Přejít na výpis diskuzí

Aleš Cibulka

OSOBNOST 23.7.2007 
118 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ssalmovská literární kavárna

    Vážený pane Cibulko,

    před dvěma dny jsme se setkali na večeru Vráti Ebra v Salmovské literární kavárně. Z mého vystoupení víte, že mým druhým "povoláním" je mystifikace, slovní humor, divadlo a poezie, a já z vašeho, že jste člověk, kterému nic z toho není proti mysli.Rád bych se s vámi sešel a dal řeč.Určitě budeme ještě v kontaktu,jsem autorsky zapojen do projektu české poezie Večery s Pegasem, o kterém během pořadu také padla řeč.Vím, že času nemáte na rozdávání, ale protože překládám a píši doma,kdykoli se vám mohu přizpůsobit. Pokud budete se setkáním souhlasit,ozvěte se. Vše ostatní ústně.
    Závěrem se zpětně připojuji ke gratulantům k vašim narozeninám, a to nejen proto, že jsem taky Beran. Mám je o dva dny později a dvacet sedm let dříve...
    Mějte se OK.
    Spozdravem
    Václav Procházka
    7.4.2011
  • "prívarok"

    Jde o češtinu:
    Žiji na Slovensku /umístěnka/ a hádáme se o překlad slovenského gastronomického výrazu "prívarok". V překladači, i v českých receptůrách se prostě nepřekládá, a v české větě se použije "prívarok", ačkoliv jde o jasně typické slovenské slovo. V češtině by otrocký překlad zněl: "přívarek", či "přívařek"??, ale to by byly slovní obludy. Ale přece nejde převzít do češtiny slovo "prívarok", které má tak ryze slovenský charakter. Jak to řešit?
    Dík za radu./.S."omáčka" to taky není!/
  • natush

    svátek

    Milý Aleši, vše nej k vašemu svátku *14* *14* *14*
  • hurvinkovamorticie9

    😇😍goold Aleš cibulka

  • Milý Aleši,
    přeji všechno nejlepší k zítřejšímu svátku.
  • Nevím, zda jste již řešili v pořadu O češtině problém názvu sušenek firmy Opavia ZLATÉ. Vadí mi nápisy na obalech ZLATÉ KOLEČKA, ZLATÉ ESÍČKA a podobné. Prosím o Váš názor. Děkuji Milada Macháčková Sokolov
  • hurvinkovamorticie9

    Pan Aleš Cibůlka už nepracuje  je vyčerpaní  praci ,  13 komna oněm

  • Milý Aleši Cibulko,

    přeji Vám všechno nejlepší k dneším narozeninám hodně štěstí a zdraví,splnění všech vašich přání a hodně úspěchů do života jste člověk,kterého mám ráda a ráda poslouchám pořady,které konferujete Vy milý Aleši.
    Doufám že Vás bud moct v rozhlase i v tleviz slýchat ještě hodně dlouho.
    Děkuji a přeji hezké dny Vám přeje posluchačka z Jižní Moravy z Blanska Vladimíra Konečná
    • Milý Aleši Cibulko,

      přeji Vám všechno nejlepší k vašim narozeninám hodně štěstí a zdraví,splnění všech Vašich přání a hodně úspěchů do života. Jste člověk ,kterého mám ráda a ráda poslouchám pořady,které konferujete Vy milý Aleši.
      Doufám,že Váš milý hlas budu moct poslouchat v televizi a rádiu ještě hodně dlouhou dobu.
      Děekuji a hezké dny přeje Vaše posluchačka z Jižní Moravy z Blanska Vladimíra Konečná
  • Dobrý den,Prosím vás o pomoc jako znalce naší filmového. Prosím vás nevíte. Jaky obraz.-koho zobrazuje..-visí v pokoji správce pivovaru ve filmu postižiny? Pepín pod nim prosí bratra o odpuštění, když si Krásná spravovat zlomila nohu po tanci s nim.pustila jsem si film několikrát. Ale nemohu to jméno přečíst. Děkuji moc.
  • Dobrý den mám prosbu proč se v češtině Je žena Smetana A né Smetanová a cizí sportovkyně mají koncovku z ová nerozumím tomu prosím o vysvětlení děkuji za odpověď Vondra www.josef.vondra1@gmail.com

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit