Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JohnyTheZik

    Špatně jsem se vyjádřil, nemluvim o celkový recenzi jako takový, ale jen o tom, cos nakopíroval za text. Neznám sector.sk a ani ho číst nepotřebuju, takže bych ani netušil, kolik tam BG3 dostalo známku.

    Hype vůbec neřeším, ani za BG3 nijak mimo tenhle text nekopu, nicméně je nutno dodat, že trávit s randomem 50+ hodin je skutečně bizárnost a vyvozovat z něho nějakou popularitu MP je kravina. Tohle se dá hrát reálně jen s kamarády a v tom ty hry excelujou - dokonce až tak, že mě původni DOS1 samotnýho nebavilo.

  • aspa

    já považuji za zbytečnou recenzi tu, ve které se nic nedozvím, jako je tady na Games.cz, ta slovenská jde xkrát více do hloubky než tady tahle pseudo-recenze. 

    Jinak chápu, že fanboyům se ta recenze nelibí a raději si přečtou 10/10, i když je obsahově prázdná.

    Navíc 9/10 je krásná známka, ale to je problém dnešní doby, že hype vymaže poslední soudnost , že i 9/10 je pak pro většinu hyperů nedostatečná známka.

  • skaven

    "Nič epickejšie tu od Záklínača 3 nebolo."

    ..ale bolo  :)


  • skaven

     skor to nadvazuje na Neverwinter Nights, nez na BG...ze je to pure DnD, ale nema to v sebe tu iskru od Obsidianu/stareho Bioware

  • skaven

    ved uvidis, ci o 20 rokov si budes pamatat Asariona, Galea, Laezl, Wylla Karlach Halsina Mnthara, tak ako hraci BG1+2 si pamataju Minsca, Jaheiru, Edwina, Imoen, Montarona,Xana, Khalida, Viconiu, Xzara,Jana Jansena, Korgana, Yoshima..

    peace


  • JohnyTheZik

    Ta slovenská recenze je úplně zbytečná, pokud to plánuješ hrát s někým, koho znáš a budeš s ním na voicechatu. DOS 1 i 2 jsou v MP ve 2 hráčích skvělej zážitek a BG3 není výjimka, mj. kvůli vlastním příběhům jednotlivejch postav. Ve víc hráčích bych to nicméně už moc nehrál.

    "Nečudo, že záujem o multiplayer je tu teda pomerne malý" 

    Lol, samozřejmě že většina lobby je private.

  • Derp_1337

    Hele, přesťan už plakat. Obzvlášť když jsi mimo.

    Faerun není jenom stylizace, která se objevila v Baldur's Gate. Skuteční fanoušci Forgotten Realms si to pochvalují, jak je to věrné předlohám.

    Skus si občas přečíst nějakou knihu nebo zahrát třeba Neverwinter Nights 1 & 2. Ta podoba je tam dost zřetelná. Nebo klidně třeba Sword Coast Legends či Neverwinter nebo hromadu jiných her.

  • Derp_1337

    Hej příběh je fakt super a epický. Navíc ten příběh má dost nelineárních prvků. 

    Něco uděláš v Act 1 a následky vidíš v dalších částech příběhu. A pak zjistíš, že někdo jiný udělal něco jiného a měl to úplně jinak.

  • Derp_1337

    Je to velké a rozmanitá hra s mnoha možnostmi. Vždycky se souboj dá nějak ochcat či zlehčit. 😉

    Naházet výbušné sudy, lektvary nepřátelům pod nohy a pak je odpálit. Popř. nějaká silné spell combo. Shodit nepřítele z kopce, atd. atd.

  • Derp_1337

    Ne, prostě jsi jenom sdělil svůj názor. Neobhájil jsi ho, protože jsi ignoroval veškeré jeho negativa.

    Spousta her definovala svůj žánr na několik let dopředu, ale nebyla doceněna. V momentě kdy vyšla, na to trh a hráči prostě nebyli připraveni a ta hra nebyla uznána. Až pak zpětně několik let se zjistilo, že ta hra byla téměř "revoluční" (nebo evoluční) a uznala se, že to překopalo základy toho žánru či vytvořilo žánr úplně nový.


    Takové hodnocení prostě nemůže obstát, protože většinou se dopředu nedá říct, jestli ta hra definuje žánr a všichni ostatní vývojáři ji začnou kopírovat. Jestli si myslíš, že to dokážeš spolehlivě určit, tak to musíš mít fakt dobrou věšteckou kouli.

    Jinak vyjímky se samozřejmě najdou, ale nejsou 100% platným pravidlem.

  • hrát se má v zimě, v létě je třeba nachytat vitamin D

  • Veskoslav

    Šetřím si to na "zimní" prázdniny:) Teď na to prostě není čas:)

  • TheRKD

    Hrál jsem svýho času BG 1 i BG 2. A rozhodně nepláču, že už to není ono.  Svět se vyvíji. A pokud bych se narodil o pár generací později. Dokážu si představit, že by mi trojka otevřela pusu dokořán stejně jako před lety jednička. Naprosto důstojný nástupce. Vrchol současného, moderního RPG. Suverénně vyčuhuje z vln současné produkce. 

    Upřímně, jsem strašně rád, že jsme měli to štěstí a hru dostal zrovna Larian. Nedokážu si představit studio, co by titul zvládlo na podobné úrovni. Možná ještě CDPR v době po W3. Ale nad tím nemusíme přemýšlet. Je to naprostá pecka. Pojďme si užívat. Něco podobného zase dlouho nedostaneme. 

  • Nevím no, podle mě jsem dostatečně obhájil svůj názor. Nějak nerozumím tvému důvodu se v tom dále hnípat 😅 BG3 je dobrá hra, ale v současném stavu to není na 10/10. Oceňuji Lariany za to že komunikují s lidmi otevřeně a upřímně. Snad jejich další hra nebude opět pouze upgrade DOS2 (resp. BG3). Toť vše.

  • dworkin

    A tím to skončilo.

    Snad to opravdu nakonec spraví. Moc tomu ale nevěřím.

    A opět se tu ztrácejí příspěvky...

  • Díky. Přijde mi sice, že zkoušeli hrát jen s náhodnými hráči na netu, což asi nebude hlavní záměr tvůrců a obvyklé využití. Ale aspoň nějaké informace, tady to bohužel chybí úplně.

  • aspa

    "No a potom je tu multiplayer. V takejto hre nie je prioritou a pre väčšinu hráčov je nepotrebný. Takže v podstate by mohla byť jeho prítomnosť hodnotená ako plus. Lenže je taký nemastný - neslaný a aj nespoľahlivý. V konečnom dôsledku mi nepripadal ani veľmi zábavný. Môžete využiť lokálne alebo online pripojenie, pri ktorom vidíte súpis dostupných multiplayerových hier alebo si s minimom možných nastavení spustíte vlastnú. Chýbajú tam pritom užitočné informácie, ako je ping, ako aj možnosť obnovy ponuky, takže často pri pokuse pripojiť sa zistíte, že daná hra je už dávno ukončená. Okrem toho mi väčšinou vyhadzovalo chyby a z nejakých dvanástich pokusov som mal úspešné asi dva. Pri samotnom hraní si niekedy môžete vytvoriť vlastnú postavu a jej level sa dorovná, alebo prevezmete jedného z hrdinov hráča, ktorý hru založil. Niektoré rozhodnutia robíte spoločne a každý má pri oddychu vlastnú truhlicu na veci. Pri bežnom postupe v reálnom čase môže ísť každý hráč nezávisle, kam chce. V ťahových bojoch je to dosť nuda, lebo dlho čakáte, kým svoje ťahy vykonajú ostatní a prídete na rad. Nečudo, že záujem o multiplayer je tu teda pomerne malý. Okrem toho natrafíte v hre na príležitostné menšie bugy a glitche, ale, našťastie, nič zásadné. No určite je čo opravovať v najbližších mesiacoch, aby bol výsledok plne uspokojivý."


    Sector.Sk


    Tady na Games.cz recenze není recenze.

  • Zatím se v recenzi ani v diskuzi neobjevila žádná zmínka o multiplayeru. Zkoušel ho někdo? Jaký je to zážitek oproti singlu?

  • Taronyu

    Nie nedokážem, pretože neviem o akej umeleckej nadstavbe hovoríš, ktorá by tu nebola a bola u BG1 a 2. Ale je to už dávno čo som tie hry naposledy hral. Mimochodom ja som nereagoval na teba a silno pochybujem že ten komentár na ktorý som reagoval, mal na mysli nejakú umeleckú nadstavbu. Tam mi to skôr prišlo ako nostalgická zaslepenosť. U teba to samozrejme môže byť inak. A možno fakt ti tu chýba niečo čo ja nedokážem vidieť. To je potom ale úplne v poriadku a rešpektujem to.

  • aspa

    nikdo si to neplete, protože Mass Effect je vesmirná telenovela, která vykradla všemožně space opery a to hlavně od Alastaira Reynolds.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit