Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nepochybne budem ukameňovaný ,upálený ,stiahnutý z kože a následne posolený ale lamentovanie PC hernej scény mi príde dosť scestné( a to hovorím z pozície PC hráča ). Je pravda že po technickej stránke sa hry zrejme musia kvôli konzolám umierňovať ale mne osobne to nijak zvlášť nevadí. Jednak nemusím každého pol-roka investovať do super-high--end hardwaru a druhak ako bolo zmienené v článku by sa tie hry zrejme nikdy nezaplatili ( a to aj na PC pretože NASA comp ešte nieje úplne štandardná výbava domácnosti ). Čo mi ale neide cez rozum je to údajné " zjednodušovanie kvôli konzolám ".
    Herný trh stále rastie a na to aby sa uživil musí expandovať , preto sa všetci snažia osloviť i menej skúsených hráčov. Je to proste trend dnešnej doby ktorí ja osobne nevníman moc pozitívne ale čo sa dá robiť . V prvom rade je nutné si uvedomiť že vývoj stojí dnes ovela viac peňazí než kedysi a super hardcore hry by si len ťažko mohli dovoliť tú extra-fotorealistickú grafiku po ktorej tak prahnete ( ja osobne by som odcenil možno prezentáciou skromnejšie tituly s nápaditou hratelnosťou ale ako tu čítam tie vaše komentáre o "hnusnej konzolovej" grafike crysis 2 asi som v menšine ). Za všetko hovorí fakt že tie zlé jednoduché konzolové hry sa na PC predávajú ovela lepšie než superzložité tituly , a tie sa na PC aj konzolách predávajú prakticky rovnako. Nieje to o platformách je to o ľudoch, konieckoncov niektoré hry z PS1 a PS2 v komplexnosti prekonávajú aj PC-modly.
    • Vývoj dnes stojí o hodně víc než kdysy, protože hodnota peněz se každým dnem zmenšuje. To je fakt, který je nevyvratitelný. Nikde jsem ovšem nečetl, kolik vývoj stojí v reálných (a ne nominálních) cenách. To by byla o hodně zajímavější informace.
  • pan Vavra, trochu ste sa sekli, tak vyslovene hlupy nazor som od vas necakal, pretoze vyvojarov a vydavatelov (a nielen pc vyvojarov) nezabija piratstvo (bolo aj predtym a vo vacsej miere), ani konzoly, oni sa zabijaju sami...preco chcu vyrabat hry, ktore bude hrat kazdy???preco chcu aby jednu hru hrali ludia od 1 do 100 rokov, krestania, zidia, hinduisti, slobodne matky, homosexuali atd. ? mozno raz pride doba, ze hranie bude natolko masove, ze bude platit cim vacsie peniaze na vyvoj, tym vyssie zisky...zatial to tak nie je a mnoho vyvojarov doplaca len na svoju nenazranost
    • Asi proto že radši než by dělali 5her která každá má jinou cílovou skupinu udělají 5 her kde všechny mají stejnou cílovou skupinu ale za to je v té cílové skupině 5x víc lidí, nalepí na to slušivou značku a najde se mnohem víc lidí co si to koupí. Hlavní je si podplatit časopisy a všude vykládat jak je hra převratná a že sme ještě nic takového neviděli.
    • Vavra holt posledni dobou piše strašne kokotiny, stal se z něho konzolovy fanboy a jako každy jiny konzolovy fanboy, ma hlupe nazory a argumenty bere jen z jedne strany mince. Co jeho članek, to flame.
  • Nejvetsi problem dnesni herni sceny a problem co se tyce hlavne konzol je ze dneska neni problem prodat na konzolich pul milionu neceho takovyho jako Iron Man nebo podobnych kravin, zatimco na PC by si to ani neskrtlo. A co na to vyvojar? Bude se snazit udelat skvelou hru, ktera posune hranice zanru, grafiky, fyziky atd? Anebo muze hru osekat, zjednodusit pro kazdeho poloretardovaneho uzivatele, plesknout ji na vsechny platformy a topit se v penezich? Jasne ze jednoduchost bez pokroku s obrovskymi vydelky vitezi. Celkove bych nerekl zeby za upadek her mohli sami konzole nebo piratstvi. I v dobe kdy tahle situace nebyla tu byli konzole i PC a na obech byli kvalitni hry. Jenomze vtedy hrala hry jenom skutecne mensina, ktera od toho chtela vic nez jen 4-hodinovej skriptovanej film. Takze za upadkem her muze snaha zalibit se i necvicenym simpanzum a vydelat na tom mnohonasobne vic nez s poradnou hardcore hrou. Prachy nici herni prumysl v prvnim rade!
  • Tak tomu článku se akorát směju *1* *1* jak už to padlo mnohokrát, díky konzolím se hry strašně zjednodušují, jen kvůli tomu aby je mohli hrát i desetiletý děcka. Ano, grafika je jistě jeden z aspektů dobré hry, ale řekněte mi, proč bych měl platit 1500 za novou hru, kterou stejně nakonec projdu za deset hodin? Dříve jsem si nad hrami lámal hlavu, nebo jsem se u nich výborně bavil, ale dnes je to většinou už jenom Miš maš na jedno dohrání. A závidím tomu, kdo tady hrdě píše, že si všechny hry koupil, protože přece jenom můj příjem nečiní zase tolik, abych mohl dávat měsíčně na nové hry. Pokud vím, že hra je dobrá a nebude to jen trapný konzolový port k dohrání za jeden večer, tak si ji rád koupím a dám Tím i vývojářům peníze.
    A kdo tvrdí, že konzolové hry se nekradou, tak toho považuji za blázna *7* protože takovou blbost může říct jen člověk, který má buď IQ tykve, nebo se chce udělat zajímavým..
  • V článku je hodně věcí pravdivých, bohužel i dost nepravdivých. Autor bere v potaz pouze velmi nákladné AAA tituly. Většina PC her však není tak nákladná a tím pádem se nepotřebuje prodat takové množství kopií. Z mého pohledu je článek dost zjednodušený a zavádějící. Člověk, který o pc a konzolovém hraní nic neví, by si z toho udělal negativní pohled na pc scénu. Autor by měl alespoň na obhajobu říct, že konzolová scéna by nebyla nikdy tak úspěšná, kdyby neexistovala pc scéna. Protože kreativita a originalita témeř vždy přicházela z pc na konzole.
  • NO KONEČNĚ!!! Už bylo na čase to všem dementům vysvětlit, že konzole to táhnou a bez nich by polovina vývojářů hamptla....snad už přestanou prudit). pecka článek
    • kostejnesmrtelny
      Kéž by "hamptla", jak říkáš.

      Třeba by se zase začaly hry dělat na míru tomu, co hráči chtěj (a vývojáři vědí); ne tomu, co si kravaťáci myslej, že hráči chtěj.
  • dole
  • Je to přesně tak, jak zde někteří uživatelé píší - Pokud bude hra dobrá, bude mít dobré herní mechanismy, slušnou grafiku (která nevypadá jako by se člověk vrátil zpátky v čase, viz textury v Crysis 2 atd...) a hlavně bude nabízet mnoho hodin zábavy a "nekonzoloidní" příběh, tedy otevřený svět plný možností, pak půjdu a hru si koupím a je mi jedno zda bude stát 300 nebo 2000 Kč. Přesně takhle na mě zapůsobila například hra Just Cause 2 či Two Worlds 2. A pak je zde také jedna výjimka potvrzující pravidlo a sice hra Diablo 2 + datadisk Lord of Destruction - Žádná úchvatná grafika se nekoná, herní mechanismus je jednoduchý jako kuličkové počítadlo, ale té zábavy! Mám takový dojem, že když Blizzard dělal Diablo 2, myslel především na zábavu, která vydrží mnoho a mnoho hodin. Osobně si tuhle hru zahraji rád ještě dnes a to mi táhne na třicet. Ne, dnes je to o tom, moc se nenadřít, vyflákat prachy i z ničeho (respektive udělat hru tak na 3-4 hodinky hraní) a pak si koupit ty mercedesy. Prostě už dávno nejde o hráče, ale o prachy, prachy a zase prachy. Ona by si dobrá hra na sebe vydělala, ale nebylo by to tolik, jako když se hra odflákne (tím se sníží náklady a čas na vývoj). Crysis 2 jsem si koupil v domění, že to bude zase pecka, asi tak po hodině hraní jsem mlátil hlavou o stůl a nadával si, že já vůl si raději nekopil za tu cenu několik párů ponožek, člověk z nich sice také nemá radost, ale narozdíl od Crysis 2 alespoň poslouží. Doufám, že se nám udrží alespoň pánové z Croteamu a jejich další Serious Sam strčí celý tým z Cryteku do koše. Jestli tomu tak bude, koupím si Seriouse Sama 20x abych je podpořil, sice nebudu mít na ponožky, ale pomohu vývojářům, kteří pořád dělají hry pro lidi. A pokud se nemýlímPS: Ještě, že je tu Unreal Engine a sním Bulletstorm, také lineární příběh, ale 100x lepší a hezčí než Crysis 2.
    • Asi tak :)

      A ještě jedna maličkost. Crysis 2 nepřinesl moc nic skvělého a jen byl udělám tak aby vyhovoval požadavkům konzolí :)

      A to si máme koupit na PC? Kvůli tomu aby další díl byl podobný či stejný? Abychom podpořily další vývoj na konzole? Já to vidím tak, že když si lidé Crysis 2 koupí na PC, tak tím defakto pouze podpoří konzole, protože plno lidí si řekne: Jsou větší příjmy, takže je lepší to dělat pro všechny platformy! :)

      Sorry, ale chce to kvalitu, novinky a fine přístup všude! :)
      • Pravda pravdoucí.

        A další dopad posléze pocítí také výrobci grafických karet a jiných počítačových komponent. Chtěl jsem si koupit novější grafickou kartu, ale proč bych to dělal, když si pustím všechny hry v budoucnu na několik let starém železe s maximálními detaily a nastavením, jen proto, abych byl snad unešen skvělým score v nějakém benchmarku, to asi ne....
  • S panem Vávrou se nedá nic, než souhlasit!
  • Fajn komentar. PC scenu zabija vlastne PC scena. Vyvojarske studia sa proste uz vela krat popalili aby si co i len lamali hlavu nad tym ako zvysit predajnost na PC. Priznam sa, ze nie vsetky hry na PC som mal zakupene, kdezto vsetky moje hry na xbox su. Co by ma motivovalo kupovat hry na PC? 1. Nizsia cena (ja viem, toto je tazke splnit, ale zijem v krajine, kde priemerna mzda je 750EUR a musim o kupe veci viacej rozmyslat ako niekdo v krajine, kde je priemer 3000EUR). 2. Hracia doba - Crysis 2 sa dal prejst za 8 hodin, koho nebavi sa nahanat dookola na tych istich mapach kazdy den, tak pri tomto case skoncil, Zaklinac mal hraciu dobu 60-80 hodin a mal som pocit ze "tak toto stalo za tie prachy.." 3. Limitovane edicie - ja ich proste milujem...samozrejme ak balik ma zaujimavy obsah.
    Toto je len z mojho pohladu. Kazdeho motivuje nieco ine. Co by motivovalo vas?
    • Me motivuje když nova hra kterou koupim neni nedodělaná, zabugovaná, nudná a primitivní. Když ta hra nemá horší hratelnost, než její 3 generace starý předchůdce. Když nabízí něco nového, ne že je naopak ochuzena o spousta featurek. A argumentovat že má lepší grafiku, když si ve všem ostatním pohoršila, to je prostě demence.
    • Proč kupovat hru na PC?
      Když přinese něco nového a stojí za to + má hratelný a zábavný mutiplayer! :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit