Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ještě pořad někdo pochybuje, že herni recenze je naprosto zbytečný a mrtvý útvar?
  • je to blbost us sem to smazal davam 1/10 *12* *11* *6*
    • Hahahah ty môžeš dávať tak akurát ockovi do p*dele.
    • Nauc se radsi psat si jen ubohe male dite ktere si tu hru nemuze zahrat a proto brecis
  • amd x2 5200+ , 4gb ram , 4870 1gb.....a zadna hitparada 1440*900 medium a nic moc. Rozhodne nemuzu rict ze bych plynule hral. Ale da se to prezit
    • Taky mas minimalni pozdavky na hru. A pokud ti to na mimimalnich bezi na Medium,prijde mi to naopak skvele.
    • Evidentně ti to brzdí procák. Staré athony x2 už nejsou moc na nové, náročnější hry. A tím tuplem na hry s větším herním světem, kde se pohybuje mnoho postav. Na nějaký Black ops atd. to určitě ještě postačí nebo něco na unreal enginu.
  • Nechci říkát že jsou vývojáři blbci ale ta optimalizace je docela ošemetná...Někomu to jede ve full HD bez problémů.Někomu se to děsně seká i při nejnižších detailech.To mi už připomíná Gta IV.Moje sestava splňuje minimální požadavky ale i s nejnižším možným nastavením a rozlišením mi hra jede tak na 15-25 FPS což je dost nepříjemný.Nemluvě o tom jak hra vypadá a že se nedají pomalu přečíst texty...Hru jsem si pořádně nezahrál.Pořád to jen ladím ale bez úspěchu :( Nejnovější ovladače mám,minimum splňuju tak v čem je sakra peoblém??
  • Pojde to dobre na e7400 2,8 Ghz a 9800gt 1GB?Nechcem kupovat hru ktoru nerozbeham a na minimalnych detailoch to tiez nechcem hrat.Niekto kto ma podobny stroj nech da vediet *5*
    • 9800 gt je o něco málo slabší než radeon 4850, takže myslím že v pohodě. Akorát soudě mnoha reakcí má hrá spíše problémy s ge force kartama než s radeony. Co se týče starších generací.
    • Whisp
      Mám rovnaký procesor, grafiku ATI 4850 512MB a 2GB pamäte. Na to, že je to 3 roky staré PC, hrám hru v rozlíšení 1680x1050 s detailami na normal a hight. Hra je v pohode hrateľná, vyzerá nádherne. akurát to občas troška sekne, či spomalí.
  • no neviem veru, nie som jediny komu sa ta narocnost nepozdava... ale tak 100 ludi 100 chuti, pekny den.
  • Ano netvrdim, ze sa do toho vyznam, vidim len tu stranku, ze ine hry ficia bez probmleovo a nevyzeraju o nic horsie pre mna, a to je vec co hraca nastve:) Podla teba je tato hra primerane narocna na grafiku? Mne to pride ze to nie je nic nove graficky [aspon na pohlad], tak preco je to tak narocne ??
    • ucho
      pokud o tom nic nevíš, nemá cenu to nějak dál probírat :)
      ne, rozhodně není primárně náročná na grafiku. jde pouze o to, co a jakým způsobem vykreslují. v dnešní době už studia tohle optimalizují slušně a vyždímou z toho, co to jde, to se neboj. a to, že ti to nejde na maximální nastavení, když přitom ostatní hry ano, to rovněž není žádná chyba. takže buď klidně naštvaný, je to tvoje právo :)
    • Jake jine RPG vypadaji stejne dobre? Vazne by me to zajimalo. Snad jen Risen se tomu blizil. A ostatni zanry me nezajimaji,protoze treba u FPS enmas volny svet,takz grafika muze byt kvalitnejsi
      • ale risen byl skvele optimalizovan
        • Na to jsi prisel kde? Mel podobne problemy s esekanim u spousty lidi. tenkrat to zasahlo i me. Zlepsilo se to (opravilo) az po patchi. Tazke veeelmi podobny problem.
          To je prave ono,na technicke problemy se zapomene,dojmy ze hry zustanou mnohem,mnohem dele.
      • ja to berem vseobecne ne len o RPG
        • Coz ovsem nejde...
          • mozno prave v tom je problem :) asi to fakt nema zmysel porovnavat s hrami ako crysis, ale aj tak ma stvu s tou narocnostou:) zrejme tu skutocnu krasu tej hry si nemozem poriadne vychutnat lebo ked zapnem vsetky tie detaily tak je nehratelna, keby mi tak ficala tak by som mozno hovoril o tej grafike inak a preto mi takto nepripada ako nic extra krajsie ako ine hry. kazdopadne vyrobit hru ktoru si moze na fakt plnych detailoch bez problemovo vychutnat dnes mozno 10 percent gamerov je trochu prehnane, takze tu hru si vacsina ludi skutocne vychutna zrejme az za par rokov ked budu mat novy pc:(
            • Ale krome toho UBERSAMPLINGU(cz-''nejlepsi'') mam take zapnute vse na max a jede to nadherne bez problemu na ATI 5850,ktera se da dneska sehnat za 3.5K. Takze to neni tak strasne. 4GB pameti ma dneska uz snad kazdy. Nevim co mas ty za grafarnu,nikde jsem to v tvych prispevcich nenasel,ale problemy s optimalizaci maji hlavne GF karty. Pockej si na patch,mozna se ti to zlepsi
              A pokud mi utekla nejaka nitka vasi diskuze,tak se omlouvam a neberte me vazne:)
    • ucho to malo byt tebe ;)
  • exoslav
    Čau, chtěl bych se vás zeptat, jak bych asi rozjel Zaklínače 2 na tomhle noťasu: Intel Core 2 Duo 2,53 GHz, 4 GB paměti, grafika GeForce GTX 260M (paměť 1 GB). Hodně tu píšete o těch ovladačích a aktualizacích graf. karet. Chtěl bych se zeptat, co mi to s grafikou udělá? Zlepší se výkon té grafiky? Dodávám, že v počítačích se moc nevyznám, tak mě neukamenujte Jen chci prostě věděť, jestli toho zaklínače rozjedu *4* Díky moc *3*
    • Hele tusim, ze mam identickou sestavu (HP vid?), takze se s tebou muzu podelit o dojmy: Na nejnizsi detaily se to hrat da, ale presto pocitej, ze ve venkovnich lokacich budes mit prumer 25 FPS. Dobra zprava je, ze i pri nejnizim nastaveni to vypada proste uzasne...dokonce mi prave prijde, ze se snad nemeni rozliseni textur oproti vyssimu nastaveni...
    • Minimalni pozadavky splnujes,ale u notebookovych grafik ti nikdo nikdy nic nezaruci.
  • Ucho: Jenže tady je řeč o RPG a tam to je jedno není...
  • Jedine co by som tejto hre vytkol, je absolutne neprimerana narocnost na grafiku. Vsetky ostatne hry najnovsie hram na plnych detailoch bez problemov, ale toto je uplny vtip, co sa snazili robit s touto hrou, ale treba si na to asi zvyknut, kedze vyrobcovia kariet idu ruka v ruke s vyrobcami hier a stanovuju ich narocnejsie [aj ked vobec nemusia] len aby si ludia kupovali novsie komponenty do PC. Inak tato hra ma nadchla, ziadna hra ma este nedrzala pri PC od rana do vecera, ale tato ma fakt nepustila a 3 dni som nerobil prakticky nic ine, lebo ma ten pribeh skratka nepustil, keby nebola tak zbytocne narocna tak 10 z 10.
    • ucho
      a proč to chceš hrát na maximální nastavení? opravdu myslíš, že je rozumné, aby hra běhala na maximální nastavení skoro všem? není lepší, aby povolili nastavit i věci, které si prostě každý nastavit nemůže? ale v budoucnu to možné bude? zvýší tak životnost dané hry, protože bude vizuálně dál růst se svým věkem (z pohledu běžných hráčů).
      prostě si to nastav tak, aby ti to šlo plynule... od toho ta nastavení jsou, aby si to každý mohl nastavit dle možností...
      • Neprimerane je to preto ako som povedal, vsetky hry mi idu na plnych detailoch bez problemov - Crysis 2, novy Assasins Creed, Dragon age 2 a prakticky vsetky ine hry co vysli tento rok [alebo v poslednej dobe]. A tato hra sice ju hram tiez na plnych detailoch [az na to ze mam povypinane tie hluposti ako ubersampling a podobne] ale od krasnej bezproblemovej plynulosti ma hodne daleko aj ked rozne efekty povypinam. Tomu hovorim neprimerana narocnost neviem ako vy, pretoze mne nepride ze to vyzera na najlepsich detailoch o tolko lepsie ako ine hry - aspon vzhladom na to o kolko je to narocnejsie to urcite o tolko lepsie nevyzera od inych hier [zase tomu hovorim neprimeranost...]. Ked raz je 2 krat tak narocna ako vsetky ostatne hry co vysli tento rok je to trosku divne aspon pre mna, mozno vam to pride normalne, mne nie.
        • ucho
          jaké máš zkušenosti s programováním grafických enginů a jejich náročností vzhledem k tomu, co se zobrazuje na scéně? mně to normální přijde podle toho, co vidím :)
          • co to je za otazka?? ja som neni programator ani grafik, som len obycajny uzivatel, respektive zakaznik, ktory ked vidi nieco taketo tak si na to urobi nazor. to ze ty s nim nesuhlasis je tvoje pravo. je to berem stale tak ze ked zapnem tie tri hry co som spomenul predtym, vyzeraju prakticky na rovnakej grafickej urovni, mozno je tato hra graficky lepsia nez dragon age 2, ale napriklad v crysis 2 sa mi grafika paci viac ako v tejto hre, a nemam s nou najmensi problem. skutocne si myslim ze to nieje dobre optimalizovane, jasne ze sa nedalo cakat ze to budu vsetci hrat na plnych detailoch ako tu niektori pisete... ale predsa len, nezda sa vam pri najmensom divne, ze ostatne hry ficia oproti tomuto o tolko plynulejsie? aspon pre vacsinu ludi? zatial som nepocul o nikom kto by chvalil hru za to ako dobre mi ide na plnych detailoch. a ked mam dobry PC nevidim dovod preco by som nemal mat v hre plne detaily a hrat ju bez problemov, kedze ako som spominal nevidim tu hru ako nejaku revolucnu graficku novinku, je to zhruba rovnaka grafika ako v inych dnesnych dobrych hrach, takze jej narocnost je urcite vyssia nez by mala byt. ak s tym nesuhlasite tak fajn, ale s tym uz nic nenarobim, nazor mam taky aky mam, komu sa nelubi je to jeho vec. pre mna je to vyborna hra [lepsia nez crysis ci novy assasin creed], ale toto je chybicka krasy, ktora keby nebola tak hra ma u mna asi 10 z 10.
            • ucho
              vždy se dá něco optimalizovat lépe, ale ty tady srovnáváš jablka s hruškami. způsoby vykreslování a enginy, které srovnávat nelze. vyplývá to z celkových přístupů k těm hrám a jejich možnostem i zaměření. ano, obyčejní uživatelé se na to takto dívají, s tím ale nikdo nic neudělá...
    • Preed
      Neviem na co si chces zvykat,prave naopak je Zaklinac po dlhej dobe jeden z tych hier na ktoru ti treba novy PC,resp. je hodna narocna na HW,trend je totiz taky,hlavne koli konzolam,ze sa to vobec nehybe do predu..
    • Co si představuješ pod pojmem "absolutně nepřiměřená"? Sestava za 10 tisíc zvládne Zaklínače ve full HD na vysoká nastavení (ne ultra s ubersamplingem samozřejmě) bez problému.
      Já osobně hraju na Phenomu x4 3,3Ghz, 4GB DDR2 a GTX460 1GB (takže žádné dělo) druhého Zaklínače v rozlišení 1920x1080 a na vysoká nastavení (+ mírně poupraveno tím, že jsem některá nastavení zvýšil na úroveň ultra) a jede to až překvapivě dobře.
      • Přesně tak. Hodně lidí nadává na náročnost a přitom mají zapraný systém či neaktualizovaný. Nemyslím si, že je hra přehnaně náročná. Si vem jak krásně vypadá, těžko srovnávat s hrami které dneska vychází. Tak detailní textury jsem ještě v žádné hře neviděl. Žádná osekaná konzolovka jak bývá dneska zvykem. A hlavně důkaz, že žádný dx11 není třeba a kouzlit se dá stále na starém dobrém dx9, když nejsou vývojáři přiliš omezeni. V plném nastavení bez supersamplingu to lze hrát plynule na mainstream grafice.(např. radeon 6950/gtx 560ti). Já si hru užívám na levném radeonu 6850 s OC v rozlišení 1600/1200(škoda těch černých pruhů, ale dá se to). FPS kolem 35, takže pohoda.
        • Mno, HD 6950 určitě není mainstream ;-)
          Jinak mě to jede na high v 1920x1080 na HD 5770 kolem 30 fps, není to tak hrozné s tou náročností.
          • Přesně tak. Považovat za mainstream kartu, která stojí pět litrů je vážně mimo.
            • Jiste ze je to mainstream karta. Dokonce ucebnicovy priklad. Co jineho by tam podle vas melo patrit?
          • a mas zapnute vsetky tie detaily?? ja to hram tiez 1920 na ultra detailoch, ale tie najnarocnejsie detaily aj ked zapnem na nizsich detailoch tak mi to narobi bordel. a bez nich ta hra vyezera v podstate rovnako ako ostatne, skoda, keby ze mam uplne top high end pc tak ta hra musi vyzerat fakt namakane.
        • No zapratany ani neaktualizovany pocitac urcite nemam. Ako som spominal napr Crysis 2 a ine dnesne hry mi bezia bez problemov na plynch detailoch. A zeby tato hra vyzerala o nieco lepsie si nemyslim. Pozrime sa na to ako vyzeraju vlasy postav, ako vyzeraju vyrazy tvare pripadne usta ked hovoria to mi pride dost zastarale, uz prvy mass effect mal tvare ovela dokonalejsie urobene a to si ani nepotreboval mat full detaily. Ano je to pekne prostredie, ale opakujem sa uz x-ty krat, je to narocnejsie ako ine hry, ktore nevyzeraju podla mna o nic horsie, a to je proste neprimerane, howk.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší