Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SMRT Konzolím ! Porad nechapu jaka retardovana opice si muze koupit na konzoli FPS akci hrat to na gamepadu WTF?! OMG LOL .... PS3 zacala byt trapna a uz ma i mys... proc asi...
    • Smí se ti jedna retardovaná opice nahlásit? PC je pro mě hlavní platforma (často ještě s ještě hraju klanově CoD4) ale když si semtam dám třeba Halo 3 na xku tak s ovládáním nemám sebemenší problém. Víš, že něco neumíš ty neznamená to, že všichni ostatní co to umí jsou retardované opice.
      • (často ještě s partou hraju klanově CoD4)
  • mmrrxx
    zbytocny rozruch, PC ma doma na hranie len generacia ktora si to odkrutila od 386 cez pentium az po dnesne PC, dnesna mladez si uz na hranie nekupi PC ale konzolu, lebo ma vsetko cool, iphone, ipad, kvanta aplikacii, LED TV, PS3 , XBOX a k comu by mu bolo PC ? na pracu ma predsa MacPro, PC je pre nerdov a staru generaciu
    • alias full cool mládež *2*
    • Nemáš pravdu. Už nějakou dobu nejsem v tebou tzv. "cool generaci" a co se PC her týče pamatuji hodně starý kousky. Nicméně vedle PC, na kterém píši tento příspěvek, mám konzoli na, které si semtam zahraju. Není to pro mne primární platforma, ale pořídil jsem si jí z prostého důvodu a to abych si nemusel už říkat "jéé to je škoda, že to není na PC". Kapišto? Rozdělovat lidi na PCčkáře a Konzolisty je pitomost a ještě větší pitomost je přiřazovat skupiny lidí k nějaké platformě podle jejich věku.
      • mmrrxx
        ty uz si druha vlna, lebo ak chces nieco hrat, tak musis mat konzolu ;)
        • To vis ze jo. Tak si zapni doma svuj toustovac a zahraj si na nem ArmU, Stalkera atd. a pak nam prijd povypravet dojmy jak se ti to libilo. *6* *5*
      • Mas sice pravdu v tom co je pitomost...ale tim, ze si koupim hru na konzoli ji asi moc na PC nedostanu... A ne kazdej se bude chovat tak jak mu trh diktuje! To je jako poslouchat justina biebra kvuli tomu ze nirvana uz nevydava...
        • Chápu co tím myslíš ale.... když mám tu možnost a nejsem vázán jen na PC tak proč toho nevyužít? Pokud si hru nekoupím (např. L.A.Noir), co tím dokážu? Nic. Konzole jsou už tak silný trh, že s nimi v brzké době jen tak něco nezamává. Naopak když si hru koupím, dávám najevo můj zájem a třeba se dočkám i pokračování a třeba to pokračování bude i na PC.

          Je mi jasný, že můj pohled na danou situaci je značně zjednodušenej, ale prostě zastávám názor, že kombo PC/Konzole je to nejlepší pro hráče. Co není na PC hraju na konzoli a co je na PC, tak to si užiju ve fullhd s max. detaily. Jednoduchá politika, ale funkční.
          • Jasne... chapu Tvuj pristup.. chces proste hrat a je Ti jedno na cem... Ale kdyz si hru koupis na konzoli opravdu si nemyslim, ze zvysujes jeji sance pro vydani na PC spise naopak.. Me ale neni jedno na cem hraju.. Protoze vidim co se s tema hrama deje..a at se na me nikdo nezlobi, nikdo nehne s mym nazorem, ze za to muzou konzole a jejich omezenost.. A miluju konzolacke vymluvy, ze nemusim dokupovat hardware.. to oni nemusej no.. nemusej dat par stovek za pameti a dva tri tisice za grafiku, musej si proste jednou za cas koupit celou novou konzoli, v tom je vazne logika(to se Te netyka, kdyz jsi biplatformak *1* ) Ale vazne si myslim, ze neni reseni aby si vsichni pc hraci koupili i konzoli, protoze se stane co?? Prestanou se na PC delat hry uplne a bude po prdeli(kvuli tomu, ze si to muzu stahnou) samozrejme muj nazor... Ale jsem rad , ze jsou tu zaryti PCckari a budu se za ne prat :))
            • Tak pojd.. Budeme se hadat do krve *1* *1* Ani me nejde ciste o grafiku.. To bych pred 14 dny znovu nedohral Mafii 1 a pred mesicem Fallout 1 :) Jde mi o zpraseny ovladani.. O trapny chovani kamer... A tesim se na Skyrim a byl jsem akorat nasranej kdyz jsem videl na obrazkach jak se budou rozdelovat skillpointy (snad me to jeste prekvapi) Mas pravdu... Chteji udelat hru pro co nejvice hracu... A kde je co nejvice hracu dnes?? Na konzolich, takze se budou snazit vse upravit pro konzole a pak se to prevede na PC :) Takze podle me to zase takovej nesmysl taky neni...
            • Chci jen něco dodat. To, že konzole brzdí grafiku na PC je prostě fakt. A nikdo s tím nic neuděláme i kdyby jsme se na hlavu stavěli. Ve své podstatě mě a lidem v mém okolí je to jedno, protože grafika není rozhodující faktor kvality hry. Tudíž ano, Konzole brzdí grafiku na PC a ty si klidně na to nadávej, protože máš pravdu. Já si mezitím v klidu dám nějakou "ohavnou", protože mě to tak nepobuřuje. Konec první kapitoly.

              Ovšem je tu věc druhá a pokud jí také tvrdíš, tak se s tebou budu do krve hádat, že tomu tak není. A to "debilizace" her kvůli konzolím. Spousta lidí mi tohle tvrdila a přitom je to hloupost.

              Hry dělají lidi - lidi chtějí peníze - současní hráči nejsou odkojeni HC Oldschool hrami jako třeba mi - aby lidi uspěli musí se co nejvíce hráčům jejich hra líbit - ovšem současní hráči nemají hrádi když se někde zaseknou - lidi to vemou v potaz a udělají blbuvzdornou hru. Cink a je tu CoD:)

              Pointa je v tom, že je rozdíl udělat ultra HC komplexní hru a prodat 50k kopií a nebo udělat klon CoD a prodat třeba 2mega kopií. Staré herní principy by dnes byly téměř nepoužitelné. Tedy aspoň pro současné majoritní publikum hráčů. Prostě staré hry se už nevrátí a i přes to, že je to smutné, je to tak. Bohužel.

              Prostě za grafiku konzole můžou, ale za "debilizaci" můžou vývojáři/vydavatelé a lidi co kupují.
    • Tohle moze platit len pre bohatsiu vrstvu IMO cili stale mensinu *2*, ostatny budu mat prave PC namiesto Macu a nebudu mat led tv ani hifi system len nejake creative speakre a budu jak hrat tak poterat filmy a pocuvat mp3-ky :))
    • lol nice. To si vystihol. like :D
  • Hádate se o blbostech ...
    Proč se hádat s dementama kteří si budou stát pořád za svým ? kvuli dementům je Rytmus ČS singstar kvuli nim jsou tkz *lepší* konzole .Na pc můžete dělat 3x funkcí co na konzolích , a hry vychází jen proto že již zmiňovaní de*ílci jim to baští a radši dají za kdejaký šunt o víc jak tři sta korun víc než za verzi pc a jediná výhoda ? že si nemusí dokupovat novou grafiku atd ? pokrok neustále roste a v současné technologii už není třeba si každý 3x měsíc kupovat nové součastky aby vám jeli všechny hry . A jak už tu někdo psal pirátství není žádný důvod pokud se hra prodává za nekřesťanské peníze tak si alespoň můžu stahnout téměř zadarmo (a nikoho nijak neokradu - krom peněz za špatný vývoj dané hry který stojí za vysokou prodejní částkou) Klidně si kupujte Xboxy a PS3 uplně k h**nu , doufám že pak budete nadávat jak nemáte na žrádlo jak je všechno drahé apod. hlavně když budete utrácet naprosto zbytečně , hlavně si musíte uvědomit že právě vy můžete rozhodnout o tom jestli bude L.A.noire a podobné značky vycházet čistě (a zbytečně) na konzole , nebo vydavatelům dojde že ne všichni jsou hloupé ovce
    • Zalez zpátky do nory Krakene a nepruď.
      • Ty si ale Ftipálek *1*
        • A ty zase debil. Co ti k tomu mám říct?
          • neříkej radši nic ty trapný retarde
            • Tak si po sobě přečti ten výblitek co jsi vyplodil a pak někomu říkej retarde.
  • Ale jede to tu pekne :) Myslim taky, ze zadnej jinej vyznam ten clanek taky nemel.. Takze i kdyz je plnej sracek , tak svuj ucel splnil a lidi tu jsou... Jo jo.. to je jako s tema hrama :)
  • Autor článku nemá ani ponětí jak funguje multiplatformní vývoj a o kolik reálně snadnější je udělat hru na konzole (alespon tu dnesni generaci) - ponechávám stranou staré PS One, PS2, atd., protože tam to (dle názorů vývojářů) byl dost horor :-). Výhoda konzolí je zkrátka v tom, že je to jeden hardware takže můžete krásně optimalizovat právě pro ten konkrétní hardware. (tzn. klasicky snižovat detaily pro narocne sceny a naopak zvyšovat pro mene narocne) a vymáčknout z toho hardwaru v každé situaci maximum tak aby hra byla zároveň dobře hratelná.
    Dále je naprostá pravda že primárně konzolové hry jsou v průměru "hloupější" než hry primárně určené pro PC, což je dáno tím že PC hráč moderních her je většinou inteligentní IT-savvy člověk mezi 16-30 lety, zatímco konzolový hráč má věk 6-25 a o IT ví obyčejně *****. tzn. Jakej zákazník, taková hra .....
    Když si tohle promítne člověk do problematiky pirátství tak je hned zřejmé proč se PC her prodává relativně méně ... PC hráči zkrátka ví jak si zahrát zadarmo ...
    Nicméně skutečnost že je na PC rozšířené pirátství rozhodně neznamená, že se společnostem nevyplatí vyvíjet hry také pro PC. Peníze totiž v PC jsou také i když reálně méně než na celém trhu s konzolemi tak to stále nejsou (a doufám nikdy nebudou) drobné.

    Abych se ale obloukem vrátil ke Crysis 2 ... sem tu snad jedinej komu přijde že hodnocení 87% na metacritic je naprosto neodpovídající? Podle mě osobně je to naprosto famózní hra, která je na špici po stránce grafiky, zvuku, hratelnosti (v rámci FPS žánru) i příběhu (taky na FPS poměrně nevídaná hloubka) ... zvlášť když to pak člověk porovná s něčim jako CoD:MW (86%), což je nesrovnatelně blbější, technicky trapná, repetitivní a neinovativní hra, která ale dostala průměrně prakticky stejné hodnocení ...

    Tohle člověka docela zamrzí a být vývojařem v Crytecu tak praštim s dělánim her ..... protože to zkrátka vypadá, že snahu posunout hry dál už nikdo neocení a naopak jsou vynášeny do nebes hry bez špetky nápadu.
    • Ten člověk je Dan Vávra člověk kterej stojí za Mafii 1 a 2 takže o tom asi něco vědět bude :D
    • filias
      Na jednom kusu prodané hry zpravidla distributor vydělá víc na PC. Ale na konzolích se toho holt prodá o dost víc. A ani ta konverze ani moc složitá z XBOX verze není. A to je i důvod proč PC verze vůbec ještě vycházejí - nevyděláme majland, ale něco si z PC trhu přilepšíme.
      Dráhé AAA exklusivní tituly PC only jsou samozřejmě skoro vždy ekonomický nesmysl - pokud jste v kladné nule, můžete si gratulovat.
  • Nedvi69
    Jak je vidět, tento článek přiložil pod kotel pár solidních polen a diskuze začala vřít. Nicméně přiznejme barvu - PC scéna není tam, kde mohla být, a to opravdu jen proto, že to pro vývojáře není tak atraktivní jako u konzolí. Kdo je na vině? Rozhodně to není nějaké vývojářské studio, které naslibuje hory, doly (každý si takto snaží udělat nejlepší reklamu). Jestli ale "nelegálně" stáhnete hru, a jakkoli ji dohrajete, a nehodláte (ten úmysl je důležitý) za ni zaplatit alespoň nějakou částku tak jste to právě z poloviny Vy, kdo za to může. A proč zrovna z poloviny? Vzhledem k tomu, že nejlepší herní tituly stojí okolo 45 éček (cca 1100 CZK), což je pro většinu lidí nemalá částka, a musíte chápat, že hodit tento obnos všanc i zklamání vyusťuje docela v pochopitelné váhání. Obzvláště, jednáli se o hru bez multiplaeru, kde se (až na vyjímky) člověk 100% nezabaví na tak dlouho. Prostě na to jdou marketingová oddělení blbě.

    U her SP a MP: Proč neprodávají např. singleplayer za 400 CZK, který může udělat další reklamu mulťáku ten pak zvlášť prodat za nějaký další obnos? Za 400 CZK - pro mě například návštěva hospůdky s přáteli a nějakým tím žvancem, nebo návštěva kina s přítelkyní - si můžete pořádně ozkoušet hraní (né jako v jakémkoli demu), a rozmyslíte se, jestli si dokážete představit toto v multiplayeru a bude vás to bavit. Pokud jste ale zklamaní, 400 CZK není oproti 1000 CZK tak moc a neleží vám v poličce (popř. na HDD) cenný kus, na který se jenom práší. Mno neřekněte, nestojí 400 CZK a další prachy dát teprve až se vám bude chtít, už za větší úvahu?
    U SP only: Zde by měli vývojáři brát v potaz, že SP si zahraješ jednou, podruhý, potřetí a pak zábava a vzrušení klesá. Myslím že sympatická cena 400 CZK je pořád pohodová plus pak případné darování dalšího finančního obnosu jako uznání a poděkování. Ve svém okolí znám bandu zarytých PC hráčů, kteří si hru nejdříve stáhli nelegál, a když se jim líbila (i když ji třeba úplně nežrali), tak si ji pak koupili.

    Pro mě, jakožto dřívě casual, dnes zarytého PC hráče (a ještě studenta VŠ) je cena 1100 CZK za hru, kde si ani tak moc jistý že mě bude bavit, dosti nepřijatelná. Když si ale stáhnu, zahraju a fakt se mi hra líbí, neváhám a kupuji a zahraji znova a často si ji užiju (např. ty detaily co jsem poprvé přehlídl) prostě daleko více.
    Nicméně, kdyby ceny za hry byli tato sympatické, věřím, že lidi by tolik na koupí neváhali, vzrostla by koupě PC her, kleslo pirátství, vzrostl by celkové trh s hrami a měli bychom v poličce místo jedné hry tři různé.
    • Z anglie je mozne si temer jakoukoli hru v den vydani poridit i za polovinu toho, co se prodava u nas. Krom toho se ted objevuje cela rada uzivatelu na aukru, kteri prodavaji za petikilo kody ke stazeni novinek. Napriklad Crysis 2 je tam prave za takovou cenu. Nevim do jake miry to je ci neni legalni, ale vzhledem k tomu, ze uz to nejakou dobu funguje a nikdo s tim zjevne nic nedela, neco na tom nejspis bude. A jak sam rikas, petikilo je velmi slusna cena za hru, zvlaste kdyz k tomu dostanes i plnohodnotny multiplayer.
    • Pokud jsou ty tebou uváděné ceny k PC tak ->
      Hry se skoro za tu cenu sehnat dají.Otázka zní jestli chceš krabici nebo ti stačí kod.
      V anglii se hry prodávají hry do 3o liber.( Witcher 2 premium predobědnávka 25 liber například ) a pokud ti stačí kod tak se u nás dá sehnat i do 500,- czk.
      Těch 1100,- stojí hry jen u nás resp. není hra nebo novinka, která by se u na prodavála za stejnou cenu jako v zahraničí.
      Třeba ten Witcher 2 se v Polsku prodavá za 100zl, což je v přepočtu nějakých 620,-.To je docela zajímavá cena vzhledem k tomu, že u nás stojí 999,-
  • Co mne vazne sere jsou ty dementni kraviny co vsude vidim o tom jak jsou PCckari a cela PC platforma spatna, ze se tam neproda vubec nic atd. Ja jsem PCckar mam kolem stovky originalek. Jenom za posledni dobu jsem koupil Bioshock 2, Amnesii, Bulletstorm, Crysis 2, nekolik her ve slevach na Steamu + mam na Steamu predobjednan Portal 2, za mesic mi prijde Zberatelska edice Zaklinace 2 a jeste mam zalusk na hry jako Rage, Mass Effect 3, Battlefield 3, TES: Skyrim, Dirt 3,... Ze vsech tech blabolu o spatnosti PC hracu mi je na bliti. Kdyby konzole nebyli zavrene v kleci, nemuseli by se flashnout, nehrozil ban na LIVE/PSN a bylo by to jenom o stazeni, nainstalovani a skopirovani jednoho souboru jako na PC, konzole by sli k zemi velice rychle. Kdyz ma soused pred barakem strom kde rostou krasny jablka, samozrejme ze se najde vic lidi co si nejaky seberou nez kdyby mnel tu Jablon v zahrade strezene Rotvajlerem. Takze se s konzolistu delaji prilis velci svatousci, pritom sam znam nekolik takovejch co zastavaji teorii: "Na konzoli si hru koupim a na PC si hru koupit nemusim, kdyz se da stahnout" Pak mi cela tato situace prijde jako ze: PCckari hry kupuji, protoze chteji, konzoliste protoze musi. *2*
  • Skvělý článek. Naprosto souhlasím.
  • Musím říct že mne pan Vávra tímto článkem zklamal. A neříkám to proto že jsem PC hráč, článek na mě působí dojmem aby vyvolal co nejvíce flame. No ale k věci. Pamatuji si že pan Vávra si v Levelu ( číslo si nepamatuji ) stěžoval že PC hráči mu tím že nekupavaly Mafii 2 tak si nemohl koupit auto a srovnával tam čísla kolik se Mafie 2 stáhlo ( 8 milionů ) a kolik lidí si ji koupilo ( 1.5 milionů ). K tomu jen toto obecně je počítání prodaných krabicovek na PC problematické ( nejsou tam zahrnuty všechny obchody ), k tomu zde není započítána digitální distribuce, můžeme tedy říci že Mafii 2 si koupilo asi 3 miliony lidí na pc ( podle mnoha zpráv které tvrdí že digitální distribuce x krabice je dnes poměr 50:50). I tak nám ovšem zůstává 5 milionů pirátů, na jednu stranu smutné ovšem já se raději dívám pohledem že sklenice je vždy poloplná. Co to tedy znamená? Znamená to že na PC MÁME DALŠÍCH 5 MILIONŮ POTENCIONÁLNÍCH ZÁKAZNÍKŮ ( v případě Mafie 2, ale u ostatních her je situace zřejmě podobná tedy větší část jsou piráti ), jen si to představte že PC jako herní platforma má základnu 8 milionů hráčů. Neměli by se tedy vývojáři potažmo vydavatelé přestat ptát jak zamezíme pirátění pomocí stupidních ochran ( které nefungují ) ale začít se ptát proč si sakra tolik lidí naši hru nekoupilo a jak tyto hráče motivovat ke koupení hry? Co třeba začít dělat hry trochu kvalitněji? Tedy že u FPS nebudu mít SP kampaň projetou za 4 hodiny ale třeba za 15? Zrušit stupidní ochrany které nemají ŽÁDNÝ efekt ( pokud neberete jako jejich účel nas... naštvání platícího zákazníka ). Nebo snad propuštění půlky PR oddělení kteří dělají houby jen berou nestydaté peníze za PROPAGACI hy, tedy hru nijak nevytvářejí a není ta nejlepší propagace spokojený zákazník? Co třeba snížit trochu ceny? Na konec bych chtěl říci že pirátství se na PC nepodaří vymítit nikdy, protože se vždy najdou lidé kteří si řeknou proč za něco platit když to můžu mít i zadarmo že? Ovšem nějak potlačovat pirátství je slepá ulička na PC to zkrátka není možné, konec konců vše závisí na lidech a jejich hodnotách. Na závěr napíši že V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPODPORUJI PIRÁTĚNÍ HER. Osobně nechápů lidi kteří říkají že na hru nemají peníze ta si ji stáhnou???? Co to je za argument? To jako nemám na nové auto tak si ho taky někde "šlohnu"? A otázka závěrem na pana Vávru v Levelu jste si tedy stěžoval že piráti můžou za to že nemáte nové auto, já nevím ale když v průběhu vývoje hry odejdete nepřestává to být už vaše věc kolik lidí si tu hru stáhlo i kdyby si ji všichni koupily tak vám už to může být jedno nebo ne? Apropo "kvalita" Mafie 2 se na prodejích asi taky podepsaly.
    • Kdo ví, jak je velká PC scéna.Kdyby to bylo podle počtu prodaných kopii Win7 (250mega) atp. tak můžeme říct, že je na tom PC docela dobře protože kdyby se Xboxu prodalo stejný počet [teď je to kolem 50mega] tak Xbox PC v pirátění převálcuje.

      Každopádně by mě zajímalo, která čistě SP hra bez možnosti hrát jakoukoliv formu MP na Xbox měla nějaké srdcervoucí prodeje.
      Mafia 2 to určitě nebyla a co si tak vzpomínám tak třeba takový Alan Wake byl prodejní propadák.
      • Assassin's Creed 1 a 2. Prvni dil na xboxu 5 milionu, druhy 4.5 milionu. (Zdroj: vgchartz) *3*
    • Mafie 2 se prodalo na PC 3 miliony? A to jsi sebral kde? Mafii 2 si koupilo 2 miliony lidí na konzole a cca 300 tisíc lidí na PC. V článku na který se odvoláváš je to napsané a nějak nepobírám, že si tady dovoluješ překrucovat čísla i když o tom naprosto nic nevíš. Navíc na Steamu se ta hra prodávala občas doslova za pár šlupek. A závěrečná otázka znamená co?
      • Jinak pane Vávra nejsem nějáký hnidopich a kdoví co ale nepostřehnul jsem že bych Vám dovolil mi tykat? Já Vám taktéž netykám.
      • Cajk
        Promiň ale když lidem kolem Mafie 2 vadilo za kolik se hra prodávala na Steamu, proč ji tam teda odlifrovali? Nebo vám (jim) někdo přiložil hlaveň ke spánku a řekl že to musíte dát do distribuce Steamu? Proč se pořád vymlouváš na někoho kolem.. piráti, Steam..prostě všichni jsou zlí jenom já jsem letadlo? Proboha proč pořád opakuješ ty čísla v prodejnosti, když dobře víš, že PC prodeje nejsou a nikdy nebyly dokonale zmapovaný a i ty čísla co máš v podkladech jsou naprosto od oka. Stejně tak nikdy nebudeš vědět kolik lidí si M2 stáhlo, protože to neví nikdo. A s tím že ti piráti ukradli auto - co já vim tak klucí z ID Softu si svýho času kupovali sporťáky i když si Wolfa určitě každej nekoupil a třeba takovej pan Newell taky asi nejezdí Škodou 120.. Ale už asi chápu v jakym se zrovna nacházíš období takže z lidskýho hlediska ti rozumim. Jen to nedává hlavu a patu
      • Pane Vávra přečetl jsem si článek znovu a skutečne v něm říkáte že se Mafie 2 rodalo zhruba 300 tisíc kopií ovšem na závěr v něm říkáte toto: "Pro mě z toho všeho plyne zjištění, že si moji hru nejspíš zahrálo krásných 8 milionů lidí. Šest a půl z nich za to ovšem nezaplatili." Můžete mi tedy vysvětlit jak ste to myslel? Právě toto jsem si z článku zapamatoval a vycházel jsem z toho.
        • A ještě ty 3 miliony jsou jen spekulace jak jsem k nim přišel jsou v mém příspěvku.
    • Ja mam pocit, ze Vavra s Mafii 2 nema nic spolecnyho a opakovane to rika...
    • snížit trochu cenu nepomůže. pokud u nás bude stát AAA novinka 500,-, jdu do toho. jinak je to moooc penízků.
      • A tu hru pak ignorujes a nebo ji stahnes?:-)
        • stáhnu demo, pokud je. jinak si ji koupím na xbox. pokud je jenom na pc a není demo, tak ji stáhnu (zase podle ceny, 1200 za hru je moooc)
  • Ryba9
    Když už jsme u toho ovládání, zkoušel jsem onehdy se svým Rumble Padem Just Cause 2, abych se vcítil do těch xboxovejch chudáčků. A řeknu vám maj to neuvěřitelně težký. Když jsem se pokoušel vystřelit k tomu hodit granát a přesunout se hákem, ozvala se 3 hlasitá křupnutí v mých prstech a od té doby s tím hraju jenom FIFU. Mohli byste mi poradit jak to děláte?? Mě příde, že zamířit a trefit je s gamepadem nadlidský výkon. A nebo jsem prostě jenom ztratil cit v rukách po dohrání série starých, dobrých adventur.
    • tak to ja mam opacny pripad, hral sem tak po 3letech fps na pc a kdyz jsem mel pri chuzi mackat v ci t,g,f bo ypsilon tak to abych si kurva zlamal prsty ne.. fakt dmnce, zlaty hry kde se to da vse nakonfigurovat..
      • A co jsi to hral za hru?? Ze to neslo nakonfigurovat? A jeste ze jsi musel mackat takhle nesmyslny klavesy?
    • *7* Z vlastni neschopnosti delat nejaky dukazni material ci co? Ze se na to nevykaslete... Je zajimavy jak se lidi potrebujou delit na dva tabory a pokud mozno se co nejvic rezat. Tam, kde jsem ja je to kvuli politice, tady zase banda deti kvuli stupidnim platformam. Co pak z deti asi vyroste? Podobni fanatici...
      • Co to placas???? Ja nejsem dite, mne je treba 34 jsem zenska a vyrostla jsem na Doomovkach.... Konzole nemusim pac mi to s nema nejde... Proste ja se stavim na stranu PC a vidim jak to pomalu upada a her je opravdu po certech malo... Ale synek ktery ma 13 a je hrdym vlastnikem PS2 a PS3 se nastesti pomamil a semtam se vetre pred pocitac a s nadsenim hraje stary hry.... Takze neurazej ani ty deti prosim te..... *3*
        • A on vas nekdo nuti se nekam pridavat? On nekdo vyhlasil valku? To je smutne, ze se zena v takovem veku neumi vyjadrovat a ani premyslet...
        • Nechces si me vzit?? *3*
      • Jeste jsi zapomel na moralisty, kteri lezou do zadku obema taborum *12* To at se radsi perou deti mezi sebou a maji nazor za kterej jsou ochotny bojovat... Nez aby jen proplouvali jak to jde... To uz tu trochu bylo v minulem rezimu!
        • LOL, ty mi neco povidej o bojovani. Zkus si to nekdy doopravdy a kvuli necemu na cem opravdu zalezi.
          • Nevis o me nic.. Takze tohle nerozjizdej... Poucujes tady lidi a sam ses sem prisel pohadat.. Tak nemel prosim Te!
      • Ryba9
        Nejde o důkazní materiál. Nechápu jak jsem se zaředil do jakéhosi tábora kvůli platformě. Pouze jsem upozornil na to, že to konzolisti mají těžší. To vy se spíš snažíte všechny "rezat".
        • "do těch xboxovejch chudáčků" treba takhle?:-) Ja vsechny rezu jen v realu, na konzole a PC mam cas tak 2-3x tydne a hraju podle chuti...:-)
          • Ryba9
            chudáčků, zdrobnělina od slova chudák, což znamená asi něco jako, že to maj těžký (což jsem tam myslim hned vedle napsal) Jak já miluju češtinu *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit