Přejít na výpis diskuzí

Johnny Cash

OSOBNOST 31.12.2006 
126 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zábavné video

    Ještě mě napadlo, že byste se moc pobavil nad videem "June Carter Cash dance with Johnny in Switzerland".
    Přeji příjemnou zábavu.

    Ještě k Old flames: také jsem si všimla, že pod jedním tímdle názvem je Crystal Gayle. Asi to někdo popletl. *4*
    • Re: Zábavné video

      Tak to bylo pěkné.Jako by mezi ty krojované tanečníky vlítl medvěd.Škoda,
      že to video nebylo delší.
      • Re: Re: Zábavné video

        Taky bych si přála, aby to video bylo delší. Je fakt, že Jphnny vynikal v hodně věcech, ale tanec určitě nebyla jeho nejsilnější stránka. *4* Rozhodně se u toho vždycky směju. *4*
        • Re: Re: Re: Zábavné video

          Taky se k tomu tanci budu určitě vracet.
          Vedle něj jsou tam k vidění i další
          videa s June a Johnnym.Stačil jsem ještě
          zhlédnout další jejích pěkný duet
          THE COLOR OF LOVE.
          • Re: Re: Re: Re: Zábavné video

            To mě těší. Zrovna toto video jsem Vám chtěla taky doporučit.
            Pokud jste zvědavý na Cashovic syna, když mu bylo pouhých pár měsíců, napiště si do hledáčku na youtube "christmas special with baby John Carter"

            Jak se Vám líbilo The Color of Love?
            PS: Ve videu s miminkem je June kolem 41 let. Nehádala bych jí ten věk.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zábavné video

              Jak už jsem předeslal i THE COLOR OF LOVE
              jsem si prohlédl a poslechl s velkým
              potěšením.Myslím, že ten song k nim
              příhodně sedl,pěkně se doplňovali a velice sympaticky vyzněla Johnnyho důvěrnost vůči June poté co dozpívali,
              což ostatně kvitovalo s nadšením i
              publikum a koneckonců i já.
              I když sám děti nemám,musím říci,že
              video s malým synkem Johnem bylo moc hezké,působivé a proč bych to neřekl,
              prostě dojemné.A ještě ten zpěv Johnnyho
              a June,fakt moc pěkné.V té chvíli jsem
              ani nevnímal, že oba už nejsou zrovna
              mladými rodiči,June tam přesto vypadala stále
              pěkně a Johnny byl ještě chlapík v nejlepších letech.
              Podíval jsem se ještě na video THE WEE
              COOPER OF FIFE,kde už malý John povyrostl
              a zpívá za doprovodu otce na loďce u mola.Tam už je z něj pěkný cvalík,ale
              klučinovi zpívání šlo.
  • Osobnosti

    To je skvělý nápad vytvořit stránku pro Martyho Robbinse. Mám ještě dotaz, jestli jste také začal pracovat na té stránce pro Carlene, jak jste se před časem zmiňoval.

    Teď trochu odbočím. Vzpomněla jsem si na film Walk the line. Na youtube ho bohužel, pokud vím, celý nikdo medal, ale můžete vidět aspoň toto: Reese Witherspoon Juke box blues
    • Re: Osobnosti

      Sláva, Marty Robbins má stránku,ale
      chybí mu tam životopis,já se s tím piplal
      a ono tam nic není.Buď nebyl schválen
      pramen, ze kterého jsem čerpal anebo
      jsem kliknul úplně jinam, než jsem měl
      a text šel někam do ztracena.Tak to jsem
      možná něco podobného zvrtal u Carlene,
      protože její stránka se zatím nezobrazila
      Musím se na to znovu podívat.
      Fotku Martyho vím,že jsem zapomněl a
      přece tam je.Příčina úmrtí - já tam měl
      selhání srdce po komplikováné léčbě.
      Samá záhada.Musím tam doplnit ještě
      jeho diskografii,není tam totiž uvedena
      celá.
      Podíval jsem se na Juke box blues.Bylo
      to fajn,ten vitální projev Reese
      Witherspoon, velice připomínal June.
      Jinak jsem se podíval třeba na It ain´t
      me be a na pár dalších, kde jsou krátké
      střihy z filmu,nebo jenom fotozáběry.
      • Re: Re: Osobnosti

        Nevadí, třeba se časem ty stránky povedou.

        Reese dostala za výkon ve filmu Oscara. Souhlasím, že dokázala dobře vykreslit povahové vlastnosti June. Dokázala přesně vystihnout jedinečnost June.

        Ještě mě napadlo jedno video. Zkuste si napsat jména Johnnyho a June a k tomu název písničky Old flames. Ta písnička existuje, myslím ve 2 videích. Mám na mysli následující: June má na sobě takový červený třpytivý kostýmek. Zpívají s Johnnym výše zmíněnou písničku, která je tuším původně dílem Dolly Parton a později se k nim připojí Carlene, kterou June uvede slovy "our daughter Carlene Carter"-naše dcera Carlene Carter. Všichni 3 potom zpívají písničku Keep on the sunny side.
        • Re: Re: Re: Osobnosti

          Moc pěkně se poslouchalo a dívalo na
          video OLD FLAMES,bylo to i docela dojemné,spontánní.Každopádně jsem z toho
          získal pěkný pocit.Stejně tak v KEEP ON
          THE SUNNY SIDE,kdy se přidala i Carlene.
          Zkouknul jsem tento song i v solovém provedení June a pak také ještě jeden duet s Johnnym WHERE DID WE GO RIGHT,
          také to bylo dost poutavá záležitost.
          Ovšem v hned v prvním videu,kde měli
          podle titulků zpívat Johnny a June song
          OLD FLAMES, se objevila zpěvačka Crystal
          Gayle(mimochodem je to sestra Loretty Lynn)s nějakým swingovým songem,asi
          se tam dostala nedopatřením.Nicméně
          jsem si ji také poslech,neb ji řadím
          rovněž mezi své zvlášť oblíbené.
          • Re: Re: Re: Re: Osobnosti

            Crystal Gayle znám. Je také dobrá. Líbí se mi písnička, kterou zpívá se sestrou Peggy Sue. Stačí, když na youtube zadáte love to can't do.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Osobnosti

              No paráda.Já si myslel, že už jsem
              s Crystal Gayle viděl snad všechna videa
              a díky Vašemu tipu Evo,jsem objevil nejen
              LOVE TO CAN´T DO, ale řadu dalších nahrávek s ní,o kterých jsem nevěděl.
              Výše zmíněná píseň byla príma a krom toho
              mi potvrdila, že Crystal je stále velmi
              dobrá a že stále má ony pověstné úžasně
              dlouhé vlasy.
  • J.Cash v Oldiesparádě.

    Nevím jestli Vám Evo něco říká
    hudební pořad Oldiesparáda aneb liverpoolská třináctka.Vysílá to Čes.
    rozhlas Regina každou sobotu v čase mezi
    18.15-19.hod.Hrají se tam písničky
    víceméně z let šedesátých a to jak
    z oblasti pop music,bigbeatu ale i
    country music.Minulou sobotu byl
    nasazen Johnny s hitovkou FOLSOM PRISON
    BLUES.Posluchači mají možnost v každém
    kole vybrat tři písničky,které se jim
    zrovna líbily a ty nominovat e-mailem
    do dalšího kola.V aktuálním pořadí
    si dobře vede další zástupce country
    music - pohodový DON WILLIAMS,který už
    se v této oldparádě drží měsíc a teď se
    dostal na druhé místo.Tak věřím, že ho
    Johnny napodobí.S mým hlasem může
    počítat.
    • Re: J.Cash v Oldiesparádě.

      Přiznám se bez mučení, že jsem o tom pořadu nevěděla. Děkuju za rozšíření obzorů.
      Mohl byste mi, prosím trochu přiblížit hudbu Dona Williamse? Já ho totiž vlastně neznám.
      • Re: Re: J.Cash v Oldiesparádě.

        Jelikož Don Williams na OSOBNOSTECH
        zastoupen není,tak něco o něm alespoň
        tady. Je to rodilý Texasan (27.5.1939),
        má hlubší hlas a jeho nahrávky mají
        povětšinou pomalý a baladicky laděný
        charakter.Z jeho tvorby přebírali i
        naši interpreti,možná ho poznáte podle
        nich.Třeba -LISTEN TO THE RADIO - u nás
        tuším Fešáci pod názvem NEPOSLOUCHÁ RÁDIO
        nebo- AMANDA- u nás P.Bobek,ale také
        bohužel už nežijící W.Jennings,dále
        SOME BROKEN HEART-u nás K.Gott jako- Už
        dávno dal jsem ti klíč-, I BELIEVE IN YOU
        u nás P.Spálený,ale na český název si
        už nevzpomínám.Tyhle písničky, včetně
        jiných, jsou v originále na youtube.
        Jeho skladby přebírali krom Jenningse
        také J.Cash,Ch.Pride,K.Rogers,E.Clapton
        a jiní.Více o D.Williams by mělo být na iGOOGLE.Zajímavá je také jeho nahrávka
        THE MIRACLES, o ní tvrdí P.Novotný,
        že je to přepracovaný motiv z Dvořákovy
        Novosvětské - Largo.Na youtube jsem tu
        jeho verzi nenašel, ale znám ji a vskutku
        to Largo připomíná.Fešáci ji prý nazpívali také (P.Brummer+H.Mladá)ale ta
        není zrovna moc známá.Tak to je tak v
        kostce o tomto interpretovi všechno.
        • Re: Re: Re: J.Cash v Oldiesparádě.

          Moc děkuju. Opravdu mě to moc zaujalo. Kouknu se na youtube a pak Vám povím, jak se mi tolíbí.
          • Re: Re: Re: Re: J.Cash v Oldiesparádě.

            Tak jsem si poslechla pár písniček a není to špatné. Myslím, že další člověk, který stojí za zmínku je Marty Robbins. Myslím, že taky nemá tady na OSOBNOSTECH svoji stránku.
            • Re: Re: Re: Re: Re: J.Cash v Oldiesparádě.

              Takže Evo, zadal jsem nějaké údaje
              pro vytvoření stránky Marty Robbins.
              Teď se musí čekat na schválení.Jestli
              jsem to zadal správně, tak by to mohlo
              vyjít. Jo, zapomněl jsem dodat fotku.
            • Re: Re: Re: Re: Re: J.Cash v Oldiesparádě.

              Máte pravdu,M.Robbins na OSOBNOSTECH
              chybí a je to škoda,neboť tohoto zpěváka
              mám rovněž ve velké oblibě a to navzdory
              tomu,že už není mezi živými přes dvacet
              let,jestli se nepletu.Možná by stálo
              za to,vytvořit jeho vlastní profil a získat tak prostor k další diskuzi,protože Vaše příspěvky a názory
              k dalším osobnostem country music jsou
              hodně zajímavé.
  • Videa a článek

    Tím oblečením ve zmiňovaném videu si nejsem úplně jistá. Mám totiž pocit, že sestry June včetně její matky měly na sobě modré sukně a June měla nějaké béžové šaty. Mám totiž dojem, že ty zelené sukně byly ve videu s písničkou Love,Love,Love a June měla myslím bílé šaty taky v tomto videu. Ale může to být samozřejmě i jinak. Kdyžtak dejte vědět, na co jste nakonec přišel. *4*
    PS: Děkuji za pochvalu.
    • Re: Videa a článek

      Tak tedy na videu LOVE LOVE LOVE mají
      opravdu modré sukně a šaty June jsou
      řekněme béžové.Kvalita obrazu tohoto
      videa je špatná. Ve videu SWEET TALKING
      MAN,mají sukně zelené nebo spíš tyrkysové a June je opět celá ve světlých
      šatech.Ani tady ten obraz není nejlepší.
      Ale koneckonců o nic nejde.
      • Re: Re: Videa a článek

        Naprosto souhlasím, že o nic nejde. Kvalita obrazu je opravdu hodně špatná, takže se to špatně odhaduje.
  • Videa

    Pomůžu Vám rozluštit, kdo je kdo. Např. video, ve kterém je písnička "Sweet talking man". V popředí stojí blondýnka s harmonikou-Helen Carter, za Helenou jsou June a Anita. Anita stojí po levici June-tedy alespoň myslím, nějakou dobu jsem to video neviděla. Někde po pravé ruce June je starší žena s kytarou-Maybelle.
    • Re: Videa

      Mám dojem, že zrovna v téhle písni,mají
      dámy zelené sukně,pouze June je celá v
      bílém.Budu se muset na to video znovu
      podívat-pro jistotu.
    • Re: Videa

      Tak tedy pokračuju. Zapomněla jsem připomenout, že v roce 1927, kdy vznikly první nahrávky Carter family, byla Maybelle už v pokročilém těhotenství. Čekala v té době Helenu, která byla tedy ze sester nejstarší. O 2 roky později, v roce 1929, se narodila June. Anita se narodila až v roce 1933. Paradoxně to prý byla nejmladší z dcer, kterou matka prosazovala nejvíc. Prý měla největší talent a nejhezčí hlas a June tvrdila, že musí na zpěvu víc pracovat, že nemá tak dobrý hlas. Nevím, nerozumím tomu, ale mně se hlas June líbí, je to asi věc názoru.
      Všechny tři holky Maybelle vedla k hudbě. June si své první vystoupení odbyla už v deseti letech. Ještě než se rozpadla původní sestava Carter family, Maybelle na cesty brala s sebou i dcery, které prý od A.P. Cartera-jejich strýce-dostaly vždycky dolar za to, že také zpívají. June ovládala hru na kytaru, benžo a autoharfu a také uměla hrát na foukací harmoniku. Její sestry také ovládaly hru na kytaru a autoharfu. Helena ještě hrála na tahací harmoniku. Je možné, že ovládaly více nástrojů, ale vím jen o těchto.
      Takže teď jsem Vám nastínila druhou generaci Carterovic rodiny.
      • Re: Re: Videa

        Takže opět příjímám s povděkem od Vás
        další pohled do rodiny Carterů.Vy jste
        Evo zosobněná encyklopedie,všechna čest.
      • Re: Re: Videa

        June se poprvé vdala, když jí bylo tuším kolem 24 let. Vzala si o dva roky staršího country zpěváka Carla Smitha, který byl spíše vyznavačem stylu honky tonk a vlastně asi stále je, protože je stále naživu. Manželství se ale rozpadlo, přestože spolu měli dceru Carlene. Carlovi se zalíbila Goldie Hill, která také tenkrát vystupovala v Opry. Carl se tedy potom oženil a měli s Goldie další děti. Usadili se prý nakonec na ranči a chovali koně.
        June se po nějakém čase také znovu vdala. Jejím druhým manželem byl jakýsi policista a amatérský automobilový závodník v jedné osobě Edwin Rip Nix. Z tohoti svazku vzešla druhá dcera June, kterou pojmenovala Rosey. Rosey bohužel v roce 2003 zemřela. Prý se otrávila nějakým plynem, který unikal z topení v jejím zájezdním autobuse. Ty okolnosti byly prý záhadné, takže netvrdím, že tato verze je naprosto zaručená, ale někde jsem to tak vyčetla. Bohužel se rozpadlo i toto manželství. June vystupovala s Johnnym v jeho show a prý se to jejímu druhému manželovi moc nelíbilo. Johnny totiž okatě dával najevo svůj zájem o ni, přestože byl v té době ženatý a ona znovu vdaná. June Johnnymu pomáhala dostat se ze závislosti na prášcích a byli dobří přátelé, ale Johnny prý dával najevo, že by chtěl, aby June nebyla jen kamarádka. June se tomu prý dlouho bránila, protože nechtěla být ta, která rozvrací rodinu. Nicméně Johnnyho první žena po čase zažádala o rozvod a v roce 1968, kdy je soud definitivně rozvedl, se Johnnyho první žena znovu vdala a Cashovi se také vzali v tomto roce. Johnny stále June anbízel sňatek, ale ona ho pořád odháněla. On byl tvrdohlavý a nakonec ji požádal o ruku přímo na pódiu.
        • Re: Re: Re: Videa

          Dlouhou dobu jsem měl někde založený
          dvoustránkový článek právě o tom,jak se
          June a Johnny dali dohromady.Teď jako
          na potvoru ho nemůžu najít.I tam byla
          zmiňována Johnnyho závislost,víceméně
          z toho vyznívalo, že možná nebýt June
          asi by to s jeho kariérou šlo z kopce,také tam byla popisována situace,
          kdy přímo z podia požádal June o ruku,
          neboť už nevěděl, jak ji jinak takříkajíc
          zlomit. Ach jo, kam já ten článek
          zašantročil,ale to tak bývá.Jsou věci,
          které léta jsou na očích či na dosah ruky
          a jen jsou potřeba použít či využít,
          jako mávnutím proutku zmizí a nejsou k
          nalezení.
        • Re: Re: Re: Videa

          Koukám, že jsem na jednom příspěvku vedená jako uživatel rodinné vztahy. Dělám tady zmatky-chtěla jsem to napsat do předmětu, ale nějak se to nepovedlo. *3*
          • Re: Re: Re: Re: Videa

            To je v pohodě.
  • Proslov atd.

    K tomu proslovu Vám mohu ještě říct, že Rosanne např. vzpomínala na příhodu, kdy seděla s June v obýváku a zazvonil telefon. June telefon zvedla a další asi půl hodinu byla zabraná do hluboké konverzace. Potom zavěsila a začala vyprávět o jakési ženě a jejím životě. Rosanne ji prý přerušila a zeptala se jí, jestli tu paní zná. June prý odvětila "Proč, někdo si spletl číslo". Potom následuje věta, že June měla ráda lidi, které znala, ale i ty, které neznala. Rosanne také řekla, že June se nikdy nechovala neurvale a snažila se neustále lidem pomáhat s jejich problémy.
    Proslov je asi na 2 a čtvrt strany, takže se mi momentálně nevybaví všechno, ale vím, že na mě zapůsobil příběh o tom, kdy Johnny sezval všechny děti a vnoučata na oslavu Juniných narozenin. Říkal tomu Týden dětí. June je vzala do Virginie, kde vyrůstala a umožnila jim výlet ve člunu. Děti i vnoučata-podotýkám, že se jedná i o Johnnyho dcery a jejich děti-nasměrovala na krátký výlet hezkou krajinou. Potom, když se blížili k poslední zátočině řeky, už zdálky ji všichni viděli, jak stojí na břehu, aby je uvítala. Měla prý na sobě jednu ze svých oblíbených dlouhých sukní a klobouk s květinami na hlavě a mávala na ně šátkem. Rosanne prý June sand nikdy neviděla až tak moc šťstnou jako ten den. Zakončila to slovy, že věří, že až zase budou všichni na tom místě v řece, June tam bude stát a mávat jim na uvítanou.
    • Re: Proslov atd.

      Díky za vybrané pasáže z onoho proslovu,
      zase jsem se dozvěděl něco nového,
      respektive něco,co není tak běžně známo.
      Vskutku to svědčí o tom, že June byla
      neobyčejnou osobností s pozitivním
      působením na své okolí.
      • Re: Re: Proslov atd.

        Jsem moc ráda, že Vás to pozitivně naladilo. Ještě k těm videím, co jsem Vám doporučila: Možná budete mít trochu problém June poznat. Je tam totiž ještě opravdu hodně mladá. *4*
        • Re: Re: Re: Proslov atd.

          Tak June jsem poznal celkem bezpečně.
          Ovšem identifikovat Helen,Anitu či Saru
          takhle z hlavy nedokáži.
    • Re: Proslov atd.

      Ještě k těm rodinným vztahům:

      June pocházela ze slavné rodiny-Carter family. Jednalo se o průkopníky v country hudbě. Postarali se vlastně o vznik komerční podoby country hudby. Jejich první nahrávky vznikaly v Bristolu, v Tennessee v bývalé továrně na klobouky, kde měl jakýsi Ralph Peer své nahrávací studio podle tehdejších možností. Jednalo se o rok 2007. Po cestě několikrát píchli, protože cesta z Virginie byla dlouhá a vedla po prašné cestě. Tato rodinná skupina sestávala z Maybelle Carter-matka June a jejích sester Helen a Anity, dále tam byla Sara Carter-Maybelliná sestřenice a švagrová v jedné osobě a poslední byl A.P. Carter-anglicky čteno "ej pí", který byl manželem Sary. Sara a A.P. se později rozvedli, ale to teď není důležité. Měli spolu 2 děti- dceru Janette a syna Joea. Oba pokračovali v rodinné tradici a stýkali se rádi s dcerami June. Jelikož je to zamotaný propletenec, budu s dalším vysvětlováním pokračovat zase třeba zítra.
      Hlavně nemějte, prosím pocit, že se nějak vytahuji tím, co vím. Mám jen radost, že máte o to zájem, a že Vám s tím můžu pomoct.
      PS: zkuste si na youtube zadat "June Carter Grand ole opry" a uvidíte spoustu videí s June se sestrami a matkou v Grand ole opry. Občas se tam objevuje také Carl Smith-první manžel June. Zkuste se také podívat na "Carter sisters and Carlene"
      • Re: Re: Proslov atd.

        Vámi vytipovaná videa jsem zhlédl,
        docela je toho na youtube dost. Je to
        fajn vidět tyhle legendy na vlastní oči,
        přece jen to umocní dojem víc,než pouhý poslech z rádia,či hudebního nosiče.
        Už jenom ta atmosféra při vystoupeních...
        Samozřejmě pokračujte v objasnění rodinné
        historie Carterů, potažmo jejích rodinných vztahů.
  • CountryWorld

    Hledal jsem Evo na CountryWorld tedy
    nějakou zmínku o Carlene a zatím,nic
    neobjevil. Zato jsem tam našel článek
    z 9.dubna tohoto roku týkající se
    Rosanne a jejího připravovaného nového
    alba.Ten článek je dost obsáhlý,má
    titulek - Tajemný seznam Rosanne Cash -
    takže jen stručně poznamenávám, že by
    mělo jít o písničky mající vztah k
    jejímu mládí,a také o písně se seznamu,
    který ji dal otec, aby se je naučila a
    pochopila tak, o čem je country music.
    Krom tohoto článku, je tam i recenze
    z r.2OO6 o vystoupení Rosanne na ústecké
    Portě.Ještě jsem to nečetl,neb jsem
    chtěl nejdřív napsat aspoň toto.
    Nevím jestli stránky CountryWorld
    navštěvujete.Stač
    • Re: CountryWorld

      CountryWorld je fajn. Občas tam zavítám, ale přiznám se, že jsem tam docela dlouho nebyla.
      S tím Krisem Kristoffersonem máte určitě pravdu. Nakonec tady také byl. Souhlasím, že se u nás bohužel moc podobných legend neobjevuje. O těch písničkách, které Johnny doporučil Rosanne jsem už slyšela, ale Vy jste mi to teď znovu připomněl, za což děkuju.
      Pokud jde o Johnnyho pražský koncert, máme už nějakou dobu jednu část nahranou na videu. Je hezké pozorovat, jaký malý kluk byl v té době Cashovic syn. Je to trochu smutné, když vidíte ten koncert, kde je John Carter malé dítě a pak čtete o tom, jak Johnny už byl starý a nemocný a syn mu pomáhal. Role se vyměnily. Na youtube je také možné najít nějaká videa Johnnyho z roku 2003. Jedná se o jeho vystoupení ve Virginii, odkud pocházela June. Bylo to v rámci CarterFold již po smrti June. Bylo smutné vidět, jaký zlomený muž se z Johnnyho stal. Jedná se o amatérská videa, pořízená videokamerou, takže je tam dobře slyšet, jak všichni lidé na Johnnyho pokřikují, že ho mají rádi a různě se ho snaží podpořit. Někde jsem se dočetla, že pohřeb June neměl být veřejnosti přístupný, ale fanoušci reagovali zklamaně, takže Johnny změnil rozhodnutí a dal jim šanci se s ní rozloučit. Rosanne měla na pohřbu nádherný proslov, ve kterém všem řekla, jak úžasná June byla. Našla jsem ho na internetu a přeložila si ho z AJ. Chvilku to trvalo, ale stálo to za to.
      • Re: Re: CountryWorld

        Další kapitola je vzpomínkový koncert po Johnnyho smrti. Lidi nabízeli za vstupenky prý neuvěřitelné sumy, přestože vše bylo zadarmo. Vše bylo na účet muže, který se s Cashovými setkal jako malé dítě. Také jsem na internetu našla dopis, který psal June. Jednalo se spíš o vypovězení jeho příběhu o tom, jak se s Cashovými začal přátelit, jelikož ke zveřejnění onoho dopisu došlo tuším až po Junině smrti a tudíž to vlastně ani jako dopis nebylo míněné. Prý byl asi 12 letý chlapec, když v zákulisí potkal June. Neměl odvahu ji oslovit, ale ona si ho všimla a řekla mu prý něco jako ahoj synku a zněj okamžitě spadl ostych a rozpovídal se.
        Asi začínám být nostalgická, doufám, že na Vás nebudu působit nějak depresivně, to opravdu nechci. Když budete mít zájem, přetlumočím Vám alespoň zhruba to nejdůležitější, co ve smutečním proslovu Rosanne zaznělo.
        Ještě něco pro pobavení. Můj táta s Aj vůbec tak zvaně nekamarádí. Aj mu připadá vzdálená a složitá, takže si vypomáhá počešťováním. Je docela legrace slyšet ho mluvit o Rosanne jako o "Růžence" a o Carlene jako o "Karličce". Je to tak nakažlivé, že to občas v naší rodině používáme všichni. Akorát babička má trochu problém pochopit všechny ty příbuzenské vztahy vu Carterových-Sara Carter, A.P. Carter a jejich děti Janette,Joe a Gladys. Ale ani se tomu nedivím, protože je to pravdu složité, co myslíte? Znáte trochu dceru Anity, která se jmenuje Lorrie Davis Benett?
        PS: Už jsem zase samá otázka. Musíte si asi říkat něco jako "ta holka je ale neodbytná". *4* *4*
        • Re: Re: Re: CountryWorld

          Samozřejmě bych měl zájem o tom proslovu
          Rosanne si něco přečíst,případně i to,co
          napsal onen muž June Carter.Je obdivuhodné,jaké zajímavé,cenné a detailní informace nacházíte. Videa z
          koncertu ve Virginii jsem zatím doposud
          vlastně neobjevil,takže díky za tip.
          Ani já se v příbuzenských vztazích
          Carter-Cash nijak zvlášť nevyznám.Prostě
          na Vaše otázky musím říci shodně - ne,
          ta jména si nedokážu dát do nějakých
          souvislostí.Teď jsem si třeba vůbec
          nemohl vzpomenout na Johnnyho bratra,
          který rovněž zpíval,leč zůstal v bratrově
          stínu - Tom,Tommy? Tak si říkám, jak
          dlouho s Vámi dokáži jakžtakž držet krok
          v této diskuzi.Musím znovu opakovat,že
          máte perfektní přehled a znalosti.Od Vás
          dozvím víc,než třeba i na tom CountryWorld,který jsem začal zase trochu
          víc navštěvovat než dříve. A to vlastně
          jenom díky Vám.
  • České coververze.

    Řekl bych, že i české verze/předělávky
    Johnnyho songů jsou zdařilé a určitě
    pomohly šířít dobré jméno této legendy i
    u nás.Pravda,ty coververze už jsou také
    letité,ale stále se dají poslouchat,např.
    Jackson s N.Urbánkovou a J.Grossmanem,
    z Johnnyho tvorby úspěšně čerpali i
    Greenhorns/Zelenáči a v neposlední řadě
    také L.Vodička-jenž bývá,nebo byl
    označován jako "český J.Cash".
    • Re: České coververze.

      Vím, že v dobách, kdy se u nás Johnny Cash hůř sháněl byli lidé rádi, že poznají jeho hudbu přes čeeské interprety a možná že i pro to byl jeho pražský koncert ve Sportovní hale v roce 1978 tak úspěšný. Také je mi jasné, že ne všichni rozumějí oroginálu, ale když mám být upřímná, musím se přiznat, že české předělávky jsou mi trochu proti srsti. Vadí mi totiž, že Johnnyho příběhy vyzní naprázdno, protože do češtiny to nemohli úplně přesně přeložit.
      Chtěla jsem Vám taky poděkovat za Vaši nadšenou reakci, že jsem se objevila na stránce Loretty Lynn. Potěšilo mě to. *3*
      Ještě jsem si vzpomněla, že Johnnyho prvorozená dcera Rosanne se donedávna zotavovala z těžké operace. Nejsem si jistá, ale vypadá to na nějaký nádor v hlavě, což mi připadá strašné. Prý je snad už v pořádku a cítí se dobře. Zaregistrovala jsem se na oficiální stránce její sestry Kathy a ptala se jí na to. Říkala, že už zase zpívá, ale že rekonvalescence trvala asi rok. Carlene má prý také nějaké zdravotní potíže. Snad prý něco s kýlou. Neslyšel jste o tom náhodou něco?
      PS: Ještě jsem si vzpomněla, že na youtube josu asi 3 nebo 4 úryvky z filmu Baron.
      • Re: Re: České coververze.

        Zůstane asi neměnnou pravdou a úslovím,
        že originál je originál, o tom není sporu,stejně jako to,že české texty se
        jen výjimečně přibližují původnímu textu,
        zpravidla je ovšem český text o něčem
        jiném, než v originálním podání.
        Teď nějakou dobu dává vždy po poledni
        Country radio jeden originál americké
        country a do toho jde přibližný český
        překlad.Občas se mi to povede poslechnout
        protože moje angličtina je velice chatrná. Ovšem reakce na tento způsob
        přibližování americké country jsou
        různé,od nadšených až po odsuzující.
        Mě to tedy nevadí,protože jsem z generace
        kdy se u nás preferovala především ruština
        a v menší míře němčina. A tak můžu jen
        obdivně zírat, jak se celkem pohodě
        můžete zkontaktovat se sestrou Rosanne
        Cash. O jejích potížích jsem před nějakou
        dobou četl,ale tehdy to vyznělo jako
        nepotvrzená informace,nicméně mělo se
        opravdu jednat o nádor v hlavě. No,hlavně
        že to Rosanne přežila a bude moct normálně žít,musí to být děsivý prožitek.
        O problémech Carlene nic nevím.Zkusím
        zapátrat na Countryworld, zda tam o ní
        není zmínka.
        Ty úryvky na youtube jsem našel a taky
        jsem je zhlédl,aspoň jako náhražku za ten
        film.
        • Re: Re: Re: České coververze.

          Chápu, že Vy ovládáte spíš ruštinu. Moje máma je na tom stejně. Já jsem měla angličtinu už jako povinný jazyk, ale na střední jsem si musela vybrat ještě druhý. Vybrala jsem si ruštinu, protože se prý začíná zase probouzet zájem o ni. Nemůžu říct, že bych byla zrovna nějak moc dobrá, ale azbuku a základní gramatiku celkem zvládám. Jelikož jsem loni maturovala, čekala mě zkouška i z angličtiny. Musím říct, že zájem o June a Johnnyho a celou jejich rozvětvenou rodinu mi pomohl lépe pochopit některé záludnosti angličtiny. Existuje taky oficiální a neoficiální stránka June- bohužel také a AJ. Na té neoficiální je fórum, kde se můžou lidi registrovat, tak jsem to taky zkusila a občas tam ze sebe něco vypotím. *4*
          Víte o tom, že asi před 2 lety byla Rosanne jako host na Portě v Ústí n. Labem? původně měl přijet Kris Kristofferson, ale prý musel na operaci se zády, tak pozvali Rosanne a ta okamžitě souhlasila. Prý se jí splnil velký sen znovu se k nám podívat. Poprvé když v ČR byla s Johnnym jí bylo 23 let a Johnyn ji uváděl jako hosta své show na pražském koncertě. Moje máma tam tenkrát ve Sportovní hale byla. Dostala tehdy lístek k osmnáctinám.
          • Re: Re: Re: Re: České coververze.

            Já byl v tou dobou, kdy Johnny u nás
            koncertoval, na Moravě,my tam měli školu
            střed.odbornou.To měla Vaše maminka pěkný
            dárek. Ten koncert byl velkou událostí
            u nás. Já ho viděl pak ze záznamu,ale
            už si to tak detailně nevybavuji.No,ale
            nebylo by marné si jej oživit, kdyby
            tedy byl k dispozici.
            Že měla být,respektive byla Rosanne v
            Ústí na Portě jsem se dozvěděl mimoděk
            z ústeckého rádia-Sever,při nějakých
            zajímavostech z historie Ústeckých Port,
            ale K.Kristofferson tu byl nakonec také,
            je to snad rok?Co mám informace, tak to
            bylo takové spíš komorní vystoupení -
            sám s doprovodem kytary-,ale prý to bylo
            fajn.Fajn by bylo, třeba být u toho přímo
            osobně,ale jsem už tak zpohodlnělý,že
            se mi večer na žádné akce nechce chodit.
            Ještě tak bydlet přímo v Praze, budiž.
            Sice nebydlím až tak daleko od Prahy,ale
            pozdněvečerní spojení zpět domů není
            zrovna ideální a s autem po Praze odmítám
            jezdit, o parkování nemluvě.Ale to jsem
            odbočil.Když jsem u těch koncertů
            amerických country zpěváků u nás, tak
            je fakt, že těch tu moc nebylo,když
            pominu J.Cashe, tak si vzpomínám, že tu
            byl ještě G.Hamilton IV.a B.Barre v rámci
            festivalu Intercountry v 80.letech,
            E.Harris jako host Fešáků při jejich
            výročí založení,před dvěma lety R.Skaggs
            a to ještě byla spíš bluegrassová
            záležitost a jinak na žádné známější
            jméno nevzpomínám.
            Se svojí ruštinou bych se vůbec nechlubil
            vzpomínám si, že při psaní v azbuce mi
            soustavně dělalo problémy používání
            měkkých a tvrdých znaků...ani radši
            nevzpomínat.No, teď v době internetu,
            je znalost angličtiny,potažmo i jiných
            jazyků, ideální i k navázání kontaktu
            se známými osobnostmi či jejich manažery.
            Jak vidno,lze se dozvědět aktuální
            informaci,která sem oficiálně dojde
            se zpožděním,anebo sem ani nepronikne.
            Tak a zjišťuji,že jsem zapomněl juknout
            na Countryworld, co je s Carlene,jak jsem
            slíbil posledně.Tak to jdu napravit.
  • Baron na youtube

    Tak jsem se na tu kulečníkovou scénu
    podíval a fakt mi to dodalo chuť
    zhlédnout onen film.Tohle tedy můžu.
    Seriál o dr.Quinnové jsem bohužel
    nesledoval,tudíž jenom vím, jak je
    uvedeno v jeho filmografii, že tam
    s June hrál.Jinak jsem ale Johnyho
    viděl v seriálu Sever a Jih,kde
    ztvárnil autentickou postavu té doby -
    Johna Browna. Tento víkend má
    Country radio na programu tématický
    víkend s klenoty americké country z
    období zahrnující léta třicátá až
    padesátá, takže je velmi pravděpodobné,
    že zazní,krom jiných, Carter Family, či něco z rané
    Cashovy tvorby.Fakt ale je, že by člověk
    musel celý víkend jenom sedět u rádia
    a hlídat moment kdy zazní.Většinou tyhle
    tématické víkendy jedou podle zavedeného
    scénáře,každou hodinu dvě písničky a
    zbytek vyplní ten běžný repertoár hraný
    každodenně.
    P.S.Nejste vůbec protivná, čtu Vaše
    příspěvky rád,jsou zajímavé a jsou k věci.
    • Re: Baron na youtube

      Mám radost, že vás kulečníková scéna zaujala. Přiznám se, že vámi zmiňovaný seriál neznám, takže děkuju za rozšíření mých znalostí a taky děkuju za Vaši trpělivost se mnou a za ty chvály. Budu moc ráda, když si tady na osobnostech třeba občas popovídáme. *4*
      • Re: Re: Baron na youtube

        Budu si muset film -Baron a ostrý Bill-
        někde opatřit, nebo pohlídat.
        Ten seriál Sever a Jih strašně dlouho
        nedávali,snad před 15 či možná 20 lety
        naposled,už ani nevím přesně.
        Bude mi potěšením si s Vámi na OSOBNOSTECH povídat i nadále, pokud tedy
        budete chtít.
        • Re: Re: Re: Baron na youtube

          Jsem moc ráda a taky budu potěšená. Určitě si budu chtít s Vámi na osobnostech povídat. *4*
  • Walk the line

    Tak to jste mě Evo dostala. Je to přímo
    ostuda,ale ten film jsem dosud neviděl.
    Když šel do distribuce,tak jsem ho
    dokonale propásl.Teprve nedávno jsem si
    pořídíl vlastní notebook,tak snad nebude
    problém si film opatřit na DVD.
    Speciálně nemám na youtube favorita co
    se týče hudby,hodně tam vyhledávám
    nejen z country music,ale také 6O.a 7O.
    léta rock a pop music,filmovou muziku
    a obzvlášť muziku a songy k filmovým
    westernům,zejména těch starších.
    J.Cash se mi líbil také jako herec v
    jedné z epizod legendárního seriálu
    Colombo,kde ztvárnil roli zpěváka,jenž
    se stane vrahem.Myslím,že ten seriál
    se dost často vrací na obrazovky,takže
    pokud jste tu epizodu s J.Cashem neviděla
    mohu jen doporučit.Jenom si teď nemůžu
    vybavit název té epizody.
    • Re: Walk the line

      Právě jsem se dodívala na Johnnyho v Colombovi. Název epizody je Labutí píseň. Musím říct, že to opravdu nebylo vůbec špatné. Johnny mě vždycky znovu a znovu příjemně překvapí, jak dobrý herec dokázal být.
      U jeho ženy June mě to nepřekvapuje, jelikož v mládí herectví studovala. Samozřejmě vím, že informace o June josu trošku zcestné v tématu o Colombovi, ale napadla mě tím otázka, jestli znáte film s Cashovými s názvem Baron a ostrý Bill. *4*
      • Re: Re: Walk the line

        Tak tenhle film vůbec neznám,nebo aspoň
        mi to nic neříká.Je to nějaký hudební film,nebo klasický hraný film? Vy tedy máte přehled,to se musí nechat.
        Je fajn,že jste si Johnyho nenechala
        ujít v té Labutí písni.
        • Re: Re: Re: Walk the line

          Jedná se o normální hraný film. Vznikl, pokud vím na motivy Johnnyho písničky s názvem Barron. Stejně jako v písničce se jednalo o příběh slavného kulečníkového hráče, přezdívaného Baron. Barona hrál právě Johnny. Baron se náhodou setkává se svým synem, o kterém vůbec nevěděl, že existuje. Je tam zápletka se snubním prstenem, podle kterého Johnny zjistí, že ten drzý kluk je asi jeho syn. Přichází do nějaké restaurace, kterou vlastní jeho bývalá žena-matka jejich syna, kterou hrála June a tam se dozvídá, že chlapec se jmenuje Billy Joe a je to jeho syn. Baron býval ostrý chlápek-ženské, alkohol atd. Náhle přichází úplně jiný člověk, který se k bývalé ženě chová laskavě. Končí to tím, že Baronův syn se opět pokouší Barona obehrát. V té chvíli se iž ale nejedná o žádný vážný zápas. Baronův syn Billy Joe navrhne hrát o Baronovo přepychové tágo, prý proti matčině prstenu. Baron ale hru nedokončí, vezme prsten a položí ho do dlaně své bývalé ženy a synovi hodí dobrovolně své tágo. Na youtube existuje moc pěkné video s touto písničkou, ve kterém se v roli Baronova syna objeví Marty Stuart, který byl mimo jiné po nějakou dobu Johnnyho zeť. Ve filmu také hraje manželka Michaela J. Foxe. Jmenuje se Tracy Pollan, nevím, možná Vám to něco řekne. Má celkem zajímavou roli kulečníkové přebornice. I když kulečník neumín ani ho moc neznám, film mě nenudil a připadal mi zajímavý. Nedávno byl znovu v televizi-bývá na Hallmarku. V origináloe se film jmenuje The Baron and the kid.
          PS: omlouvám se za to slovní chrlení. *4*
          • Re: Re: Re: Re: Walk the line

            Tak to by stálo za shlédnutí.Bohužel ale
            Hallmark nechytám.Nicméně na to video
            se rád podívám.T.Pollan mi nic neříká,ale
            Marty Stuart určitě ano a to nejen jako
            bývalý Johnnyho zeťák,ale i jako
            solidní zpěvák a kytarista, má ve svém
            repertoáru taky pěkné songy,které stojí
            za poslech.Tak díky za tu spoustu
            informací.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Walk the line

              Souhlasím s Vámi. Marty Stuart je dobrý zpěvák. A nemáte za co děkovat. Mě to prostě tak říkajíc chytlo a baví mě ve volných chvílích sledovat tyto věci. Jsem ráda, že Vám nevadí moje věčné obsáhlé sdělování faktů, protože už jsem si říkala, že vám s tím musím být až protivná.
              Mám ještě dotaz, snad mi odpustíte tu zvědavost. Viděl jste díly seriálu Dr. Quinnová, ve kterých se Cashovi objevili? *3*
    • Re: Walk the line

      Colomba jsem propásla, ale bylo by fajn, kdyby se to v televizi objevilo.
      Walk the line se Vám bude, myslím líbit. *4*
      • Re: Re: Walk the line

        Slyšel jsem a četl o tomto filmu samou
        chválu a tak věřím,že mě zaujme stejně
        jako kdysi životopisný film o Lorettě
        Lynn.Jmenoval se Horníkova dcera,u nás
        byl uváděn pod názvem První dáma country
        music.Ale to už je dost dávno,co jsem
        ho viděl.
        Zjistil jsem název té epizody ze série
        Colombo,v které hraje Johnny.Má název
        Labutí píseň. Mám dojem,že v současné
        době Prima (myslím v sobotu?)seriál
        Colombo nasadila, ale jestli jde jen
        o několik dílů,nebo odvysílají všechny,
        včetně Labutí písně,tak to bohužel
        nevím.
        • Re: Re: Re: Walk the line

          Tak uvidíme, jak to s tím Colombem nakonec dopadne. První dámu country znám, dokonce ji docela dlouhou dobu máme nahranou na videu. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit