Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Taronyu

    Tak to klobúk dole že si sa do tak starých hier vôbec pustia 🙂 Viem si predstaviť, že dnes to už musí byť frustrujúce :D Ale ten príbeh a postavy to stále držia. Toto bioware vtedy fakt šlo, hlavne tí companioni, čo potom vlastne pretavili do Mass Effectu.

  • aspa

    Hele, tak kdo je ten zabedněný? Tak ještě jednou, tady nejde o herní principy a posun o 20 let dopředu, to tam všechno je a nikdo to nerozporuje. Ta hra to dělá a dělá to dobře a správně, ale máš tady minoritu lidí jako já, který si potrpí u her na nějakou uměleckou nadstavbu v rámci budovaní světa a to mi tam schází, považuji to za to, proč se v minulosti fantasy nazývalo brakový žánr. Lariani tam mají všechno, jen tam nemají uměleckou nadstavbu, Genius loci. Oni to nemají v sobě, tak já to citím, proto se v té hře necítím dobře. Dokážeš to pochopit?

  • Sierra117

    Proč si pořád někdo plete soap operu ( telenovely ) a space operu ( výpravný vědeckofantastický) ?

  • Derp_1337

    :NOT SURE IF TROLLING OR JUST STUPID MEME:

    Tvůj názor je hodně divný. Za prvé vůbec netuším, proč Fallout srovnáváš s BG.

    Ty jsi zmatený z 3D pohledu? Skus si občas zahrát nějaké 3D hry a
    nehrej jenom izometrické hry a možná si jednoho dne zvykneš. 😉

    A tvrdit o inventáři (a UI) u BG3, že je škaredý, když tebou zmiňované hry Icewind Dale a BG 1 & 2 taky nemají žádný zázračný inventář (a UI). Buď máš slepou nostalgii a nebo trolluješ.

    Tvoje stížnosti na Nautiloid jsou směšné. Ty lodě byly součástí univerza Forgotten Realms po dlouhou dobu.

  • Taronyu

    Dobre tak to skúsim inak. Čo keby si si ten vkus rozšíril o určité spektrum (kedže sme sa posunuli o 20 rokov) a nie nostalgicky spomínať na niečo čo je 20 rokov staré a keď to nové nebude presne také ako to staré, tak to nebude dobré. To je ta zabednenosť o ktorej hovorím, že si dobrovoľne kvôli nostalgii uzamkneš vkus do nejakých hraníc a cez to proste nejde vlak.

  • Mám dohrane obě BG 3x (2x original, 1x remake), obě ID 2x, NWN 1 1x a NWN 2 2x , D&D hraju od 3e s přestávkami cca 18 let...

    BG3 je víc D&D než všechny výše jmenované hry. Příběh je na úrovni, dobře podaný, dobře sestavený. Sword Coast by mohl být možná krapet imersivnějši a větší, ale taktéž naprosto v pořádku.

    Stačí se na hru dívat jako na pokračovatele PŘÍBĚHU BG 1 a 2, nikoliv her ( a to je dobře protože původní hry s D&D měli společného méně než tahle). Většina negativ v tomhle směru je právě z toho důvodu, že lidé očekávali úplně to stejné jako BG 1 a 2 v nové grafice 

  • Tvoje "WTF sci-fi chobotnice" je vysvětlena i ingame, pokud jsi to nenašel, existuje super stránka s názvem Google, možná už jsi o ní někdy slyšel 😉.

    Pokud hraješ hru ve světě, který očividně neznáš, je dobré si zkusit ingame případně out of game ten svět trošku očuchat...pro příště 

  • aspa

    100 lidí 100 chutí. Mass Effect považuji za urážku žánru her na hrdiny a hloupou soap operu pro děcka a obecně nevkusný kýč, Dragon Age byl plný mix klišé a stejně jako Mass Effect vykradli, co mohli, přesto má hra dost dobrý combat a zajimavé postavy.Oproti  BG 2 je to béčková produkce, ale dost dobrá hra je to je.

  • Tenurri

    Tak já třeba hrála BG1 a 2 (zatím nedohráno) poprvé před vydáním BG3 a většinu času jsem se musela nutit pokračovat. 

    Ta hra je většinu času frustrující, plná generického prostředí a naprosto zbytečných encounterů ve světě, které mě akorát zdržují od příběhu. Soubojový systém mě taky moc nebavil, jediné co, tak příběh a companioni se kterými bylo na můj vkus málo interakcí. 2 byla už od začátku o dost lepší prakticky ve všem než 1, ale zatím jsem se to nedonutila dohrát.

    Ukládala jsem hru každých 5 minut, protože představa, že budu nějaký dungeon opakovat celý znovu mě doslova ubíjela.

    A nepamatuju si žádný souboj, který by mě opravdu bavil. Většinou to bylo "ať už to mám za sebou a můžu pokračovat v příběhu".

    Za to v BG3 si těch soubojů u kterých jsem si říkala "wow" pamatuju několik a u posledního questu Astariona mi ukápla i slzička :D

    Ale 100 lidí, 100 chutí. Jsem ráda, že každému se líbí něco jiného, jinak by to byla nuda a vše by bylo stejné :).

    Mně to hodně připomíná Dragon Age 1, než původní BG, což je pro mě dobře, protože DA:O je PRO MĚ mnohem, mnohem lepší zážitek, než oba starší BG dohromady.
    Navíc je to pro mě nejlépe vypadající CRPG. Jasně, jsou tam bugy, ocenila bych některé věci třeba trošku jinak, ale to jsou maličkosti, které mi tu hru vlastně nijak nekazí.
    Je to jedna z nejlepších her, co jsem kdy měla možnost hrát a už se  těším až si to dám znovu a zkusím některé věci trochu jinak.

    Je mi úplně jasné, že až to dohraju budu mít zase ten prázdný pocit, že to skončilo, stejně jako u Mass effectu...

  • aspa

    tohle je ale dost o vkusu, pokud má daný člověk určitý vkus a libí se mu určitá uměleckost daných her a pak ji očekává tady, tak může být zklamán i přes objektivní kvalitu dané hry. Chápeš?  Ty prostě jako fanda Avataru máš kus třeba jinde než fanda Bély Tárra a tím neříkám, že je to špatně. 100 lidí 100 chutí. On není zabedněnec, on to tam stejně jako já necítí a na tom není nic špatně a pokud si to myslíš, tak ty jsi ten zabedněnec.

    Čiste subjektivně/objektivně Lariani netvoří umělecké hry.

  • Taronyu

    Zisti si prosím čo znamená slovo vkus a čo znamená zabednenec. Ja neútočím na jeho vkus, mne je jedno aký má kto vkus. Tak tu prosím ťa vkus neťahaj.

  • aspa

    hele, ja si myslím zase o tobě, že nemáš vkus už kvůli tomu, co sleduješ za filmy, ale nebudu ti kvůli tomu říkat zabedněnec. Trošku respekt.

  • aspa

    Dragon Age: Origins posunul combat do větší zábavnosti 12 let zpátky. Spojení akčního a taktického a neskutečné náročného u vyšších obtížnosti byla esence hratelnosti. 

  • Taronyu

    Nikomu nenadávam. Zabednenosť nie je nadávka. Je to stav, v  ktorom sa bohužiaľ veľká časť mojich rovesníkov čo sa hier týka nachádza a je to smutné. A hlavne je to detinské.

  • aspa

    100 lidí 100 chutí, nevidím důvod, proč bys tady měl někomu nadávat a vyplákavat se, že to citíš jinak. Spoustu lidí nemá umělecké cítění a čistě za mě je art direction v této hře naprosto příšerný.

  • Taronyu

    Ako hráč BG1 a 2,  Fallout 1,2 ti hovorím že si zabednenec, ktorý sa zasekol niekde v minulosti a nemá dostatok pružnosti na to aby sa otvoril novým herným konceptom. Tvoja smola. Pretože duša z tej hry strieka na každom kroku.

  • Derp_1337

    Jasně, tak ne všichni jsou takoví. Ale ta menšina je bohužel hodně hlasitá.

  • adam84

    Ako hrac BG1 a 2, Icewind dale 1,2, Fallout 1,2 v slzou v oku konstatujem, ze tak stare hry vedeli dokonale vtiahnut napriek vtedajsej grafike, pretoze tie hry mali jednoducho DUSU, co o BG3 nemozem povedat. Prosim vas to co ma znamenat ten zaciatok v tej lietajucej obrej sci-fi chobotnici? WTF? Kamera je nieco jednoducho strasne, zvykal som si hodiny, ked treba neustale rotovat okolo postav aby som vobec nieco videl, nieco priserne. A ten genericky nezaujimavy svet akoby random poskladany, nevyrazna hudba, ziadna atmosfera… skarede UI a inventar. A nie je to nostalgia, stare hry si dnes stale rad rozohram, nie nadarmo sa volaju good old games. Skratka tie maju tu spravnu esenciu hratelnosti. A BG3 nepomoze ani sterilna preexponovana a presaturovana grafika, bohuzial…

  • Taronyu

    Príbeh je skvelý. Je komplikovaný tak akurát, aby to nebolo prekombinované. No a či je epický? Lol, Nič epickejšie tu od Záklínača 3 nebolo. Príbehy companionov sú taktiež výborne napísané, plné ťažkých rozhodnutí a dojímavých až srdcervúcich scén. Lokácie v žiadnom prípade nie sú malé. Je tu obrovská divočina, nádherný horský priesmyk, obrovské podzemné dungeony a chrámy s tak hustou atmosférou že mi nie raz padala sánka a len som sa kochal. No a samotné Baldurs gate? Taktiež veľmi podarená lokácia a dosť mi to pripomína keď som sa s Geraltom dostal do Novigradu. Proste také to klasické questenie v meste, ale zase, aby to nebolo monotónne, tak je tu kopec odbočiek do dungeonov a do miest o ktorých ani nemôžem písať, lebo by som spoileroval, ale ide taktiež o miesta s hustou atmosférou.

  • Morraw

    Hmm s tím soubojákem máš pravdu. To byla v OS2 největší zábava a hledání způsobů, jak ochcat těžké souboje apod 😀

    Je fakt, že dnd pravidla jsou pro toto dost limitujici.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit