Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No podle me jste se nemuseli bat dat tomu 10/10. Netvrdim, ze je hra bez chyb, ale kazdopadne je to nejlepsi RPG poslednich let a nemyslim, ze by ho v dohledne dobe neco trumfnulo. Hodne jsem se bal toho jak to dopadne, ale vysledek je jeste lepsi nez jsem cekal.
    • Když bůh dá, tak ME3...
      • ME3 určitě ne, jediný vážný konkurent je Skyrim. Škoda, že nevyjde až příští rok, Zaklínač by si označení hra roku zasloužil, takhle mu ho vezme právě Skyrim.
        • Jenže jak už bylo řečeno, Skyrim má se Zaklínačem společného mnooohem méně než ME3. Takže konkurentem může být Zaklínači maximálně tak ME3, nikoliv openworld stavící na něčem úplně jiném.

          BTW, nechápu proč nikdo nedává šance ME3, on ho někdo hrál? Něco mi uniklo?
          • Preed
            Ako je to sice absolutne jedno ale nerozumiem tomu,preco si myslis ze Skyrim nie je konkurent Zaklinaca a zrovna ME je,tym tvojim argumentovanim o pribehu si ma moc nepresvedcil,nehovorim,ze dajme tomu nema ME do urcitej miery dospely pribeh ale jednak je to Sci-fi hra a okrem toho,uz to pomaly ani je RPGcko ale Akcna hra a pochybujem,ze s tym nieco urobia ale taky Skyrim je uplne ina hra a nemoze byt Zaklinacovi konkurentom *7*
            • Tvrdím to proto, že ME i Zaklínač jsou rpgéčka, která vedle silného příběhu staví na propracovaných charakterech a hlavně na systému (morálního) rozhodování. Charakteristická je taktéž "filmovost" a rychlý spád obou her. To, že je ME sci-fi je jako argument? ME má úplně stejnou kostru jako jiná rpgéčka, akorát tam je místo meče puška...

              Všechno, co je pro obě výše zmíněné hry charakteristické, Oblivion a F3 naprosto upozaďovali a pokud se o něco z toho pokoušeli, dopadlo to naprosto bídně (asi jsem se ještě nesetkal se stupidnějšími dialogy než byly v F3).

              Proto podle mě nemůže být Skyrim konkurentem Zaklínači. Maximálně tak Risenu...
          • Unikly ti predchozi dva dily a smer,kterym se BIOWARE vydalo s Dragon Age 2. Spousta lidi,vcetne me(bohuzel),zacina byt na slovo BIOWARE alergicka.
            btw tohle neni pokus o flame,jen se snazim odpovidat
            • Že mi unikly předchozí dva díly? Nehodlám si tu nárokovat objektivitu, ale ME1 je pozitivně vnímána snad každým, kdo je rpg pozitivní. ME2 byl sice odklon od tabulkoidních prvků, ale i tak to bylo podle mě povedené pokračování a svědčí o tom i celkové přijetí hry.

              A když už chceš zakládat svoje předpoklady na předešlých počinech obou studií, tak Bethesda na tom se svou minulostí taktéž není nijak slavně. Oblivion byl dobrej co se týče aspektů openworldu, ale v oblasti příběhu, rozvětvenosti questů a npc charakterů byl stejně mizerný (ne-li více) než DA2 po stránce rozlehlosti a barvitosti lokací (obě hry - DA2 i Oblivon - si zaslouží tak 70%). A Fallout 3?? Tak v tomhle případě snad ani není třeba zabíhat do velikých detailů, stačí jen poukázat na rozhořčenou komunitu, která F3 nepovažuje ani náhodou za nástupce Falloutů a označuje ho přinejmenším za hloupou hru - Oblivion se zbraněmi. Takže v čem má Bethesda oproti Bioware, co se pověsti týče navrch? Řekl bych, že v ničem, obě studia mají svoje slabé stránky.

              Ze Skyrimu jste viděli tak maximálně trailer pozvednutej hezkou hudbou a už padáte na zadek. Přitom zatím není před čím.
      • Preed
        To radsej Skyrim
        • Skyrim určitě ne, TES má totiž s hrami jako ME a Zaklínač jen společného jen málo.
          • Preed
            no ja to tak neberem,nevychadza tolko dobrych RPG aby to clovek vobec mohol nejak rozdelovat,okrem toho,ME zo Zaklinacom toho moc spolocne nema..
            • ucho
              Cahir: Trouba je ten, kdo si myslí, že všichni vnímají hry naprosto stejně... Někoho bude bavit víc Zaklínač, někoho zase Skyrim. Někoho budou bavit obě hry stejně a někdo o ty dvě hry nezavadí ani prstem... Bylo by určitě fajn, kdybys nemluvil za všechny ;)
            • Jerry: Tak tak..Kdežto Bethesda tyhle aspekty vždy upozaďovala. Nechci si hrát na věštce, ale řekl bych, že co se týče sofistikovanosti příběhu, charakterů a questů, bude Skyrim stejně slabý a pitomoučký, jako tomu bylo v případě předešlých her od Bethesdy. Když se k tomu připočte jejich tradiční větvení questů maximálně tak na dva možné způsoby, jak je vyřešit, je jasné, že Skyrim netrumfne Zaklínače ani náhodou. Bude to zábavná hra, se spoustou míst, kde si hráč natrhá mnoho různých kytiček do lektvarů, případně zabije mnoho různých monster a kde nalezne mnoho různých outfitů, ale tím to končí. Kdo čeká víc, je vzhledem k minulosti Bethesdy trouba - studia se ve své přirozenosti nemění.
            • No, obojí staví na příběhu (trochu dospělejším), myslím :)
  • Ja teda neviem . tu v orlande,FL som si predobjednal druhého witchera s očakávaním neskutočného zážitku podobjúceho sa jednotke . hra skvelá o tom niet pochýb .akurát mi často dojem z hry kazilo vela bugov .glitchov .Čakať na patche ,updaty ma nebaví tak som to dohral s pocitom že hrám nejakú beta verziu.Tlieskam grafickému spracovaniu pri ktorom som mal presne ten pocit aký som mal pri čítaní sapkowkseho.Och tá fantasy atmosféra.Geralt je proste borec !!!
    • "tu v orlande,FL " - to si povedal naco? ti mame akoze zavidiet to teplo ci co
      • no ešte že sa vždy nájde "sedlák" čo sa chytá slov o ktoré ani nejde ..
  • spoiler warning!
    • smejki
      Spoiler warning?
      http://www.shamusyoung.com/twentysidedtale/?p=11665
  • kostejnesmrtelny
    K tý rekonfiguraci controls...já teda nevim jak vy, ale já když v launcheru dám "video and language", tak tam mám "input settings", kde můžu dvojklikem přiřazovat klávesy *4* .
    Hru mám koupenou z GoG, možná to u Steamový resp. krabicový verze nejde, ale u mě no problem *5*

    Nějaká bezcenná dokumentace:
    http://tinyurl.com/3nab6zv
    http://tinyurl.com/3vna8l6
    http://tinyurl.com/3l9qhsu
    • Stejne tak nejde nastavit sipky,ktere (k prekvapeni mnohych) pouziva stale hodne lidi. Vcetne me.
      • Pravda - ale jde to editací ini souboru, včetně namapování kláves z numerické klávesnice. V nejbližším patchi by to mělo být ošetřeno.
    • lenze nie su tam moznosti pre mapu, questy a inventar (M,J,I)
      • kostejnesmrtelny
        To je pravda, ale na druhou stranu, zrovna tyhle volby uprostřed boje moc často nepoužíváš, takže tě nemusí trápit si sáhnout o kousek vedle. *2*
        • To je nesmysl. Takovehle ''malickosti'' dokazi pekne otravovat celou hru.
  • Podlě je ten soubojový systém dobrý i špatný.Když bojujete s jedním nebo dvěma tak je to v pohodě, ale když jich tam těch nepřatel více než 4 tak je to problém.
    Chyběl a chybí mi tam ukazatel severu na minimapě a to hodně.Nejvíc v prvním aktu kde v tom lese po několika kotrmelcích člověk neví jakým směrem se dívá a musi otevřít mapu.
    Za naprosto otravnou věc považuji nutnost meditovat, abych mohl vypít elixír.
    Hra celkově není krátká, ale ani dlouhá.Jeden Akt navíc by si zasloužila.Znovuhratelnost je výha, přesto mohla a podlě mě měla být delší.
    Klidně bych ten jeden akt navíc vyměnil za ty "blbosti" přibalené v té premium edici.
    Witcher má samozdřejmě spousty +, ale nemá smysl to tu psát všechno.Vypíchnul jsem věci, které mi v W2 nesedly.

    O tom jestli to bude "RPG roku" tohoto typu se rozhodne až po vydaní Skyrimu.
  • Nevie niekto nahodou ako to je u Witchera 2 s predajnostou? Google mi moc nepomaha a skutocne by ma zaujimalo ci dali aspon pol miliona kopii za ten prvy tyzden - co by znamenalo ze trojka bude urcite... Takze ak ma niekto nejake info, pripadne dokonca link, tak prosim, podelte sa *4*
    • Tak zatím nějaké relevantní výsledky nejsou, snad jenom zpráva GOG o předobjednávkách.

      GOG have reported that The Witcher 2 pre orders have already gone beyond 111,842K units with all 9,999 units of the Polish Collector's Edition being snatched up, and the limited versions in other regions are reportedly nearing their limit as well. So far the game has netted in roughly $4 million in revenue with 40% of these sales being pre-orders.

      Ukazuje to tři věci - jednak i díky skvělým rencenzím bude Witcher s největší pravděpodobností výdělečný, dále že PC scéna není zase tak mrtvá, jak se občas dovídáme od jiných "vývojářů" a poslední (last, but not least) fakt je ten, že jakákoliv ochrana/DRM je na prd (připomeňme, GOG verze je bez DRM a i PC verze lze aktivovat nejspíš bez internetu - tedy internet je potřeba, ale nemusí být na onom konkrétním PC).
    • zatial sa predalo 56 kusov celosvetovo
      • Wow, v tom případě se cítím být v elitním klubu. *2*
  • Mě trošku štve sbírání předmětů a interakce s prostředím to už to mohl rovnou všechno brat nebo by se to dalo nastavit takhle zase klikat jak blb a otvírání dveří no děs ale nikdo není holt dokonalý :O
  • zasranej Letho, poraďte mi někdo nějakou taktiku, už se u něj začínám vztekat :)
    • Paul_cz
      Používej dýky, parry a protiútoky. Nebyl zas tak těžkej (na normal).
      • v podstatě jediný co můžu použít z toho co jsi mi napsal je snížit obtížnost :) každopádně dík za tip
        • Mrkni na youtube, tam je na kazdeho bosse nekolik videi, vyber si taktiku ktera ti sedne. Staci zadat "witcher 2 letho".
          • Tak sice ho tam dávaj pěkně ale vše co sem viděl byla snad nejlehčí obtížnost. Když je tam trefil ubralo jim to maličko života. Mě dá jedno ohnivý znamení následuje aard a můžu se jít klouzat...
          • Dík moc za radu, snižovat obtížnost se mi nechce, pak bych nemohl machrovat ;)
  • Kdy už lidi pochopí, že zaklínač při prvním dohraní ukáže tak 2/3 hry (možná méně). Hra se tedy spíše zvětšila do šířky než do délky. Takže to chce dohrat minimálně 2x, aby člověk viděl většinu. Stěžovat si na délku je nesmysl. Navíc, když to člověk neprojíždí jak vítr a hru si užívá a zkoumá každé zakoutí, hra vydrží dlouho i na první zahrání.

    Těšme se na patch, který snad opraví některé neduhy a na optimalizovane ovladače grafických karet. To pak bude Zaklínač 2 zase o něco lepší zážitek. Nemluvě o dalších DLC.

    Žádná hra není dokonalá, ale tohle je prostě výborný kousek.
  • Osobně upřednostňuju kratší hru s propracovanějším příběhem, atmosférou a detaily, nežli větší, otevřenější a tím pádem nudnější, takové hry prostě nedokážou udržet pozornost (oblivion...), Zaklínač vypadá na něco mezi což by mohlo být fajn *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit