Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takhle ale na to pohlizet nelze. Pred 20 lety bylo celkove velkych her radove mene a radove mene jich vychazelo. Navic nebyla prakticky zadna "indie" scena, prakticky nefungoval celosvetove zadny multiplayer, pouze par her slo hrat pres LAN atd. atd.
    Byla jina doba a na stejne veci jako dnes se pohlizelo uplne jinak.
  • Kedze na Xcom 2012 sa dnes pozera ako na stale velmi dobru hru, nevidim dovod preco by sa na tento malo inak.
  • Cas ukaze, ne prodeje. Cas ukaze jak se na XCOM2 bude pohlizet za 20 let. Pokud se na nej bude pohlizet jako dnes na puvodni UFO tak budu velmi prekvapen. 9/10 pecka a za rok po tom nestekne ani pes. To je jak s komercnimy filmy. Oskary, festivaly, box office hit, ale do zlateho fondu nejdou. Uvidime.
  • Nedávno jsem vychytal slevu na Wasteland 2 Directors Cut - příjemně překvapilo, hra mě baví. O to víc mě těší, že mě zase něco chytlo po dobrých 2 letech (ve 13 mě chytly 3 hry za měsíc :-D)

    V 90. letech mě bavily UFA, XCOM, Fallout Tactics atd., tak bych novým XCOM 2 dal rád šanci.
    Co mě ale dopředu irituje je grafika na screenshotech *13* nenávidim tenhle cartoonovskej vizuál.
    Proto jsem ani nikdy nemohl hrát XIII a jiný pecky, který měly sice perfektní herní mechaniky, ale pro mě odpudivej, komiksovej nádech.
  • A stejně to dneska možná hraje 1% tehdejších hráčů.Sám mám dosbox a TFTD doteď v kompu, ale stejně se k tomu vrátím na chvíli tak jednou za rok.
    Ani ty to už beztak nehraješ jak tu skučíš, že to nevypadá jak před 20ti lety :)
  • Důležitá část prvního dílu: Prohrál jsi bitvu, můžeš vyhrát válku.

    V podstatě se v EU XCOM nikdy nedostal ani k laserovým zbraním.
  • Připojuji se k hodnocení recenzenta - hodně dobré, hodně těžké, 9/10, protože mi vadí dlouhé loadingy a je hezké že se pracuje na odstranění, ale zatím odstraněné nejsou. Libí se mi i možnost utéct hrobníkovi z lopaty - nejvíc jsem se o hře naučil, když se naplnil ukazatel projektu AVATAR, a mě začalo odtikávat 20 reálných minut na záchranu hry.......no hraju dál a už jsem 3 políčka srazil dolů, a tomu pocitu opojného vítězství (i když jsem vlastně zatím nic nevyhrál, jen utekl hrobníkovi z lopaty) se prostě nic nevyrovná
  • Výborná, hodně čtivá recenze. Jediný zádrhel vidím v tom, že si toho X-COMa budu muset co nevidět pořídit. *4*
  • Je to propojené s jedničkou? Poberu příběh, resp. je nutné zahrát si první díl, nebo bych se mohl vrhnout rovnou na tohle? Díky.
  • Pořád to funguje tak, že nepřátelé se objeví teprve ve chvíli, kdy je člověk svým postupem aktivuje?
  • meta 89 / 7.0
  • JohnyTheZik
    Super hra, super recenze.. A kdo z jakyhokoliv prapodivnyho duvodu vykrikuje, ze to na stary XCOM nema a kvuli tomu to nehraje, ten sam sebe pripravil o skvelej zazitek..
  • nightborne
    S modem =). I s českejma tankama =).
  • Kdo nezažil napětí terror misí v TFTD, kde člověk se bál otevřít dveře od výsadkové ponorky nepochopí.
  • Xcom2 není špatná hra, ale rozhodně na 9/10 není.
  • Samozřejně že ne, ale jsou tam neexistujicí státy jako Skotsko *1*
  • Naprosto souhlasím s Lukášem v tom že Firaxis si zaslouží aplaus už jen za odvahu vydat tak obtížnou hru v třiáčkovém obalu a ještě navíc pouze na PC platformu kde, přiznejme si to, utrpí citelné ztráty kvůli pirátství. Díky tomu cítím sladkou vůni devadesátek víc, než kdyby hru udělali opravdu v přesných mechanikách původních XCOMů... :)
  • Veny
    Trochu mě zamrzelo, že jsou jen 3 stupně výzkumu zbraní (projektilové, magnetické a plasma)... mojí vědci neměli většinu hry vesměs co zkoumat (a to jsem ani nestavěl laboratoř, která by výzkum urychlila). Nemluvě o zabugovanosti a nahrávacích dobách... Celkově bych dal spíš 8/10 ale to je asi rozdílností priorit.
  • Jsou v XCOM 2 i vojáčci s českou národností? *1*
  • to nemůžete srovnávat tak starou hru se současnou.

    Za prvé) změnila se doba a spousta lidí preferuje jiné věci

    za druhé) změnil jste se vy sám!!
    Nemluvte o tom, jak ten starý Xcom byl více "náročnější" a jak jste se bál o to, aby vám někdo neumřel nebo nedošla munice atd.
    Ta hra je téměř kopií té původní, jenom vám se to nezdá, protože už nejste nováček, ale zkušený hráč.
    Schválně dejte tu hru si zahrát nějakému 16 letému teenagerovi ve vašem okolí a uvidíte,že jeho názor bude úplně stejný ("je to skvěle propracované") jako byl váš před těmi lety u původního dílu. Jediný rozdíl je ten, že z vás se stál zkušený hráč a "normální" vám přijde jako "trapně lehké".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit