Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to všechno sranda co se nestrhne kvůli jedné hře (Crysis 2).Ano očekávalo se hodně,protože se hodně slíbilo...a potom PC to vrhá na Konzole a Konzole zase na pirátství PC...mimochodem mám cca 10známích s Xboxem a 8/10 hry stahuje :-) takže mi neříkejte,že každý kdo má Xbox,tak kupuje hry jenom.Stejné s PC...to co stojí za koupi,tak koupím :-) Splinter Cell,Battlefield,Left 4 Dead,Assasins Creed (v případě AC je také dělán i na konzole a port na PC není nijak hrozný :-) je to prostě dobrá hra a rád si koupím a podpořím vývojáře) atd... Prostě nebudu vyhazovat peníze za kraviny které mě budou bavit cca 6hodin než dohraju singl.Jako abych kupoval každý rok CoD s tím,že si zahraju jakž,takž ucházející singl kvůli nudě a potom zapnu na hodinu týdně MP,tak to se jim můžu vykašlat na nějakou koupi hry :-) ... ale je pravda,že u nás jsou hry dražší než jinde.Co se dá dělat :-) každý jedná jak jemu to přijde za správné
  • Tohle je uplně uměle vykonstruovana debata. A vytvořili ji pravě ty "menší děti" co hrají na konzoli s těma "dospělakama" na PC.A přitom je to uplně nesmysl. Jediné za co konzole mohou je zpomalení vývoje. A to ma zase další klady. Na PC jsou ty nejlepší verze her a nemusí se každy rok kupovat grafika.

    Pokud muže někdo za koridorovky tak především my všichni co kupují CoD. Tenhle uspěch ukazal jiným kama asi jít a každy se ten uspěch snaží napodobit.Piratění má určitě taky svůj vliv ale myslim si že PC scena dokaže být i vděčná za kvalitní kousek.

    A článek je hlavně o Crysis 2 a já myslim že se celkem povedl. A mužeme byt jen rádi že vůbec vyšel. Už z manažerského hlediska je hloupost dělat PC only hry.

    A k tomu piratění taky příspívá fakt že PC hrači nejsou až takové ovce co dají jen na vyhypovanou reklamu a hned kupují. A většina poté stejně kupuje ve slevách.Představa vyvojařu je takova že ty ovce z vás pravě chtějí udělat a nejlepe měnit pouze textury a vydavat to za novy díl.

    Třeba o takové prodeje Zaklínače II se vůbec nebojím.
  • To že si půjčí miliardy na vývoj od bank, mají stovky zaměstnanců a makají, aby to bylo co nejdřív (hlavně prachy) je jejich problém. Že vyhodím peníze za nekvalitní, nehratelnou hru je taky nebude zajímat. Chci vyzkoušet pořádný demo, chci u hry strávit > 5 hodin než ji dohraju, chci upřímné hodnocení v recenzích. Hodnotné hry se prodají dobře! *5*
  • este neco k piratstvu..napr. po revolucii v 89tom malo 90 percent architektov nelegalny softver - keby ho nemali tak by si na ten softvare nazvykli... a nevedeli by v nom ani pracovat ... tym padom by si neholi nikdy zarobit peniaze na legalny soft. momentalne ma na slovensku 90 percent architektov legalny soft... a k tomu ich nedonutila ziadna policia a ani osveta tvojho tipu ale financne moznosti. a pozry si co stoji taky AUTOCAD alebo 3D MAXko ci ADOBE pack. Co sa tyka hier kedysi bolo pravidlo ze pred hrou vyslo PCdemo... teraz je to skor rarita... dvovod? - zly port...
    • ucho
      proč je teď málo dem? demo usnadňuje tvorbu cracku, demo je časově náročné udělat (čas jsou peníze a jelikož se většinou nestíhají termíny, je lepší čas věnovat bugfixování než demu), demo je častokrát obří a velikostí podobné jako plná hra díky složitosti současných her, což není moc praktické.
      • Cas pokrocil a aj ten najpomalsi net je Xnasobne rychlejsi a praktickejsi jak pred rokom... kedysi sme cakali kym stiahne 300megove demo pol dna - nevidim dvovod nestiahnut 2Gb dat za hodinu... Ked nestihaju terminy za to ja nemozem a ako je zvykom dokazu Bugfixovat este pol roka po vydani titulu )) demo obsahuje textovu licenciu ale nie ochranu. preto ho moze hrat kazdy. Demo je velmi dvolezite .. inak kupujeme macku vo vreci... na konzolach mas demo na kazdu *******... tak preco nie na PC:?
  • do svojich sedemnastich som si hry stahoval momentalne mam viac ako 30 zakupenych hier ale od kedy sa robia multiplatformove tituly je to loteria... porty na z konzol na PC su castokrat nehratelne... a mna moze roztrhnut aj ked mam nadupane PC tak si nezahram napr. posledne GTAcko som rozbehal az po pol roku ako vyslo... medzi tym dalsie sklamania a naposledy zase legalne zakupeny hypovani HOVNOFRONT zo svojou 5rokov starym enginom. Ktory proste na PC trha a trha... takze sup do zasuvky a uz sa k nemu nikdy nevratim - proste super kuupa... Vacsina vydavatelov odrbava ze PC verziu robia samostatne aby sme sa nebali...ho hooo no skus ist hru reklamovat s tym ze ta niekto na nete odrbaval.. WTF mozes sa stazovat vies kde... Developery hier nehraju feer tak ako chcu feer klientov...Na zaciatku ukazuju super screeny a super videa , slubuju PC specialny pristup .. a nakoniec ******. Keby ze mam zase patnast a som z Ostblocku tak piratim lebo nemam na to jak decka z AU alebo NSR...
  • Někdy mi to připadá jak u blbých. Když hráči nadávají jak se jim hry zjendodušují nebo když jsou zkrátka špatné tak se jim radí ať je nekupují že tím dají najevo svou nelibost. A když takto hráči zareagují tak se nízké prodeje svádějí na piráty a né třeba na špatnou hru nebo třeba na to že pc hráči tím chcou něco naznačit. Samozřejmě zde pirátství je to nepopírám. Ovšem znova se musím zeptat kolik se vlastně her prodává? Podle analitiků je pc trh digital x krabice 50:50. Podle mě to mají vývojáři moc dobře spočítané jestli se jim to vyplatí pro "pár" pc hráčů dělat. Problém není pirátění ( zdá se vám 1 milion kopií málo? ) ale to že se vývoj her neustále zdražuje to znamená že se musí i více prodávat.
    • Problem ale je,ze i kdyz spousta lidi na forech nadava jak je ta a ta hra spatna a zjednodusena,tak si stejne spousta z nich tu hru stahne a argumentuji asi takto "Za takovou blbost jim platit nebudu,to si to radsi stahnu"
      To je potom tezke.Vydavatel to samozrejme hodi na piraty a neprizna si,ze udelal spatnou hru.Kdyby se ale dana hra neprodavala a zaroven by pocty stazeni piratskych kopii byla minimalni,tak by si musel priznat,ze neco nezvladli.Jenze to tak bohuzel nefunguje.
      Me kdyz se nejaka hra nelibi,tak ju ani nekoupim a ani nestahnu prece.
      • Určitě souhlasím. Osobně pirátění odsuzuji a trochu pyšně mohu říci že jsem si žádnou hru nikdy neupirátil ani tzv. "na zkoušku" ( ono je to potom moc lákavé říci si ale když už to v tom počítači mám tak proč si to kupovat, radši si počkám na ohlasy od lidí). Problém je že pirátění na pc bude vždy tomu nezabrání žádné ochrany. Tady je problém v lidech a v tom jak chápou vlastnictví. Pokud kradou hru tak oni sami to za krádež nepovažují protože komu ta hra patří? Vývojářům to je moc nekonkrétní tolik lidí.... Ovšem většina těchto lidí by hru asi těžko kradla v obchodech ne lidem doma. Zde jde o problém jak je chápáno vlastnictví. Jak jsem psal níže vývojáři by se měli snažit o pozitivní přístup, vžyď komunita na pc je tak velká. Můžou tím jedině získat.
        • ja tiez povazujem autorske prava za velmi dvolezite a rad za kvalitu zaplatim lebo aj mne platia ked su spokojni. ale ked mas 15. rokov a si z Ostblocku ruska alebo z azie ci afriky ci juznej ameriky je to zbytocna debata.. ver ze rodicia tychto decak nemaju na to aby k minonkam v shope prihodili Crysis 2. len tak. lebo ich zivotna uroven je niekde uplne inde... cechy a slovensko je na tom statisticky este dobre. ale taky poliaci a madary, rusi - cina atd. tam sa to pohybuje okolo 45 percent nelegal. kdezto DE, FR , UK, sever USA je asi 3 percenta... a zapadny severania 0,5per. V com je problem? ze kupit si hru u nas nie je taka malickost.
        • Hracu na pc je porad hodne a faktem je,ze opravdu dobre hry,se i na tom pc prodavaji velice dobre.Prikladem za vsechny budiz HL2
          • Cajk
            edit:delete
          • Souhlasím, problém je že na pc se prodá třeba i více jak 1 milion ale je to málo protože vývoj už je tak drahý že tam kde stačil milion už se dnes musí prodat dva, což je na hlavu.
        • Pirátění je pirátění. Stažení není krádež. Nikomu nic fyzicky ani virtuálně nekradeš. Že je něco k dispozici zadarmo neznamená, že bys to využil ikdyby se za to platilo. Je to jen tupý argument prodejců.
          • ucho
            ano, není to krádež, je to porušování autorských práv. jde o to, že někdo používá něco, za co nezaplatil. pokud je takových lidí hodně, dobré to není, protože firma přišla logicky o nějaký zisk. samozřejmě to neznamená, že by si to koupil každý, ale pokud si to víc lidí stáhne, než koupí, moc v pořádku to není. v důsledku to může danou firmu položit. ano, pirátství není krádež (ale to je pouze slovíčkaření), ale nevině v tom není...
            • ucho
              Mi: sám jsi přišel s tvrzením "nazývejme věci pravými jmény" s tím, že ti vadí slovíčko krádež...
              když už něco takového prohlašuješ, drž se toho a dávej tomu opravdu pravá jména. pirát mezi tato jména nepatří, zjednodušuješ si to. stejně jako lidé používají slovíčko "krádež" místo "porušení autorských práv". je to jednodušší a pochopitelné. ty si na jedné straně vyhrazuješ to nazývání pravými jmény, ale ne u všeho. a to neděláš dobře, jaromíre.
            • je to jako psat na finančim foru o síle koruny a prijde tam kokot co rekne ze korunu má na hlavě král
            • pak si pako protože nechceš nebo nechapeš o čem se mluvi - prave ty
            • ucho
              Mi: piráti jsou v somálsku
            • Reakce na to cos napsal nad tim: pravě v tom je ten problem, software není hmotná věc ale spousta lidí ji tak soudí a píše o krádeži. Když se bavím o krádeži, proč nemůžu přirovnávat ke krádeži nebo půjčce sekačky? Protože to defakto ukrást nejde, ukrást jde disk v supermarketu, pak zpusobuje škodu, nebo uploadovanim, ale ne staženim, tim nepůsobím škodu. Stejně jako pujčenim, nikam to neuploaduju, nijak na tom nevydelavam. Ja souhlasim cos napsal ohledně těch autorskych prav a na to se snažim poukazat. Nazyvejme věci pravymi jmeny. Zloděj je zloděj, pirát je pirát, pedofil je pedofil.
          • Nemohu souhlasit, pokud někdo něco prodává a ty to stáhneš tak si zloděj a jsi stejně vinný jako ten co to dal na net . Zkrátka kradeš někomu jeho práci na které on pracoval roky, a je jedno že jeho práce má podobu digitálních souborů. Krádež je vždy krádež a není pro to žádná omluva.
            • ucho
              Mi: tvoje argumenty by měly možná nějakou váhu, kdybys chápal jeden rozdíl: software vs hmotná věc :) v opačném případě jsou to ale jen žvásty.
            • Ja sem ale neplatil ani za sekačku kterou jsem si pučil od souseda. Krádež je, kdyby ji už nemohl použít, nemel ji. Kde je psano že tu hru musim fyzicky koupit já? Kde je řečeno že uploader musí být vždy zloděj? Třeba za ni zaplatil. Pak je to jeho a může se o to podělit snad s kym chce. Auto taky nejdřív projedu než ho koupim, nekoukam jen na cenovku. Navíc prakticky každý výrobek se dá vrátit pokud nejsem spokojen / je vadný. Viděl si někdy že by někdo vrátil peníze za zabugovanou hru? Nebo za to, že tam vlbec není něco, co předtím tvrdili že tam bude?
            • Takže si to vysvětlíme pěkně polopaticky. Co na tom nechápete? Když někdo prodává svou práci ( hry ) ve formě digitálních souborů a někdo to hodí na net a vy si to stáhnete tak KRADETE protože jste nezaplatily za to že používáte jeho dílo, koupí hry od něho hru KUPUJETE a tudíž jí můžete používat. POKUD OVŠEM HRU STÁHNETE tak KRADETE protože jste za jeho dílo nezaplatily. Víte když tu hru instalujete tak tam jsou nějaká licenční ujednání, ty tam nejsou pro srandu králíkům. Krádež je vždy krádež a je jedno zda se jedná o hru , film, hudbu, knihu..... Ta věc někumu patří on na ní pracoval a teď se rozhodl že ji za peníze poskytne ostatním a vy máte možnost buď koupit anebo jít o dům dál nic jiného finito.
            • Ale on nic nebere nikomu. Kopiruje subory ktere dal nekdo volne k dispozici. Neznamena ze by si je jinak musel kupit. Stejne jako neznamena, ze bys platil stare, kdyby ti nechtela dat zadarmo.
            • Nikomu nic nekradeš. To je stejná hovadina jako když výrobce zahradních strojů mě bude obviňovat že kradu, když si pujčim sousedovu sekačku na vyzkoušení a posekám celou zahradu. S tim že jinak bych si ji musel od něj koupit a vlastně kradu protože jemu vzniká potencionální ztráta. Nikdo nic neukradl, nikomu nic nechybí.
          • Psychotic
            Ne.
            • ucho: počitačovy pirat je nazev použivany i justicí, a když nekoho soudí, tak ho nazývají počítačový pirát, placnout tu pičovinu že piráti sou v somálsku je stejně primitivní, jako že myši jsou ve sklepě... udělá to prostě jen idiot
        • Oprava: nebo lidem doma.
  • Pozor! Dobré k zamyšlení...
    souhlas, že pirátství je problém...PC platforma se dostala do začarovaného kruhu. Vývojáři nechtějí dělat hry pro piráty a PCčkáři si nechtějí kupovat "debilní porty". Ale konzole, že jsou v tom nevinně? Haha kdepak, konzole to způsobily! Jsou tu jen od toho, aby z herní branže udělaly business (a to se jim taky povedlo) a teď nám berou ještě tu "lepší platformu" svými exclusive hrami...Sony a MS cpou milióny do reklamy na konzole, Playstation se objevuje prakticky v každé druhé a půlté soutěži, proč? Protože když budou lidi na konzolích, tak jim budou sypat peníze za všechno, co má barevné plakáty!!! Na tento systém jim kašlu a upřímně čekám na další generaci, která by byla aspoň hodna zvažování o koupi...do té doby ať si optimalizují jak chtějí, stejně jim to pořádně nedoceníme ani my programátoři...
    ...a vzhledem k tomu, kolik her jsem od začátku roku koupil, si mohu tento názor dovolit vyslovit z plné klávesnice a čistým svědomím...
    • Konzole za to nemuzou.Je to jen kus HW.Muzou za to lidi,kteri na konzolich hrajou a jsou ochotni za takove hry platit *3*.
  • Jak někdo píše níže. Ano Crysis 1 prodalo asi 3 miliony ale v plné ceně pouze necelej mega a ty dva miliony ve slevách což je prostě málo. Takže ano prodejně to byl ač se to tady některým nezdá propadák. Crysis 2 je naprosto v pohodě, grafika je pěkná a hratelnost je fajn. Hraju hry od 6 let a mám radši hratelnost nežli mega grafiku. Crysis 2 bych si zahrál i kdyby měl grafiku Half-life 1 prostě mi to nijak tu hru nekazí. Přiznám se že grafika se mi líbí ale není to ve hrách to hlavní. Přiznám se že jsem Kvůli Crysis v den kdy vyšel koupil novej komp za několik desítek tisíc. Vzhledově to bylo nádherné ale herně to nic extra nebylo. Zato dvojka je sice vzhledově slabší ale hratelnostně je tak o 100% lepší. A až ti co tu vykřikují že vývojáři prdí na pc, začnou hry kupovat, místo stahovat tak se třeba karta obrátí. Do té doby bych vás všechny poprosil aby drželi ústa a radši se nevyjadřovali.
    • Je to o vkusu no.Me trebas jednicka bavila ,coz se o dvojce rict neda.
      • Mě jednička taky bavila ale dvojka mi přijde lepší. Ale pokud bych počítal i Warhead tak ten se mi líbil hodně.
        • Me se dvojka take libi ale omezeni destrukce je evidentni ( viz. BVP versus kandelabr) a hlavne prvni dil nebyl tak zabugovany a MP je momentalne spatny vtip. Pokud by se me ted nekdo zeptal zda si ma Crysis 2 koupit tak bych mu rekl ze ano ale az v dobe kdy hru opravi patchi. Neustale se vsude omyla grafika, absence DX11 atd. ale vi vubec autori jak jejich hra nefunguje a hodlaji s tim neco delat?!
  • Co má tenhle článek ku..a znamenat?
    Vůbec teď nechci polemizovat o tom jak se ovlivňují PC a konzolová scéna - nic jiného tento článek nedělá pouze polemizuje a spekuluje. Takovýhle bláboly ale seriózní "novináři" nepíšou. Celej tenhle článek by pan Vávra měl dát tam, kam patří - do diskuze k jeho recenzi na Crysis 2, kde na něj zarytí PCčkáři plivali. Je to zkrátka jen pokračování flamu, který začal tam, pouze vydaný jako článek.

    Pokud má jeden z hlavních recenzentů na tomto webu psát takovýhle bullshity, tak stejně jak jsem to tu kvůli panu Vávrovi začal navštěvovat (jen a jenom díky jeho recenzi na F:NV), tak to tu stejně tak kvůli němu a takovýmhle článkům navštěvovat přestanu.

    P.S. Pročetl jsem značnou část příspěvků (ale je tu toho prostě moc) a neviděl jsem, že by se někdo pozastavil nad tím, že takovýhle věci by si pan Vávra měl řešit v diskuzi, když to má zapotřebí, ne je dávat na odiv všem. Proto tento příspěvek (že se tu na to vyse.u píšu v návalu emocí, že to připomíná zprávy na Nově či snad ještě hůř - nemusí vás to zajímat, mám na to ale samozřejmě právo).
  • Me osobne vubec nevadi,ze se hra neposunula po strance vizualu.Co me ovsem vadi je priklon k hratelnosti ala cod,zjednodusovani hernich mechanismu,zmenseni levelu a celkove vice arkadovitejsi a radoby cool pojeti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší