Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pokud - jak tady někteří píší - BG3 postrádá atmosféru a lore Faerunu, tak je to chyba. Není to jen BG1+2, IWD1+2, ale i NWN1+2, spousta knih. BG3 jsem ještě nehrál, ale podle toho co čtu se domnívám, že to nebude lepší hra než Pathfinder WOTR, a to právě kvůli tomuto. Zatím jsem taky nikde nečetl žádnou extra chválu na příběh. Ten svět je malý a odehrává se v malých lokacích, tj chybí tomu ta velkolepost putování po krajích. Každopádně si obrázek časem udělám sám.

  • Taronyu

    Zaujímavé, videl som niekoľkých hardcore fanúšikov pôvodných dielov pri tomto plakať od dojatia.

  • Kompost

    ako "old school" hrac tvrdim ze je to skvela hra hodna svojho nazvu a rpg zanru roby cest. takze ani to ze by sme mi starci na to vsetci zborovo pindali ze to neni jak za starych cias neplati. 

  • Derp_1337

    "ty narky, ze to neni jako bg1 a bg2 jsou smesny

    lariani jsou v podstate jedini, kdo zvladnul posunout rpg zanr za poslednich 20 let k vetsi zabavnosti

    Kdyz si vzpomenu na ty vykopavky s nemoznym soubojovym systemem, musim se nahlas smat, jak nekterym nostalgie zatemnuje usudek"

    Napsal jsi to hezky. Na původních BG mě bavil příběh a zajímavé postavy. Ale vizuál, stylizace a souboje nebyly moc dobré.
  • ty narky, ze to neni jako bg1 a bg2 jsou smesny


    lariani jsou v podstate jedini, kdo zvladnul posunout rpg zanr za poslednich 20 let k vetsi zabavnosti


    kdyz si vzpomenu na ty vykopavky s nemoznym soubojovym systemem, musim se nahlas smat, jak nekterym nostalgie zatemnuje usudek (kvuli podobnosti jsem ani poradne nezacal tyranny a poe, kdyz nekdo nechce poradny souboje, tak to at tam radsi zadny nejsou)


    a to na bg3 jsou souboje asi to nejhorsi, kvuli rigidnim dnd pravidlum, velka skoda, ze tam neni aspon neco jako v dos2

  • aspa

    a kdy přesně ten Faerun začnu cítit? po 100 hodinách na konci třetího aktu? 

  • Derp_1337

    Hele, ty stížnosti ber s rezervou. Najdou se lidi, co původní BG a BG2 dohráli mnohokrát. A za tu dobu, co to hráli, si na tu stylizaci tak moc zvykli, že ji začali považovat za "dokonalou". A prakticky cokoliv trochu odlišného se už originálu z principu nemůže vyrovnat.


    Názory old school hráčů by se daly shrnout takhle: "Kdyby se to jmenovalo jinak, tak je to perfektní hra, ale jelikož se to jmenuje BG3 a nevypadá to stejně jako předchozí díly, tak si to zaslouží horší hodnocení".

  • Jevo83

    Ja si myslim, ze tam Faerun citit viac nez v povodnych hrach. Bg 1 a 2 mali velmi specificku atmosferu, za ktoru bol enormne zodpovedny narrator hlas a hudba. Podla mna to je to, do velkej miery neuchopitelne "nieco" , co niektorym hracom chyba. Ale z pohladu prace so svetom a licenciou je BG3 dalej nez boli povodne hry.... 

    Atmosfera povodnej hry a ten pocit dobrodruzstva v divocine a odlahlych lokaciach bol paradoxne do velkej miery sposobeny technickymi limitaciami a spominanou zvukovou stopou. Take PoE 1 islo velmi podobnou cestou mnohych mensich lokacii, preto sa mu podarilo navodit podobne pocity ako BG. 

  • Derp_1337

    Na začátku článku bylo upozorněno na to, že autor už jednu (průběžnou) recenzi napsal dřív. Většina lidí to už dost pravděpodobně četla a tudíž je dobře, že se autor zbytečně neopakuje.

  • Hm, to mě mrzí. Zatím jsem hru nekoupil, ale chystám se na to. Jestli tam ten Faerun není cítit, tak je to škoda.

  • Derp_1337

    Nejsem nějaký fanboy a můžu říct, že stylizace a vizuál starých BG se mu moc nelíbila. V tomhle ohledu je Larianí styl lepší.

    Problém bude nejspíš v tom, že lidi, co původní BG a BG2 dohráli několikrát, si na tu stylizaci natolik zvykli, že ji považují za etalon "kvalitní" atmosféry. Ale mě jedno dohrání stačilo. Hra se mi líbila kvůli příběhu a skvělým postavám, ale stylizace mi moc nesedla.

  • aspa

    Tak v samotném světě. Ne, každá studio dokáže tvořit zajímavý svět, i když mají licenci. Myslím si, že se pohybujeme čistě v subjektivním měřítku a tvá otázka je poměrně zvláštní, ale jak jsem snažil popsat své pocity, hra pro mě neobsahuje takovou to tu nadstavbu, aby mě dokázala přenést do Baldurs Gate.

    Jsem docela překvapen, že tady těch výtek je na tohle tak málo. Jestli je tu tak málo hráčů, co původní hry hrálo, nebo je to čistě můj problém. 

    Troufnu si říci, že na tuhle hru by šla napasovat jakákoliv licence high fantasy a to je za mě trošku problém.

    Bavím se čístě o světě, atmosféře, texturách etc. a ne o principech hry.

  • Derp_1337

    "hry hodnocené 10/10 by podle mě měly být definující pro daný žánr"

    To je hezké, že máš takový názor. Můžeš si jít založit svůj vlastní blog a na něm psát recenze dle tvých vlastních kritérií. 😉

  • Derp_1337

    Tak jsou naplánované ještě 2 velké balíky různých oprav, tak snad se k tomu dostanou. 

    Někdo napsal, že mu na jeho report o nízké kvalitě hlasů odpověděli a napsali, že se na to podívají.

  • Derp_1337

    Rovnou vleť do trojky. To, že jsi nehrál předchozí díly, možná bude spíš menším plusem.

  • A v čem je ten rozdíl, kromě saturace grafiky?

  • aspa

    po 50 hodinách mi přichází na mysl pořád stejná otázka, na co mají licenci FR a jmenuje se to BG3, když se hra stylizuje do generické, plastové, přesaturované fantasy?

    Hra jako celek mě baví, ale bohužel nemůže být absolutně řeč o nějaké vztahující atmosféře podmanivého světa. Mě ten svět nebaví, nezajímá mě, nemám potřebu o něm nic zjišťovat, tohle je naprostý opak oproti předchozím dvěma dílům.

  • Ač jsem byl zprvu na vážkách, protože mě tahové hry nikdy moc nebrali. Radši jsem měl real-time s možností pauzi jako v DA nebo The Dwarves. Tak jsem si hru zamiloval a musím uznat, že jinak než tahově kvůli pravidlům D&D by hra udělat nešla. Možná ta averze byla kvůli mému štěstí s kostkami. Moje legedární faily s neustálím podhazováním jsou mezi kámoši nechvalně legendární.

    Začal jsem hrát předevčírem a musím říct, že mě nějaké to staletí žádná SP hra nevtáhla tolik jako právě BD3.

  • Gulivera84

    Dik, no to sem si tak myslel, jeste jdu hledat jetli tam je crosssave mezi konzoli a steamem...diky

  • Upřímně, už ve druhém aktu to kolísá mezi 25-30fps i na low (s texturami medium). Díky tomu jak malej je ten displej se to dá hrát a když jsem mimo domov tak to na tom hraju anyway, ale doma bych to jinde než na high end PC (nebo tý PS5) nehrál. A počítám že třetí akt bude teprv HW prověrka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit