představit.
    • Kdo se zdravým rozumem dobrovolně přejde na omezenější platformu a jediným plusem uvádí válení pr*ele v gauči ? *1* Svobodné PC scéna a HC hráči vědí kde je jejich místo. *3*
      • ale tech je minimum, budou si muset svoje HC krámy pájet doma ze součástek z konzolí, protože na PC trh se firmám nevyplatí vstupovat, je to tak, ale přeju hodně zábavy
        • Pájet ze součástek z konzolí? Nenech se vysmát, pc nikdy "nezemře" protože narozdíl od konzolí exklusivní hry vůbec nepotřebuje (ani tam není kdo by je dotoval), ale tak jako tak pc tu bylo před konzolemi a bude i po nich protože narozdíl od konzolí není tak jednotvárně zaměřené. Koneckonců i hry na konzole se vyvíjejí na pc.:)
          • Bylo by dobre si nejprve ujasnit, co je to pc, protoze pc jako takove je pomerne mlada i kdyz uspesna vyvojova vetev pocitacu se specifickou architekturou a vlastnostmi, se kterou prislo IBM. Dnes uz ale kdejaky nevzdelanec nerozlisuje mezi pocitacem a pc jako specifickou architekturou a klidne jako pc oznacuje ENIAC, jednoho z nejznamnejsich zastupcu salovych pocitacu.

            A pokud tomu dobre rozumim, tak rec je o pc jako prave o one specificke x86 architekture, ktera je mladsi nez konzole. Pokud bychom se bavili o pc ve smyslu jakehokoliv pícitace vcetne ENIACu, pak je nutno konstatovat, ze i konzole jsou pocitace a nema smysl resit otazku co bylo driv.

            A pokud se na to podivame z pohledu herniho prumyslu, pak jeho zaklady polozili videoherni automaty a ty jsou duchovnim predkem prave konzoli, ktere moznosti hernich videoautomatu prinesly do domacnosti.
            • Nemyslim si. Obecne vyuziti melo vice ruznych platforem i pred PC. PC je vsechny prevalcovala prave svoji otevrenou a modularni architekturou.
            • Modularna architektura nie je az taka dolezita pre rozdiel medzi konzolami a PC. Rozdiel je skor v jednostrannnom versus otvorenom vyuzivani.
            • S otevrenou modularni hardwarovou architekturou prislo jako prvni prave az pc, to je jeho specifikum a tento model je mladsi nez existence konzoli.
            • Podla mna skor ide o to porovnanie moznosti konzola vs PC, uzavrety jednoucelovy system vs otvorena platforma s moznostou vlastneho software. Nemozes porovnavat platformu x86 vs vznik konzol, to je hlupost.
          • mdkGT
            pouzij google

            IBM Personal Computer 1986
            • Tjn pravé hry mají minimálně 5 cutscén a gamepad k tomu.
            • mdkGT
              super derovaci stitky, to musela byt super parba
            • Veskoslav
              Znas google,tak ho pouzij, mozna pak zjistis, co pises za blbosti.

              http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_po%C4%8D%C3%ADta%C4%8Dov%C3%BDch_her_a_videoher
          • mdkGT
            PC tu bylo pred konzolemi? Ale no tak *15*
            • Vydavat ENIAC& spol. za PC je nepricetne :-).
            • Ano bylo, samosebou je to trochu složitější, v podstatě se tu konzole objevily v podobnou dobu jako první pc (během 70 let) ale pokud bereme v potaz počítače bez přízviska "personal" (osobní) tak ty už tu byly dlouho předtím. Tak jako tak je tu ale zkrátka fakt že pc jako takové je tu stále a nic nemůže způsobit jeho konec, jelikož narozdíl od konzolí najde uplatnění i jinde a jde si svou cestou (čímž defacto určuje i kudy půjdou poté konzole, jelikož ty se snaží speciálně v posledních letech, nabídnout i jiné prvky než je jen hraní her a inspirují se právě u pc).
            • miker17
              Difference Engine 1822
              Analytical Engine 1837
              Z1 1936
              ENIAC 1946
            • Dokonce na youtube je dokument na čem se objevily první hry hledej *3*
            • Veskoslav
              A nebylo? Pouc nas o historii vyvoje pc a konzoli. Humorne cteni ja rad.
        • Veskoslav
          Zase meles svoje oblibene hlouposti ohledne pc? Co nam jeste prozradi tva mocna kristalova koule. Mimochodem Intel ci NVidie nesdileji tve "nadseni"ohledne pc, spise nabiraji presne opacny smer nez ty "predpokkadas"....
          • mdkGT
            No to je dost zes dosel, ted se muze diskuse ubirat tim spravnym smerem. A ted jeste jmenuj ten smer, kterym se nvidie v posledni dobe ubira, myslis smerem k mobilnim zarizenim?
            • A co takto trochu faktov?
              http://techreport.com/news/24575/pc-gaming-market-grew-8-in-2012
              PC trh rastie 8% kazdym rokom a za 5 rokov sa takmer zdvojnasobil.
              Celkovy podiel na trhu je u PC vyssi ako na ktorejkolvek platforme osobitne, voci celkovo ''konzolovemu trhu'' je trend a predikcia tiez pozitivna.
              http://www.gamersnexus.net/news-industry/610-pc-games-revenue-outmatch-all-consoles-combined
              Kazdorocny pokles konzoloveho trhu je fakt...to ako ho ozivia nove konzoly je zatial len odhad.
              Takze sucasny stav PC trhu je velmi dobry ;-)
            • Klidne si ver treba Jehovistum, tvoje vira mi je ukradena. A to ze o tomto webu nemas ani poneti neni moje chyba, to je pouze znamkou tveho nizkeho rozhledu. Mozna prave tvuj nizky rozhled a slepa vira stoji za tvou neschopnosti nejen poskladat slusne pc, ale i uvedomit si soucasny stav pc platformy jako takove i v hernim prumyslu.
            • #Veskoslav: Že si o EHW nikdy neslyšel neviděl je čistě tvůj problém ;)
            • Veskoslav
              Zaprvé Jejdásku slovo Prý umí dělat zázraky a navíc čísla, které dala NVidia k dispozici mluví o opaku. A raději budu věřit číslům firmy než nějakému článku na webu, o kterém slyším prvně. Navíc i rozhovory na E3 mluvili o něčem jiném než prezentuje ten článek.
            • Ano, je to fakt, v poslední době si to nVidia i AMD pěkně podělaly, nedivím se že poslední řadu grafik nikdo nechce a prodeje klesají, vždyť je to jen pár roků co vydali něco "nového", nerecyklovaného a pak jeli jak idioti. ALe patří jim to, ta jejich nenažranost po penězích.
              Naštěstí zase přichází doba, kdy bude poptávka po nových grafikách a prodeje vzrostou, ta poslední řada 700/7000 byla pěkný fail a podraz. Měla přijít až teď a lepší.
            • http://extrahardware.cnews.cz/potapi-se-trh-grafickymi-kartami-vyrobci-budou-pry-radeji-delat-tablety
            • Veskoslav
              Co treba si zjistit prodej grafickych karet a jejich ocekavany narust? A mobilni zarizeni stale tvori jenom 20% z celkovych prijmu.
        • Jasně tyhle kecy tu byli vždy, momentálně si PC hráči sami platí vývoj her na kickstarteru už nás nudí ty konzoloidní paskvily, Star Citizen a další nech si zdát - developer says the PC is the only platform powerful enough to handle the game. *15*
          • miker17
            Nezapomeň na Torment: Numenera
            • Je jich tolik že je nemá cenu ani vyjmenovávat tohle ovšem pan mdkGT asi nechápe staré klasiky se vracejí PC only ovšem.
          • mdkGT
            smula ze prave ty nejlepsi "konzoloidní paskvily" se na PC ani nikdy neobevily a neni tak tezke prijit na to proc, jiste i ty to zvladnes.
            • Meh, no není to tak těžké na to přijít, schválně jestli jsi na to přišel i ty. ;)

              Je to proto že na konzolích je dotovaný vývoj her, na pc není nikdo kdo by je dotoval.
            • mdkGT
              Dobre ze si pripomel stare klasiky, prosim jmenuj nejake novejsi hry *15*
            • Tyhle interaktivní filmy se jako hry ani nedají nazvat asi proto. Radši si nainstaluji stařičké BG či Vampire Masquerade Bloodlines a připomenu si jak vypadají HRY.
  • Pilgrim66
    16 GB je overkill i na PC, jediný kdo to může tak využít jsou profesionální grafikové atd, kteří předpokládám nepracují na konzolích, takže 8 GB je úplně v poho.
    • smejki
      Ne nutně.
      1) Tahle generace tu bude mnohem déle, než ta současná, tj. třeba 9-10 let. Když je 8GB RAM + 1-2GB VRAM standardem na PC teď, tak se za chvíli narazí imho.
      2) 16GB je overkill na PC, protože většina her je multiplatformních, a když se něco portuje z konzolí, který maj 512RAM, tak se těžko ten potenciál PC vytěžuje.
      3) U textur potřebuješ 4x víc paměti, abys dosáhl 2x kvalitnějšího výsledku. A 8GB je z tohoto pohledu jen 16x víc, než je v konzolích teď. Kdybych to extrémně zjednodušil, tak si vezmi jakoukoliv hru, která vyšla na konzolích nedávno a je technologickou špičkou. Dej tam 4x větší/ostřejší textury a bác, právě jsi narazil na limit next-genu.
      • Jack1947
        To uz pak zalezi ciste na vyvojarich, jak budou rychle posunovat latku, a jak daleko budou hnat vykon... Hmm mnoho dele no uvidime - (2005-2013 Xbox360- pani to jsem teda neparil furu her. mi ted dochazi. ) PS3 mladsi ( 2006-13). Nechame se prekvapit bylo by to jedine dobre zaroven - kdyby i dnesni konzole jeste nejakou tu dobu vydrzeli. Coz myslim ze vydrzi.
    • command42
      tiez si myslim...no pre grafiku je niekedy aj 16GB malo hlavne ked tam ma clovek miliony polygonov :)...viem o com hovorim..resp pisem :D....no na hry je 8GB bohato dokonca popri tom mi na pozadi bezia aj ine veci a stiha to :)
      • Jsem slysel ze Killzone: Shadow Fall kterej ukazovali na E3 si bral 3GB RAM, takze se vase slova potvrzuji
    • Jack1947
      Souhlas vzdyt vetsina her si nebere ani ty 4Gb ( vetsinu stejne vyzere grafika a hlavne cpu) , pak by tu jedine musela ta hra tak narocna nebo naopak spatne naprogramovana (v tomhle pripade hodne blbe- jinak si neumim predstavit kde by vyzadovala tolik gb. ) O tom jsem jeste neslysel tudiz realne tak 3gb a si vemou takze 8Gb je az az. Do budoucna dejme tomu. Ale tam jeste nejsme ze *15* .
    • to je ta klasicka posadnutost o tom kto ma väcsieho vtaka... nedavno som pocuval nejake decka v obchode s PC ako skladali komp a ked som pocul aku ramku tam drbli tak som sa skoro rozrehotal medzi regalmi, ked najväcsia pravdepodobnost je ze ten comp bude fungovat cely svoj zivot iba na samych FPS-kach a NHL-kach... *4*

      Ja som si bednu skladal asi tak 3 roky dozadu a doposial som si pridal iba 4 GB ramiek a zmenil grafiku a este budem mat pokoj na dalsie 2-3 roky
      • No jak vydali nějakou low-end (6550 nebo tak něco) s 4GB (nebo 6?) VRAM tak jsem se pěkně zasmál při vybavení podobné situace *15*
    • Veskoslav
      Mas pravdu. V dnesni dobe urcite. Ale co za 3-4 roky napriklad? Paklize planuji dlouhodobou konzoli,tak bych uvazoval do budoucnosti a myslim, ze je lepsi mit ted prebyvajici pamet nez pak nedostatecnou.
      • Pilgrim66
        Nevim, PS 3 to utahla s 256 MB x let, ale je pravda, že současné konzole mají víc architekturu jako PC. Ale i dnes nevím o hře, která by plně využívala 8 GB ram. BF 3 s maximálnim rozlišením co já vim používa okolo 4 GB max. Lehce přes možná.

        Ale vůbec nejsem znalec na konzole, takže nevim jak bude přesně ramka hrát roli. Aka hry na PS 3 by člověk s takovou grafikou s 256 RAM vůbec nerozehrál, takže nevim.
        • mdkGT
          Podle me bude dulezitejsi spise propustnost te RAM nez samotna velikost.
          • Propustnost RAM je dnes to nejmenší co v kompu potřebuješ, výkon se zvedne tak o 1% na 300MHz *7* propustnost RAMek je dobrá jen tehdy, když máš např. integrované GPU, nebo když ji využívá grafika sama, ale ty maj většinou 1GB+ dnes takže je to useless.

            Proto např. takový Veskoslav ti postaví levný komp a dá ti tam ramky za 2800,- Kč
            • No nechci ti nic říkat, ale tak ještě 2 roky budou 4GB dost, za 8 let podle mě dojde teprve k tomu, že 8GB bude dost jako teď 4, a na 16GB si ještě počkáme. Hlavně jelikož konzole už nemají výkonné RAMky, takže se to propadne a výkon ve hrách se posune akorát k těm 8GB (nebude to 512MB pro xBox 360 = 2GB PC, ale vyjde to stejně)
            • Veskoslav
              No dám no:-X:) Ale rvu tam 16 GB, což stejně je nesmysl prozatím.
            • Jo já mluvil o PC, sry zapoměl jsem na první threat :)
            • Obe ty konzole maji igp integrovano v apu, proto pro ne bude zadouci mit velkou propustnost ram.
          • Takže kolik by jste doporučili na PC mám 4 GB a to už je málo?
            • Veskoslav
              Já mám osobně 16 GB, ale podle mě 8 GB naprosto vystačí a to ještě minimálně 2-3 roky. 16 GB bych kupoval jedině v případě nějaké akce či kdyby Vám někdo daroval. Aspoň můj názor, nevím, jak kolega:)
  • ███۞███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▃ FLAME !!!!!! FLAME !!!!!! FLAME !!!!!!
    ▂▄▅█████████▅▄▃▂
    I███████████████████].
    ◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤...
    • Hanzales
      Nádhernej :) No já se vrátil po týdnu a již od pátku volím taktiku pouze číst :)
      Maras :)
      • frag.ment
        Mně už to nebaví ani číst, je to furt to samé dokola a evidentně se do těchto diskuzí zapojují jen jedni a ti samí lidé. Je to hnus a všechny příspěvky u posledních čláků o konzolích bych vymazal, protože pokud sem zavítá nějaký normální člověk, bude si o všech hráčích myslet opravdu svoje...
        • Taky jsem se naučil, že pokud je nějakej článek o PS4, XO, či o podobných konzolových novinkách, tak už diskuzi ani nečtu, ledaže bych neměl opravdu nic jinýho na práci. Ale zas je pravda, že vždycky, když už tu diskuzi teda pročítám, tak je o zábavu postaráno. Někdo zatrolluje, 10+ idiotů se chytne a vlákno nemá konce. A najdou se sem tam i dobrý hlášky.
  • GPU je o 50% pomalsie ako ma PS4 a tento rozdiel len tak nedobehnu. PS4 bude ovela vykonejsia a v hrach to bude videt, ci to uz bude v urovni detailov, framerate alebo rozliseni.
  • To ze PC umira a ze nova generace konzoli prinese revoluci se říká vždy když mají byt nove konzole, pak ale jako vždy prijde trochu rozcarovani ze to vlastne není takove jake se cekalo. 8GB ram se muze zdat hodne, ale jak dlouho..ze. Asi zhruba do te doby nez nejaky tajtrlici udelaji třeba Crysis 5 kde budou ultra HD textury a potřeba 16 GB ram..třeba.
    Podotykam ze mam doma herni PC a dve konzole, ale koukam na tyhle věci ze zkusenosti z několika generaci konzoli..nevidim důvod proc by ted mělo byt jinak.
    • miker17
      3 generace konzolí věštily PC smrt. A ono to PC stále ne a ne chcípnout *15*
  • Většina článků na games mi příjde jako reklama na konzole. Pokud to opravdu až tak potřebují, tak dobrá, PC se daří i bez toho. K věci, myslím, že pár procentík k výkonu už nic neřeší, pár fps navíc už ničemu nepomůže. Hardware na úrovni dnešních průměrných herních PC, který má sloužit minimálně dalších 5 let, mi příjde jako hodně špatný vtip. Když jsem viděl tu rádoby über grafiku nové generace, zcela jsem si rozmyslel už dlouho plánovaný upgrade PC, myslím, že se svoji 4 roky starou sestavou, kde jsem upradoval jen grafiku, ještě nějaký čas vydržím. Jediný přínos nových konzolí vidím v tom, že je teď každá připravovaná hra open-world, protože se jim to konečně do tý paměti vleze, ale jestli to těm hrám pomůže nebo ne, to se teprve uvidí. Jako velký fanoušek série Metal Gear z toho mám upřímně dost obavy, protože open scény v MGS4 byly to nejnudnější z celý hry. Nejsem žádný velký odpůrce konzolí, vlastním PS3 a chystám se na ni zahrát minimálně The last of us a Beyond. Konzole příští generace mi ale příjdou jako zbytečný počin, který by klidně mohl ještě pár let počkat, možná by jsme se pak dočkali i toho slibovaného 4K rozlišení. Popravdě, mě i většinu lidí o koupi konzole nepředvědčuje hardware, ale exkluzivní hry a v tomhle ohledu zatím není moc o co stát. Ještě dodám něco k tý optimalizaci, je sice pravda, že pro jeden druh HW se optimalizuje líp, ale velmi z toho vytěží i AMD, které to opravdu potřebuje, protože nvidia a hlavně intel jsou s výkonem už někde úplně jinde a určité dotažení AMD snad alespoň trochu rozvíří stojaté vody PC hardwaru, který se bohužel už několik let nemá potřebu někam posouvat.
  • miker17
    tenhle článek hovoří za vše.
    http://www.rockpapershotgun.com/2013/06/14/build-a-next-gen-pc/
    • 1. nikdy nepostavíš tak výkoné PC tak malé a tak tiché...
      2. nikdy ti na PC nepojedou všechny hry tak dlouho tak stabilně jako na konzoli která je dokonale optimalizovaná
      3. PC i když připojíš k TV nikdy nebude tak pohodlné jako konzole, WIN se proste neovladaj Gamepadem tak dobre jako Rozhraní Konzolí

      Hraní na PC je uplná blbost, PC má bejt od APPLU na práci, na hraní ma bejt konzole
      • Ty vo*e.. Tak PC má bejt od APPLU na práci. Velmi, ale opravdu VELMI omezený názor. *4* Tuším, že spousta bystřejších dětí ze základní školy by takovou blbost nekvákla.
      • ty si byl na tom sluníčku dlouho,co?
        • dobře, postav mi za 11 000 tak výkoné PC v tak malé bedne (fakt tak velké ne vetší) co bude absolutně tiché a bude se dobře ovládat gamepadem a budou na nej hry otpimlizované a zaručíš mi že na nej budou hry stejne plynulé i za 5 let.

          windows je uplne k nicemu na praci, tam je dnes jediné slušné řešení pocitac od applu, a abych měl doma Deskop jen kvuli hraní kterej bude zabírat plno místa a bude jak vysavac a jeste na nej nebudou poradne hry optimalizované protže jedna hra je lepší na NVdii druha zas na AMD...to je lepší mít konzli...

          sám sem jel 15 let na Deskopu, stale jsem si ho udrzoval v top stavu. Pak jsem zkusil apple pocitac a tim jsem asbolutně přestal používat deskop na praci protože to na WIN nemělo smysl, v tomhle apple top zaležitost (nato jak nemusim iphone tak pocitace maj proste bezkonkurenční)...měl sem teda Deskop zapojenej u TV s gamepadem na hry ale bylo to hlučné a gamepadem blbe ovladatelné...koupil sem za 4000 novej xbox a sem vysmatej už nikdy nepořídim Deskop s WIN
  • No tak když uvážím, že současná PS3 má 256 MB RAM a multiplatofrmy nevypadají oproti PC o moc hůře, tak 8 GB a GDDR5 pro PS4 je pohádka. Je třeba brát, že konzole není PC, tudíž 8GB v PS4 není totéž co 8GB v PC
    • Keyz
      To ano ale jako byli komponenty v době PS3 a jaké jsou dnes. Tedy je lepší to porovnat k dané době. Takto se ten skok zdá logicky velký ale to samé by bylo kdybych porovnal CPU dnes a kdysi.

      Bohužel souhlasím, že hodně her nevypadá o mnoho lépe na PC anebo hůře na konzoli. Když ale porovnám modifikovanou hru tak ten rozdíl je velký. A to nemyslím modifikace pro super PC. Například lepší texutury, základní osvětlení a Skyrim vypadá hned jinak. Anebo další hry.
      Tvůrci na to kašlou no *10* a nevyužívají možnosti. Taky ty HW specifikace multiplatofrmem jsou většinou stejné....
      • mdkGT
        No ze by ty HD listy ze stromu na zemi nebo lepsi textura dreveneho sloupu u baraku mela nejaky vetsi prinos pro hratelnost nebo ze skyrimu udelal lepsi hru? Mozna je tohle to co odlisuje konzoloveho hrace od PC hracu, alespon nekterych.....
        • Keyz
          Bavím se rozdílu ve vzhledu. *3*
        • Modifikace nekončí jen u vzhledu jen abys věděl *7*
          • Ako by to mohol vediet ked je konzolista? ;)
    • ještě dodtatek: Oproti XOne za PS v tomhle ztrácí, PS4 bude o něco výkonnější
  • No tvl, 3GB zabere system ?! Me ted WIN 7 zabira 1,74 a to z toho je jeste prez 400mb firefox a dalsich 200mb nejaky periferie, co by se dali povypinat. To musi mit strasnou kupu bordelu, kdyz cely system chce az 3GB pameti.
    • Maarta
      Tak poběží jim tam dva systémy - jeden na bázi Win8, který potáhne vše kromě her, různé hlouposti na pozadí jako je nahrávání gameplaye, abys kdykoli mohl hru pauznout a video nahrát na net apod., a pak druhý, na kterém pojedou hry... Takže když sečeteš vše, co bude běžet na pozadí, tak by to mohlo být akorát...
      • Ne, ja to chapu, ze se to da zaprasit ruznyma aplikacema co ti jsou behem hrani jaksi na dve veci, ale dost me udivuje, ze se ty aplikace pri spusteni hry treba nezaviraj. Protoze takhle ten system zabira prez tretinu veskere pameti.
        • Maarta
          ano, jde o komfort. Prostě budeš chtít přepnout nějakm jinam? Tak přepneš bez čekání, prostě a jednoduše se ti ukáže co chceš...
        • To je z duvodu uzivatelskeho komfortu, je pozadovano okamzite prepinani funkci bez prodlev. Jednoduse to pobezi vsechno najednou ve vyhrazenych oblastech v pameti. Ne jako u WiiU, kde otevrit menu trva 20 sec.
  • sugyn
    Console Wars.
    http://www.youtube.com/watch?v=G_xHueP7bQ0
    • a to sedi v tehle valce konzoli vitezi PC na plne care *1*
    • frag.ment
      SUPER! Konečně jeden z mála hodnotných příspěvků :-)
    • mdkGT
      gay
      • tak to mas blby

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit