Přejít na výpis diskuzí

Eliška Bučková

OSOBNOST 1.2.2008 
273 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro Názor:
    Tak desatero není výhradně křesťanská záležitost, to najdete ve všech náboženstvích. Pojem pravý věřící se mi vůbec nelíbí, to bylo jablkem sváru calá staletí mezi nábožensvími a vedlo to akorát ke krvavým válkám, protože všichni se považovali za ty pravé věřící a byli vedle úplně všichni.
    O křesťanství vím dost, jednu dobu jsem jej studovala i praktikovala, ale je to jen snůška lží.
    Teď jsem radši pohan. Být pohan naznamená ničemu nevěřit či být materialista. Naopak, můžete si věřit čemu jen chcete a nikdo vám nehrozí ohněm pekelným, nemusíte uctívat papeže a poslouchat jeho nesmyslné příkazy. nemusíte se podvolovat nenormálním celibátům a přesto můžete mít k Bohu blízko a žít si svou vnitřní svobodu a harmonii. Nevěřím, že Bůh skutečně chce po lidech všechny tyhle neldské a pokroucené věci. A pokud tomu praví křesťané věří, tak jo, je to jejich volba, ale pak vážně Bůh s nimi. :)
  • Tak si někdy přečtěte desatero. Myslíte, že je v něm napsáno něco lživého? Jak jsem sama řekla, někteří "křesťani" jsou vážně pokrytci, ale to potom nejsou ti praví křesťani. Nezlobte se na mě, ale o církvi nevíte nic vy. Vy víte jen to, co prosákne ven. Jenom to zlo, které se tam děje. Znovu podotýkám, že tohle by pravý křesťan nikdy neudělal. Jak je vidět, tak s pravým věřícím jste se nikdy nesetkala.
  • A co svědomí? Tak se chovají dnešní holky 21. stolelí, brát si muže ze zištných důvodu??? Zvlášť věřící? Neměli by zvlášt oni být "světlem" ve tmě? Chovat se příkladným způsobem života? Upřímně litovat hříchů a špatnosti, které jsem způsobila????

    Chovat se zištně je i u ateistů nemorální. Jájo, si pokrytec, že by z tebe člověk zvracel...
  • Žena, která se chce chovat jako věřící holka, nemusí být zapšklá, tak jako nevěřící holka, která střídá kluky jak ponožky a vykouží 50 cigaret denně být zapšklá může.

    Chovat se podle svého přesvědčení není zločin, ale povinnost, když se někdo nechová podle toho, co vyznává, je podle mě POKRYTEC!!!žE jÁJO?
  • Je to laciná holka, pořád nemluvte o té její anorexii, to mě nezajímá, bavím se o tom, že je pokrytecká a to ne jen v jedné věci, ale tak ve 30 věcech!!! Prostě je falešná jak pětník.

    Myšlení Elišky: "Podle své víry bych měla jednat tak a tak, a chovat se tak a tak a víte co já udělám? Napodobím nevěřící holky v šoubyznysu, abych zapadla do davu. A hlavně budu mít spousty afér s bohatými muži, penízky kutálejte se". *3*
  • To, že jsem napsala, že je pokrytecká lhářka nebylo myšleno na její anorexii, ale na její víru, protože se podle ní nechová...3UC
  • Asi toho o kř.círvi moc nevíte, když se tak ptáte. A jestli jo a všechno jí schvalujete tak asi nepatříte k těm, co se snaží žít "úplně jinak", jak píšete, že!
    Ale ne, já nechci být protivná, i když někdy je to fajn. Já si jen myslím, že církev hlásá lži, ten jejich papež a to podotýkám každý papež je zaprodanec "tohoto světa" a nijak se neliší od politiků...i když v mnoha případech je ještě podstatně horší. A žít úplně jiný život? Co to znamená? Chodit di kostela a věřit lžím? To se mi ale nelíbí.
  • Znám spoustu křesťanů, kteří žijí úplně jiný život než nevěřící, nepomlouvají, nekradou, nelžou, dokážou upřímně přiznat svoji chybu atd. Problém je ten, že v naší společnosti jich je hrozně málo, tudíž je lidi moc neznají. Sama se hlásím ke křesťanské církvi, chodí tam lidi, kteří se opravdu snaží žít život úplně jinak a nevěřící lidi je nechápou. Samozřejmě že mezi věřícími v globálu se najdou pokrytci a potom to vrhá neblahý stín na všechny věřící. Neházejte všechny věřící do jednoho pytle!!! Taky by mě zajímalo, proč je podle vás chyba hlásit se ke křest. církvi??
  • No, ona už chyba tkví v tom hlásit se ke křesťanské círvi. Čtou ti slavní křesťané Bibli a nic jim nepřide divne? Pokkouší se to učení dát do souladu se životem? A stále jim nepřijde nic divné? Viděli papeže a ještě stéle jim nepijde nic divné? No, jestli je to tak, tak potěš....
  • Souhlasím Marie, víra neznamená, že člověk oblékne hábit, s nikým kloudně nepromluví a sedí doma nad knížkami. Je to tak, jak jste to napsala.
  • Myslet si, že věřící se rozdělují jen na zapšklé pánbíčkářky nebo moderní pokrokové holky je dost černobílý pohled....
    Pokud je víra opravdová, tak se podle mě musí projevit ve způsobu života.... a neznamená to zapšklost. Ale podle mě spíš pravdomluvnost, čestnost, poctivost, vztah k charitě apod.
  • Pokud vím, tak studovala střední školu - obor kosmetička.
  • Hrozně se mi líbí domnění nevěřících, že křesťané jsou lidi, kteří ani nemají právo na to udělat nějakou chybu. A když tu chybu udělají, tak jsou rázem pokrytci a to nejhorší na světě. Bohužel vás zklamu Jano - tak to vůbec není.
  • *2* *2* *15* *15*
  • Takhle že se chová křesťanka? Jsi jen laciná holka, která na sebe ráda poutá pozornost. Někdy méně znamená více. Když vyhrála Miss, byla hezká, ale teď je umělá a hrozně zestárla.
  • Jo, kdo chce kam... Jak to asi mohlo dopadnout, když hloupoučká "dcérka" vyrazí do světa.... Doma má stejně hloupoučké rodiče, kteří jí k tomu všemu akorát tak dopomohli. Každý má to, co chtěl, takže bych nikoho nelitovala, ani neosočovala. Je to tak,jak je a jestli se z toho Eliška dostane, bude dobrá. To není tak snadné, vím o čem mluvím.
  • Jo, a ještě něco - ona STUDOVALA na kosmetičku? To pak bude ... doktorka...čeho?
  • No, nesouhlasím. Katoličky (ev. prostě věřící) si nesmějí nikoho vzít ze zištných důvodů? Prachy hýbou světem, ne víra v někoho/něco, koho/co nikdy nikdo neviděl? Buď to bude zapšklá pánbíčkářka, nebo mladá holka žijící ve 21. století se všemi chybami, které mladé holky mají. Jsem taky věřící, ale to neznamená, že jsem stará panna, ev. následujuji pokorně svého muže apod.? Jo, a nebojím se upálení, když řeknu slovo čert :-) . PS: anorexie a bulimie jsou dnes již zcela běžné nemoci. Jsem kuřák asi 10 let, a přesto si dovolím tvrdit, že na cigaretách nejsem závislá. Prostě si to JÁ nemyslím, stejně tak anorektičky si nemyslí, že mají problém s příjmem potravy a vše mají pod kontrolou. Nevidím v tom lež, jenom slepotu.
  • Já si o ní nemyslím, že je pokrytecká lhářka. Prostě měla strach si tu nemoc připustit.
  • Eliška udělala správný krok - a to, že si svou nemoc přiznala. Ono je někdy těžké přiznat si svou nemoc, člověk pořád doufá, že to tak není, nechce si to připustit a ono to ve skutečnosti tak je. Za tohle bych ji neodsuzovala, jsme jenom lidi a nikdo není dokonalý. Chyby budeme dělat pořád. Je spíš důležitější se z těch chyb poučit a snažit se jim příště vyhnout. Taky určitě udělala dobře, že se rozešla s Noidem. Co to je za chlapa, když vidí, že jeho přítelkyně má mentální anorexii a nic s tím nedělá? Určitě dobře, že s ním není. Eliška si zaslouží lepšího kluka, který se bude spíš starat o ní, než o svoji publicitu.
    Eliško, jestli to tady budeš číst, tak já ti fandím, je dobře, že se ti otevřely oči a jsi schopná si přiznat svůj problém. To nejdůležitější máš za sebou. Vždyť spousta holek si anorexii nikdy nepřiznalo a skončily špatně. Ty máš naději. Držím ti pěsti, věřím, že to zvládneš.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit