Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • promitac
    Preco pri akomkolvek clanku ktory sa obtrie o temu konzole, tak sa v komentaroch vyroji tolko magorov.
    Asi preto ze konzole su urcene takemu typu ludi... a pritahuju ich, ako muchy na ho*no.
    • Neprošel. Další prosím! Trošku se snažte ale, nemůžete napsat kde co a všechny setřít.
    • No podle toho, co tady čtu, si fanatici na každé straně mohou podat ruce :-).
  • Keyz
    Btw proč to má tolik jader pro CPU? Jsem zvědavý jak to pak hry využijí, když některé mají problém i dnes.

    Možná by bylo lepší 4 jádra ale lepší takty atd. 1.6GHz to je dost pozadu i oproti Notebooku který mají více anebo mají nějaký slušný turbo režim.
  • Keyz
    Tak ten OS navíc sežere 10% GPU.
    Zdroj: http://kotaku.com/the-five-possible-states-of-xbox-one-games-are-strangel-509597078

    To asi budou v tom OS grafické orgie.
    • Reklamy v HD si proste neco vezmou :) trololo
  • PC navždy a nikdy jinak. Bude tu s námi stále, bez ohledu na to, který markeťák ho bude pohřbívat. Můžete mu věštit konec, ale bude tu vždy.
    PC přežilo i konzole předchozí generace, které jsou v dnešní době skutečně zastaralé. Nové "nextgen" konzole nejsou nic jiného, než HTPC a přežije je taky.
    Nechápu, jak vůbec může někdo koupit HTPC s Windows 8 (či BSD v druhém případě) a považovat to za výkonné (!) či dokonce nextgen (!) zařízení.

    Raději si postavte HTPC s Core i5, za 2-3 roky vyměňte grafiku a hrajte levné hry ze steamu. Je to efektivnější a příjemnější. Chápu, že se chcete vyvalit u TV a nesedět u stolu; proč ne, (HT)PC to zvládne stejně a dokonce lépe, jak konzole.

    TV nemám a odmítám, PC s Core i7 vydrží dlouho, funguje na 120 % a nikdy nebyl žádný problém. Ani HW, ani SW. Konzole znamená omezení, konzumace obsahu, být členem stáda. Živit marketing daných firem, platit hříšné marže za hry distributorům, jako je EA.
    • jak neco muze byt efektivni,kdyz u toho porad menis soucastky!!!
      • Výměna součástek je pouze individuální záležitost a ne nutnost. Já si přes dosbox na PC zahraju klidně 20 let staré hry, a nebo na ultra nastavení všechny dnešní hry. A nemusím nic dokupovat. A pokud budu chtít, tak si dokoupím jakoukoliv komponentu kterou budu chtít.

        Vy si na novém Xbone nezahrajete hry z PSka, a myslím že nepůjdou ani všechny hry z xb. A za 5 let budete kupovat novou konzoli "nové" generace, zatímco já budu mít pořád stejný PC. Na kterém budu pořád hrát nové hry, i když ne na ultra nastavení :-)
      • u konzoli je efektivita na 100%!kdyz po nekolika letech konzole straci dech s grafikou atd,tak ji prodlouzi zivotnost naughty dog z the last of us.hehe *1*
    • PC to nezvladne ani stejne, natoz lepe. Ale jak by to mohl posoudit nekdo, kdo TV ani nema, ze? Mit konzoli znamena dobre se bavit (mam oboji, PC i konzoli) a ja za dobrou zabavu rad zaplatim. A ze je to konzum? Ano je, konzum je uz samotne hrani her.
      • pc jako takove vymre!zustanou notebooky,tablety,konzole.4k tv.diky cloudu!!uz zadne obtezovani po zakaznikoj davat 30000kc za herni pc.vse bude na max detaily na vsem!stolni pc do 6 let umre!
  • K čemu by HERNÍ konzole potřebovala mít více než 8GB paměti? To nezaplní ani nesmírně neoptimalizované WIN8 a k tomu ta nejhůře napsaná hra dohromady...
    • Vyssi pamet pobere vice textur s vysokym rozlisenim a omezi potrebu loadingu z disku. Pameti neni nikdy dost pokud se jedna o grafiku zejmena otevrenych hernich svetu.
      Ale mate pravdu. Pokud se konzolove koridorovky hraji na TV rozliseni pak je skutecne potreba pameti mala.
      • Hry nicméně nenačítají tolik GB do zásoby, dokonce ani pokud k tomu mají v paměti prostor. A pochybuji, že to budou dělat i novější hry.
        Ano, souhlasím, že paměť se vždy hodí. Ale honba za více než 8GB, pokud na tom budu jen hrát, je prostě jen honění ega před jinými.
        • Za soucasneho stavu her mate urcite pravdu. Momentalne hry nedokazi dobre vyuzit ani vice jader CPU. To je ale soucasny stav. Dalsi generace konzoli ale donuti vyvojare lepe vyuzivat to co dosud nebylo k dispozici. Bohuzel trendy vyvoje neurcuje PC. Kdyby to tak bylo pak by vyuziti pameti jiz dnes stalo na docela jinem levelu.
          • To je otázka jestli donutí. Když se člověk dívá jak se nyní vyvíjí ostatní SW, tak je to k pláči. Vývojáři si zvykli, že HW dnes poskytuje prakticky neomezené možnosti a optimalizace zapadla někam do suterénu.
            Takže se dělají stále větší a nenažranější aplikace, jen proto, že mají sprasený kód, protože se s tím nikomu nechce piplat, a současné železa to v klidu utáhnou.
            Celkem dobře je to vidět na nárustu velikosti nainstalovaných WIN XP->8.
            • asharak: drive vyvojari zapasili s poctem barev, ktere jde najednou zobrazit a ruzne to obchazeli. Od urcite doby to nikdo neresi, protoze i kdyz by to slo stale zlepsovat, uz to nema vyznam. To same se tyka i ostatnich hw omezeni, jednou prijde doba, kdy zacnou byt bezvyznamne. At z duvodu, ze rozdily prestanou byt rozlisitelne/vyznamne nebo z duvodu, ze misto hw limitu se zacne uplatnovat limit ekonomicky.
            • Pěkná úvaha na téma, ejstli se za pár roků bude opakovat to samé co teď: vývojáři se budou snažit využit vše na to, aby hru doladili na malou 8GB RAMku konzole.
              Od Rybky bych si něco takového rád přečetl, ještě kdyby ale shrnul jak tomu bylo kdysi.
            • To je otazka nakladu. Optimalizuje se tehdy, kdyz to ma ekonomicky prinos.
    • Podle toho co jsem četl, a to jsem mohl číst blbě, tak 4gb jsou rezervovány pro operační systém.
    • tys to nečet? skoro půlku zabere systém 3 GB RAM *1* takže sprasené 8 se sociálníma fx a reklamou to víš to si část výkonu veme *1*
  • Konzole jsou pičovina . ahrají na nich retardi typu TheGGG, to o něčem svěči. PC 4Ever konzolisti !
    • Navic na nich hraji jenom proto, ze klavesnice+mys a instalovani her na pc uz je na ne moc slozitej proces. Nedejboze kdyby se jim neco posralo, to by hned museli volat servisniho ajtaka a na to nemaji. Dokazali si nasetrit za ty roky jen na konzoli a jinak jim staci par her, co jim rodice daji pod stromecek kazdej rok a jsou spokojeni. Jelikoz o svy mizerii vedej, tak si vylevaj ten svuj nerd rage aspon tady na foru vykrikama konzole win, pc sux.
    • Keyz
      +1 za nick. Úplně jsem si představil jak se tak jmenuje nějaký bastard ze středověku anebo v české verzi Hry o Trůny *1*
    • Veskoslav
      Level trolling: Snažím se, ale neumím číst a proto si nepřečtu příručku pro trolování.
      • Rhulad
        Mám pocit, že tvůj boj s trolly ti trošku nevyšel. Zdá se, že je spíš přitahuješ.
        • Veskoslav
          Dám Vám klid, bohužel mám tolik práce, že od neděle do středy se tu určitě neukážu, tak možná zmizí i ti lidé, co se na mě nabalili a budete mít klid:)
          • Nejboj bratře, vemu to za tebe! *7*
          • Rhulad
            Na druhou stranu... člověk se tu občas aji zasměje. Máme tu skvělou komunitu jen tak dál.
            • Rhulad
              Jo tam sem kdysi chytl ban takovej ten neviditelnej, že můžeš psát, ale ostatní tě nevidí. Nadával sem na Skyrim :D No od té doby sem tam nebyl.
            • Veskoslav
              No oproti takovému Eurogameru tu máme naprosto luxusní komunitu. Tam jsem vždy jenom četl i když tam mám účet už 4 roky a poslední dobou nečtu ani ty články.
            • mdkGT
              tojo, hlavne pod clanky o konzolich
  • Rok 2014 se ponese v duchu konce pc. Cely svet ceka na novou generaci, ktera prinese revoluci.
    A vyvojari budou radi, kdo by chtel prodavat svoje hry na pc kde krade 90%. A reci ze hra neni kvalitni atd atd jsou uplne zcestne , kradez jako kradez.
    • Náhodou na pc hrách těd vývojáři docela vydělávaj bych řekl, je tu spousta free game jako třeba League of Legends nebo World of Tanks která jsou free s nějakými mikro poplatky na dobrovolnosti zákazníků a řekl bych že vývojáři na takových hrách docela vydělávaj když jich furt přibejvá a už mají i reklamy v televizi.
    • miker17
      ach jo, další blb se tu neúspěšně pokouší trollit.
    • Tak PC gaming umira podle nekterych proroku uz asi 15 let a furt se mu nechce umrit :) Jsem skalni PC hrac, ale abych rekl pravdu, nedavno jsem se rouhal a premyslel ze bych zakoupil PS3 a nejake ty exkluzivitky. Jenze pak jsem se podival do sve knihovny na steamu, na tech cca indie her, ktere jsem jeste nemel cas zahrat, pak na gog.com, kde mam par desitek her koupenych na pozdeji a nakonec na to, ktere projekty jsem na kickstarteru podporil a rekl jsem si, ze na nejakou konzoli s tunelovkama, ac dobre zpracovanyma, vubec nebudu mit cas :)
      • * cca 100 indie her
    • Hloupost, některé hry na ps4 nebo xboxu hrát pořádně nemůžeš, myš je prostě něj. Si nedokážu představit hrát strategie jako jsou anno, simcity, wacraft, stracraft nebo střílečky na gamepadu. To prostě není ono.
      • Drakersss
        Když hraješ od dob Ps1 na gamepadu tak máš skill takže hrát střílečky FPS nebo TPS muže každý kdo se to naučí :) jednoduše řečeno každej je zvyklej na něco jiného u mě je to Gamepad *3* Strategie ano to uznávám ale né každýho bavijou *4*
        • souhlasim s tebou, ale pravdou je, ze gamepad v FPS na mys nikdy mit nebude. mys je pro toto proste lepsi ovladac (nemluvim o mire zabavy, to je na hraci).
          moc se tesim na den, kdy propojej v nejake FPS multak - PC a konzole. to se budou podepisovat petice za integraci mysi nebo udeleni pravidel na vstup na server (joypad only, mouse only) :) takovej narez co konzoliste dostanou... *11* *3*
          jestli takova hra uz existuje tak zadam o info. nainstaluju :)
          • Taky bych si rád poměřil skill ale i kdyby kozolisté vyhrávali tak by si to stejně Pcčkaři nepřiznali :)
        • na gamepadu se tomu nerika skill, ale auto AIM *3*
          • Drakersss
            Ano ale když si ho vypneš tak se tomu Skill říká *3* musím říct kdo napíše to co ty tak se v konzolích nevyzná *3* a píše to co slyší od Pc hráčů kteří na konzoli nehrají *3* Auto AIM je na konzolích pro ty co chcou kdo nechce tak si ho vypne to platí i pro AIM assist *3* končím pokud mi budeš tvrdit opak tak to je hold tvoje věc *3*
            • Na tebe ne, na tveho predchudce. Ja s gamepadem take nemam sebemensi problem.
            • Drakersss
              Jejdasek: to je mířeno na mě ? Pokud ano moje odpověd je taková že já si na gamepadu prostě hry více užiju :) hry prostě hraju na tom na čem mi to jde více.Pokud bude doba kdy se bude hrát jen na Pc tak stejně tam kde to pujde pojedu s gamepadem *3*
            • FPS na gamepadu neni problem. A za s mysi je to jednodussi pro gramly? Hrajes snad hry proto, aby to bylo jednoduchy? Lovit ryby granatem je taky jednodussi, ale na udici je to vetsi zabava a hry se hraji kvuli zabave.
            • Drakersss
              Ganimoth: Říkám musíš se to naučit.Za každou cenu se snažíš gamepad pohoršovat jenom proto že to na něm nedáváš né každý musí být jako ty.No já se tu nebudu hádat pro nic stejně by si to nepochopil :)
            • Aaano fps na gamepadu opravdu konzolistum jde, proto tehdy MS zrusil crossplatform multiplyer v Halo 2, protoze jejich top testovaci konzolovy tym opravdu nebyl pokazde rozprasen prumernymi pc hraci, zee ano :))
    • todle muze napsat leda clovek kerej v zivote nepracoval
      • No v tom mas pravdu , babicka vyhrala sportku pred lety tak mam par milionku.
        Kazdy den nic nedelam .
  • Kčemu takové komponenty, když si na tom stejně nezahraju žabí zlomky ?
    • mdkGT
      ouyeeeeeee PC hra roku 2012 *14*
      • Muzete me nekdo nasmerovat na fight club ve kterem se zrodily zabi zlomky ?
        diky
        • poustim 109 tak sand se dockam *3*
        • mdkGT
          nvm presne jaky dil to byl, ale hostem byl Mikolas Tucek alias Tukan.
  • BoB.2
    Hmmm průměrný PC.
    • prumerny DNES a to se x1 jeste neprodava, az se zacne rozsirovat bude to podprumer a az na to bude dostatek her bude to lowend *3*
    • Keyz
      To je podprůměrný PC když nebereš ohled na optimalizaci na konzole a další rozdíly. Tedy bereš pouze HW.

      Kdo má dnes 1.6GHz CPU a kartu co má sdílenou paměť?
  • Ja mam doma i7 5GHz s 16GB a mam pocit ze muj pipik je stale malej... asi menej borovicky, vsakze blaho?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit