Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už se těším na tu historickou rubačku hlavně když bude dobová a nebudou tam žádné fantasy kraviny :D, nic proti fantasy sám hraju wowku, ale tohle by to prostě kazilo.
    • TheGGG
      wow není fantasy, ale vymalovaný omalovánky 5+
      • Fantasy není jenom jeden druh, třeba gothic 1/2 je taky fantasy a s wowkem to nemá moc společného :D, no prostě snažím se říct že je to fantasy ať se ti to líbý nebo ne :D
      • Že ty budeš nějakej vážený světový kritik výtvarného umění ^^
        • Kozy
          Tak v tomhle má zrovna pravdu
        • TheGGG
          Stačilo mě když jsem u někoho viděl podobný obrázek:
          http://static.howstuffworks.com/gif/world-of-warcraft-2.jpg
          perfekto, temné fantasy s dospělým příběhem, které je navíc vkusné a postavy nevypadají jako skrabatělá prd*l
          • Aha, takže ještě vyšší posvatenípostavení, moje chyba, měl jsem si toho všimnout *10*
            • jo vidíš, díky moc :)
            • Posvatení?
        • Erien
          Bohužel jenom dee.bil
  • Star ciziten tam taky nevypadá špatně.. a Lichdom.. I když to vypadá jako pouze kouzlení a já sem spíš přes tu ocel než kouzla... Ale je zajímavé že ty hry Asijského vzevření mi přijdou trošku víc odfláknutý graficky... To je asi tou jejich kvantitativní politikou... pořád vyrábět nějaký hry jak na běžícím pásu místo toho aby si sedli k jedné a udělali ji pořádně...
    • To víš no... jejich trh je velký, a zavděčit se takovému kvantu lidí, vyžaduje kvantum her... ale proč jsou všechny na jedno brdo, to mi není jasný *1*
      • No právě.. proč v tom vidim Lineage akorát trochu modifikovaný o lepší engine? A přidaj k tomu létání na rogalu nebo něco...
        • tak zrovna archeage přináší do mmo žánru zajímavé možnosti a je to jedna z těch inovativnějších(nevím teda jestli takový slovo existuje:-D) her.
          • to jo oni to vždycky trochu něčim modifikujou.. jako Aion nebo Teru.. ale pak to vyjde na stejný brdo nakonec...
            • velkej rozdíl je v tom, že tohle by měl být "sandbox" což je u korejského mmorpg šokující :-)
  • O některých hrách jsem ani nevěděl díky za info:-) ale co mě teda zklamalo byl ten souboj z hry od warhorse...těšil jsem se na něco reálnějšího, máchali tam středověkým mečem rychle jak ninjové, ale do vydání daleko tak snad na tom zapracují. Jinak graficky se mě líbila s archage nejvíc.,
    • USER47
      On šerm na vážno je ve skutečnosti opravdu dost rychlej. Rozhodně se to nedá srovnávat s tím pomalým teatrálním mácháním, co jsi nejspíš viděl někde na nějakým hradním představení:).
      • kde si prosimtě viděl šerm na vážno??? *15*
        • walltar
          No nevím co myslel tím na vážno, ale na youtube je celkem dost videjí, kde se rozebírá tahle problematika i problematika brnění obecně ... velké středověké meče měli kolem 2-2,5kg (dvouručáky) a tím se dá bojovat celkem dost rychle. Dneska funguje několik šermířských škol, které se zabývají právě klasickýma velkýma zbraněma a jejich souboje sou minimálně stejně rychlé jako šerm s kordem. Když k tomu přičteš doměnku těžkého brnění ve kterém se nedalo pohnout, která je taky špatná tak byl boj ve středověku i s velýma zbraněma hodně rychlá záležitost ... nedej se zvyklat filmama a nebo různýmá rádoby šermýřskýma spolkama, kterí si často ani neumí obléct brnění správně.

          http://www.youtube.com/watch?v=ln94E9AGYTc ... teď se mě nechce hledat videa, ale na tohlesem natrefil nedávno.
          • Jen bych upřesnil, že tohle je longsword - dlouhý meč. V čechách mu lidi nesprávně říkají jedenapůlručka. Takový meč má maximálně 1,5 kila a bojuje se s ním zcela jinak, než s těžkým obouručákem, který je opravdu váhově někde daleko jinde a i držení takového meče je odlišné. Myslím, že šerm ve videu je v pořádku. A co se týká pohybu ve zbroji... Husiti měli prošívanice, přilby a rukavice. Minimální omezení v pohybu. Nevím čemu tady někteří říkají brnění, ale věřte, že i v plné polní dokáže člověk udělat kotrmelec, nebo vyskočit na koně.
          • walltar
            Tak on takový meč není zase extra zbraň pro boji proti člověku v plátovém brnění (které se používalo až kolem 15. století) na to použiješ válečné kladivo, palcát, morgnštern prostě něco co bude lámat kosti, nebo dělat díry. Potom byl jeden typ dvouručáku, který měl dlouhou úzkou špičku a tak lehce dělal díry do brnění.

            V době kdy se používali hodně dvouručáky se používalo kroužkové brnění a nebo takzvaný Coat of plates, který byl z malých plátů, takže si mohl pod ním velkmý mečem krásně lámat kosti .... a o to šlo nebylo potřeba nikoho zabíjet, stačilo ho vyřadit z boje.
            • Je to pořád prototyp, ale šermovali nám to opravdu dobří šermíři a je to capture.
          • ale musím uznat že v tom videu sekaj teda minimálně stejně rychle jako v té ukázce ze hry...ale když jsem sledoval ten souboj říkám si jak mohli zranit někoho v rytířské zbroji takovým mečem :-)
          • walltar
            Ono hlavně u obouručáku děláš úplně jiný pohyb ... používáš obě ruce a jinak, než u kordu ... nepotřebuješ ani tak velkou sílu, jako spíš velkou rychlost ... děláš pohyb mečem kolem jeho těžiště si musíš uvědomit ... nemácháš s ním jak s koštětem. V tom videu co sem přidal je krásně ten pohyb vidět. Potom je ještě jeden typ boje co znám ... http://www.youtube.com/watch?v=1S_Q3CGqZmg
            • walltar
              Jo když se v diskuzi i diskutuje, tak mám hned lepší náladu. *1*

              Za pár let za to budem dostávat vyznamenání ... *5*

              Ještě přidám takovou zajímavou přednášku o brnění ... ta je ale pro otrlé protože má skoro hodinu. http://www.youtube.com/watch?v=NqC_squo6X4
            • se v tom nějak vyznáš.... to sem si naběhl *1*

              každopádně jsem o něco chytřejší ...je radost když se na diskuzu diskutuje :-) není to poslední dobou moc zvykem mě příjde.

              dobrou noc
            • walltar
              O těžišti sem mluvil u toho prvního videa ... kde jednou rukou držíš meč právě blízko těžíště (které je hned za záštitou) a druhou nakonci ... potom stačí jednou rukou tlačit druhou táhnout a s minimální námahou získáš dost velký moment a na konci meče i dost velkou rychlost .... když tohle spojíš ještě s pohybem obou rukou s celého trupu (jako celku) dobředu, nebo s rotací těla, tak tvůj útok dostane sílu a rychlost.
            • uznávám svoji chybu, ale neodpustím si ještě jednu věc v tom videu jsou oba údery provedené po bloku a to jak zrychlý asi nemá s těžištěm nic společnýho..ale jsem rytíř amatér .-)
          • klasické velké zbraně? ani chuck norris neumí máchat obouručákem aby se to přiblížilo šermu s kordem :-p nebo jsem prostě natolik omezený, že si to nedokážu představit.
          • já se nenechávám ničím zvyklat držel jsem v ruce jednoruční meč a nedokážu si představit že udám takové insta zrychlení jako ve videu, ale hrdina je asi lepší bojovník než já :-)

            každopádně ten koment jsem napsal , protže jsem chtěl taky slyšet názory ostatních takže dík.

            Asi sem chyběl když se to tady řešilo na diskuzi :-)
            • ucho
              konkrétně toho boje s meči bych se nebál toho, že někdo z týmu warhorse s tím má praktické zkušenosti a že konkrétně tento prvek hry pilovali v rámci možností co nejvěrněji realitě (samozřejmě v kombinaci s hratelností). tvá kritika tohoto prvku je podle mě zbytečná... (nepsal snad i Vávra někde, že si to byl kvůli tomu taky někde vyzkoušet?)
            • http://www.youtube.com/watch?v=gwYi_uOwGtY
      • no šerm tak jak si ho představuji já vznikl až později co se dělali lehčí zbraně středověkému souboji těžkymi měči bych teda šerm asi neříkal.

        Aled děkuju za názor. Nic to ale nemění na mém pocitu, že to je až příliš rychlé na to jak stále vyzvihují realismus.
        • Heh ... mece se pouzivaly uz tisice let pred stredovekem ... prober se ... tezke stredoveke zbrane - to co uvidis na ruznych hradech - se pak v realnym boji vubec nepouzivaly. Jde o soubojove zbrane, ktere se pouzivaly pri turnajich ... ale ne v boji.

          Samo ani realnej mec nebyl zadny tintitko, ale uvedom si, ze mec jako takovej nikdy nebyl urcenej k tomu aby (napr) prorazil zbroj. Na to se pouzivaly ruzny palice/kladiva/... mec se pouzival spis proti lehce obrnenym/neobrnenym cilum.

          Me ta rychlost uderu prijde OK.
  • Anichž bych byl patriot, tak jednoznačně ve videu "to nejlepší na konec". Ostatní věci mi přišly minimálně výtvarně dost otřesný (až na pár výjimek) nebo nevýrazný/mdlý, video od Warhorse tam září jako diamant mezi sklem :)
  • chapu, ze vsechno je to in development, ale vetsina toho teda graficky moc neoslnila, coz je trochu chyba, kdyz je to reklama na engine :)
    • S soohlasim.. Teda i když otázka je jak daleko je vývoj.. Některé hry tam vypadali docela dobře... ale některé hry tam teda nevypadali moc jako dobrá prezentace cryenginu... Speciálně teda některé hry s autama nevim no.. to bylo dost slabí teda... asi zvolili špatnej engine na závodní hru...
      • Keyz
        Taky bych čekal jako prezentaci enginu více záběrů na jednotlivé efekty atd. Prostě abych viděl co to umí.
        To, že na tom běží hra neznamená, že tam použili vše co to umí.
        Hodně technologických dem bylo super a hra pak vypadala jak vypadala.
        • Ale teda musim uznat že asi nejlepší grafiku má to utahování kohoutků pod vodou "real time immersive"?
  • No, tak jsem trochu vyděšenej z toho souboje. Vypadá pěkně, ale co maj jako bejt ty tlačítka, to je určitě z topinkovače a pokud udělaj souboje nějakym způsobem jako quick time event ,tak je to pro mě automaticky nehratelný.
    • Keyz
      Tak něco podobného bylo v zaklínači.

      Tady je asi potřeba volit mezi reálným stylem boje kdy to nejde udělat asi jinak krom mačkání čudlíků a hrdina dělá pohyb. (Jak bys ten pohyb udělal?) myší by si něco mával?
      Anebo pak klasicky typy pohybů jako jsou ve Skyrim atd kde to vypadá nereálně a budou tam základní seky.
      Sek z boku atd....

      Zde a u zaklínače 1 to vypadalo dobře.
    • tlačítka jsou z Xboxu myslím... Což mě docela překvapuje.. Nevěděl sem že je to i na xbox ale myslím že jde o klasický bojový styl, co jsem pochopil z ukázky tak pravděpodobně bude jedno tlačítko myši (u PC) obrana a druhé tlačítko bude útok... Možná útok se bude dát korigovat směrovými tlačítky pohybu nebo tak nějak modifikovat... Ale myslím že to bude postavené na podobném ovládání boje jako Mount and Blade.. s tím že tady vydíme velký důraz na interakci hráče s NPC, což může velice prohloubit pocit z boje.
      • Magister_Peditum
        Tak ta hra byla na začátku ohlášená právě na konzole, takže by bylo naopak divný, kdyby ji právě tak neprezentovali. Ale PC verzi podle mě šidit rozhodně nebudou.
        • ucho
          jaká hra je ohlášená?
          • ucho
            logika konzolových exkluzivit spočívá v tom učinit z konzole něco, čím se bude konkurenčně odlišovat. tedy ten titul je pravděpodobně zadotován, aby exkluzivní opravdu byl (a to ještě neznamená, že bude mít malé prodeje...). pokud jsi měl na mysli "neúmyslné exkluzivní" tituly, tak tam si zřejmě řekli, že se jim to nevyplatí portovat. pro lidi, kteří s tím nemají zkušenosti, to může být problém...
          • Magister_Peditum
            Prostě při založení Warhorse Studios bylo řečeno, že začínají makat na rpg hře pro příští generaci konzolí, stačí ty detailisto? *15*
            • Magister_Peditum
              No, tu logiku povídej konzolovým exkluzivitám. *1*
            • ucho
              ano, ale žádnou hru neohlásili. je logické, že když někdo dělá AAA hru, že ji udělá na všechny možné platformy, protože potřebují velkou návratnost investic... a CryEngine samozřejmě šlape i na konzolích...
        • aha to sem nevěděl... tady na kartě hry to maj teda špatně.. tam maj pouze PC.. a taky tam maj rok vydání až 2015.. To jako opravdu až 2015?
      • Jde o tlacitka z Xbox ovladace, muzou to hrat na pc
  • Keyz
    Všechny hry tam vypadají celkem dobře když požívají tento engine.
    Ale fakt jen u hry od Warhorse jsou vidět ty drobnosti které tomu dávají punc.

    To bahno rozježděné na místě kudy se asi hodně cestuje a další věci o kterých mluvili. Je to logické dělá to ten rozdíl oproti hrám na stejným Engine. Věřím,že díky těmto věcem si to budou lidi lépe pamatovat.
    Protože to je rozdíl prostě, jinde to tolik anebo vůbec není.
    • walltar
      Tak jestli si viděl to jejich video z prezentace, kde popisovali stavení u rybníka tak tam byl vidět jejich smysl pro detail.
      • Keyz
        Viděl, právě o tom mluvím. To pak dělá ten rozdíl když mnoho her použily stejnou technologii.
        Tohle si budu pamatovat (krom jiného).
        Jako u zaklínače 1 soubojoví system a pohyby meče....

        - Zásadní stejně bude jestli dodrží slib. Kdy řekli,že ten hajz co tam byl bude mít pod sebou hnojník.
        • nač se pracně modelovat s hnojnikem? posunou budkou kousek blíž nad břeh a budou se rovnou krmit kapři :D
  • TheGGG
    *11* Chytám se za hlavu, Vávro co to je proboha? Animace tak 10 let starý, grafika průměrná, soubojový systém výpadá jak plácání klacíky v lese. Todle má být hra od člověka co v jednom kuse jen pomlouvá a uráží ostatní vývojáře? No myslím že se zas budu za ČR stydět
    Jinak pokud se hra povede tak jen dobře, rád bych si zahrál za křižáky a vykosil v nějakým epickým fajtu žižku.
    • Viktor_H
      Kde máš Biebera? Jeho xicht byl pro tvé příspěvky taková třešnička na dortu...
      • TheGGG
        Změnil jsem si profilovku a teď čekám na schválení
        • TheGGG
          bude se ti libit
          • Viktor_H
            Hurá! Už se na mě ten klučina zase směje.
    • ucho
      ještě pořád na trola diskuzního nemáš, troluješ až moc okatě. jsi v tom prostě stále amatér...
      • TheGGG
        Já netrolluji, jediný troll je vávra a ten se právě sám vytrollil.
    • Co nám Vávra naloží, to uvidíme. Dobré by bylo, aby vydali i editor pro modding. Jinak poučit se z historie bývá dobré. Husitství mělo velmi mhoho negativních aspektů na společnost. Bylo založeno na fanatismu a terorismu. Takže hrát za křižáky by bylo fajn, ale zároveň vyhánění čerta ďáblem. *1*
    • Pokud by to mělo být ultra historicky věrný, tak "vykosit Žižku" by byl trochu problém...
      • tjn zvlášť jako Husita by to bylo asi kontraproduktivní...
    • TheGGG
      čecháčci nesnesou kritiku? to se zas budou dávat hodnocení 10/10 jak v případě Mafie 1 a 2 což byly zcela průměrné hry, ale trapné české vlastenectví jim zajistilo popularitu.
      • A proč kritizuješ hru, která ještě ani nebyla ohlášena, není ani zdaleka v alpha-verzi atd??? Stačí říct, že se ti to prostě jen nelíbí a nehanět jeho designera. Ale to bys nesměl být troll viď...
      • Robotron3
        Čecháčci snesou kritiku, nesnesou debily...
        • Black_Hand
          spis nesnesou trolly robotrone :).
          • Robotron3
            Trollování je umění, musí se to umět. Tohle neni troll, to je blb :)
            • Robotron3
              Ještě uplně top troll je umě ten, který říká nic než pravdu, kterou nechce nikdo slyšet :)
            • Black_Hand
              umeni trollingu je ve spravnem zhodnoceni obeti :). na nektere funguje troll, co si ani neumi zavazat tkanicku, na jine troll, ktery hazi odbornymi terminy, a pro me je nejzaludnejsi troll, co micha pravdu s fikci :).
      • Teda Mafie 1 nebyla průměrná hra ani náhodou.. tak možná 5 let po tom co vyšla tak jako průměr.. ale v době kdy vyššla? Nebylo nic jako Mafie 1.. Mafie 2 už byla spíš průměrná hra...
    • Robotron3
      ČR se spíš stydí za tebe *2*
      • On je dneska v plne sile, trolluje snad pod kazdym clankem *1* . Asi se dobre vyspinkal.
      • walltar
        Já bych řekl, že za něho se stydí celá Evropská Unie ... když ho chtěli poslat do ruska do gulagu tak rusové to odmítli s tím, že si přece nebudou špinit pověvst s takovou hnidou ...
        • Magister_Peditum
          On by byl Gulagu schopnej už tak špatnou pověst ještě víc zkazit. *1*
  • Vypadá to náramně, přijde mi to z celého traileru zaprvé prostě nejlépe zpracované, zadruhé, jak už tu někteří zmínili, stylizace je originální.. jsem moc zvědav, jak to dopadne, a držím palce!
  • Prosim prosim, at se ta hra povede :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit