Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kdyby jenom bugy, ale ty svety  maj takovy prazdny, genericky a  bez duse

  • Derp_1337

    Taky chci tu hru "dávkovat", ale občas se mi stane, že je 22h večer a říkám si "ještě jeden rozhovor a pak půjdu spát." 😂

  • jo, je tam asi 200 hodin nudy, vubec bych to nehral, tyhle rychlokvasky

  • aspa

    ty jsi strašně toxický fanboy. 

  • Derp_1337

    No hlavně se obávám, že Starfield bude další typická hra od Bugthesdy. Nedodělaná a plná bugů. A Bugthesda z velké části ty bugy ani neopraví a nechají to na samotné moderské komunitě.

    Vzpomínám si na vydání Skyrim, kdy 50% hráčů nemohlo hru vůbec hrát, protože jim hra vždy zamrzla na začátku hry při jízdě na voze.


    A po vydání Starfield si lidi vzpomenou na BG3 a budou si pochvalovat, jak v něm nebyly skoro žádné bugy. 😂

  • No právě, sám jsem sice MP v Original Sin nehrál, ale stoprocentně bych řekl, že to přispělo k té oblíbenosti a vysokým známkám. 

  • "Spousta her definovala svůj žánr na několik let dopředu, ale nebyla doceněna." Ano, tady s Tebou 100% souhlasím, zároveň si proto stále myslím že revoluční hra Divinity Original Sin 2 nebyla doceněna, jelikož BG3 je pouze k dokonalosti dotažené DOS2 které bylo revoluční (či evoluční). O tom celou dobu hovořím. 

    V žádném případě není BG3 špatná hra, hraji na úroveň tactician a tak mě to alespoň nutí k tomu využívat prostředí a neobvyklé kombinace abych se posunul dál, a musím se přiznat že to je co dělá BG3 tak krásnou hrou - ta míra volnosti. Postavy jsou také dobře napsané, ale cítím z nich Dragon Age Origins občas tím stylem jakým byly napsány - není ale jednoduché přijít s postavami které budou mít naprosto unikátní, již neviděné, dialogy, jelikož za ty desítky let tu už prostě bylo mraky RPGček. Přesto všechno si tu hru naprosto užívám, pouze mě zarazilo že u většiny recenzentů byla přijata bez naprostých výtek.

    Obecně si myslím že ani Starfield nemá možnost BG3 překonat, díky tomu že tam bude spousta generického obsahu a příběh bude meh - třeba se ale šeredně pletu jelikož nejsou již svázáni universem Falloutu. Obávám se toho že tomu bude chybět ta drsnost dialogů kterou jsem měl tak rád například v Gothic 1&2, Fallout 1&2 - dnešní hry se dělají s důrazem na to aby nikoho neuráželi a na nikoho nezapomínali - což je na jednu stranu strašně fajn, na druhou už ten feeling her a především dialogů nikdy nebude jako před patnácti-dvaceti lety. Obávám se toho že Starfield prostě bude trpět přehnanou korektností, když bude alespoň dobrý gameplay tak to i tak bude mít nějakou životnost no.

  • Kdyby to dostali Warhorse nebo CDPR, určitě by to mělo mnohem lepší "writing" - příběh, postavy, dialogy atd, v tomhle je Larian klasicky mizerný. Ale mechanicky nevím...CDPR notoricky neumí loot, Warhorse zase souboje (mně se aspoň souboják v KCD nelíbil). Takže nakonec je to možná dobře, jak to dopadlo.

  • Derp_1337

    No zrovna nevím, jestli tohle je recept Larianu. Spíš někoho takového jako Bugthesda. Lariani se aspoň snaží opravovat bugy a je naplánované nějaké DLC (snad přidají to Upper City). 

    Zatímco Bugthesda nedokázala DODNES opravit některé bugy ze Skyrim a nechali spoustu bugfixů na moderské komunitě. A jak je dnes Skyrim hodnocené?? 10/10

  • aspa

    tak v tom případě se omlouvám.🙂

  • Derp_1337

    Hele, ani současné hry od Bioware v sobě nemají ani kousek "iskry" od starého Bioware. 😂

    Starý Bioware je dávno mrtvý a teď je z toho korporát ve stylu Ubisoftu.


    Ale jinak máš pravdu, BG3 vizuálem má mnohem blíž k Neverwinter Nights 1 & 2 , popř. MMO Neverwinter. Což je ale taky součástí univerza Forgotten Realms.

  • Derp_1337

    Hele, však já taky říkal, že BG2 jsem si užil kvůli skvělému příběmu a dobře napsaným postavám. Dodnes si je pamatuji.

    Ale pak jsou tady lidi, co si za každou cenu potřebujou kopnout do stěny. Prý že BG3 není "skutečné" BG kvůli stylizaci, vizuálnímu stylu, "umělecké nadstavbě" a podobným nesmyslům.

    Což mi přijde jako nesmysl, protože BG2 se fakt nehrálo kvůli vizuálu. Rozhodně nebyl něco zas až tak extra, aby se to mělo považovat za svatý vzor pro další 3 dekády.

  • Jj, to po počátečních desítkách a nekroceném nadšení teď píšou leckde, že ten poslední akt je nedovařený. Ale to je klasický Larian, přesně takhle "frontloaded" (nadupané na začátku, mizerné na konci) byly i Original Sin jednička i dvojka, byly tím docela proslulé. Takže proč by to Larian neudělal i tentokrát, když mu to dvakrát vyšlo? Lidi se na začátku nadchnou, po netu běží samá chvála, všichni kupujou. A než se kritické množství hráčů dostane na konec a narazí na ty bugy a chudší obsah, recenze už jsou napsané, desítky rozdané, reputace upevněná a prodeje astronomické. Pak už nikoho nezajímá, že první polovina je 10/10, ale druhá tak 6/10.

  • Jakkoliv si BG3 užívám, tak imho Warhorse, CDP a Rockstar jsou (co se herní kvality týče) na stejný úrovni

  • Jasuja

    Tak BG1 je ve skutečnosti ne až tak zázračná hra...

  • Jasuja

    Sorryjako, ale Drakensang je děsnej trash, plytké postavy, nudný příběh. Nuda, nuda, šeď, šeď.

  • já jsem tyto hry hrál všechny když vyšly. BG1 je prostě soubor prázdných map plných náhodných setkání bez vlivu na příběh, BG2 je mnohem lepší po všech stránkách. Ale opravdu si zahraj Planescape Torment, to je dodnes některými považováno za nejlepší hru vůbec. Taky hodně doporučuju Neverwinter Nights 2, a Drakensang The Dark Eye

  • spoock

    Těší mě, že i u tak rozsáhlé hry se to dá dávkovat relativně po kouskách. Každý den si dám tak hodinku, obvykle narážím na kus nějakého mini příběhu s puzzlem. Je to zážitek. Obvykle jsem u CRPG byl znuděný kvantou dialogu, tady tomu dost pomáhají i ty cutsceny a dialogy z očí do očí.

  • Yoshimo, ta zrádná krysa

  • Jez3vec

    Tak se mně povedla hra dohrát. Musím říct že první dvě části jsou neskutečný a zaslouží 10/10. Zvláště druhá část je velmi dobrá (od bossů, po zajímavou lokaci s unikátním příběhem).

    Jenže z třetí části mám pocit, že je nedodělaná (ne po technické stránce). Což potvrzuje i data-mining (nepoužité cutscény a chybějící Upper City). "Nejhorší" je závěrečná mise na úplném konci. Uvězněná postava, která mě má nesnášet mávne nad vším rukou a pomůže mně (?) a epilog trval tak 3 minuty. A to že moje postava na úplném konci umírá zajímá nakonec jen Wylla, kterýho jsem skoro celou hru ignoroval.

    Dokonce na steamu se mi povedlo získat achievement "Kill the *** in the Upper City". Přitom souboj se v Upper City neodehrával a jak zmiňuji výše, nelze tam ani jít.

    10/10 si to za tu třetí část nezaslouží. 9/10 ale určitě. Hra je opravdu výborná, dostanete parádní RPG, které ale není dobře zakončené.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit