Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • NA pc je hromada lidí co by byli ochotní za hry platit,ale přece nebudou kupovat kraviny ,například nepovedené porty které vycházejí ještě třeba rok po té původní hře..Vývojaři si asi myslí že vydají nějakou osekanou kravinu (aniž bych chtěl cokoli naznačovat o tom že Dan Vávra toho moc nepředvedl,a o tom že Mafia 2 je oproti očekáváním opravdu nepovedená a to na všech platformách také pomlčím..)
    Víte,pane Vávro.Pc hráči nejsou blbci a nenechají se opít rohlíkem.Dejte jim hru která za to stojí a bude se prodávat dobře.Ale kraviny logicky nikdo kupovat nebude,na to tu máte mainstream a konzole.
    • mass effect 2 tes nebyl moc prodavanej a stejne to byla hra roku.v posledni je vse o znacce.Call of Duty si lidi kupujou protoze pred 6 lety to byla legenda a treba darksiders se moc neprodava i kdyz to je podle me dobra hra.lidi se uz v posledni dobe na kvalitu nedivaj.bouzel *9* *9* *9*
      • a vyvojaři chtej(vetsinou) jen penize
    • A to co jsi napsal je důvod proč krást?
      • Nepochopil jsi co jsem psal.
        Jde o to že mnohdy jde jen o řeči od tvůrců kteří pokazili hru a teď neůspěch svádí na pirátství.Jistě,na pc se pirátí,ale to i na konzolích.A o tom jsem psal,ať dají pc hráčům kvalitní hry a ti je pak budou kupovat..A vývojaři pak nebudou muset lhát o pirátství..
        • Vies kolko skvelych studii skrachovalo? Kde je Troika, Gremlins, Looking Glass studios? A byt mas mozno i pravdu ze to niekam hadzu aby zakryli neuspech, maju predsa svoje statistiky a tie ich nepustia - nerobili by pokracovanie globalne neuspesnej hry ze jo. Ak nieco take tvrdia tak skor verim im nez nahodnym ludom na forach, predsa len kto vie lepsie cisla nez oni sami? A kto by bol lepsi clovek na napisanie takehoto clanku nez ten ktory sa sam vo svojom zivote podielal na vyvoji nejakej hry a vidi trochu do toho?
    • ....a je dovod preco su porty nepovedene a preco vychadzaju o rok ale ty stale nechapes alebo nechces chapat...... *9*
    • ucho
      tak proč je ta hromada lidí hraje zadarmo? :) na jedné straně lidé říkají, jaké jsou ty hry kraviny, na straně druhé je dohráli. a ještě na to hážou hnůj. jako by je někdo nutil ty hry hrát. když něco někoho nebaví, proč to hraje? (inteligentní odpověď nečekám, jen přemýšlím nahlas :) )
      • Tipuji že někteří lidé si to prostě chtějí zkusit.A podle toho jaké to je pak uvidí zda si to koupí či ne.Třeba..Ano,někdo také pirátí,ale to jede i na konzolích.

        Ovšem hromada výroků od vývojařů jak se jejich hry prodávají špatně kvůli pirátství jsou prostě jen řeči aby omluvili to že hry je špatná a neprodává se..
        • ucho
          pokud bys četl pozorně, mluvil jsem o skupině, která zkouší takovým stylem, že hru rovnou dohrají... ono když k dohrání stačí většinou 5-10 hodin v kuse, je to pro někoho snadné...
          a takových testerů je hodně... :)
          • Polka sveta su testeri, aspon maju devs dobry feedback na opravy chyb *1* *1* *1*
  • ten pocet je hezky, o tom zadna, jenze tri miliony kusu po trech letech? par mesicu se hra porodava za full a pak uz je byl jen budget... vyvoj se zaplatil, reklama taky, ale vyhra to pro ne nebyla. Prejit na konzole byl pro vyrobce bylo jedine reseni. Vsichni za to muzeme byt radi, protoze diky konzolim budou mit penize na dalsi vyvoj. (no ja jsem jsem stejne mimo, me crysis nebavi :)
    • IronNick: Pc hry vydělávaj díky digi distrivbuci dlouhodbě i za 10 let po vydání, v té době už jsou jejich konzolové vrstevnice jen fyzicky v bazaru.

      Pokud bys chtěl vyrukovat s příkladama jak KZ nebo Halo to byly hry, kde se utratilo mnohonásobně víc za reklamnu než za vývoj, takovou tlačenku Crysis nemělo. Takže souhlas s kolegou výše.
      • Tak ted vam jako nerozumim... Ja prece nikde nepsal, ze nemaji zisk z budgetu. Nebo ze by se negeneroval zadny zisk online. Ja ani nepsal, ze meli prehnanou reklamu. To vubec. Nicmene jestli se Crysis prodaval napr za 1300kc a pak treba za 299kc, tak je snad jasny, ze z toho uz moc nemaji. Nebo ze z tech 2 milionu ks uz moc USD nemeli. Nemam problem s tim, aby meli dva dolary ze STEAMU treba za pet let z kopie. Jenze vyvojari prece nemuzou zit s predstavy, ze se to bude jeste pet let prodavat. Potrebuji vydelat penize hned.. A ja to chapu. Ale vazne nechapu, na co reagujete :)
        • ten pocet je hezky, o tom zadna, jenze tri miliony kusu po trech letech? par mesicu se hra porodava za full a pak uz je byl jen budget...

          hh no to že nemaj zisk z budgetu si síce nikde nepísal to je pravda, ale z tej vety to tak trošku vyznelo.
          • jenze kdyz prodam ve vanocni akci dalsi milion kusu na steamu po 3 eurech , tak je to sice hezky cislo v referencich, ale me to jako vyrobce vubec nevytrhne (netusim kolik si bere steam). Lepsi nez nic, jasny.. Jenze on je zisk a zisk. Bezne se dnes rusi studia, ktera se uzivi (takze maji zisk), ale nevydelavaji, kolik by se cekalo. A o tom tohle cele je. Bud bude crytek chodit do prace a mit fajn praci a nebo budou chodit do prace uplne stejne a vydelaji navic poradnej balik. A ja jim to preju hodne, uz jen proto, ze se vazne snazili drzet se sveta PC.
            • Argument ma mezeru, protoze i hry, kterych se proda vic, stoji 40 USD. Tusim, ze GT5 jeste vic. Hry jsou stale drahe, ackoliv ja si pamatuji doby, kdy staly 2200Kc a byla tehdy tretina platu. No ja si hru ted kupuju, az stoji tak 300Kc. Je mi jedno, jestli budget, nebo na inzerat, nebo el.verze. zkratka jsem ochotny dat za tu hru cca 300Kc. Nezahraji si novinky hned, ale je mi uz pres tricet, takze svet uz neni jen o hrach (nekdy bohuzel). Je fakt, ze mit tyden casu, tak bych treba za TES5 dal i 500. Ale to je hra na desitky hodin, podobne treba jako Diablo nebo GTA. (Nj, ale Oblivion mam koupeny na PC i xbox a jeste jsem se k nemu nedostal) Cena 40 USD je samozrejme relativni, pro nas je to moc, pro Ameriku je to cena vecere (obrazne receno). Pravda, u nas se ta cena nakonec jeste treba i zvedne na 1200Kc (tj 66USD). Takze fajn, pokud budou hry stat 20 USD (v nerealnem prepoctu 330kc), tak by to slo... ale tak to bohuzel neni. Jsem ale rad, ze jsou tu porad lidi, kteri si hru za litr koupi, protoze na to zkratka maji. Nekdo ma zase treba hypoteku ;)
            • No keď stále hovoríš len o zisku tak si nemyslíš že keby od začiatku dali hre prijateľnejšiu cenu že by si ju kúpilo viacej ľudí? Ak za ňu pýtajú 40 eur tak väčšina ľudí im na ňu hodí bobek.
      • To sice mozu ale studio uz davno nemusi existovat lebo v prvotnej faze po vydani uz davno skrachovali.
    • Tak tomuto trošku nerozumiem. Chceš hádam povedať že ak dajú hru za budgetovú cenu tak na nej nemajú žiadny zisk a predávajú ju so stratou? To sa mi nechce veriť. Ani keď si kúpim príklad tenisky po zlacnení, tak neverím že na nich predajca stále nemá zisk.
      • ja ti taky vubec nerozumim. Nekde jsem psal, ze budget je doprodej? Ne. Ale oni asi tezko budou argumentovat pred akcionari, ze ta hra je super, ze se az PO SLEVE, prodalo 2,5 milionu kusu. Jenze jsou hry, ktere se prodaji za par dni treba 3 miliony a to prave za plnou cenu. A to je prave ten rozdil, o kterem mluvim a co je prave stve. (O teniskach nemluv, slevy davaji skoro vzdy az obchody, ktere tak jen prijdou o svuj rabat v obochode. Malokdy byva, ze by byla dohoda s prodejcem, ze neprodane boty muzou vratit)
  • He he že vás to baví *1*

    Tenhle svět funguje pouze na penězích a pokud nedáme Fallout na živo tak se na tom nic nezmění. Tak buďte rádi za to co máte. Pořád se v těch srágorách daj najít svělý hry. O to víc potěší. A ten póvl přeci hrát nemusíte. nikdo vám to přeci nenutí. Taky se něvěnuju krasobruslení když mě nebaví *1*
    • To je hezký, ale bez projevování názorů bychom se moc daleko nedostali. A když projeví hodně konzumentů rozdílný názor, než má developer, nejspíš to nějaký dopad mít bude.
      • ucho
        myslíš že nějakého developera zajímají názory zde v diskuzi? :) kolik názorů jsi napsal přímo nějakému developerovi nebo na oficiální fórum hry?
        • Co se týká Bioware a Bethesdy, dost. Ostatní mě netrápí. Jo, Crypticu jsem napsal, že je zabiju, převleču za klauny a poházim po pláži. Blizzard se taky zajímá. A bude jich víc.
        • Jediný názor který máš je tvá peněženka. Lepší argument neexistuje.
          • Tak to radsi nechod do metra.. Nekdo Te okrade a jsi v prdeli... Moc peknej nazor... *7*
      • Aoyagi - jj taky mě baví tyhle jedinci "nad věcí".
        • Buki: Na druhou stranu, mít za každou cenu nějaký názor není vždycky cool, tak nebuď arogantní.
    • asi první rozumnej názor co tu je :D
  • Jsou dobrá studia, která se uživí jen tvorbou na PC - to máme Valve, Crytek, GSC, 4A Games, CD Projekt, Bethesda a další a další. Ty do tvorby na konzole natlačí buď jejich vydavatel, kterého zajímá celkový zisk a je mu jasné, že na 2 až 3 systémy toho prodá více než na jeden. Anebo jsou-li nezávislá, prostě tak rozhodnou sama, protože nepočastovat svou tvorbou i konzole by bylo jako nechat ležet peníze navíc na zemi.

    Pak je tu řada průměrných studií, které se na konzole vrhli jako po záchraném kruhu a vzývají je pak jako zlaté tele, protože to zpomaluje jejich volný pád na smetiště videoherních dějin, z důvodu vydávání průměrných až mizerných her. Takovým studiem se ukázal být i "one master hit" 2K Czech. Přesto, že pan Vávra o Mafii II v článku přímo nemluvil, tan je plný frustrace právě z neúspěchu téhle hry, do které vložil spoustu času i úsilí.

    Jestli je jejich pohled na věc stejný, jako páně Vávry a podle všeho asi je, neb jsem mluvil s jedním z vývojářů 2K a ten tvrdil v mírných obměnách to samé, co pan V., tak studio žije ve velkém klamu a iluzi. Najednou je 2K může zavřít, protože už prostě nedělají dobré hry (kvůli čemuž je 2K koupilo). Druhá Mafie stojí za prd jak na PC, tak na PS3. Midway konzole taky nevytrhly, protože dělal balast a to byl vydavatel, o to lehčí bude sfouknout 2K Czech, který by nemělo zapomínat, že není Marine, nebo Boston, aby jim centrála promíjela další přešlapy a Mafia II se prodávala jak se prodávala, jen díky jménu. Podobně jako pan Macura z Cinemaxu, bohužel i pan Vávra nepřímo prokázal sebereflexi rovnající se nule + začínající pirátský stihomam.

    Říká člověk co si koupil Mafii 1 koupil za plnou cenu a nyní se odchází bavit ke své konzoli...(kdyby mě někdo chtěl identifikovat jako fanatického PCčkáře co zlostí ohryzávajícího klávesnici). Článek mne nerozzlobil, ale udivil.
    • Takže to máme Valve, jež právě vydává Portal 2 na konzole, Crytek, který přešel na konzole, 4A games, jejichž Metro se prodává na Xboxu, Bethesda, jejichž her se prodalo na konzole asi 10x víc než na PC a zbyl nám tu nějak jen ten GSC a CD Projekt, kteří by hodně chtěli (i slibovali), ale zatím se jim to nepovedlo.

      Jinak jaksi nevidím žádné propojení mezi mojí frustrací z "neúspěchu" M2 a tím, jak je na tom PC herní scéna. Článek byl napsán na základě strašlivé kritiky Cryteku za zrazení PC scény tady na fórech, která je naprosto absurdní.
      • Valve má podle studií příjmy přes bilion, konzole jsou pro něj jen cestou jak ždímnout další platformy a proč ne? Ať si konzolisté hrají PC hry, já jim to přeji. PC velké exkluzivity nepotřebuje, konzole jsou na nich životně závislé.

        Ohledně Metra http://pixelsmashers.com/?p=1481 - navíc kdyby zde nebyl tlak ze strany THQ, asi by to bylo PC only, jako Cryostasis.

        Můžete prosím nějakým přesným linkem doložit tvrzení ohledně Bethesdy? Jde o to jakých her a kdy ono vytrhnávání z kontextu může vytvářet bombastické noviny, stejně jako sčítání prodejů konkurenčních konzolí dohromady.

        A CDP a GSC tedy dokázali rozhodně více než 2k Czech, předně vydat lepší hry a hráči to taky po zásluze ocenili. Samozřejmě že kdyby Stalker a Zk1 vyšly i na 360 a PS3 hodilo by to dohormady ještě více.

        Ohledně Mafie II - nepovedlo se skutečně ne, od roku 2005 mě 2K CZ nepřesvědčilo o svých nadprůměrných schopnostech, coby konzumenta počítačových a konzolových her. Mě je to líto, protože jsem vám skutečně fandil a v Levelu mne vaše sloupky bavilo číst a s něčím s vámi i souhlasím (například nesmysl Cryteku zrazení PC scény), byť můj příspěvek mohl vyznít jinak.
        Rozhodně jsem neskákal radostí do stropu když jsem četl ty rozporuplná hodnocení Mafie II a měl si možnost zahrát. Naopak velmi mě mrzelo, že se 2K CZ po tvůrčí stránce tak vyčerpalo tak brzy.
      • Stále jsou tu značky výhradně pro PC. Total War, Men of War, Kings Bounty, Posel Smrti, Gray Matter, Sturmovik, Starcraft 1-2....... Těmto vývojářům se očividně vyplatí dělat hry pro PC
        • Ano ale vacsina z nich je nizkorozpoctova a dalsie dost komplexne aby sli dobre ovladat i na konzole. A starcraft ludia kupia uz koli znacke a multiplayeru ved vies ako to chodi.
          • Možná nízkorozpočtová ale zábavy je v nich více než v tzv. AAA titulech. Ještě by zde možná mohlo částečně patřit RPG
            • Ano, to je uz ale druha vec. Podla mna sa koli tomu teraz zacnu uplatnovat jedinci a indie hry, pre nich netreba take naklady, vsadzaju na hratelnost a nove prvky, distribuju si to vacsinou sami alebo cez net a vobec. Uz tu bolo par fakt dobrych titulov: WorldOfGoo, Braid, PlantsVsZombies, Swords&Soldiers, RevengeOfTheTitans............. ach jo *2*
        • Psychotic
          Strategie, strategie, strategie, adventura, adventura, Sturmovik byl i na konzole, strategie, strategie.

          Neřekl bych, že v případě strategií a adventur někdo nepovažuje za hlavní platformu PC.
          • Možná by zde mohl být částečně zahrnut i RPG žánr ( mnoho rpg je sice i na konzolích ale výsledek je špatný a jsou dělána primárně pro PC )
            • Psychotic
              Ano, to je pravda. Dragon Age 1 je na konzoli mnohem horší a Stalkera a Zaklínače vůbec nemáme. Ale to ze strany konzolí nevidím tak černě, situace se pomalu otáčí.
      • Ten článek je vhodny jako tvuj osobni přispěvek do diskuze, ale rozhodně ne jako oficialni članek tiscali games. Je to až drzost dělat si tady z toho osobní blog. To že si frustrovany z neuspěchu M2 je očividne ze všech těch postů kde ji zmiňuješ. Jinak nikdo tady nepochybuje o prodejním úspěchu konzolí, i propadáky tam mají větší prodejnost očividně proto, že konzolí je více kvantitativně. Je tady řeč o tom, že kvalitativně hry kvůli konzolím trpí, což je vidět i na M2.
    • Psychotic
      Technická:
      Valve má Half-Life, Portal a Left 4 Dead (možná pár dalších) - všechny jsou multiplatformní.
      Crytek má teď jedinou herní sérii, a to Crysis. Dvojka už je multiplatformní, takže...
      4A Games - vydali jednu hru, která prodala víc na XBoxu, než na PC
      CD Projekt - Správně.
      Bethesda - od Morrowindu byly všechny hry (Oblivion, Fallouty a Wet) multiplatformní.

      Zjišťuj, než začneš mluvit :-)
      • A ty čti co píšu, než začneš reagovat. Ta studia se buď sama rozhodla, nebo byla donucena vydavatelem, peníze z konzol jsou pro ně peníze navíc, ale ne otázka přežití.
        • Psychotic
          Jsem si jistý, že to máš z důvěryhodného zdroje, nejlépe z tiskových zpráv samotných vydavatelů.
      • Cajk
        Bohužel tenhle psychouš má v tomhle pravdu:)
  • Tak im sa 3 milióny predaných origináliek Crysis 1 na PC máli, nestačí im to ??? Je na to jedno príslovie:" Kto si nedokáže vážiť málo, ten si nezaslúži viac."
    • ten pocet je hezky, o tom zadna, jenze tri miliony kusu po trech letech? par mesicu se hra porodava za full a pak uz je byl jen budget... vyvoj se zaplatil, reklama taky, ale vyhra to pro ne nebyla. Prejit na konzole byl pro vyrobce bylo jedine reseni. Vsichni za to muzeme byt radi, protoze diky konzolim budou mit penize na dalsi vyvoj. (no ja jsem jsem stejne mimo, me crysis nebavi:)
      • Cajk
        Jak pár měsíců? Maximum Edition se i po 4/3 letech pořád prodává za 500 to je u tebe budget? To je v Anglii cena novejch právě vydanejch her
    • No možno nejde o to že by sa im to málilo, ale o to že tie 3 milióny možno nezaplatili vývoj.
  • Když to vezmu celý dokola, tak to jediné co zajímá mě jako zákazníka je kvalita hry(na PC) a ta na tom od začátku vývoje konzolí rozhodně líp není ...

    Kdybych chtěl tak klidně můžu říct že náklady vývojářů mě nezajímaj(což je pravda), jediné co mě pak zajímá je právě kvalita her.

    A ve výsledku? Jediné čím vývojáří krmí PC herní komunitu jsou trapné porty z konzolí(Crysis 2 se sice povedl, ale DX11 stále beru jako velký podraz; a Assassins Creed budiž vyjímkou). Pak každý řekne piráti tohle piráti tamto,ale hlavně že maj důvod zas vyvíjet hry pro koznole ....

    A za tohle sry vím že to bude flame, ale ať konzole shoří .... hry na tom budou líp(a k argumentům o konzolích ... dokud nebyly kozole tak rozšířené tak na tom hry byly MNOHEM lépe)
    • "dokud nebyly kozole tak rozšířené tak na tom hry byly MNOHEM lépe"

      To je sice pravda JENŽE to nemá nic společného s konzolemi jako takovými, ale s masovým rozšířením videoher.
      • A jelikoz se masove rozsirily hlavne diky konzolim :D Tak se dostavame kam??? Ke konzolim!!!
        • Psychotic
          Je zajímavé, jak asi dvě stránky dozadu jsi zkoušel i docela slušně argumentovat a najedenou plácáš takovéhle... hm. Jako by byli dva sirWallacové.
          • Jo..a ja se nepokousel docela slusne argumentovat .) Ja docela slusne argumentoval *1* *5*
            • Psychotic
              OK :-)
          • Ne ne .. o to nejde.. jsou dva.. ale kdyz nekdo namita , ze prispevek nad nami ma pravdu..ale neco o masach.. Tak jsem jen chtel rict, ze ty masy tu nejsou diky PC :) Nebo aspon co si ja pamatuju tak to tak proste pred tim rokem 94 nez prislo prvni PS nebylo .. Samozrejme nevime jak by to bylo kdyby tu nebyly...ale oni tu jsou..a ty masy dnes hrajou hlavne na konzolich... tak proto se Ti mozna zda, ze se menim ... Ale vzdyt ja z toho mam hlavne srandu .) Jo a jinak.. To Tvoje argumentovani tim ze ja jsem dva :D No .. necham to byt :D .)
        • Hm? Pojem "casual (web) games" známe?
          Fajn, pokud to chceš brát takhle, tak PC je vlastně takový outsider v poli videoher. Mnohem víc se dřív hrály různé Segy a bůhví co ještě, pak přišlo na chviličku výsluní PC hraní, potom PSX, a pak s PS2 a Xboxem se to zase vrátilo na konzole.
          • Ja bych nechtel bejt nejak drzej nebo tak.Nevim s kym se bavim a netvaris se zrovna jako idiot :) .ale podivej se prosim jak to bylo s hrama v historii.. kdy na cem atd byla prvni hra... Kdyz chceme jit takhle do podrobnosti .) ( a nechci slyset o tom prasivem pongu :D )
            • Ale pochopitelně že jsem idiot, vždyť se snažím diskutovat na forech herního webu.

              První hra je jedna věc, kde se to pak chytlo, to je věc druhá přece. ZX, Amiga, to byly herní stroje. Ne ty věci před 286, ať už to bylo cokoliv.
  • Kolik her jsem si já, ošklivý pirát kupjující originálky koupil? Asi jsem výjimka ,ale jen tento měsíc Crysis 2, WH DoW2 Retribution, Arma posily. P5ed časem Dragon Age 2 a Dead Space. Každý měsíc 2-3 originálky dám. Asi jsem výjimka, ale Dead Space mám 3x z toho jednou na x360. Co dostávám za odměnu?Bugy a buzerační drm. Takže to není jen o pirátech.
    • ucho
      a kvůli komu myslíš, že se stále snaží vymýšlet nové a nové buzerační ochrany? kvůli velké prodejnosti to opravdu není.
      • Uz to tu bylo receno stokrat,ale opakovani je matka moudrosti: Ochrany piraty nijak neodradi (existuje na PC nejaka neprekonana hra?)a trpi jen kupujici zakaznici. Ja si treba hry kupuji,ale uz nejmin dvakrat jsem byl super novymi a super otravnymi ochranami tak vytoceny,ze jsem malem prisahal ze si8 hry zu nikdy nebudu kupovat.
        • Cajk
          Jo, nepřekonaná hra je pořád a stále HawX2 co já vim teda:)) A myslim že už se piráti nikdy nedočkaj cracku, to dřív zlevní na 199,-:)
      • Ochrany, ktoré sú stejne k ničomu. Nech radšej peniaze investujú niekam inam.
  • ucho
    Dobrý článek. Trochu mi uniká ta divoká diskuze, v článku bylo řečeno snad vše podstatné... :)
    a při těch odhadech nákladů bych se nebál jít rovnou na ten zmiňovaný dvounásobek...
    • Na tohle téma se přeci vždycky dá diskutovat. Je to asi i dobře, člověk pak ....... pohltí / přijme / asimiluje / tosprávnéslovonakterésinemohuvzpomenout víc názorů a udělá si ucelený obrázek (v rámci komunity) a třeba se i dozví něco navíc. Což de.
  • WoW...ja som mal poslednu dobu k panovi Vavrovi zmiesane pocity, je to taky svojsky , trosku vo vyjadrovanejsi priamejsi a tvrdsi typ :) co ja ako clovek skorej nekonfliktny nemam az tak rad, ale tento clanok bol asi najlepsi aky som tento rok cital. Mozno aj za roky dva :). Skvele vystihnute, opisane, proste je vidiet ze je to clovek priamo z "branze", a tymto mu skladam jednu velku poklonu a dodavam: Dane, aj cez tvoju hrosiu kozu, si velky pan! ;)
    • Pravopisna korektura: :)
      WoW...ja som mal poslednu dobu k panovi Vavrovi zmiesane pocity, je to taky svojsky , trosku vo vyjadrovani priamejsi a tvrdsi typ :) co ja ako clovek skorej nekonfliktny nemam az tak rad, ale tento clanok bol asi najlepsi aky som tento rok cital. Mozno aj za roky dva :). Skvele vystihnute, opisane, proste je vidiet ze je to clovek priamo z "branze", a tymto mu skladam jednu velku poklonu a dodavam: Dane, aj cez tvoju hrosiu kozu, si velky pan! ;)
  • Začínám podezřívat redakci z konspirování pro vyvolávání sáhodlouhých diskuzí *1* . Co jiného by se od takového článku dalo čekat...
    • Tak nemusí to být čistě za tímto záměrem, ale samozřejmě mají zájam na tom, aby se tu v rozumné míře diskutovalo a aby se sem lidé vraceli.
      • har har?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší