Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kdyz se nad tim vsim zamyslime a neni to JEN herni scena ale TOTALNE!!! VE VSEM dnes je VSECHNO o penezich a KDE JE KVALITA?! ta dnes poradne nikoho nezajima KAZDEJ chce jen hrabat!!! A vuubec nejsmutnejsi je ze za dobre odvedenou praci TEN clovek dostane jen tak malo z toho CELKOVYHO VEJVARU paac NEJDRIV jsou na rade TY LIDI co umej MLYT HUBOU,,,,, neco je spatne ale proc to tak je a co stim delat?? tot otazka ,,,,kazdopadne FUCKING MONEY!
  • super clanek,souhlas.pro me je lepsi crysis2 protoze to ma lepsi spad,akci,NY kde je jedna lepsi lokalita nez druha a je porad na co koukat,hudba,proste mazec a dohral jsem to uz 2x a urcite si dam dalsi kolo.jednicku jsem dohral jen jednou a priznam se ze to bylo hlavne diky grafice,ale je to sama jungle,jungle a jungle a hodne nepresny kalach.warhead jsem ani nezkousel.crysis je dobra hra ale manhatan je manhatan,rozhodne vyborny tah ze strany cryteku.good game,good job
  • Myslím že tento článek je nepovedený,většina toho co zde autor píše jsou informace zkreslené podle jeho (autorovyú vlastní potřeby,neříkám že jsou vyloženě nepravdivé protože něco málo pravdy na nich je,ale zároveň je to podle mého trochu jinak..

    Faktem prostě je že konzole ovlivňují herní scénu a tím pak i další věci,třeba vývoj nového hardware který se díky konzolím zpomaluje..Takže,sice nevím zda to pc scénu zabijí ale třeba já dal i přesto že jsem invalidní důchodce za hry minulý rok přibližně 35 tisíc což není myslím vůbec špatné a prostě s tímto článkem pana Vávry nesouhlasím..

    Jinak přijde mě vtipné že pan Vávra vůbec zmínil hry jako Fallout 3 nebo Oblivion protože vím jak na ně v Levelu nadával..Třeba u Oblivionu "nadával" na to jak je hra v porovnání s The Elder Scrolls II: Daggerfall miniáturní :) (Daggerfall je opravdu obrovský) .To jen tak na okraj

    Mysím že jediné co pan Vávra dokázal je to že on je silně konzolácký hráč který pc hraní nemusí,ale nic jiného tu nepředvedl a nedokázal..
    • Harolde, vobec nic si z toho nepochopil.. ale vobec. To ze si ty utratil tolko neznamena ze i ostatni, su tu nejake ciselne fakty o ktore sa pan Vavra opiera, ktore sa daju z netu a od vyvojarov zistit a tie tvrdia o inom. Ja sam som kupil nieco naposledy... eh, ..uz dost davno *11*. Nie som na to hrdy ani to nepropagujem ale je to fakt.

      To ze sa narocnost na hardware spomalila ma aj dobre stranky. Nebolo to tak davno ked vsetci nadavaly ako musia kazdych par mesiacov upgrade koli novej hre, vtedy mnoho ludi preslo na konzole prave koli tomu. Aspon mi moja gtx260 stale staci. Uz asi mnoho ludi zabudlo...

      Ten clanok je naprosto povedeny a uplne vystihuje realitu. Daj mi 1 priklad v nom ktory ti pride ako loz. Preco by sakra nemohly dnes robit hry ako BG v nadupanom 3d kabate? Myslis ze sa im nechce?!? To ze nadaval na Oblivion nic neznamena, stale je to relativne otvorena rozlahla hra oproti napr CoD a to naznacuje. Co to ma teraz s tym ze ho inde kritizoval?

      Jak presne dokazal ze je konzolacky hrac? Ze napisal pravdu? Ake konkretne fakty si mu vyvratil TY o ktorych on pise s nejakym podkladom? Som i ja podla teba konzolovy hrac? Vazne si to myslis? Stavim sa ze patris k tym co este tvrdia ze piratstvo zvysuje predajnost. Je jedno co si ty a tebe podobny myslia, clanok naprosto presne vystihuje realitu, vsetko o com pise dava zmysel. A to hovorim ja - co piratim, tebe co si kupujes hry.

      Nicmene je tu par veci. Za prve, mnoho ludi co pirati by sio aj tak nikdy hru nekupilo, bud koli tomu ze ziju v rozvojovych krajinach alebo proste si to nemozu dovolit(su mladi studenti bez zarobkovej cinnosti). Dalsia vec je ze zopar tych cisiel mozu byt potencionalni kupci ktori si hru najskor vyskusaju. Dema nie su na kazdu hru a na tie co su ich casto neukazuju tak ake doopravdy su. Niekolko titulov a vydavatelov v minulosti hracov sklamalo(rozumej vy**balo s nimy) a ti uz nechcu podporovat danu spolocnost. Tohle sa mohlo stat uz v dobe ked zisk este nebol tak tazko dosiahnutelny bez ohladu na piratstvo. A v konecnom dosledku, ochrana. Oni sa proste nepoucia ze nema zmysel a odpalia si este i potencionalnych kupcov. V zivote nemienim platit za nieco co neni kompletne, potrebujem k tomu net a su s tym iba obmedzenia a problemy. Takze jak i fakty ktore uviedol autor clanku, tak i tieto veci prispievaju k slabej predajnosti. A koli slabej predajnosti su i vydavatelia(nie vyvojari) retardi, nahanaju dobu vydania na co najskor a kopec ineho...
      • no ona kdyby ta realita byla tak špatná pro PC jak se píše - tak už se dávno hry na PC nedělají. O tom že pirátsví ničí PC trh čtu už minimálně 10 let a pořád se na PC hry dělají. Ono to asi až tak špatný nebude! Pirátsví bylo je a bude a už to co jsem napsal výše říká že pirátsví určitě nemůže za všechno zlý na PC!
        • Ved uz mnohy i prestali. Gears of War 2? Fable 2? Navyse i ked sa o tom kecalo uz od davna, len teraz to zacinaju riadne citit koli rozsirujucemu sa netu a zvysenym nakladom.
          • mě hlavně přijde že takovýhle články sou na netu pořád dokola už pár let a že pár her se takhle přestalo? třeba GoW se na PC portovalo až půl roku po konzolový verzi což už se jim s dalším dílem asi nevyplatí a Fable se teď na PC vrací - sice asi neuspěje (stejný den jak Zaklínač 2 a půlrok po konzoli) ale vrací
            • Vracia ale s minimalnymi nakladmy na port, len tak aby bolo ako bonus co je presne ako uvadzane v clanku. Autori GoW sami oficialne uvidly dovod ako piratstvo, preco by nechceli portnut 2-ku keby sa im to vyplatilo, hlavne ked 1-ka uz vysla. Oni najlepsie musia vediet kde sa im co oplati.
    • Jo. Ten Fallout si pamatuji dodnes. Ale to byli stejny zvasty. Pamatuji si, ze tam resil takovy veci, jako ze ve vaultu pod vodou je funkcni kompl *1*
      • porad je ale pravda ze za vse si muzou hraci PC,prestante stahovat a pak muzete remcat.BOZE MUJ
        • I když všichni co stahují přestanou stahovat tak ty hry budou pořád stejné. Já třeba už ani hry nestahuju, pomalu přestávám hrát AAA tituli a hraju indie scénu. To že se nebude stahovat konzolové porty nezlepší, podle mě je potřeba napřet zlepšit a potom třeba lidi přestanou stahovat.
    • Ono celkově pan Vávra otočil, pamatuju jak cca před 10 lety nadával na konzole (komunitu) jak jsou stupidní, a rázem je konzole modla
      • Mohl bys prosím nějak konkretizovat, kde a jak jsem před deseti lety nadával na konzole jak jsou stupidní? Opravdu bych byl rád kdybys mi osvěžil paměť, na nic takového si jakožto majitel většiny konzolí (PSX, PS2, GC, Dreamcast, PS3, XBox) a osobních počítačů (ZX, C64, Amiga 500, PC) za posledních 15 let zpátky totiž nevzpomínám.
        • Bylo to v Levelu o vývoji her a jednalo se v té době konkrétně o PSX
  • Nemam nic proti zjednodusovani her pokud jsou schopny hraci nabidnou i tak kvalitni zabavu a v tom nejlepsim pripade jsou schopny hrace i necim obohatit (Assassin's Creed). Nemam nic proti portovani her na PC z xboxu trebas i se stejnou grafikou pokud se ale vyvojari alespon trochu zameri na optimalizaci (GTA4 je opravdu prisernost, ktera snad ani na PC vychazet nemela) a podporu vetsiho mnozstvi gamepadu, ne jen ten xboxovej (coz se bohudik v posledni dobe konecne deje). Take me stve, kdyz se vyvojari v rozjete serii rozhodnou, ze dalsi dil na PC nevydaji i kdyz predchozi dily tam vysly (Gears of War, Fable, ..). Ale jinak proti dnesni dobe nic nemam. Podle me vyjde za rok vetsinou v prumeru tak 6-8 titulu, ktere skutecne stoji za koupi a to si myslim muze dovolit kazdy pracujici hrac. Zvlastne PC hraci, kteri maji hry o nejake ctyri stovky levnejsi a kde cela rada kvalitnich titulu nevychazi.
  • Prostě kapitalismus je fail, uměle udržovaný těmi co mají kapitál a tedy i moc. Peníze ničí všechno.
    • Paul_cz
      Peníze jsou médium směny, a bez možnosti směny bychom všichni žili v jeskyni. Možná by to chtělo otevřít nějakou tu knihu o ekonomii (např. Ekonomie v jedné lekci od pana Hazlitta).
  • Nebudu autorovi nejak vyvracet, ze nekde videl u cryteku fotorealismus (zvlast FarCry je fotorealisticky az boli oci :D), stejne tak schvalovaci proces microsoftu a dopad na mensi studia. Tohle je fakt blabol o crysis, ne hrach obecne...
    • Jedna se o graficky styl, troubo! *2*
      • Hele troubo. Ta stylizace opravdu nema s fotorealisticnosti nic spolecneho. To mel napr. cesky flashpoint, ne Farcry. Syte barvy, spousta libivych efektu... Nevim jak si predstavujete kdo fotorealisticnost, ale realita je seda a nezabavna. Pokud to tak nevidite, doporucuji vyjit jednou za uherskej rok i ven. *2*
        • "Fotorealističnost" v rámci grafiky znamená hlavne priblížiť sa tomu čo môžeš vidieť normálnym okom . V praxi ide o to že v hrách od crytecu majú všetky objekty realistické proporcie atd. ( žiadna umelecká štilizácia ) a vysokú úroveň detailov. Dá sa povedať že fotorealistické hry zatial z tebou uvedených dôvodov proste byť nemôžu , takže ide skvor o snahu sa jej čo najviac priblížiť . Každopádne to nič nemení na tom že z tvojej strany to je slovíčkarenie a " hnidopišstvo " *4*
        • A jeste jedna mensi vec - postavicky ve Farcry 1 meli schvalne pozmenene proporce, take byli rucne malovane. Stejne tak jejich Hmmwv nemel s realitou so delat. S Crysis to bylo o trochu lepsi, ale fotorealisticke to opravdu nebylo. To je jako rikat, ze Bay toci dokumentarnim stylem.
    • Farcry bola vo svojej dobe technicky k fotorealistickosti ( hrozné slovo ) ovela bližšie než ostatné hry. Crysis snáď najbližšie zo všetkých
  • Done Dane...
    vy sám rozumíte game businessu lépe, než pěšák Tanbou. Ale posuďte:
    Vyjde hra (Mafia I). Je to excelentní titul, na který se dlouho, dlouho vzpomíná. Mnoho lidí jej koupí už jen díky této pozitivní reklamě, včetně těch, kdo si ji napřed stáhnou, i když mají k dispozici demo. DEMO.
    První věc. Kam zmizela dema? Ne, recenze nestačí. Chci produkt ozkoušet. Nemohu legálně? Udělám ilegálně, potom se rozhodnu, jestli koupím. A když už mám plnou verzi na disku, tak je to rozhodování velmi těžké... Pokud ale demo existuje (např. Risen), je omluva pro pirátsví téměř nulová...nebo ne?

    Jdeme dále. Rozhodnu se vyvíjet pokračování hry (Mafia II). Naslibuji hory doly. Hra vyjde, kromě audiovizuálního kabátku je na tom produkt hůře, než předchůdce. A ejhle - první vlna kupujících to rozkřikne, a zbytek radši opatrně ozkouší plnou, jestli demo nelže a finální produkt je opravdu tak špatný. A je-li špatný (zesíleno negativní reklamou, kterou si titul dělá), potom...nekoupím.

    Apropo Mafia II, o jejímž závratném pirátění jste psal v Crysis 2 diskusi: zbraně na blízko, silný příběh, reálně zpracované palné zbraně s reálným přebíjením, přestřelky s menším počtem velmi inteligentních nepřátel, morální rozhodování, vedlejší mise, více konců hry, použití okolního prostředí k boji, improvizované zbraně, manuální převodovka, reakce hlavní postavy na zásah kulkou, veřejná doprava, brutální bitky atd atd. To vše bylo slíbeno. Kolik z toho hráči dostali? Kde to je, tato hodnota, kterou hráčská obec čekala, hodnota, která byla slíbena?

    A Crysis 2 je na tom stejně.
    • Myslím že článok ma byť hlavne o Flameware ohladom " zblbnutia hier kvôli konzolám " a nie o morálnej ospravedlnitelnosti pirátstva ale dobre. Osobne mi príde trochu divná predstava že na PC sa každá dobrá originálna a kvalitná hra predá a piráti si zmlsnú len zlých hrách od zlých korporácií. Pravda ale je taká že sa predá len to čo je dostatočne vyhypované a to bez rozdielu kvality. Skvelích titulov ktoré úplne na PC prepadli je dosť a dosť . Krásne sa to odzrkladuje aj na tom že podla teba hroznej Mafie 2 sa rozhodne nepredalo nijak málo.
      A pokial ide o odskúšanie hry a jej následnú kúpu/ nekúpu tak to je podla mňa vporiadku ale na druhú stranu , dovolím si tvrdiť že v porovnaní s tými čo si stiahnu hru , zabavia sa u nej a prejdu ju a potom hneď sŤahujú ďalšiu ste v minorite. A o to ide. Tie údajne zblbnuté hry z konzolí by sa vyrábali a robili aj na PC keby je vačším trhom , skrátka preto že také hry sa zpravidla predávajú najlepšie a je jedno kde , hlavne že idú peniaze. Ale na PC sa to nedeje z jednoduchého dôvodu , tie masy "dementov" čo si užívajú " dementné hry" na konzoliach sú na PC tiež v hojnom počte ale narozdiel od konzolí si tý naši "dementi " odmietajú hry kupovať *4*

      Inak ak je tvoj príspevok nejaká narážka , dovolím si tvrdiť že práve Vávra za konečný stav Mafie 2 nemôže
    • Jo to je problém PC komunity. PC hráči nejsou ovce které kupují podle podplacených recenzí a to je to co vývojářům vadí. To že i když už udělají port z konzole tak je tak špatný že to prostě nikdo nechce a oni pořád nechápou proč když na konzolích prodali tolik tak to na PC nikdo nechce. A je to tady přišlo se s vševysvětlujícím pirátstvím které může za všechno, už je jenom potřeba si vzít staré německé plakáty z druhé světové a místo popisu Žid, napsat SW pirát.

      Každopádně Mafie a Mafie 2 je výborný příklad degradace her, zatímco mafii sem dohrál tak 10x a dodnes si ji rád nainstaluju a zahraju tak Mafii 2 sem nedohrál protože to prostě stálo za prd. A je pravda hru sem si nekoupil .... opravdu jim za takovou sračku platit nebudu a pokud by to šlo tak si klidně z hlavy vymažu ten čas u ní ztrávený .... o nic bych nepřišel.
      • A ještě by si nám mohl sdělit, jestli jsi zaplatil aspoň za tu 10x lepčí Mafii I.
        • Mafii I jsem napřed hrál pirátsky, byl jsem student nižšího gymplu a o placení her jsem neměl páru. To se před několika lety rapidně spravilo (stačilo pár projektů do programování na VŠ) a už mám doma hezkou řádku originálek; vyjma dvou velmi starých titulů (ONI a IJET) jsem zpětně koupil všechny dříve warezlé tituly.

          Mafii I jsem si tedy zpětně koupil a veřejně se Vám i firmě Illusion Softworks omlouvám za mladickou chybu.

          Mafii II jsem už pořizoval po "procitnutí", tudíž warez se nekonal, jenom demo a o Vánocích Special Extended Edition. Váš rukopis je v ní znát, stejně jako rukopis 2K. Kdybyste někde měl development kit k Illusion Engine, věděl bych, co s ním...
          • no třeba ONI by jsem si koupil ale zatím jsem neobjevil kde :-(
            • Amazon, Ebay....jenže cena za dopravu je neúměrná.
              Navíc, dnes je značka ONI prakticky abandonware. Majoritní vlastník je společnost T2, zbytek práv je roztroušený mezi firmami Bungie, Microsoft a Feral.
              Dceřinná firma Bungie West, která hru vyvinula, zanikla hned po vydání (bylo to řízené Microsoftem).

              Ale zůstalo Oni Central Forum. Navštiv nás, s mody je to o hodně lepší ^_^
        • Jo Mafii mám doma .... sice už dneska leží nekde pod hromadou bordelu a když si ji chci zahrát tak stejně musím stáhnout protože už sem zrušil CD mechaniku ale někde bude ....
        • Ja jo. O M2 jsi tvrdil že bude lepší a vychvaloval ji do aleluja. Lhal jsi. A lží jsi se snažil propagovat a dontutit nás ten zmetek koupit. Tudíž nás okrást. Ono platí lidové pořekadlo, kdo lže ten krade. Navíc, když něco stáhnu, nic neukradu, tobě ani nikomu jinému nic nechybí.
      • Pokud to NIKDO NECHCE, tak to nemá hrát. Jestliže to UKRADNU a následně DOHRAJU, tak nemám co kecat, že to NECHCI. A jen tak pro zajímavost, na M2 i C2 byla dema k dispozici, stejně jako recenze. Obě hry byly ukradené a vypuštěné na warez ještě před vydáním. Každý si mohl udělt obrázek a rozhodnout se jestli koupí nebo ne. Vaše konstrukty, kterými chcete ospravedlnit to, že kradete jsou úplně mimo mísu. Pokud něco nechci, tak to přece zákonitě nebudu krást!
        • Ja som bol ten, co si stiahol demo a predobjendla mafiu 2 - a doteraz TO TRPKO LUTUJEM! To bol kolosalny oj*b na hracoch! A vdaka tomu uz v ZIVOTE nekupim okrem GTA serie od T2 a 2K Czech ani makke F!

          VY vravite, ze MY sme svine, co kradnu a nemate cim nakrmit rodinu. Tak ako vysvetlite mne, studentovi, s mesacnym prijmom 180 eur z brigad, preco som bol OKLAMANY a OKRADNUTY o 50 eur na NEDOROBENEJ HRE?
        • Já souhlasím že vypustit hru na internet před vydáním je prasárna a že to může poškodit hru kvůli tomu že je nedodělaná, ale ono to tu hru většinou poškodí proto že nesplnila to co o ní nakecali.... pokud vím tak Half life 2 taky utekl na internet před vydáním .... a určitě to nebyl propadák prodali možná něco kolem 7M kopií ... možná kdyby potom co ty hry unikli na internet poslouchali co lidi říkají, hru odložili a dodělali tak by jim to pomohlo a né uškodilo.
    • kostejnesmrtelny
      Já navážu, a vrátím se hypoteticky do doby, kdy jsem bydlel u rodičů, kteří moji zálibu v hraní her nesdíleli a nepodporovali.

      Pod dojmem výše popsaných slibů malý Kostěj strávil měsíc na brigádách a Mafii II si koupil, tak jak vyšla. Myslíte, že si ještě někdy koupí nějakou hru, aniž by jí nejdřív zpirátil? Pokud ne, dopustil se morálního prohřešku?

      Škoda, že nám tady pan Vávra asi neodpoví...
    • V tom je taky ten problém. Vývojaří naslibují a nesplní. Tudíž vlastně lžou. A lží se snaží prodat svoje produkty. Tudíž vlstně okrást hráče. Konzolista hru koupí a má smůlu - respektive na jeho standardy je hra v pořádku a drží hubu. PCčkář hru zkusí. A pokud je dobrá, hlavně v případě kvalitního MP, hru koupí. Jenže pokud vývojáři lžou a snaží se ho okrást, projde SP a hru nekoupí. A pak vývojáři řvou že okradl on je. Je to vlastně "zloděj volá chyťte zloděje".
  • Řekl bych, že pan Vávra to vidí až moc černobíle. Prostě za to může pirátsví, hotovo, tečka a musím říct, že zrovna od něj je to pro mě velké zklamání. Nehodlám tady psát nějakou slohovku, nechce se mně, lidi to stejně nečtou a především hodně toho už bylo řečeno.
    Jenom dodám, že dle mého názoru PC herní scénu nezabíjejí konzole, ale peníze.
  • hitokage
    Nic nekončí tak rychle, jako nadšení vyjádřit svůj názor po projetí diskuse.
  • Ten článek je naprostá pravda. Bohu žel . Jen ten kdo opravdu si kupuje PC hry a nestahuje má právo nadávat na porty, ale ostatní zloději by měly držet hubu protože je to jejich vina proč se tohle děje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit