Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • chci se zetat na zaklinace a jeho fight, je stale atypicky jako u 1. dilu? nebo uz je to normalni jako napr. u Gothicu?
    • Mno, je typický jako u devil may cry, až na to, že přímo ovlivněný statistiky tvé postavy.

      V zásadě, levý klik je rychlý útok, pravý klik je pomalý útok, zaměřování cíle probíhá pomocí myši - ale podstatné je, že nejsi nesmrtelný, takže musíš taktizovat, musíš se připravovat a to jak lektvary, tak si pojistit ústup nějakými pastmi atp. - jinak na každého oponenta platí jiný přístup, u některých musíš pořád skákat kolem a praštit do nich, když nejsou připravení, některé sundáš jen dobře načasovaným silným úderem a podobně. Systém je prostě jiný, je dynamičtější, ale zato není tak ... Jak bych to řekl ... Přátelský k typickým RPG hráčům :D
      • Suhlasim s poslednou vetou, bojovy system je zaujimavy a prepracovany (aj ked to na prvy pohlad tak nevyzera) a uz aj na normal obtiaznosti dost tazky na to aby udrzal pozornost hraca a nie iba automaticke klikanie. Posunul Zaklinaca 2 oproti 1. ovela viacej k akcnemu RPG, ale musim pvoedat ze aj ked som si zvykol na bojovy system v Zaklinacovi 1, velmi rychlo som si zvykol na boj v 2. a nemyslim ze je to zmena k horsiemu -samozrejme ale zavysi na vkuse hraca... A pozitivum je ze ak sa nechces zdrzovat fightami (niektore som musel loadovat aj 20x aby som dosiel na ten spravny postup), tak si nastavis easy obtiaznost a proste sa cez nich presekas - ak ti ide hlavne o posun v pribehu... Myslim ze to je velmi dobre vyriesene a oplati sa tomu dat sancu.
  • Jak koukam z obrazku,tak to vypada na dalsi konzolovy port akorat s lepsi grafikou...reknete mi, ze se mi to jenom zda.
    • No zdá, protože to nevyšlo na konzole :D Spíš je to ... console-ready, takže menu jsou kruhové, inventář je ovladatelný skrze ovladač a tak dále. Ale kromě věcí, které jsou od prvního Zaklínače efektivně horší a to jich fakt není moc, to ani moc nezaregistruješ
      • Jo to je fakt,zavedli novou terminologii :D
  • Já teda nevím co všichni na té hře vidíte. Já na tom vidím akorát stupidní rozhovory typu mass effect. Soubojový systém to ani nemluvím, větší zhovadilost jsem snad ještě neviděl. Nechápu proč autoři nezachovali systém z jedničky, který byl imho originální a dobrý. Ostatní věci jako abych natáhnul balistu tak musím 100x kliknut (WTF???) etc... Celou hru jen podtrhují a dodávají jí ten správný konzole-like styl, který po jedničce neskousnu a jestli ona dostala 8/10 tak tomuhle bych dal 5/10. Jedním slovem je to hnůj.
    • Rozhovory ?! Právě rozhovory jsou napsané mnohem, mnohem líp než v jedničce, jsou přirozenější a mnohem ... Podobnější stylu Sapkowskeho, to platí i pro svět a vlastně pro úplně všechno. A klikání na natahování balisty a takové hovadiny mě u příběhového RPG fakt neštvou :D

      A co se stylů týče, to je jedoduché: Boj kontroluješ víc než před tím, takže namísto rychlého stylu musíš sám rychle uhýbat, útočit a krýt, namísto pomalého stylu zase dobře načasovat pomalé a silné údery atp. - je to jiné, ale je to logičtější a realističtější, v jedničce jsi absolutně neměl problém zavraždit 20 nepřátel naráz...
      • Krýt ? Krýt ?!!!!! Krytí je v té hře jen do počtu, naprosto nepoužitelné. Combat systém je příšerný (pokud teda nemáte rádi kitování mobů).
        • To obvykle říkají lidi, kteří krytí neumí používat, ve skutečnosti je neuvěřitelně užitečné když víš, jak funguje :D

          Krytí saje valor, staminu, jak se to vlastně jmenuje. Čím silnější příchozí útok, tím víc. Schopnost krýt můžeš používat tím víc, čím víc té věci máš a tím efektivnější krytí je - a spotřebu valor na krytí je jeden ze skillů, které si můžeš odemknout už od startu. Já si bez krytí tu hru absolutně neumím představit
          • Akorát je to o skillu hráče, spíš než o skillu postavy. Skill postavy přijde na řadu jako druhý. Což sice u jedničky taky bylo do jisté míry. Nicméně tohle je krok k horšímu. Je to jen o tom jak hráč umí klikat. Kvůli tomu jsem to taky smazal. Asi už nechápu směr novodobých rpg. Kde sou ty časy z Baldurs gate etc... Kde hráč ovlivňoval jen taktiku.
            • Až se takhle proklikám celou hrou tak budu mít štěstí ?:p
            • Tak ... Zkus uklikat kohokoli na nejtěžší obtížnost no, co jiného ti k tomu můžu říct :D Jako šlo by to, kdybys tomu věnoval 2 odpoledne a neudělal ani jednu chybu, ale člověk, který má štěstí může vyhrát i proti mistrovi, na tom bych nic ne-RP neviděl
            • to: Fenixp (nejde už reagovat jinak :))
              plnohodnotné rpg... Nevím co tím myslíš, zkratka rpg ti nedává žádný styl. Klidně můžeš říkat nějaký fpsce rpgčko a nebudu stím mít problém, ale toje OT. Možná jsem to trochu přehnal, ale chtěl jsem tím podotknout, že bys uklikal bez žádného skillu. Téměř kohokoliv. Prostě volností pohybu v souboji zabráníš plnému potenciálu skillů. Taky neobhajuji jedničku měla svoje mouchy obzvlášť v nastavení obtížnosti. Ruku na srdce, kdyby to nebylo plánované pro konzole, tak ten systém je jiný.
            • Zase neplet jablka s hruskama. Zaklinac je zabijak,zadny bojovy taktik. jeho nejvetsi zbrani jsou elixiry a rychle reakce.
              RPG s taktickymi souboji melo byt podle tvurcu Dragon Age. jak to dopadlo vime vsichni.
              N adruhou stranu ja jsme rad i za hry jako Oblivion(a snad i Skyrim) nebo treba Fallout :New Vegas,ktere mi umoznuji zazit to,co zaklinac nikdy mit nebude-volne prozkoumavani sveta.
              Kazda hra je proste jina a diky za to.
            • Tohle je jeden z nejhorších argumentů jaké jsem kdy viděl na jakékoli RPG. Skilly postavy mají určovat omezení a koleje, po kerých bude postava chodit, NEMAJÍ určovat, že bude dělat všechno za hráče.

              Kdybych měl vztáhnout to, co chtějí "skalní RPG fanoušci" na cokoli jiného než boj, tak by chtěli, aby postava vybírala možnosti v rozhovorech podle statů atp. ... NE! O tom RPG není. Soubojový systém je tvrdě založený na skillech, které si vybereš a schopnostech, které si odemkneš, tudíž to je plnohodnotné RPG a - mimochodem - jednička byla o tom, jak umí hráč klikat, dvojka je silně o taktice a plánování.
          • Já jsem si vystačil jen s úskoky. Krytí jsem používal jen proti střelcům, abych je pěně po vzoru jediu odstřeloval.
      • Já nemyslím rozhovory jako co se po obsahu týče, ale jak jsou provedené. Jednoslovné odpovědi, který se mnohdy neschodují s tím co pak řekne. Ty hovadiny jako natahování balisty kazí celkový dojem ze hry. Proste nemůžu z toho dostat RP pocit.

        Co se boje týče mě to spíš připadá, že je to dělaný pro konzole. Jako celkově všechno ovládání co tam je. V jedničce mě bavili o hodně víc, ale to je jen můj subjektivní názor.
        • Věc vkusu, řekl bych, mě ovládání docela sedne a v porovnání s jedničkou, kdy potom při správném stylu Geralt prakticky neměl soupeře, jsou ty souboje takový živější (a řekl bych, že na hráče kladou větší nároky, hra fakt není z nejjednodušších).
          U rozhovorů se ale moc neshodnem. Zatímco v Mass Effect jsem si nikdy nebyl úplně jistej, co vlastně po odkliknutí příslušné odpovědi řekne, tak tady se dá říct, že obsah odpovědi je opravdu zhruba to, co potom Geralt řekne. (u hry jsem cca někde v polovině) Má tenhle systém do jistý míry svojí logiku - přece jenom, když tam je celej text a člověk si ho musí přečíst před tím, než ho odklikne, tak potom čekat na to, než si postavička odříká to, co vlastně už mám přečtený, vedlo k tomu, že jsem dialogy leckdy odkliknul.
          Balisty a podobný věci vcelku souhlas (i když například pěstní souboje mi tak špatný nepřijdou, rozhodně lepší, než v jedničce), ale těchhle vyložene konzolových věcí tam není zase tolik, aby mi to kazilo dobrej dojem ze hry.
          Po neslaném nemastném DA2 je to pro mě balzám na duši.
    • Tak to je hnus jestli je to pravda....jeste ze sem to nepredobjednaval,ted to radsi nejdriv sosnu a uvidim. Pohrbit takhle zaklinace....
      • Pozor trollové. Nekrmit a najít vědmáka.
  • Za tuhle hru bych klidně zaplatil o dva tácy (dobře, jen o jeden) víc. Má to nejhezčí grafiku co je (cryšiš se může jít bodnout, trumflo ho RPG u kterého na grafice vůbec nezáleží). A příběh proste krutopřísnej. Dragon age, Mass effect, šecko to su pohádky, tohle je podle mého nejrealnější pojetí fantasy středověku. Prostě komu se to nelíbí tak ať mi **********.
    BTW: kdo si chce koupit zaklínače knihu tak jsem teď nějakou vyděl ve Futuru v Osrtravě.
    • Erien
      Tak to pozor srovnávat serii Mass Effect se Zaklínačem, by byla velká chyba. Obě jsou od sebe úplně odlišné.
      • No to máš asi pravdu, ale i tak musíš uznat že mass effect je docela pohádka.
        • smejki
          jo, ME je těřké fantasy budoucnosti. stejné postupy, stejná témata, jen jiné kulisy. Tím samozřejmě nezpochybňuji kvality.
  • Naprosto užasná hra, soubojovej system mi připadá oproti jedničce užasnej.Pokud někomu vadi to přepínaní na jiný nepřátele tak si to může zacentrovat na konkretního ne?Podle mě trochu nevyvážená hratelnost-na lechkou člověk nemůže umřít a na střední je to někdy dost těžký nevím co bych dělal na hard.Jediný co mě nasralo je konec kterej byl už v jedničce jako ňakej serial a tady to tak je taky.
    Hra je sice náročnější, ale co se dá dělat taky vypadá parádně.Hraju na notebooku z grafikou 5650 což je nic moc grafika a hra vypadá mnohem líp než crysis 2 ,člověk musí povypínat některý efekty: rozmazání pohybybu,korony(neví někdo co to je?).
    jediý co nechápu jak může Portal dostat 10/10 a tohle ,,jen" 9/10. *1*
    • pkart
      Jak to vypadá s FPS a výškou nastavení grafiky? Pokud by to šlo, pošli screen nastavení grafiky :)
    • Portal si 10/10 zasloužil. Ale zaklínač si zaslouží 10/10, jené RPG co jsem tu našel s tímhle hodnocením je SW:KoTOR, a zaklínač ho pro mě trumfunul, a to jsem SW maniak.
  • Preed
    Ja som hovoril,ze to bude dobra hra :P
  • nevite zda je tato skvela hra v cestine ?
    • Veškeré texty jsou v cz.
      • diky moc tak hura jdu kupovat :)
    • prelozene su texty, dabing ne
      • Vsak texty staci bohate a to uz je v originalnim nastaveni hry ta cestina ?
  • Stěžovat si na soubojovej system je jako stěžovat si na soubojovej system v gothicu. člověk se to musí naučit a konzolové mi to vubec nepřipadá. Ani jinak osekané.
    • Popravdě soubojovej systém co byl v gothicu 1 a 2 byl pro mě ten nejlepší...
  • PS: Jinak Albion zkus i dnes. Takový pocit z prozkoumávání neznámých světů a kultur jsem od té doby nezažil.
  • Se zaklínačem dvojkou mám pár problémů. Jsem sice na začátku, ale porád si říkám, taková jednička mě vtáhla do hraní o trochu víc a navíc mi přišlo, že celkové ovládání mi přišlo uživatelsky mnohem přívětivější. Nemusel jsem si na to extra zvykat páč to bylo intuitivní a dá se říct i standardní.
    Další, co mě trochu naštvalo, že jsem hru začal jakoby od posledního save z jedničky. Kvůli tomu jsem měl na začátku dvě zbroje, dva stříbrné a dva normální meče. To by mi zas tolik nevadilo, ale když se mi pak střibrnej meč zasekl v drakovi a já si měl pomocí nějakýho úkolu sehnat novej, nebylo to potřeba, protože jsem měl druhej záložní od jezerní paní. Taky havranova zbroj, která měla být něco jako nejlepší zbor na světě je teď jen průměrná zbroj.
    • A cos čekal, že budeš mít nejlepší vybavení hned ze začátku? :-) Zaklínač chce trošku trpělivosti, ale když se do toho dostaneš, královsky se bavíš.
      • Spíš jde o to, že ti ve dvojce dají tvoji naprosto fantastickou výstroj, kterou jsi drtil absolutně cokoli na konci jedničky, a na začátku dvojky to má staty průměrných zbraní. Mohli ti je aspoň pro prolog nechat tak šíleně silné a pak ti je hra mohla vzít, příběhově k tomu příležitost rozhodně měla

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit