Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jedno je jisté. PS4 má více volné paměti na hry a navíc je o hodně rychleší. V budoucnu bude Xbox brzdit vývoj. A to nemluvím o tom, že PC budou brzdit obě konzole každou chvílí, než vyřeší optimálně ovladače pro další nextgen.
  • účast všech příznivců pc na tom to článku jasně ukazuje na konec pc herní scény už nikdo a ani ti to pc nevěří a hltají každou informaci o next konzolí. propad prodejů pc pokračuje hrozivým tempem už rok a půl a s nástupem next gen konzolí to ještě zvětšíhttp://www.hrej.cz/novinky/2013/07/12/prodej-pc-her-klesa-rekordne-dlouho-30657/#diskuze
    • No ono neviem preco upadok GAMINGU spajas s predajom PC ako takym. Herny trh prave v poslednych rokoch, kazdorocne rastie na rozdiel od konzoloveho.
      http://www.rockpapershotgun.com/2013/04/11/as-pc-gaming-popularity-keeps-climbing-hardware-sales-down/
    • Hele pc nikdy nepadne, když už nic tak wow s několika miliony hráči ho udrží :D
    • GlaDOS
      Tyhle bláboly tu píše jeden a ten stejný člověk pod jiným nickem, ne? Jen tak pro zajímavost, opravdová revoluce leží ve virtuální realitě a zatím to vůbec nevypadá, že by se Oculus Rift chystal na konzole.
      • mdkGT
        Jiste ze to je jen jeden clovek, maximalne dva nebo tri, co maji potrebu kazdou debatu pod clankem zasvinit vyplachem svych dutych hlav *15*
      • Samozřejmě, nechceš se k nám taky přidat? Nejlepší je to prej ve dvojici *4*
    • A kde by měli herní příznivci PC diskutovat? POčítač se neustále v rámci brzdy (rozuměj konzole) neustále vyvíjí- a na to jsou určeny jiné weby. Jako hráč diskutuji na herním webu.
    • to neni nic divneho dodej ze klesa prodej PC KRABICOVYCH her!!! vis ona je dneska trochu jina doba nez pred deseti lety to jen konzhele jsk jsou ve vsem pozadu jsou pozadu i s digitalnim prodejem...
    • miker17
      Jenomže pokud padne pc ,padnou i konzole a nastane 2 herní krize.

      Takže pokud bych byl konzolista tak bych se modlil ke všem bohům aby PC nepadlo a ne se tady uchychtávat "jak zase jednou PC umírá".
      • Nepadnou, konzole nejsou na pc zavisle, naopak by jim to prospelo, zvysil by se jim pocet hracu.
        • miker17
          Ty si ani nedovedeš představit jak moc jsou konzole na pc závislé.
          • To vskutku neumim, protoze nejsou - predpokladam ze se bavime o pc jako herni platforme, nikoli jako o pracovnim nastroji. Ale klidne zkus svou myslenku rozvinout, vysvetlit a obhajit.
            • Vsiml sis, ze stale nedokazes rozlisovat mezi pc jako herni platformou a pc jako pracovnim nastrojem i kdyz jsem te na tuto skutecnost, z ktere prameni tvuj mylny predpoklad, upozornil. To ze se pc stane ekonomicky nezajimavou platformou pro hrani her jeste neznamena, ze se prestane pouzivat zcela. A ustup pc jako nastroje konzumni spotreby ve prospech konzoli a tabletu je snad neprehlednutelny, ne?
            • miker17
              njn když myslíš. Boužel naše společnost se dostala to takové pozice že PC je a do budoucne BUDE středem veškerého technologického pokroku. A pád/recese hlavního pílíře ,který tento pokrok vede dopředu by znamenal pád celého herního průmyslu. (Tzn. že by to razantně omezilo PC i jako pracovní nástroj).
              A jestli nechápeš proč je herní prum. hlavním pilířem vyvoje IT tak s tebou nema cenu dal diskutovat.

              P.S
              Na čem si myslíš že se pragramovaly hry na Atari,nes atd.....

              P.P.S
              V Americe a asii je to 3 nejprodávanější platforma v evropě 2. takže smrt PC hraní je naštestí jen vzdálením snem.
            • Tak to mozna beres ty, ale to je jen pricina tveho mylneho nazoru. V prvni rade, nezalezi na tom, jak to kdo bere, ale jak to je. Za druhe, upadek PC jako herni platformy neznamena upadek PC jako pracovniho nastroje, jak predpokladas. Herni prumysl tady byl pred PC a bude tu klidne i po nem. PC jako herni platforma si uz upadkem proslo a ztratilo sve prvenstvi. Konzole to nejen neposkodilo, spis se da rict, ze byly toho pricinou.
            • Tak ako pises, PC gaming potiahol vyvoj hardware, ktory bude sucastou konzol nasledujucej generacie. Ak by nebol, prejavilo by sa to na zvysenom R&D technologii pre konzoly a gaming , tym padom vyssie ceny konzoloveho hw a tym padom zase vacsi decline trhu smerom k lacnejsim tabletom a mobilom.
            • miker17
              Boužel nemáš pravdu. V naší společnosti se PC bere jako středobod vývoje veškeré elektroniky. A jakožto bod S. je v křehké rovnáze s veškerými dalšími odvětvími. A jakékoliv narušní této křehké rovnováhy může způsobit katastrofu. (např. vývoj her je přímo i nepřímo zavislí na pc, kdežto u konzole je to jenom přimo)

              1)Částečně máš pravdu že PC není herní platforma ale přesto jsou to PC hráči a uživatelé kteří svou náročností ženou vývoj HW dopředu. A zastavení vývoje biť i na 1 rok je nepřijatelná stagnace

              2) V tomhle máš zase částečně pravdu a to vtom že výsledný produkt( konzole) není závislá na pc. Ale ve vývoji JE Přímo zavislá na PC( přes které jde veškeré programování a konstrukce) a pokud by byl HW PC zmrazen nebyl by možný další vývoj konzolí. To by vyústilo v hledání nové architektury (která by buď skončila revolucí nebo totálním neuspěchem)
              3) Zase máš na půl pravdu jitěže by jsme se maximálně naučily vyůžívat technologii kterou teď máme. Ale i přesto je právě díky hrám (většinou)nebo díky grafice,atd... kdy mnozí odborníci přichází s novími nápady ,které později využíváme i mimo PC a konzole kdybi se na tak dlouhou dobu zastavil pokrok tak bysme dříve nebo poždeji narazily na nev. stěnu za kterou dál jít nemůžeme.
              4)u těch her jsem mluvil o opravdu masovém zahlacení.
              5) V poslední době jsem žádnou racinální velkou firmu neviděl.
            • 1) PC neni primarne herni platforma, PC se nezacalo vyvijet kvuli hram a vyvoj PC se nedeje kvuli hram. Tudiz i kdyz PC jako herni platforma umre a nebudou se delat na PC hry, vyvoj PC a jeho technologii se tim nezastavi, k zadne stagnaci CPU a GPU nedojde.
              2) Konzole nejsou nijak zvlast zavisle na PC hardware a nepotrebuji ho ke svemu zivotu. Konzole jsou na rozdil od PC hardwarove velmi flexibilni a umi mezigeneracne architekturu zcela vymenit. Staci se podivat na hw architekturu PS1, PS2, PS3 a PS4. Neni problem, aby PS5 presel na ARM architekturu nebo jinou podobnou, ktera v te dobe pofrci nahradou za PC a bude mit vhodny pomer vykon/spotreba/cena.
              3) Prodluzeni trvani generace vubec nevidim jako zavadne, prave naopak. Ty nejlepsi konzolove hry vznikaji preve az na sklonu generacniho obdobi. Zmrazeni hw ma pozitivni vliv jak co se tyce efektivity vyuzivani vykonu, tak zamereni se vyvojaru i na dalsi aspekty her a jejich zkvalitnovani.
              4) Da se rict, ze prakticky odjakziva vychazi vic her, nez kolik jich hrac stihne odehrat, bez ohledu na existenci PC platformy.
              5) Velke firmy se umi chovat racionalne. Ne vzdy je jejich chovani po chuti hracum, ale obvykle byva pragmaticke a smysluplne a vede k tomu, ze nekrachuji. A pokud nekdo dlouhodobe spatne dhaduje pozadavky trhu, tak jednoduse zkrachuje a je nahrazen nekym lepsim. A PC platforma k tomu neni potreba. Nove firmy se umi etablovat i na konzolich. V tomto smeru se zadna apokalypsa nekona.

              Jak vidis, PC muze zmizet v prachu dejin a konzoli se to nijak zvlast nedotkne. Stejne jako se jich nedotklo zmizeni napr. domacich mikropocitacu. PC tady neni od jakziva (a nekteri z nas pamatuji doby, kdy tu jeste nebylo a jak se tehdy hralo) a ani tady neni na veky veku. Takze konzolim upadek PC herni platformy neuskodi, spis jim to muze prinest nove zakazniky. Jestli konzole neco ohrozuje, tak vzmahajici se mobilni platforma, ktera jim zakazniky naopak odvadi a mobilni plattforma stejnym zpusobem skodi i PC hernimu prumyslu.
            • miker17
              Vývoj her ovlivňuje vývoj PC(HW). Vývoj PC ovlivňuje vývoj Konzole. Vývoj konzole ovlivnuje vývoj her.
              to znamená : Hry--------->PC(grafika atd...)------->konzole------>Hry /představ si to jako kruh/
              Přeruš vývoj her na PC a jako první dojde k absolutní stagnaci GPU A CPU. Bez PC která by hnala vývoj dopředu by tato generace konzolí(i HW) byla snámi hodně dlouhou dobu 14 -20 let.
              Herní vývojáři by s vidinou snadného zisku zahltili herní trh tisíci až deseti-tisíci hrami. (Co už se v podstatě děje teď)

              No prostě by vycházelo tolik her než by hráč stíhal hrát. Na to by začali doplácet menší a střední studia ,která si nemůžou dovolit cpát milliony na Hype by začala masově krachovat.

              Velké firmy ,které se většinou bojí riskovat by začali masově recyklovat hry a přidávat do nich až absurdní ochrany. Hráči by prostě takové hry nekupovali a firmy masově prodělávaly. To by vedlo k období kdy by se na několik let přestali hry jako takové vyrábět. (v tomto období by masivně prosperovaly Casual hry, mobilní hry atd)....
  • pc uz je zastarale uz tim ovladanim.furt vykon,vykon.me uz klavesnice a mys po 20 letech omrzela.furt stejny!kdy se treba dockam nakeho llaunche herniho pc,ktere bude myt neco navic nez klavesnici a mys.treba vybrace,kamerku jako kinect,nakou dotykovou plochu typu ps vita.neco,aby u toho byla sranda.chci nake takove herni pc,aby bylo jedinecne a stali se na nej fronty pri launchy jak na ps3 a ps4!pak si ho jako herni stroj klidne koupim.Rekne te mi,tak si kup xbox ovladac a je to.no neni!je to ovladac pro xbox,a ne pro supr tupr herni pc.chci ovladac primo pro toto pc!ne zjine platfomy.treba vse od MSI,a zazit jeho launch.Aby v zakladu melo,pc MSI,klavesnici i mys od MSI,herni monitor MSI, gamepad MSI,kamerku,neco jako kinect MSI, nakou dotykovou plochu MSI, atd.tak si predstavuju herni pc!a ne nakou slataninu od kazdeho vyrobce trochu.
    • Ty ses zralej pro Chocholouska *3*
      • nebo ty kujebaku.konzole valcovali pc v dobe megadrivu a dodnes tomu neni jinak.koukni na hry s c64 a sonika s megadrivu.nebyt cloveka,ktery vymyslel samostatnou grafickou kartu pro pc,tak pc je jako herni system davno na smetaku.
    • Podle toho co tu pises mam pro tebe dobrou radu - Kup si konzoli.

      Pc fakt nebude nic pro tebe :D
    • Výhoda PC je právě ta že to nemusíš kupovat všechno dohromady ale můžeš si libovolně dokoupit, co tě zajímá *7* já jsem rád že nemám kinect k tomu, stejně bych s ním hrál jen Skyrim. /cpt. out
      • Ale hral.a psal jsem neco jako kinct,ne primo kinct.
        • To je jedno jestli kinect nebo asus kinect nebo jiny senzor, až budu mít zájem tak si ho koupím. A letecké simulátory taky nehraji. Už sem si chtěl koupti ovladač nakonec jsem se na něj taky vybodl protože ještě nemám chuť na bojovky a další hry kde byhc ho využil. je to jednoduché jak facka, navíc proč by to měl PC mít když to má konzole, není třeba se opičit. Teda jestli to vůbec ke konzoli je, joystick, volant + souprava a další... existuje takový pack ke konzoli zárověň? To bych třeba bral, volant a zbytek pro racing. *4*
          Za odkaz bych byl i rád, ale myslím že na to čas nebude *9*
          • protoze,za posledni roky se pc vubec nezmenilo!to je jako bych mel porad ps3 a rval do ni jen lepsi soucastky.tim chci rict,ze se vubec nemeni.ani po 6 letech fungovani blueray neni tato mechanika u pc standartem!pc je takova staronova vec.zas ps4 posune hrani her do predu.
            • Neodcházej od tématu, pako. BLu-ray je přežitek, nikdo ho v PC vidno nechce, tak proč by tam mělo být ^^, jestli ho budu mít na kině nebo konzoli je mi to jedno, v kompu zbytečnost, to že se ukázaly konzole a blu-ray hned vidělo příležitost jak přežít je prostě tak. Nebýt PC tak se nemají konzole kam posouvat *7* Doufám teda že pokud se mi zachce koupě nové konzole, bude k sehnání i s tím volantem + soupravou.
        • Ale hral.psal jsem neco jako kinect,ne jako kinect,
  • Konzole jsou svojí koncepcí již pěkných pár let mrtvé, ať žije PC!
  • Stejně jako mi PC bude stahovat aktualizace grafiky, steamu atd...

    příklad chci ovládat PC od televize, jednoduše a přehledně ale nechci mít u televize myš a klavesnici...super a hlavě chci zapínat PC od televize ne ze pujdu nekam pod stul to zapnout...a taky chci aby mi automaticky nabehlo menu kde jen vyberu hru a budu hrat...dále chci aby to nebylo ani po nekolika hodinách absolutně slyšet že něco jede i když budu mít ten PC metr od hlavy..a chci aby byl v krabice 26 na 28 cm...ne zadnou velkou hnusnou bednu a cenove do 5ti tisic prosím
    • Já se jenom zeptám. Kde jsi koupil nový Xbox 360 za 3900?
      • v tatarsku
      • v Alze byla akce Xbox 360 slim + forza

        ted ke konci generace uz jsous levy vsude, bazarovej je i az 2500...
      • no vzhledem k tomu ze na kazdy hre pro konzoli clovek trati 500 je i zadarmo xbox drahej!
        • aha a na PC si hry nekupujes nebo co ???

          kevsemu na xbox live byl ted v akci Tomb Raider za 299 kc, v tu samou odbu je ted na Stemu ve sleve za 350...tzn sleva na xboxu je lepší jak na stemu a to uz je co říct...nemluve o tom ze na konzole funguje bazarovej prodej v JRC si pekne kupuju bazarovky na protiucet...kdyz neco dohraju zajdu tam a oni to odemne vykoupej...to na PC nedělaj (aspon ne tam), další výhoda konzolí
        • Kde stoji Gunslinger -176Kc? Ukaz, ja si jich par milionu objednam.
          • nerozumim oni Gunslinger prodavaji na konzole?
            • Jen jsem ti chtel ukazat, ze mas o cenach konzolovych her zkreslene predstavy.

              AAA hry si na konzoli zahraju, vzdyt tyto tituly se primarne vydavaji pro konzole, PC by jich tolik ekonomicky neutahla.
            • tak to jo pokud mas konzoli na hry za 3stovky tak si to uzij, ale Ackove hry si nezahrajes
            • Jiste, vzdyt je to primarne konzolovka. Ja ho v dobe vydani koupil za 324Kc, takze ztratu 500 Kc na tom dosahnes jen obtizne.
  • Nemyslím přímo, že zanikne pc ale hraní na pc mimo progamingu bude stále klesat a upřímě nová mladá generace která vyrůstá na tabletech a chytr. telefonech těžko sáhne pro pc a také herní pc v současné podobě se do moderní domácnosti nehodí, vše jde opačným směrem než zastává robustní pc s monitorem a dokud se tady také něco nezmění tak opravdu budou pc jen na pracovištích
    • Kromě toho PC už dávno nemusí být neforemná krabice. A až budou dostatečně výkonná APU, vejde se ti do relativně malé krabičky i herní počítač.
    • Ano i ne. Tablety a mobily budou vždy nahrávat spíš casual gamingu, konzole budou asi mainstream a PC bude spíš pro nerdy a moddery, kteří si budou částečně vytvářet vlastní obsah. Stejně je tomu ale v podstatě už teď. Ale myslím si, že časem se hranice mezi jednotlivými zařízeními budou smazávat. Pokud bys měl dostatečně výkonný mobil, může to být tvé jediné herní i pracovní zařízení, jen ho doma píchneš do monitoru či televize, připojíš ovladač a hraješ/pracuješ. Taky next-gen konzole jsou v podstatě PC a naopak v obýváku můžeš mít univerzální HTPC, které se po připojení gamepadu promění v herní konzoli.
    • Veskoslav
      A na čem asi tak budeš pracovat? Na tabletu? telefonu, konzoli? Něco si zjisti o číslech pc například v USA, kdy se počet uživatelů neustále zvyšuje, Steam tě taky pošle někam, protože jeho čísla rostou. Ale co, stačí napsat nesmysl o zániku a už se jede:)
      • Keyz
        Pracovat *15*

        V té době bude všude makat stroje a budou létající auta *5*
        • Veskoslav
          Já myslel, že to mělo být už v roce 2000 *5*
    • V tom případě vymízí PC i konzole hráči a každý bude hrát jen "mini hry" na dotykáčích, no ni?

      Do práce hraješ na tabletu/smartphonu, v práci budeš hrát na PC, příjdeš domů, hraješ na konzoli a ke spánku klidně i ultrabook, meh -_-
      --> Problém vyřešen!
  • zrovna jsem před měsícem po 15ti letech na deskopu přešel ze sveho i5, 16gb ram, hd 7970 přešel na xbox 360...protže jsem už delší dobu na praci měl macbook a PC mi lezel u televize jen na hraní ale nebylo to ono ... a ted ? přejít na konzloi bylo to nejlepší co jsem mohl udělat je to uplně jiná liga zabavy...pohodlí, rychlost zadné sraní se s problemama na WIN, zadné nemotorné ovládání WINU gamepadem... pekne kliknu ahraju stabilní FPS, slušní grafika absolutně tíchý chod ...narozdíl od PC ktere mi rozklepalo v zateži celej barák... naklady na ten hlušnej PC byly 30 000...naklady na xbox 3900 fungl novej... hry od 200 kc...parada sem zpokojen ze je ze mě po tech letech Konzolista...a na praci už only apple...

    a to jsem bejval zatvrzelej PCkar a byl sme nazoru ze konzole jsou pro deti...ale hraní na PC uz me nakou dobu nebavilo nic sem nedohrál..nebavilo me u toho sedet a ted mam xbox a za měsíc sem dohrál 6 her...vse co jsem na PC nedal ani do pulky me na xboxu nwm proc proste baví mnohem víc
    • frag.ment
      Jsem stejnej případ jako ty, jen s tím rozdílem, že já přešel na PS3. Rozhodně to byl dobrej nápad a těch peněz nelituju.
      • A ja presne opacny, kupil som ps3 , asi mesiac hral a odvtedy len sporadicky. Keby ju nevyuzivali decka tak tie peniaze lutujem. Pohodlie? Ani omylom, pomale, hlucne, nedokaze to popri hrani nic, obmedzena panuka hernych zanrov, nulova volba ovladania, nulova moznost si nieco prisposobit obrazu svojmu. Tak sa na milu ps3 vacsinu casu prasi, pretoze mi nema co ponuknut, herny komfort si predstavujem inak ako zvalit sa s gamepadom do kresla a nechat sa obmedzovat.
        • frag.ment
          A co by sis chtěl upravovat? u PC her si max. nastavím grafiku (což u PS odpadá) a protože většinou hraju akční hry, dál nic neměním - ovládání všude přednastavené na WSAD, mezernik, shift, CTRL a ALT + čísla je u většiny her stejne a to samé se dá říct o konzoli, kde je ovládáni u většiny (akčních) her vpodstatě stejné a když už, tak se čudlíky dají taky přenastavit (dokonce je u většiny her možnost nastavení citlivosti analogových páček). Ale chápu, že někomu to nesedne, já si na ten gamepad ještě taky pořád nějak tak zvykám a to mám PS3 už půl roku. Ale zase je fakt, že hraju opravdu málo (asi se můžu už zařadit do škatulky casual :-) ).
          • Nekteri lidi totiz nehraji, ale opaji se svym hardware, tak furt neco ladi zkousi, preinstalovavaji, meri a hledaji pixelove rozdily.

            Ja si PS3 koupil k tv jako blu ray mechaniku a multimedialni centrum, na hrani jsem mel pc a nehodlal jsem na tom nic menit, dokud jsem nezjistil, ze je to zabavnejsi nez na pc. Nejdriv jsem hral na ps3 exkluzivky, ted uz i vsechny multiplatformy.
            • Mantor má pravdu, taky mě hra nebaví když musí mít pitomé motion blur, a sem rád že si to můžu vždy vypnout *3* To JE jedna ze záporů konzole, samo ho vynahrazuje jednoduchost.
            • Pouzijem tvoju hlasku...kde som take nieco napisal? Proste pustim hru, a nekonzumujem....vadi mi na nej motion blur? Vypnem. Vadi mi priserny inventar Skyrimu, ci otrasne velke UI Dark Souls ? Vypnem. Ale podla tvojej logiky je asi lepsie stravit 100 hod v hre s vecami ktore mi vadia, asi je to podla istej zvratenej logiky zabavnejsie. Ako naozaj logika, ze ak si clovek hru upravi k svojmu obrazu, tak ho hry vlastne nebavia, je uplne smiesna ;-)
            • Kde jsem neco takoveho napsal? Zrejme ti usel smysl toho co pisu. Ze nekteri lidem staci ke stasti, ze sve PC mazlicky porad ladi, taktuji, neustale neco preinstalovavaji a upravuji a jsou nadseni z kazdeho ziskaneho pixelu navic a hry jim vlastne ani nic nerikaji. Kdyz dostanou hru a hrej, tak jsou z toho nestastni. Ty budes typicky pripad.
            • Jde o ten pocit z konzole. Je to jak když si chceš spustit po dni konečně nějaký multiplayer/mmo/moba atp. a nejde ti internet. Tak jako by ti ten internet vždy šel, tak je to sednusím si ke konzoli. Teda alespoň podle toho co tu pořád hustí v komentářích. Taky bych něco rozmlátil když nejde net, stejně jak by něco rozmlátili konzolisté, když se jim 30sekund musí bootovat Windows + načítat hra.
            • A na to si prisiel ako? ;) Odkedy horsia kvalita a menej moznosti zabezpecuje lepsiu hratelnost?
          • Tak grafika je len jedna zveci co si upravujem. Neznasam niektore graficke efekty s vypinam ich, mam radsej viac fps ak za cenu mensieho detailu. Ale to je len grafika...mody na herne vlastnosti, vypnuyie UI, nahradenie povedzme inventara (Skyrim), upravy hernych mechanik (Torchlight),instalacia novych komunity map, zmena ci zlepsenie modelov, zlepsena AI, vypnutie otravnych reklam pri starte a x dalsich veci.
  • zrovna jsem před měsícem po 15ti letech na deskopu přešel ze sveho i5, 16gb ram, hd 7970 přešel na xbox 360...protže jsem už delší dobu na praci měl macbook a PC mi lezel u televize jen na hraní ale nebylo to ono ... a ted ? přejít na konzloi bylo to nejlepší co jsem mohl udělat je to uplně jiná liga zabavy...pohodlí, rychlost zadné sraní se s problemama na WIN, zadné nemotorné ovládání WINU gamepadem... pekne kliknu ahraju stabilní FPS, slušní grafika absolutně tíchý chod ...narozdíl od PC ktere mi rozklepalo v zateži celej barák... naklady na ten hlušnej PC byly 30 000...naklady na xbox 3900 fungl novej... hry od 200 kc...parada sem zpokojen ze je ze mě po tech letech Konzolista...a na praci už only apple...

    a to jsem bejval zatvrzelej PCkar a byl sme nazoru ze konzole jsou pro deti...ale hraní na PC uz me nakou dobu nebavilo nic sem nedohrál..nebavilo me u toho sedet a ted mam xbox a za měsíc sem dohrál 6 her...vse co jsem na PC nedal ani do pulky me na xboxu nwm proc proste baví mnohem víc
    • "stabilni FPS" ? joke cislo jedna. PC ti rozklepalo celej barak ? To je ale tvuj problem kdyz sis ho takto postavil. Za 30 000 bohuzel hlucne PC neexistuje. Takze joke cislo 2. Hry na XBOX od 200kc ? Joke cislo 3. Srani s problematikou win vitam plnou naruci, hrabu se v systemu jak jen muzu. XBOX sem si take koupil, jen abych ho rozmlatil ale.
    • Nejako mi to celé nesedí....že ťa baví hrať viac na Xku, to beriem, ale také PC (i5,7970,16GB RAM) a hluk? Mám i7, 6GB RAM, 660Ti a jeho hlučnosť je by som povedal porovnateľná, či nebodaj menšia než škrípanie BR mechaniky a celkový chod mojej PS3 Slim.....a to je vraj (čo som počul) PS3 tichšia než X360. Takže možno nevhodné typy chladičov na komponentoch, inak nechápem.......ale čo ma najviac upútalo je časť "nemotorné ovládání WINU gamepadem"....hmmmmm, niečo sa mi tu nezdá *3*
      • Podle mě si to skládal sám, pokud to skládá někdo, kdo tomu rozumí, určitě neupomene nastavit chod větráků přesutility pro MB a ostatní věci nebo BIOS, pokud to nedělá ani "specialista" pak bohužel no, konzole v tom má navrh, protože takové problémy neřeší.
        Mě se třeba větráky nerozjedou skoro vůbec, ani když hraji něco lepšího. Ticho je tu teda velké při min. ot.. Teď v létě je to možná trochu hlučnější páč sem si to vynutil na rychlejší ot., ale alespoň se nebojím toho, že se mi to bude přehřívat jak některým lidem konzole. (ano vím, je hodně revizí, ale obecně s tím problém někdy je) Tam si prostě chlazení nevybereš že. Ale v létě jsme přece venku a né doma takže přehřívání se nemůžýe řešit u nihoko ^^
        • v lete hlavne hrajeme pri otevrenem oknu s pivem v ruce
          • Tak určitě, už je to pár týdnů co sjem si dal PC na stolek přímo před okno, úplně super, otevřít obě křídla, ještě další okno z boku... no pokud nesvítí pořádně tak je to pohoda *1*
      • No na cpu sem mel freezer 13 a na gpu jen tovarni ale gigabitku ktere maj slusny chladice, skrinove vetraky f12ky...v zatezi kdyz byl ten pc hned vedle tv to proste hucelo...a ano ovladat win gamepadem je nemotorne...ale kdyz nechces mit u tv k ovladacum jeste mys a klavesnici tak nemas na vyber...a pokud te zajima jak na to tak jednoduse na to jsou utility..google a najdes toho zpoustu
        • Na houno skrina alebo cely airflow. Mam Phenom X4 965, gigabyte gtx 660 a najhlucnejsie v idle su disky. Ked hram, hlucnost sa trosku zvysi ale aj tak to nevnimam. Ako to prirovnat... ked otvorim okno v izbe tak ten PC ani pri hrani nepocujem. Skatulu mam staru 8 rokov. Staci sa s tym vyhrat *2*
    • No ak by si tam nenapisal stabilne FPS, rychlost a slusna grafika tak by ti niekto mozno aj uveril ;)
      • konzole je sice s grafikou trosku pozadu,ale treba far cry3 je uplne stejna hra jak na ps3 nebo na pc.mapy a hratelnost nikdo menit nebude.jestli na pc budou vychazet chujoviny typu crysis3 ze supr tupr grafikou,a hrtelnosti tak tak.Tak pckum nepomuze ani 10krat vetsi vykon.A pokud na ps3 budou vychazet hry typu:the last of us,nebo gt6,tak ps3 porazi pc i za 30000kc.grafika je super vec,ale ruku na srdce hry jsou od toho,aby pobavili,a ne se rozplivat nad okolnim svetem,misto hrani.
      • no vzhledem k tomu že jsem do ted jel hry na ultra na PC...tak sme se bal ze to neustojim ten rozdíl u konzole...ale kupodivu...kdyz ma clovek HD telku a je od ní tak 2-3 metry což ja jsem...je grafika normální, koukatelná..hral sme ted tomb raidera a dirty a obojí se mi líbilo

        a ano stabilní zatím jsem se nesetkal z problemy s FPS vše se drží stabilně...možná to je tím že je to uplně nový xbox slim... nevím jak an tom jsou starší revize a co dělá konzle po par letech používání

        a rychlostí jsem myslel to že jen zapnu konzli 1 kliknu a jsem ve hre a hraju...a ne ze musim zapnout PC, bez myši a klavesnice mobilem nebo gamepadem pres utilitu hru zapnout a jeste obcas resit problemy, errory a další windows neduhy...vcetne optimalizace i když jsem měl jednu s top grafik na trhu tak například assasins creed 3 mi jel huř než ted na xboxu...jen kvuli tomu ze sem měl AMD a ne Nvidii...a u jinejch her by to bylo zase naopak

        nejvíc si ale vychutnávám to ticho...to absoluntí ticho i po 5-6ti hodinách hraní...u PC sem furt hral na headsetu protže PC přeřvalo hru...a v noci sme hrat nemohl rpotže na mě chodili nadavat sousedi že je to vrčení budí... u xboxu je i spadnutí špendlíku hlasitejší

        ano konzole je zastarala, grafika oseklá...ale i ted nekteří hrajou na PC na low a nevadí jim to... ale to pohodlí a bezstarostnost co má clovek u konzle nidky u PC mít nembude
        • Jestli jsi měl tak vymazlenou sestavu, že ti přeřvala hry a budila sousedy svým chlazením, tak je vidět, že to musel stavět skutečný mistr.
          • +1

            konzole si prostě kupují lidé, kteří se nechtějí zatěžovat s počítačem. A nebo s ním neumí nakládat. Osobně si počítač propojím jedním kabelem za 100kč abych měl hru na televizi. A jednou USB prodlužkou sedím na gauči a hraju.
            Holt někdo musí koupit za 10k konzoli, aby vyvážil hloupost a pohodlnost.

            Každý den čtu plakání na fórech jak lidem nejedou hry, co je to chybová hláška "missing dx3d.dll" atd. Viz zdejší topik o hře Firefall a "nepřehledné a hnusné UI" které frajer viděl na svém 17palcovém monitoru. A nebo přímo tenhle topik kde frajer popisuje výhodu W8 v jeho rychlém startu.

            Prostě takový člověk určitě ocení, že jedním tlačítkem spustí konzoli. Protože když zapne počítač, tak je v pasti ze které se neumí dostat ven.
            No a my ostatní co máme počítač na práci, účetnictví, internet, stříhání videa, čtení novin, hraní her a milion dalších aktivit, tak se s tím nějak poperem.
            • Macbook za 15 000 na video postprodukci, dobře ty *1*

              //neříkám že je na to MacBook špatný, jen myslím že bdue třeba investovat do něj aspoŇ 30 000,- Kč
            • No ty hlavně po práci 12h u počítače nemáš co sedět u her, ale vypadnout ven si zaběhat a zahrát fotbal, popřípadě naložit manželce co se do ní vleze.
            • Ja mam na vse co na zaver pises macbook (je na to proste lepsi nez deskop s win) a na hrani konzoli a jsem spokojenejsi nez driv s velkym neprenosnym kramem do ktereho sem vrazil vic nez do macbooku a konzole dohromady

              Kevsemu pc uzivatele nechapou tu podstatu...ja celej den sedim u prace, delam grafiku a video postprodukci a pak vecer nechci resit nic, a no i nastaveni dx, prepnuti pc na tv nebo regulovani fanu, aktualizace gpu...i kdyz to jsou banalni veci co bych zvladl, nechci...nechci nic resit chci sednout a hrat, a to umi jen konzole

              Kevsemu aby byl pocitac pouzitelnej i na praci musi to bejt apple a tam he zas problem z hranim...nez mit mac na praci a PC na hry tak mam radeji mac a konzoli ktera je 10x levnejsi
            • Já jsem promiskuitní a hraju na PC, hraju na Xboxu a hraju na Ninendu 3DS.
        • Maarta
          Jim to tady nevysvětlíš... Ono většinou na konzole nedávají takoví, kteří to nikdy nezkusili a nemůžou překousnout fakt, že jejich ultra-mega-hyper-skvělej komp za 50k zvládá hry podobně jako starý hw v konzoli do 5-ti tisíc...
          Je fakt, že poslední dobou hry vypadají graficky lépe na PC, ale na konzoli taky jsou k zahození a vypadají dobře, si myslím. Navíc člověk nesedí blízko jako u monitoru, takže klesají nároky na grafiku a FPS. K tomu když se připočtou klady za pohodlnost, jako např. že nemusím nic nastavovat, instalovat ovladače, upgradovat komponenty apod., tak pro mne osobně je daleko lepší konzole.
          Ale chápu lidi, které to baví a nevadí jim, že se dvě hodiny hrabou v systému a pak sedí za stolem u PC. Já ale u PC sedím každý den v práci od rána do večera, takže z toho důvodu si radši něco zahraju na televizi, než abych seděl i po práci opět u počítače...
          • co nedopocita ps3 v fps,tak to dopocita televize.mel jsem starou lcd sony bravia,obraz se trhal atd.ted mam sony bravia,s mousn flow 400.a to je uplne neco jinyho ten obraz super,netrha se to,nedela to zuby.stim jsem mel problem u gt5 na stary lcd.sice full hd ale trhalo se to a bylo to zubaty.s tou novou bravii je to pecka,bez zubu,nadherne plynuly obraz.uplne jak jina hra!to sami pisou kluci s tim 3d monitorem od sony,ma pry 240hz a je to taky uplne jina liga obrazu,nez na stare lcd.je to take otom jaky zobrazovac clovek pouziva.
          • Uplne ale absolutne souhlas sem rad ze aspon nekdo me chape, treba na to taky casem prijdou...byl sem tolik let pckar a odpurce konzoli ale nakonec sem prisel na to v cem je to kouzlo...taky tohle pochopej spis az budou pracovat a ne na skole...az prijdou z prace vecer a nebudou mit nervy ani na to cekat az PC nabootuje
            • moje PC s SSD bootuje pod 20s a nehranejsi hry co si davam na ssd kliknu a hraju driv nez se ti v konzoli roztoci disk *3*
            • To je fakt. Těch pár sekund než najede PC, to je takovej nápor na nervy, že si člověk musí hned domluvit schůzku se svým terapeutem a osobním koučem. Určitě větší než když mi konzole po zapnutí oznámí, že bude stahovat 700 MB updatů a já si můžu místo hraní jít třeba namazat chleba se sádlem.
    • *1*
      Zábavný komentář :)
    • jeste nwm jak to udelam na NextGen...PSko a hlavne jeho ovladac se mi hnusí ale X1 je zatím taky bída :-( abych nezkoncil z5 na PC :-D
  • Konzole vs. PC
    Systém a hry na konzole jsou přímo programovaný pro danou sestavu Hardwaru, která je všech konzolí jedný značky stejná. Vývojáři přesně vědí co konzoli je za komponenty a podle nich programují hry tak, aby co nejlépe běželi, tedy jejich zdrojové kódy.
    Na proti tomu systémy a hry na pc, se programují tak, aby co nejlépe běžele na nejvytším možné počtu kombinací. Tedy každé pc je jiné, komponenty spolu spolupracující lépe či hůře, a nebo dokonce vůbec. Nelze optimalozvat pc hru tak, aby běžele úplně dokonale na všech, nezlobte se na mně, na jednom pc se bude hra trhat a na dalším obráceně. Nejlepší na tom je, že další hra se může chovat na pc opačně.
    Bohužel konzole Xbox-one budou všechny stejné jako Playstation4, ale pc bude každé jiné. Tedy pro konzole se jim optimalizuje daleko lépe, než pro pc.
    S pozdravem!
    • preto na PC mas 300 moznosti v settingu aby si si vedel presne nastavit tu hru. Od toho to tam je. Good luck with low quality textures on 50" TV.
      • Asi nechapes, ze je rec o optimalizaci na urovni programoveho kodu, nikoli o nastaveni narocnosti grafiky.
        • A ty si nepochopil zase to, ze je sice pekne, ze sa da na konzoly optimalizovat ale ked je vysledkom low kvalita tak je to aj tak k nicomu.
          Na PC sa optimalizuje horsie ale zase kazdy si dopraje taku kvalitu, ktoru preferuje a na co ma. Volnost vs rozhodnutie developera co mi musi stacit.
          • To jsem pochopil, ale 1) nijak to nevyvraci nesmyslnost primeho srovnavani hw konzoli a pc a 2) nemluvis o kvalite ale kvantite a opomijis skutecnost, ze co na monitoru z blizka uz vypada spatne, tak na tv vypada stale jeste dobre, takze ani tady neni mozne prime srovnani.
            • Ne, bavime se o tom, co je smysluplne porovnavat a u ceho je potreba vzit v uvahu dalsi okolnosti.
            • Tak snad sa bavime o optimalnej pozorovacej vzdialenosti a nie o tom, ze som tak daleko, ze nevidim ;-)
  • Veskoslav
    Nechápu, proč tam nedají 16 BG RAM (platí i pro PS4), vyměnitelný disk (což plus pro PS4)...
    • mdkGT
      K cemu je na hry 16GB? Ja sam mam ted 4GB na PC a temer zadna hra je jeste nedokazala vyuzit, 8GB je opravdu hodne, kdyz PS3 ma 256MB, je to 32x vice.
      • Tam je problém, že je to ještě spojené s grafikou. Ale jo, o proti minulé generaci je tohle úplně jiná dimenze.
      • Veskoslav
        Konzole budou slouzit nejaky ten rok,pocitam 5-6 let,tudiz nevidim duvod tam nedat 16 GB a pripravit se na budoucnost:)
    • TheGGG
      Pleskoslav si zase přidává pluska lol
      • A ty si přidáváš mínuska co? :D
        • TheGGG
          Dobrý pokus pleskoslave, co budeš příště bernardýn?
          • Chvilku vydrž a za to inkriminované první patro tě třeba někdo popostrčí.
            • TheGGG
              Do druhého, za tebou. *5*
          • Já ti dám pleskoslave. Sem sem chodil diskutovat, když ty si ještě nevěděl co to znamená klávesnice.
            • TheGGG
              *1* *1* Na mě nepřijde, ale tys to s těma patrama trochu nepobral *3*
            • Škoda no, chvíli to vypadalo, že se ti ta primitivní hra líbila. Alespoň do té doby než si se ve změti věžáku ztratil. Neboj veterinář už jede.
            • TheGGG
              Ano, vůbec jsem nepochopil tu tvou primitivní slovní hru, jsi skutečný génius a úplně si mě obalamutil. Tak si dej za odměnu jednu hnědou pilulku. *5*
            • Nechápeš co? :)) Nevadí není to s tebou tak špatný, rozhled do prvního patra ti bohužel ale bude muset stačit.
            • TheGGG
              Muhehe ty toho očividně nemáš víc a nikdo ti to už dlouho nepřipomněl. Běž si hrát na trolla někam jinam, tady ti ty hlášky ze školky nepomohou.
              Pro jezevčíka: pravda pořád stoupá, zrovna je nademnou.
            • Zdání klame, pořád stoupá, stačí vynechat pilulky, ale raději i ty granule. Pro začátek bude stačit pramenitá voda na probrání. Bohužel asi nic jiného nepumůže, špatné vyhlídky. Na k*ule pomůže zábradlí.
            • To tezko Justine, zadny nemas.
            • TheGGG
              Mě se zase zdá že pořád zůstává ve stejným patře. Asi ji po těch pilulkách svrbějí k*ule.
              Posílám jedny růžové na k*ule o patro víš.
            • Proč ta čuba pořád leze nahoru, asi má ráda zelené granule.
            • TheGGG
              Se pleteš, o patro víš jsou teď veterináři a tam dávají JEN duhové. *1*
            • Žluté berou nyní o tři patra výš. Přestěhovali se.. Ale pozor v prvním něco mleli o duhových. Nebo už se stěhujou také ?
            • TheGGG
              Těžko říct, ale o patro víš berou duhové pilulky. Takže jim možná připadají jako žluté, ale jsou stejně tak červené nebo modré.
            • Srandisto, v té již zmiňované jiné diskuzi objasňuji zženštilost zdejšího publika. Jinak žluté pilulky berou již nyní o patro výš taktéž. Tam to potřebujou.
            • TheGGG
              Mě tvá reakce přišla dost zženštilá, možná jsi zabloudil do špatného patra. Ještě tam po kávě přihoď jednu žlutou pro zlepšení paměti.
            • Rozeznám, a ty? Červené pilulky zatím dostávají zženštilí jedinci a ty jsou o patro výš.
            • TheGGG
              Nerozeznáš dobrou radu od urážky? To chce jednu červenou pilulku před spaním.
            • Před 10 min co to píši na mě v jiné diskuzi reaguješ jako hradba slušnosti, tak se uklidni, vem si zatím pouze jednu zelenou pilulku, to na dítě stačí a nech seniora v klidu diskutovat.
            • TheGGG
              Chápu, takže Vám v domově důchodců zavedli počítač? Mno radši ti měli dát o dvě zelené pilulky proti schizofrenii a paranoie víc.
    • To že něco nechápeš je u tebe celkem časté.
      • Veskoslav
        Děkuji za skvělou odpověď:)
        • Nemáš zač. Hňupovi vždy rád pomohu.
          • Veskoslav
            Velmi děkuji za tvou ochotu:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit