Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trapnej článek aneb očkování davu proti zlým pirátů/zlodějům. Nikdo ale není placen za upozorňování na tento herní průmysl jako celek, kdy se z lidí stávají otroci konzumenti, kteří by v nejlepším případě kupovali každý rok novou grafickou kartu, procesor, paměti atd. Jak to že jsou hry čím dál tím více náročnější ale vizuální či technická kvalita s tím úměrně nestoupá?
    Je to pouze další systém který ždíme peníze z obyčejných lidí/otroků. Kapitalismus nefunguje, technologie jsou schávlně brždeny kvůli zisku, konkurenční prostředí veškeré žádné(jen na oko).
    • No jo, kdyz ono je bohuzel tak jednoduche a moderni se vymlouvat na piraty.
      • Hlavně jsou lidé co jsou placeni za vytváření a šíření argumentů, ale kdo bojuje za ně?
  • Článek velmi dobrý, ale z těch komentářů se mi chce brečet.
    • Nikto ti tvoj názor nebere... ked maš klapky na očiach a nevydiš aj druhu stranu mince o ktorej by sa dala napisať A4 a viac.
  • Vyvojari me taky musi motivovat si tu hru koupit.Jeji doba hratelnosti nemuze byt 8h,nesmi to byt dalsi tuctovka atd.Zarnym prikladem budiz Zaklinac ktery u nas vysel posleze za 500,-! v pekne krabici,s knizkou,navodem,lokalizaci-jasna koupe.A Polaci s timhle slavili uspech a nepotrebovali do hry narvat 20mil dolaru
  • pan Vavra.
    tento clanok je maximum FAIL. su tam take kecy a nepodlozene argumenty ze to az mozne neni. myslim ze si velmi velmi hlboko klesol nie len v mojich ociach.
    • Nieje nad konštruktívnu kritiku podloženú racionálnymi argumentmi že ? :-)
      • nebudem sa opakovat. dole to uz par ludi napisalo z mna.
  • Tak jsem zase celkem slusne prekvapen. Pekne cteni.
    Jako PC hrac k tomu reknu jen jedno. Jdu si zahrat Uncharted. *5*
  • No já si nemyslím že konzole ničí PC hry .... určitě ne graficky, já mám už starší PC a díkykonzolím si zahraju i nové hry, problém je v tom že když sem poprvé hrál fallouta tak mě trvalo asi tak 3-5měsíců než mě ta hra přestala bavit. Dneska mě většina her přestane bavit do 20minut od nainstalování, já bych řekl že za zničením PC her stojí velké mašiny na peníze s přístupem ke hře jako k dojné krávě. Ničí herní série jenom aby z nich vytřískali co nejvíc peněz, používají pořád stejné enginy protože na výrobu enginu s tím že další díl má vyjít za rok prostě není čas, mnohem víc se věnují formě než obsahu a udělají cokoliv aby uspokojili masu, protože masa má vkus. Viděli jsme to u série command and conqer u call of duty u fallblivionu ..... i kdyby všichni co mají konzole měli PC tak je to stejné, prostě casual hra hardcore hráče neuspokojí i kdyby dělala co chtěla, ale já v tom nevidím nic špatného, špatné je to že dneska už hry pro hráče který se hraní věnuje trochu víc než hodinu týdně nedělají, taková hra totiž nesplní kvótu zisku kterou stanovil účetní který hru viděl maximálně když jela v kamiónu z lisovny. Jediná naděje je indie scéna kde peníze nejsou to hlavní, ale hardcore hráč který má nabušené železo za 50K má už dnes asi smůlu takových je tak málo že se pro ně hry prostě dělat nevyplatí.
    • krunoslav
      a jaké hry by se ti pro hardcore hráče dneska líbili? myslim že udělat nějakou takovou hru by dneska stálo strašně moc a peníze by se nevrátili..dřív sem taky u her skejsl měsíce, ale teď je jiná doba..za poslední měsíc sem si koupil 4 hry a i ty mám problém zvládnout dohrát, pokud jejich doba přesahuje 30 hodin a proto sem i za ty kratší rád..jak ale říkáš hardcore scéna se musí spokojit s indie a tak to asi už zůstane
      • Já si nestěžuju, já se snažím zhodnotit situaci. Hry pro HC hráče by šli udělat tak že by se postavil obsah před formu, grafice by e nevěnovala taková pozornost, ale hra by byla herně vymazlená.... to je to co dělá součastná indie scéna. Ale jak sem řekl hra pro hardcore hráče by dnes nesplnila kvótu ... možná by se ani nedostala do černých čísel a proto je nikdo nedělá.
    • Souhlasím! :) Ale trochu si přiznejme, že hry se zjednodušují kvůli lidem i kvůli konzolím, protože tam nedosáhnete graficky tak vysoko a často si nemůžete dovolit nic velkého. Vývojáři se zkrátka chtějí dostat do všech částí herního průmyslu (tedy jak na PC tak i konzole) a snáží se na to jít co nejjednodušeji :) .
      • No já konzoli nemám, takže nemůžu objektivně říct co konzolový gamepad dokáže, určitě kvůli konzolím se taky zjednodušuje, ale není to podle mě takový horor jak z toho dělají někteří zapřísáhlí válečníci proti konzolím.
  • Aby to nezapadlo, napisu to srozumitelneji. Jestli by mohl Dan Vavra odpovedet, protoze me to zajima. Tvrdi se, ze u nas je velka mira piratstvi na PC, na zapade to pry tak hrozne neni. Pritom se u nas kazde hry proda minimalne 3x tolik, co na konzole, jak je to mozne? U nas je nejvetsi kupni sila na PC a az pak se krci daleko v rohu konzole s par stovkami, kdyz je dobry den tisici prodanych kusu. Jak to tedy je? Podle me se prodeje na PC z me neznameho duvodu podhodnocuji a ve skutecnosti se v celku proda vic her a to i vic nez na konzolich. Ale ze by se na konzolich presto vic na jednom kusu videlalo? Kdyz jeste cast penez jde Sony a Microsoftu? To mi nejde do hlavy...
    • vidělalo jo? *1* A můžeš mi říct kde ty bereš ty svoje čísla, nebo to jen střílíš od boku? Kontrolní otázka. Víš proč je na PC cena her nastavena na 50$ a u konzolí 60$? Schválně.
      • Kazdy nekdy udela chybu. Cisla nestrilim od boku, pres rok sem pracoval v hernim obchode ,kde sem videl na vlastni oci, kolik se prodava PC her oproti konzolim a PC ma u nas vyrazne navrch.
        • Takže si dělal v jednom herním obchodě a podle toho posuzuješ náš herní trh. No nezlob se na mě ale to je jako bych chtěl dělat nějakej průzkum a řekl bych že k tomu stačí 10 lidí.
          • Když se koukneš v obchodě xzone na top 10 v prodejích, tak je tam málokdy konzolová hra.
            • U nás se kvůli bolševikům uchytilo PC, protože tady konzole dlouho nebyly k mání a na PC se dá snadno pirátit. To máme společné s Ruskem, Německem a dalšími postkomunistickými státy. Je proto logické, že když je hardwarová základna velká, bude i oficiální prodej větší. Nic to nemění na faktu, že na PC je mnohonásobně větší pirátství než na konzole a JEDINÝ DŮVOD PROČ SE DĚLÁ MÉNĚ HER NA PC JE, ŽE SE ŠPATNĚ PRODÁVAJÍ. VYDAVATELÉ BY BYLI IDIOTI, KDYBY NECHTĚLI VYDÁVAT HRY NA PLATFORMU, KDE SE DOBŘE PRODÁVAJÍ!
          • Za prve, ptal jsem se Dana Vavry, nebo lidi, kteri by meli k tomu co rici a mou otazku vysvetlit. Kazdy, kdo zdejsi herni trh zna, moc dobre vi, ze je to tak, jak rikam, tudiz jestli nemas k tomu neco podstatneho, tak dal uz reagovat nebudu...
  • A kdo by se divil, že dvojka proda na PC min, kdyz Crytek mnel plnou hubu kecu a maloco z toho dodrzel. Jednicka prodala vice nez 3 miliony jenom na PC. Ted budou v Cryteku radi kdyz tohle cislo dotahnou s trema platformama. Mne se Crysis 2 celkem libi, mam originalku podotykam, ovsem na hre je videt ve spousta vecech krok spet. Jediny duvod proc Crytek sel multiplatform bylo slovo VÍC. Crysis si na sebe vydelal, jenomze oni 3,5 mega necekali, oni chteli 7 melounu. A to s titulem, ktery nesedl kazde skupine hracu a prichazel s novym jmenem i kdyz s velkym hype, nelze. Vsichni hledi, kolik lidi si to stahlo a ne kolik si to koupilo. Nejlepsi boj proti piratstvi je, dat piratovi dobry duvod aby si hru koupil a ne nacpat tam "super" ochranu, ktera se za mesic crackne a ve vysledku s ni maji nejvetsi potize majitele originalek. A co napriklad takovej Killzone? Exkluzivni hra pro PS3, naklady na jeji vyrobu byli 40 milionu dolaru (Crysis stal 22) a prodalo se doted neco prez 2 melouny. Crysis ma jiz pres rok 3 miliony a to se nepocitali jeste prodeje digitalni a predpokladam ze ty velkoobchodni EA Classics edice taky ne. A kdo si tam stezuje na nizky prodeje? Nikdo! A Crytek place protoze se mu neprodalo 7 milionu. Anebo Half-Life 2 se 6.5 miliony kopii za par mesicu...dnes je tohle cislo pry nekde za 12 melouny a ten neni zrovna MP titul. Ja si myslim, ze PC exkluzivni hry (co se FPS, TPS, RPG) by se prodavali kdyby do toho nekdo fakt sel a cely to je hlavne o tom, ze lidi hraji exkluzivity tam kde fakt jsou. Kdyz neni Uncharted na PC, tak ho hraji na PS3. Kdyz neni Starcraft 2 na X360, tak ho hraji na PC. Jenomze kdyz je nekomu 3 miliony malo, tak se proste musi hra posrat, udelat z toho multiplatform, penizky se hrnou a kvalita pomalu odchazi.
    • OPRAVA veta: "A kdo si tam stezuje na nizky prodeje? Nikdo!" Patri ke KZ. :)
  • Pekne drysty pan "komentator" - ked je to take narocne, ako to, ze Valve potom dokaze vyzit bez konzol? Lebo nema "kravatakov", nema reklamu (tusim CoD malo pomer cena reklamy:nakladom na hru 7:1), ma uspesny system Steam a ich hry patria k najmenej piratenym, pretoze su jedinecne, su vtipne a maju vzdy napad a iskru.

    Lenze firmy ako EA, Activision a ine "herne giganty" na to seru - oni vidia iba $$$
    • Kiež by bola pravda že na PC sa všetky nápadité a originálne hry s iskrou predajú , žialbohu história hovorí niečo úplne iné ( Beyond good and evil , Farenheint , Psychonauts ). Valve vyžijú hlavne vďaka steamu a ich hry sa predávajú kvôli značke v prvom rade. Napríklad portal ak by nebol priložený k Orange boxu dosť pochybujem že by bol taký úspešný *4*
    • No Valve dokáže vyžít bez konzolí hlavně díky onomu zmíněnému Steamu :-) Na tom trhne neuvěřitelné peníze a je zaopatřené na dlouhou dobu. Ale už dávno to není PC Only vývojář :-) Left 4 Dead 1,2 máš už na xboxu a Portal 2 míří na PS3 :-)
    • kámo totálny súhlas.. valve/blizzard sú proste PC klasiky..
  • Je to hlavne tim ze konzole vlastni i ,decka, kterym jejich mamina koupi hru k narozkam.Ja kdybych mel hrat jen koupene hry-zahraju si tak max 5 rocne. Jinak piratstvi je uplne stejne (v objemu dat dokonce mnohonasobne vetsi).Kamarad ma doma XBOX a pres 60 her-jedinou nema originalni.Ono dnes staci jen mit rychle pripojeni
    • jezis, objem dat...to se musim smat :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit