Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je fajn, že příčetnost a zdravej rozum není na ústupu v herní branži všude. Z nich by si měla ta nenažraná individua brát příklad.

    Ono to jde...
  • Já to chápu. A přesně tak, je to věc každého jak si sám se sebou naloží. Jen k tomu Batmanovi - No ten rozdíl by byl v tom, že by jsi si ho stáhl zahrál sis ho, řekl si že nemá smysl to kupovat, když to nechceš hrát znovu a pak přišel na diskusi kde někdo píše "Stáhl jsem..." a ty na něj zareagoval způsobem "Ty hnusnej piráte". O to jediné mi v šlo, protože podobných debat se tu vede mnoho. A s těmi DLC máš pravdu, oni ti to pak hodí jako GOTY a máš klid :-)
  • MrSanta
    emce: K té náročnosti - tam bych řekl, že dneska už ta potřeba hodně opadla. Je pomalu záruka, že když hra běží na X360, tak poběží slušně i třeba na 3 roky starém PC. Těma videama na YT jsem nemyslel recenze, ale spíš komentované let's play, playthrough atd. Možná jsem vyjímka, ale při nákupu jsem se ještě nespálil. Na druhou stranu za plnou cenu AAA hry moc nekupuju. A když už za plnou cenu, tak jsou to většinou pokračování her, které už jsem hrál, takže zhruba vím do čeho jdu. Zatím jsem se nespálil, pokračování která jsem kupoval mě nezklamala. Nemám potřebu hrát každou novinku. Spíš si vybírám, her moc nekupuju a stejně to nestíhám hrát. A to mluvím jenom o relativně nových hrách. Moc rád bych měl tolik času, abych se mohl věnovat i zlatému hernímu fondu, který si pravidelně rozšiřuji díky GOGu.
  • Užívat si tuhle hru a nezaplatit za ni je nestoudnost. Dokážu to pochopit u řady rychlokvašek co vychází pomalu každých 6 měsíců, ale u Zaklínače, kterého navíc vydává tak sympatické studio je to prostě ubohá zlodějna, to se na mě nezlobte. *16* *16*
  • exmaxx
    Ano, malý rozdíl v těch dvou případech je. Ale důležité je, že v obou případech jsi přišel o peníze a o tom to celé je a je jedno, jak se čemu říká.
  • montatatana
    wtf? neni ta zprava stara asi dva mesice? :)
  • x_ander
    No třeba v mojí situaci u toho Batmana rozdíl nevidím - já ho nestáhl a čekám, kdy ho koupím řekněme za tu pětistovku. Kdybych ho už po vydání stáhl a hrál, tak ho stejně koupím, až bude stát pětistovku (a zrovna v tomhle případě to je kvůli DLC - v poslední době pozoruju, že kvůli DLC (jejichž princip mi vadí), je lepší počkat a koupit pak kompletní balík). Výsledek je ten, že u mě, jakožto u zákazníka, to je jedno a vydavatel ode mě uvidí stejné peníze tak jako tak. Jediný rozdíl je, že kdybych si tu stáhl, tak třeba zjistím, že se mi nelíbí a nekoupil bych - což by se stát mohlo, ale pak bych byl nasraný, kdybych toto zjistil po koupi originálky a následně bych třeba vůbec nekoupil další hru stejného studia.

    To už sice zabíháme do šílených scénářů :), ale chtěl jsem tím říct, že každý si to v hlavě musí srovnat sám podle sebe. Pravověrný pirát je prostě pirát, s tím nikdo nic neuděláme. Já se za piráta nepovažuju, jen chci vědět do čeho jdu a nikomu nenadávám. No a pak jsou lidi, kteří všechno kupujou jak urvaní a jen na piráty nadávají (tím nemyslím tebe, ale pár takových tu je.. a to mi spíš přijde, že koupí origo za litr, pak zjistí, že ta hra za to nestojí, tak si někde musí vylít zlost:). No prostě každý si to řeší podle sebe no:)
  • Nejspíš proto, že ti nic jiného nezbývá tak slovíčkaříš. Už léta se o warezu mluví jako o krádežích (a vedou se na to stostránkové debaty) tak jsem u toho zůstal. Koneckonců to ani nebyla pointa mého příspěvku, mě osobně je upřímně úplně ukradené kolik kdo čeho kde stáhl.
  • Upřímně nevím na koho všechno to byla reakce, pročetl jsem diskusi a takhle zareagoval.
    Jenže ten příklad s tím Batmanma nesedí na to co jsem se snažil vyjádřit. Pokud člověk jde a na podzim stáhne Batmana, pěkně si ho užije a pak si ho o rok později koupí na steamu za 5 éček tak je to co jsem popisoval. Jasně, určitě ho šlechti koupě té hry ačkoli už pro vydavatele nemá jeho koupě žádný valný význam . Ale mě celkově šlo spíše o princip diskutujících než o produkty a jejich nákupy. Já se nechci dostávat tak daleko abychom se bavili o tom je správné a co je špatné, protože to nikdy neskončí :-D Mě šlo jen a pouze o poukázání na fakt, že člověk který hru stáhl (už mám zakázáno používat slovo ukradl) pak jde a nadává někomu jinému za to, že hru stáhl. To mi přijde jako výsměch :-) That's all
  • Aha, takže pro tebe je kopírování stejné, jako vzít něco druhému.
    A nedošlo ti třeba, že když vemu tobě mobil, tak si o něj nadobro přišel, nejsi schopen s ním disponovat a vznikla ti přesně určitelná škoda?
    Ale když ti zkopíruju tvoje oblíbené CDčko Největší hity Ferdy Mravence, nejen že si toho ani nevšimneš, ale já až zjistím jaké hovadiny posloucháš, okamžitě to smažu a nikdy bych si to sám nekoupil.

    Ale na druhou stranu, tvoje učitelka třeba taky vnímá neodevzdání úkolu jako znásilnění...

    Holt jsou mezi námi lidi, kteří nejsou schopni rozlišit ani takto kolosální rozdíly.
  • a jeste poznamka k tomu, jak nekdo psal, ze lze hodnotit hru s predstihem podle prvniho dilu apod. - nesmysl, kolik hernich serii dalsimi pokracovanimi upadlo
  • a treba presne jak ted pises - uz i proto, ze nevim, jestli mi hra na mem stroji pujde tak, jak bych si pral.. pokud si ji zakoupim a pak zjistim, ze je to prehlidka obrazku, v obchode mi penize nevrati.. dalsi vec jsou ty demoverze.. a silne nesouhlasim s myslenkou, ze z videi na yt, z recenzi zjistim, jaka ta hraje je a jestli by me bavila.. ono se kolikrat hezky kouka na gameplay video na dobre hodnocene hry recenzetny, ale pak pri vlastnim hrani zjistim, ze to neni to prave pro me.. warez = demoverze, test hratelnosti (min. konfigurace).. jinak samozrejme podporovat kvalitni hry a hry, co cloveka bavi!
  • Izmæl
    Překlep, sorry.
  • vlastik.plaminek
    Zvykem je, že pokud výjde homemade rls, výjde i scene rls. Druhý scene rls se vydává jenom v případě, že první je vadný.
  • hehe presne +najom, faktury, benzin a strava. :D
  • x_ander
    No evidentně je tvůj příspěvek reakce i částečně na mě, takže tak:
    To, jestli se o budoucnosti studia rozhoduje první měsíc po vydání hry, mi víceméně může být jedno - buď studio dobrou hru udělá a koupím ji, nebo neudělá a nekoupím, asi nebudu podporovat studio, které dělá hry, které se mi nelíbí. Hru za plnou pálku koupím jen v případě, že mi za to skutečně stojí (a je teď vedlejší, jestli jsem si ji vyzkoušel z pirátské verze, nebo ne).
    Z toho co píšeš, by teoreticky nemělo význam kupovat hry třeba za rok po vydání, když jsou už levné. Wtf? Dám příklad za sebe - na podzim vyšel Batman: Arkham city. Jedničku jsem hrál, bavila mě (originál), dvojka má výborné recenze, takže tu hru chci. Ale nespěchám na ni a koupím ji později (kvůli ceně a kvůli času, který teď nemám). Počkám tedy do podzimu (kdy u nas má vyjít komplet edice se všema DLC), a případně počkám, až cena bude někde u pětistovky (a ne, tuhle hru jsem nestáhl a ani nestáhnu, prostě předpokládám, že mě bude bavit, tak ji koupím rovnou) - takže jen čekám na lepší cenu. A to je špatně?

    Ad. zajíc v pytli - za tím si stojím - tvůj uvedený příklad se zaklínačem se prakticky shoduje s mnou popsaným Batmanem. Ale pokud jse o hru s novou značkou, tak si ji prostě chci vyzkoušet (u mě např. první Borderlands)

    U mě nejde o žádné falešné moralizování. Kdo chce z principu warezit, tak stejně bude, kdo z principu bude do krve nadávat na piráty, tak stejně bude. Tohle je mi úplně jedno. Já hry poctivě kupuju, za každou dám tolik peněz, kolik mi za to stojí a prostě si ji chci vyzkoušet, když není demo. Thats all.
  • Já použil prostředky, která zde byly řečeny v diskusi :-) Já to jako krádež vnímám. Pro mě to prostě je stejně jako vzít něco druhému tudíž pro mě je to krádež. Nerozebíráme tu trestní právo :-) Plést se díky bohu můžu kamkoli chci (ještě že tak).
  • ne to bylo myšleno tak, že si neváží prace jiných lidí a nechápe že za produkt je treba platit. když si nekdo vydelava a chodí do prace 8-9 hodin tak chápe že když si chce zahrat hru na ktere nekdo delal nekolik let, že se sluší za to zaplatit. Nejak jsem nepochopil jak s tim souvisí to co jsem vystudoval a jesltli pracuju nebo ne
  • Možná bys mohl nazývat věci pravými jmény. Porušování autorskžch práv není krádež.
    Učitělka tě taky neobviňuje ze znásilnění, když zapomeneš odevzdat úkol.
    Jestli tomu nerozumíš nebo nedokážeš pochopit rozdíl, radši se do toho nepleť.
  • Nj, nektere hry jsou super, a ostatni se tvari ze jsou.. nejsou...
    Vezmu-li DA1 vs DA2, tak jsem rad ze jsem DA2 nekupoval. Naopak me mrzi, ze nemam Diablo3 z predprodeje, ale to je dan za opatrnost. Shodou okolnosti zrovna me Zaklinac nikterak nezaujal, ani nedovedu popsat proc, proste mi prisel neslany/nemastny. Presto nebudu tvrdit ze je to mizerna hra, a hodne lidem si libi az do nebes. Jsem rad ze jsem ji nekoupil, a tech par hodin (nedohrano) s warez verzi holt zustane nezaplaceno.... Mozna v budoucnu, az bude cena tak nizka, ze jej budu chtit do sbirky..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit