Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ještě dodatek - konzoli vám starforce neza*ere, tam je DRM pořešená uzavřeností systému. Další věc, která není v článku zmíněná a má svůj vliv. Jako příležitostný "pirát" jsem rád, že me i u naprostých novinek co vyšly včera neotravuje žádná ochrana, a jako častý kupující si kvůli tomu rvu vlasy, protože systém buzerace vlastních zákazníků nikdy v minulosti nevedl k ničemu pozitivnímu.
  • Souhlasím i nesouhlasím.
    Vliv pirátství na prodeje PC kopií je fakt. Ale prodejnost bez steamu, gogu a dalších služeb není prodejnost, ale s promintím účelné manipulování čísly - tady vidím jeden z problémů, na konzole žádná relevantní elektornická distribuce není, na PC ano - a jak chtějí vydavatelé bojovat proti pirátství, když sami nezačali s pořádnou podporou elektronické distribuce? Tady mají právě vydavatelé míček ještě na svém hřišti a svádět vše na piráty je jednodušší než přiznat, že část z celého toho demagogického honu na čarodějnice (piráty) byla jen jejich blbost.
    Ať si vyvíjejí pro konzole, vydělat je účel pracovní činnosti, čili by se dalo říct, že vydělávat musejí chtít. Ale na rovinu, PC, které občas přeci jenom protlačí občas nějaké nové prvky nebo novátorský přístup a právě konverze tohohle nápadu na konzoli je také jedna z věcí, které odlušují hru od dobré multiplatformní hry od ničím významné konzolovky. A samozřejmě i naopak.
    Navíc řešit první crysis a vyvozovat z něj závěry je s prominutím hovadina, v době kdy vyšel to většina lidí nerozjela a to je samozřejmě chyba vydavatele, zvolil model pro úzký segment hráčů a nemůže se divit, že si hru koupil jenom ten úzký segment. Pro příště zkuste vybrat hru, kterou by rozjela alespoň polovina hráčů. Myslím, že tam ty prodejní výsledky budou mnohem lepší.
  • No jo nase.ou tri pr.ele dolaru do reklamy a pak se divi ze vydelek sotva pokryje vydaje. Staci se podivat na takove CoD, uz i dite v deloze vi ze vyjde kazdy rok druhy tyden v listopadu tak proc rozhazene miliony za reklamu pri super bowlu atd. A ten komu se ta hra protivi nebo ho nezajima ten by si ji nekoupil ani kdyby mu reklamu na ni promitaly do snu. Navic Black Ops je presne hra kdy ma clovek pocit ze reklama na nej sezrala vic penez nez jeho samotna vyroba. A ostatni jim to jeste zerou, takze tu nemame jeden CoD rocne ale dalsi X CoD v prevleku. Naposledy tragicky Homefront. A co si budeme povidat MP Crysis 2 je take CoD citit na hony daleko. *5* To ze si clovek CoD nekoupi jeste neznamena ze ma vyhrano.
  • Ach jo, nepřijde vám už to spojovaní PC a pirátsví trapný ? Na konzolích se pirátí úplně stejně ale o tom se z nějakého důvodu nemluví. Na torrentech je velice často xbox verze hry daleko dříve než PC verze a hacknout ps3 by s návodem dokázala i cvičená opice, kdyby uměla číst.
    • No trapny to neni, protoze cisla mluvej za vse!!!
    • Nemluvi se o tom protoze se tam zjevne nepirati dost na to, aby to ovlivnilo prodeje...narozdil od PCcka...
      • A máš nějaká "zjevná" čísla?? Jak to můžeš tvrdit, když se čísla peodejů z digitální distribuce zpravidla neuveřejňujou?? *7* "Piráti" to je poslední útočiště neschopných vývojářů a mantra konzolových fanboyz.
        • Mam zjevne dusledky... To jako myslis, ze Crytek pujde dobrovolne proti sve fanouskovske zakladna na PC, kdyz se mu tam Crysis tak skvele digitalne prodava? *1* A kdyz se podivas na cisla tak ti vyjde, ze na konzolich se toho proda nekolikanasobne vic... Cisla z digitalni distribuce nezname, ale pokud by byly vysoke tak asi vyvojari neutikaji na konzole a drzi se PC?!
          • hmm aha, meles tady uplny bobky, bylo tady nekolik clanku o tom ze pro crytek je porad primarni PC. Cisla z digitalni distibuce fakt nezname ale za to se vi, kolik ma steam uctu... nejakejch 35 milionu, xboxu 360 se prodalo "jen 30 milionu" a PS3 35 milionu. pak je tu na PC jeste treba games for windows, ea ma svoji vlastni digitalni distribuci a tak podobne... pokud umis aspon trochu pocitat, zjistis ze mezi konzolema a pc zase takovi rozdily v prodeji nejsou.
          • Nezaznamenal jsem, že by Crytek "šel proti" své fanouškovské základně. Crytek pouze nestihl vše co chtěl, ono vydat 3 verze najednou pro studio, co se předtím dělalo s jednu je docela kláda. Konzolové verze C2 jsou v souladu s obchodním modelem EA, který se řídí jednoduchým klíčem, více platforem, více zákazníků = větší zisk. DX11 patch pro C2 bude později a i bez něj vypadá PC verze zdaleka nejlépe a já jsem s ní spokojen.
            Čísla PC prodejů bez digitální distribuce jsou silně zavádějící, protože řada hráčů už nekupuje jinak a proto jsou tvé dojmy, kde se toho prodá víc fakt bezpředmětné. A konečně, opravdu nevím, kteří vývojáři "utíkají" na konzole. Pokud máš na mysli, že nevyvíjejí jen PC, není to útěk, ale dnes obvyklý obchodní model. Ono by bylo docela zbytečné, kdyby se vývojář který za to není Microsoftem placen rozhodl vydat svoji hru jen na Xbox 360..

            PC nikdo nevlastní a tak prostě nemusí zůstávat jen tam a mě je fakt jedno jestli si někdo zahraje Dialo III na konzoli, pokud vývojáři propracují verzi pro PC. Tohle portování z PC a na PC tu bylo vždycky. (Civilization, Baldurs Gate, Deus Ex), stejně jako console only serie (RDR1, Timesplitters).
            • to Lotrik: Není divu, současné konzole jsou na konci svého cyklu a programovat na ně se už naučil skutečně každý. Špatné porty z konzolí byly stejně tak v roce 2002, jako dnes, vedle toho ale vznikaly a vznikají kvalitní tituly, dělané s ohledem na PC. Střílečky? Metro 2033, ale třeba i takový F.E.A.R. 2. Strategie? Pominu-li obligátní Starcraft II, tak například World in Conflict a Supreme Comander. RPG? Nepočítaně, za ty větší stačí zmínit Risen a Arcanii, na jejichž technické kvalitě se konzole nijak neodrazily. Závody? Shifty a Burnouty (což je příklad velmi dobrého portu). Pokud vidíš jen špatné hry nahlížíš na to příliš negativisticky..
            • Tohle portování z PC a na PC tu bylo vždycky.

              ano bylo ... ale až teď je tu v takové míře ... a především, dřív to nebylo na hrách tak znát, teď jsou hry primárně na konzolích a na PC jsou občas nehratelné kvůli špatnému ovládání apod. Pokud by byly porty dělané kvalitně tak nečekny ani slovo, ale to co nám servírujou teď a vydávají to za kvalitní tituly je ďes.

              A to nemluvím o tom, že konzole jsou už staré a jen brzdí vývoj nové grafiky(tohle mě nikdo nevymluví) ...
  • Ja stim jednoznacne souhlasim!!Jedina hra co jsem si na pc koupil bylo cod2 kvuli skvelemu multaku.Mam ps3 a zakoupil jsem si uz dost her a penez nelituju.Naco rvat penize do compu, kdyz si hru pekne zahraju u telky v fullhd neresit ovladace,instalaci ruzne sekani,blbnuti grafiky.Dalsi plus co me zene hrani dal a dal jsou trofeje :) proste se snazim udelat hru na platinum a pak se chlubit :) ze sem to vsechno zvlad.Jakoukoliv hru si koupim nemusim se o nic starat jen zasunu disk a jedu :) . A beru to tak ze konzole je jen na hry tak proc nepodporit vyvojare kteri se snazili udelat super vyvaznou novinku na 6letej starej HW.
    • zapomnel si dodat, ze se rozvalis v kresle ...
    • Tenhle postoj zastává hodně hráčů. Z pohledu PC scény bohužel. Ale co, lidi jsou z práce / školy unavení a nechtějí sebemenší námahu při hraní, to se dá pochopit.
  • Taky se mi to nechce cist do konce... Nevim, proc se zabyvat tematem graficke stranky hry. Kdo chce graficke orgie, at se znovu podiva na avatara a pak at si jde hrat na pisek. Zna vubec nekdo v tyhle dobe slovo hratelnost ? O tom napiste clanek !
    • aha ... ten clanek vubec neni tak spatnej, jak se na prvni pohled zdalo. beru zpet, takhle to opravdu je :)
  • A uvedu jeden priklad ktery je zatim jen na PC prodeje na tu hru nejsou myslim az tak spatne, ale rozhodne neni vydavatel nenazrany, jedna se o serii stalker, vydavatel prohlasil ze se vsech dilu prodalo nevim jake XX mnozstvi a proto bude delat 2ku, mozna bohuzel pro nas PCckare uz i na konzole, nevahal jsem a sel jsem si prvni dva dily koupit hral jsem je a jsou opravdu dobre, respektive prvni dil Clear Sky je rekl bych pokus o to rychle vydelat tim ze do hry pridam 2 lokace navic jinak bude hra +- stejna! Jelikoz me nejvice oslovil posledni dil, sondoval jsem co je tam za ochranu atp. To ze je ve hre starforce by me az tak nevadilo, ale to ze to musim aktivovat a ma to omezeny pocet aktivaci to me bohuzel vadi, chapu sice proc to tak je, nicmene me to jednodusse stve kdyz si predstavim ze za 2 roky si budu chtit hru po 4te nainstalovat v 01:00 rano a ono to nepujde a helpdesk me nepomuze a pokud to bude pres den, je otazka jestli neskonci podpora te hry a ja nebudu muset hledat nejaky officialni NO-Activate crack od vydavatele. nechapu krok vydavatele ze ve hre stale tu ochranu drzi i nekde rok po vydani kdyz je vsude k dostani s crackem a kdyz uz si to chci jit koupit zase mam na tom bejt bitej! Skoda, neda se nic delat musim pockat az to vydaj v reedici za 300,- kam uz se vydavateloj nevyplati ani cpat tu ochranu!
    • smejki
      na steamu jsou stalkeři každou chvíli za pakatel... a pokud mě zrak nešálí, tak bez ochrany (vyjma Steamworks)
    • Ále nemusíš, tím, že CS nekoupíš rozhodně nepřesvědčíš THQ, aby do příštího Stalkera nedalo žádné DRM. Mysli na GSC a podpoř je. *3*
  • kobzole jsou fajn, nic bych proti nim nemel, ale vyvoj her omezuji, hry na ne jsou drahe a gamepad se hodi jen na par hernich zanru.

    pro me je mys + klavesnice + poradne multiplayerove hry na pc stale jednickou...a zrejme i nejakou tu dobu bude
    • Když by konzole byly schopné rozjet všechny PC hry a bylo by možné je provozovat s klávesnicí a myší namísto gamepadu, neváhal bych ani minutu:-) V tomhle jsou konzole zatím neskutečně omezené.
    • Naprosto souhlasím. Takhle to holt v dnešní době chodí a právě peníze udávají směr, kudy se hry budou ubírat.
  • PC = SHIT
    Konzole 4ever
    • ...říká k*12*nz*12*lista.
    • Hry=4ever
      Trolling= never
    • jo přesně takhle flamersky vyzněl tenhle článek
    • ty = SHIT
      ja + pc = 4ever
  • mě celkem fascinujou ty všechny ty soukromý "antipirátský" organizace jako OSA/BSA který dostávaj obrovský částky v pdostatě zanic a dělaj ze mě automaticky piráta když si koupim prázdný dvd
    • Jak piráta? naopak tím z každého udělali legálního uživatele softwaru a filmů či hudby co si na to DVD vypálíš, ber to jako formu předplatného : )
      • spíš to beru jako formu výpalného
        • to samozřejmě je, ale já než aby sám sebe viděl jako toho zlého na to koukám tak, že tím prostě zlegalizovali pálení her a filmů, protože tohle je naprosto ostudná záležitost kterou si vylobbovali, takže pokud chtějí řvát něco o pirátech, ať to zruší, do té doby pirátství neexistuje, všichni za to už platíme touhle formou a nemůže být řeč o pirátství : )

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit