Přejít na výpis diskuzí

Aleš Cibulka

OSOBNOST 23.7.2007 
118 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O češtině

    Pane Cibulko,jste jeden z mála veřejně vystupujících lidí,mluvících krásně a čistě česky (M.Eben,býv.řed.TV Nova Železný).Prosím Vás nemáte možnost ve Vašich pořadech učit česky mluvit a poukazovat na nešvary všechny ostatní komentátory, reportéry, hlasatele, moderátory,politiky objevující se na obrazovkách TV? Kdo má poslouchat každodenní "kdybysme", "abysme" a germanismy typu...."já se budu soustředit..." ...oni se budou soustředit na halové mistrovství..." Pochopím, když takto mluví nevzdělaný sportovec, ale člověk studovaný by tak mluvit neměl. Nebo snad jsou tito lidé nevzdělaní, či pouze prznitelé krásného, bohatého českého jazyka? Nevím jestli mi odpovíte, ale potěšilo by mne, kdybych mou poznámku zaznamenal třeba ve Vašem pořadu "O češtině". Líbí se mi. Přeji Vám mnoho úspěchů v životě. Vladimír Stezka
    • Re: O češtině

      Dr. Železného považuji za vzdělaného člověka. Když byl v televizi,vždy v pořadu Volejte řediteli, něco poučného národu sdělil.Byl upravený, řádně oholený (jako správný manager).Co se dal do politiky, neholí se, připadá mi jako když jej vypustí ze ZOO. Co ta politika nadělá z chytrých lidí, běda.
    • Re: O češtině

      Pane Cibulko, sem tam sleduji váš pořad o češtině a napadá mi následující.V televizních a politických debatách sleduji slovvní spojení "nic méně a nic více". Stále nemohu pochopit, co tím řečník myslí a nebo je to takový slovní obrat češtinových chudáků.Rád bych, kdyby mi někdo odpověděl na tuto adresu:antonin.zatopek@seznam.cz.
      S pozdravem Antonín Zátopek.
  • Rozdvojenost češtiny

    Vážený pane Cibulko. Nevadí Vám rozdvojenost českého jazyka v otázce ženských příjmení? Uvedu příklad: Češka se provdá za Johna Novaka. Na magistrátu u nás ji úředně schválí jméno Eva Novak. Pokud by však tato žena vystoupila v televizi budou komentátoři ČT vyslovovat její jméno povinně Eva Novaková. Tomu nerozumím. Dvě oficiální instituce jednoho státu a dvě rozdílná (protichůdná) rozhodnutí. Zdraví Radim Höfer
  • tobogan

    Tobogan byl dopravní prostředek Indiánů žijících v lesích sev.Ameriky.Používal se v zimě,měl tvar velkého kotle a byl zhotoven z větví potažených kůží. Naložený se tahal v sypkém a hlubokém sněhu,svým tvarem umožňoval cestování lesem bez cest.
  • výslovnost

    Vážený pane Cibulko,
    mohl bych vás poprosit o následující vyjádření správné výslovnosti.

    Linka číslo dva (dvě) směr Hlavní nádraží.
    Linka číslo stodva (stodvě) směr Hlavní nádraží.
    Přípoj na linku číslo dva (dvě).
    Přípoj na linku číslo stodva (stodvě).

    Co je správné, děkuji předem za vaš čas a ochotu.
    S pozdravem
  • Nataša Golová

    Dobrý den pane Cibulko,pokud byste měl zájem, mám pár originálních fotek s "Naškou" z první svatby jejího bratra Ivana s mojí matkou.
    S pozdravem,
    Jiří Trnka.
  • Jirka Prager - 60 !

    Mily pane Cibulko,
    Diky memu bratrovi, zijicimu na Slovensku, jsem obdrzela Vas kalendar pro televizni pametniky 2011. Mnoho hercu nebo programu je pro mne neznamych (odesla jsem do Australia v r. 1969) - ale mnozi jsou stale blizci a informace mne vraci do dob davnych se vzpominkami na leta mlada...gratuluji!
    Dnes jsem otocila list na Tyden 1 a s velkym prekvapenim jsem zjistila ze Jirkovi Pragerovi bude a nedeli 60!
    Sesli jsme se na krasnych letnich prazdninach v chatach na Rabakove v roce 1959...bylo mi 14 a jemu 6... pravdepodobne si na mne nepamatuje, ja mam v pameti jasne jeho maminku a brachu Jaroslava. Jsem si jista ze Jirka velice uspesne vystoupil v predsaveni na voleybalovem placku u lesa na ukonceni rabakovskych prazdnin - ale co by profesionalniho dabingoveho herce si ho pamatuji v "Knoflikove Valce" kde pronesl nezapomenutelnou vetu:" Kdybych to byl vedel, tak bych tam byl nesel"
    Moc bych byla rada kdyby jste mi umoznil internetove setkani s nim (anebo jeho bratrem).
    S pranim vseho nejlepsiho
    Ludmila Doneman, Brisbane, Australia
  • ANGLIKANISMUS

    Dobrý den pane redaktore,
    v jednom z Vašich posledních pořadů o češtině vystoupila jistá "tisková mluvčí" a snažila se nám Čechům "nalít do hlavy", že cit.: "toto je ANGLIKANISMUS" konec citace.
    Dáma se asi trapně spletla, protože chtěla zřejmě vyjádřit tvar slova, který byl přejat z angličtiny - tj. ANGLICISMUS a nikoliv, že jde o cit. výkladový slovník "ANGLIKANISMUS - učení anglikánské církve".
    Věřím, že byste tento námět mohl použít bez toho, že byste tu rádoby vzdělanou "mluvčí" veřejně kompromitoval.
    Venda HRDLIČKA
  • natush

    gay???????????

    On je fakt gay???????? To bych do něho neřekla *8* *8* *8* *16* *16* *16* *10* *10* *10* *5* *5* *5* *13* *13* *13* *9* *9* *10* *10* *10*
    • Gay to je jeho soukromá věc .A není duvot se pohoršovat, Aleši držím Vám a Michalovi palce. *3*
    • Re: gay???????????

      No, Aleš vypadá fakt gaysky, ale do jeho manžela Michala fakt ne.
    • natush

      Re: gay???????????

      Jo jo *16* *16* *16* *8* *8* *8* *5* *5* *5*
  • natush

    Alešek

    *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* Alešek je úplně super člověk *14* *14* *14* *14* Akorát je škoda že je eplouš *9* *9* *9*
    • aleš je gay a je to jeho sokromá věc .Neni duvot ho kvuli jeho sexualni orijentaci uražet,Je velmi inteligentní a z Michalem mu to moc sluší,ráda bych je měla za sousedy a kamarády. *14* *14* *14*
  • Gratulace

    Srdečně Vám gratuluju k včerejším narozeninám a děkuju za dnešní Tobogán, to byl naprostý luxus!!! *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší