Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale notak vy hovna, dobre hry se uz nejakou dobu nedelaji tak nac ten povyk.
    • nevim jak na pc, ale na konzolich se dobre hry delaji, treba ted the last of us
  • Na druhou stranu pc indie scena nikdy nebyla tak kvalitni jako ted. Desitky kvalitnich indie her na Steamu, k tomu Kickstarter a mame paradu. Navic Deadlight a Mark of the ninja me bavilo vic, nez veskery AAA za posledni dva roky zpatky.
    • Diky indie scene vychazi na pc (a nejen na pc) nejvic her v historii vubec. Vcetne mnoha originalnich veci, ktery u AAA titulu clovek tezko muze cekat. Ja osobne ovsem indie hry nehraju...
  • Je úsměvné jak tu všichni řeší velikost RAM paměti u té či oné konzole a dávají tomu punc primární důležitosti výkonu. Měli by jste si nejdřív uvědomit že RAM pamět není žádní výpočetně aktivní prvek, ale jen vyrovnávací pamět mezi HDD (už tam mohl být taky SSD nebo nějaký hybrid) a procesorem respektive grafikou a jakkoli velká ta paměť je, nikdy to nevynahradí výkon samotného procesoru a grafiky, natož když jí je tolik i v té slabší konzoli..
    • Resi se to proto ze u všech generaci konzoli byl největší problém prave velikost RAM, vykonu jinde mely na svou dobu vic nez dost, ale pamet se nedostavala..a bez ni to jaksi nejde..
      • A vidiš jak se krásně naučili optimalizovat na 512 MB nebo kolik paměti mají a teď jim nestačí 16x více paměti ?? *1*
        • to mas sice pravdu ,ale na druhou stranu konzolove hry maj diky tomu mensi rozliseni a o AA si taky muzou nechat zdat . Vetsi pamet by rozhodne nezaskodila . Ovsem za dverma je nova generace a ja jsem zvedavej co z toho vymacknou .
  • Warhammer
    Marketingovy tah ala microsoft?
  • Napadlo někoho z vás, ž to má 8GB třeba i do budoucna? Kdo ví, jak dlouho tu (zase) stávající generace bude, teď se vám to zdá hodně, ale co třeba za 5 let? Třeba jen budou chtít držet krok i v dalších letech a ne jen v době, kdy konzole vyjdou.
    • Jsem četl dříve reakci Epicu že jejich engine UE4 tu bude 10 let, takže hádám že pokud je to pravda tak to odvozují od toho jak dlouho si myslí že tu budou PS4 a Xbox 1. A to je hodně dlouhá doba.
    • Samozřejmě, že to má 8GB ram do budoucna, ale určitě dřív zastará samotná grafika a procesor, než bude limitující paměť ram.
    • Robotron3
      A ty vycházíš z toho, že je 8GB RAM pro konzoli hodně? Když na Xbox ONE bude k dispozici jen 5GB, tak spíš za těch 5 let konzole s velikostí RAM zase budou mít problémy oproti PC, než že by to byla nějaká rezerva do budoucna.
  • Nikdo to zatim nemuze potvrdit, ale to prehrivani u Xone je pry opravdu hodne velky, proto maj take tu bednu o 50% vetsi nez PS4 a to v ni neni ani zdroj, ktery u PS4 je jiz uvnitr.
    Vyvojari maj prikazano mlcet, ale prej je to dost velky problem.Xone v prvni varce radeji neporizovat.
  • Já jen nechápu proč každý zatvrzele obhajuje svou platformu a ignoruje spousty skvělých her, já mám x box a taky jsem před 10 lety šel do pc abych si zahrál Half Life2, doom3, far cry a ted si zase půjčuji ps3 abych si zahrál uncharted a samozřejmě lost of us, tenhle přístup jen pc jen xbox mi u fandů her přijde nenormální a to, že tu napíšu něc o tom, že pc hrání je na ústupu neznamená, že mám něco proti pc protože je sám mám jako většina lidí i z řad konzolistů a mě také vadí situace okolo pc hraní protože samozřejmě pc je pro progres ideální platforma a těží z ní další generace konzolí
    • Presne tak, hardcore hrac hraje to nejlepsi bez ohledu na platformu, protoze o ty hry jde predevsim. A upadek vyznamu PC platformy a ztrata jejiho prvenstvi je proste smutny fakt. Pripada mi to byvale amigisty v dobe meho mladi, kteri odmitali pripustit, ze PC zacalo Amigu pomalu ale jiste valcovat.
      • marty: a proc te nezaujalo treba demon's souls, ktere si na pc nezahrajes?
      • Prosim ta a kde presne drti nejaka platforma PC?
        http://www.forbes.com/sites/johngaudiosi/2012/07/18/new-reports-forecasts-global-video-game-industry-will-reach-82-billion-by-2017/

        Ci nekompatibilne konzoly su akoze platforma? Skus si vypocitat , ktora platforma je pre business ako taky najdolezitejsia z pohladu prijmov, ked PC ma v 2012 30% prijmu odvetvia?
        • Sakra, prehledl jsem, ze uz mame rok 2017, to to leti :-).

          Na pc jsou samozrejme segmenty a oblasti, ktere zatim dost vydelavaji, treba mmorpg nebo cina, kde jsou konzole zakazane. Jédna se o oblasti, kde si konzole a pc z nejakeho duvodu nekonkuruji. Tam kde si konkuruji, coz je nejlepe videt na multiplatformnich titulech, pc na konzole ekonomicky silne ztraci.
          • Nevies ani len citat, su tam cisla za 2012, z ktorych 2017 len odhaduju. Nech sa paci dalsia studia http://www.dualshockers.com/2013/07/14/pc-gaming-is-so-dead-that-63-of-american-gamers-game-on-pc-beating-smartphones-and-handhelds/.
            To ze sa na konzolach hra nepomerne menej zanrov a ich uzivatelia maju na vyber nepomerne menej titulov, neznamena ze PC je nepodstatne. Je to najsilnejsia platforma na trhu, ktora produkuje najviac penazi v odvetvi, cize je EKONOMICKY najdolezitejsia pre mnozstvo studii.
            • Per titul maji zpravidla vetsi podil konzole a vydavatele se rozhoduji per titul. A porty jsou odflaknute. To je duvod, proc jsou pc hraci pernamentne nestastni a neustale tvrdi, jak konzole kazi pc hry.
            • Ty sa velmi v tych multiplatformovych portoch neorientujes, ze? Pretoze ja si nepamatam jediny zly port za posledne roky. Vsetky maj pre tu nezaujimavu platformu nieco navyse. Za zly port sa oznacuje nievo ako Dark Souls, ktory je presne v stave v akom bol na konzoly. PC trh ma proste momentalne najvacsi podiel zo vsetkych platforiem a to je proste fakt.
            • Ja cist umim a co ty, precetl sis ze kdy je ten clanek? Ano ten clanek je z poloviny roku 2012, takze kde vzali cisla za rok 2012? Je to cele kompletne spekulace.

              Na konzoli je mozna mene zanru (spise kazda platforma ma sve specificke zanry), ale porad plati, co jsem uvedl, v primem srovnani, tedy u multiplatformnich titulu se jasne ukazuje, ktera platforma je ekonomicky silnejsi a na kterou je lepsi se zamerit. Proto jsou konzole primarni platformou a na pc se hry jen neporadne portuji. Kdyz je to nahodou naopak, jako napr. v pripade Diabla 3 nebo Zaklinace, pak ten port vypada uplne jinak. Kdo to videt nechce, at to nevidi, me je to jedno, jen at se ale potom porad nechapave nedivi a nenadava.
        • presne o takýchto nechápavých ludoch sa tu dost často píše...
      • Je to otazka uhlu pohledu. Tim jak herni mainstream jde cim dal vic k jednoduchosti a pristupnosti pro co nejvic lidi zustava PC platforma na kterou se delaji hry ktere me muzou oslovit. Z konzolovych exclusivek me zaujalo jenom Dark Souls a to sem si nakonec na PC zahral. Proste hry ktere mi prijdou zajimave se delaji porad primarne nebo i exklusivne pro PC.
  • Je to tu opět a zase. Nejen na této diskusi ale na ostatních zahraničních stránkách se rozjelo horečnaté porovnání jednotlivých komponent v nadcházejících konzolích. Opět se musím pozastavit nad tím, jak lidská hloupost nezná hranic. Nedá mi to a opět musím uvést příklad jeden za všechny. Xbox 360: 3 jádro, 512Mb ram s dílelná s grafikou z roku razdvatři. Člověk by si řekl, že na podobném hardwaru snad není možné rozjet jakoukoliv hru moderní hru... a ejhle. Tento kus "šrotu" rozpohybuje Cryengine 3, byť v nejnižším možném nastavení. Zkuste sestavit PC obsahující 3jádro, 512mb ram a AMD grafikou s 256mb ram. Zkuste na tomto stroji rozpohybovat Crysis 3 na nejnižší detaily a nedej bože přímo z DVD... To je onen propastný rozdíl... Jakto, že konzolový šrot rozpohybuje nejnovější Cryengine, zatímco PC s podobnými parametry si o něčem takovém může nechat zdát? PS3: 256mb ram, 256mb ram GPU na úrovní prastaré GF 7000(pomalejší než dědeček 8800gt) a jak na tom vypadá Killzone 2/3? Z některých záběrů ze hry vám i dnes spadne čelist. To co jsou schopny předvést Xbox 360 a PS3 je až neuvěřitelné, když vezmeme v potaz jejich papírové specifikace. Teď si znovu přečtěte možné specifikace nových konzolí,porovnejte je s těmi starými a zamyslete se:-)
    • jakto že PC nerozjede Crysis 3? asi proto, že konzole jsou DX9 zatímco PC DX11. A pokud vím veškeré vyspělé techniky použité v Crysis 3 jsou DX11 (= hra nejde rozjet na grafice s DX10 a nižších), Crysis 3 na konzole je srovnatelná s CoD, akorát jsou tam mírně lepší textury a assety. Když už budeš chtít něco vysvětlovat tak si neber příklad o kterém víš prd :D
      (jen tak mimochodem máš špatně jednotky ;) a "mb" sem ještě neviděl
      Ale uznávám že máš z části pravdu, konzolové hry jsou na daný HW maximálně optimalizovány a PC vs Konzole HWvsHW napřímo srovnávat nejdou :)

      BTW ještě sem nikdy nečetl tak zajímavý překlad slova "wafer" v IT jako je použitý v článku :D (byť je to překlad doslovný), osobně bych to nepřekládal (pak se to nedá vygooglit ;) a nechal slovo v původním znění.
    • Ještě si najdi rozdíl mezi architekturou starých a nových konzolí a pak se zeptej na to samé.

      Sice sem neměl Crysis 3, ale měl jsem Metro 2033 což stačí, na kompu asi z dob konzolí 3.gen když pominu tu architekturu a optimalizaci tak jsem +- hrál Metro na 25fps v pohodě na, asi 1,5x papírově výkonnějším PC než konzole (jo 2,5x větší RAM, jenže funguje uplně jinak než ta na konzoli, zbytek 2jádro to kompenzuje). Výhodou byla dřív cena, jenže dnes přihrává spíš PC. Když by se někdo snažil, myslím že by to klidně doklázal, testovanásestava: grafika GF8000/HD2000 (2007) 256MB VRAM, Athlon X2 @2,4GHz, 2GB RAM (něco pod polovinu pro systém, kolik chtěla hra jsem si nevšiml).

      To že ten tvůj kus šrotu rozpohybuje C3 není nic světoborného na to, jak je to postavené a jak si s tím určitě dali vývojáři práci, aby to vůbec jelo.
      • TheGGG
        25 FPS na PC, nechtěl bych. *5*
        • Někdy 20 někdy 30, někdy 15 někdy 35, jo počkej to už zacházím moc vysoko *1*

          No když bych to hodil z 3. stupně kvality na 1. (ze 4), dal si tam místo 1050p (ouch!) 720p, shodil textury (oh já vím, ono existuje na PC nastavení, můžeš si to vygooglit jestli chceš) tak by... ale co, to už ty neznáš. Smůla chalpče.
        • Veskoslav
          Jaký je rozdíl mezi 25 fps na podprůměrném pc a "30" fps na současné generaci konzolí? Nechám se opět pobavit tvým brilantním rozborem:)
          • Tipnu si: 5 fps?
    • GlaDOS
      Optimalizace a přímý přístup k hardwaru. Jelikož budou mít nové konzole 8 jader, dá se očekávat, že i pc verze budou lépe optimalizované pro více jader. Navíc došlo ke změně architektury a hry už tak budou k železu přistupovat skrze DirectX (alespoň Xbox One). Tyhle dva faktory velmi setřou výkonové rozdíly. Jak moc, to už je spekulace.
      • Primy pristup k hardware a optimalizace primo na urovni hardware je to, co vyvojari chteji a kterym Sony vychazi vstric. Pochybuji o tom, ze Microsoft to znemozni. Jedna vec je moznost pouzivat DX a druha nutnost.
  • Keyz
    "...systém zabere 3 GB RAM...."

    To je slušný žrout.

    - Možná když ten kinect bude jednat sám, tak se občas nas*re a sežere si nějakou RAM navíc *15*
    • Nedivil bych se, kdyby to byl jen překopaný Win8
    • danny_the_hound
      To bolo prvé, čo mi udrelo do očí. Čakal by som, že OS konzolí bude práveže o dosť menej náročnejší na HW ako u PC *8*
      • Keyz
        Asi tam je vše pořád zapnuté (a že toho bude!). I když nevím proč by to tomu tak bylo. Přece počkat si 3s na zapnutí nějaké aplikace snad nikomu nevadí.
        • Podle mě to bude hodně souviset s tím okamžitým přepínáním a ty 3 GB to třeba ani nebude využívat, ale rezervuje si je.
          • Keyz
            Ale stejně, Win 7 bere kolem 1 GB a zadělat 2GB? To nevím co tam všechno bude připraveno ke startu.
            I mnoho oken v prohlížeči kde běží stream a není pouze připraven k zapnutí nebere 2GB.
  • Xbox by si měl hlavně polepšit v ceně...... svojí 360 ve starým desingu jsem kupoval v balíčku s GoW 2 za cca 6 300,- v době kdy PS3 stál 11-12 tisíc...... takže pro občásné zastřilení na velké obrazovce to pro mě byla jasná volba..... vzhledem k mému životu beru kombinaci tablet+konzole jako nejlepší možnost.... mám na xboxu své oblíbené kusy a u nových her když hraji s parťákem na split-screenu citím, že už to není ono..... ale třináctku... to je vážně moc..... výjde mě levnějc když si upgradnu svojí rachotinku schovanou v kumbále *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit