Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hraji na tactician a mám cca 7k zlata na začátku act 2. Je pravda že luxuji každý kousek mapy jak píše Derp, takže neřeším. A navíc většina financí padne na křísení parťáků 😅 teda hlavně kvůli tomu že nechci většinu protivníku svrhovat do propasti a komplikuji si tím život 😄. Přijde mi že Lariani dobře vychytali (alespoň na tuto obtížnost, nevím jak u nižších) poměr získané zlato/kupní síla. Mám opravdu radost z toho že jsem loot w**re a hra mě za to odměňuje 🥲¨

    Zároveň chápu že pro lidi kteří neprohledávají každý box mohou mít pocit že je lootu obecně málo, je pravda že hodně barelů a beden je často úplně prázdných.

  • Po 70 hodinách konečně na začátku Act 2 🥹😅 Přišel zatím největší zásek celý hry, jestli zůstat s Lae'zel nebo se Shadowheart 😵‍💫 Doufal jsem že když tvůrci uváděli polyamorii jako možnost tak budou mít na mysli právě tyto dvě NPC 😩 

    Každopádně do pátku než k tomu na víkend zase sednu mám času na rozmyšlenou dost 🥲 teď opět k Arcanum. Přijde mi že díky tomu že nejedu BG3 v kuse jak jsem byl zvyklý z mládí, tak mám alespoň čas lépe vstřebávat příběh a atmosféru - zkrátka čekání na pátky je hezčí a zároveň je to utrpení 😅

    Ke stavu hry:  na mapě kde na vás útočí ty stíny (IMHO zatím nejlepší část hry s hutnou atmosférou, tady se Lariani opravdu vytáhli) jsem měl problém s načtením uložené hry - když jsem hru spustil měl jsem zresetované nastavení - hra mi nabízela licenční ujednání EULA a poté mi několikrát spadla na plochu, takže jsem musel načíst 4 hodiny starý save (tento problém nesouvisí s hotfixem který museli "re-deploynout" jelikož jsem se k BG3 dostal až tento pátek navečer kdy už byl tento problém vyřešen a Lariani uvolnili již správný hotfix).

    Trochu to zamrzelo, ale pokračoval jsem i přesto dál - je to opravdu reálný kandidát na hru roku, akorát škoda toho stavu - jakmile to spraví a vyladí k dokonalosti tak si to 10/10 opravdu zaslouží.

  • Derp_1337

    Jinak jsem neokomentoval Pathfinder WOTR, ale to bylo tím, že proti tomu jsem nic neměl. Taky to považuji za jedno z těch nejlepších crpg.

    Jen tu Solastu nepovažuji tak stejně dobrou jako P:WOTR a DOS2.

  • Od sbírání všeho mě už vyléčil Pathfinder. Už od Neverwinter nights - Hordes of the Underdark trpím na masivní křečkování zlata, hodně se tím dal ovlivnit konec hry, pokud paměť slouží.

    Navíc každé slušné crpg má nějaký ten bezedný pytel, v tomhle případě Mystery chest, která mění jakýkoliv item na nějakou blbost. Takže člověk může v klidu posbírat všechny ty celoplátovky :D.

  • goyim

    9 je krásná známka, ale 9.6 je ještě krásnější. 9.6 je průměr na meta z 56 recenzí. Jedna z nejlépe hodnocených PC her všech dob. Vyšší hodnocení, než RDR2, Elden Ring, Persona 5, DOS2... snad jediná singleplayerová hra v historii Steamu, které měla po 14 dnech od vydání nárůst v počtu aktivních hráčů.

    Maximální úspěch Larianu. 😍

  • To mi přijde trochu divoké usuzovat s komentáře nadšenéh fanouška Larianů někde v diskuzi pod článkem. I u uživatelů maújí BG3 stále hodnocení 9.2...

  • La_Furia-Roja

     12/10. Nehrál jsem (a dlouho nebudu) a vůbec o té hře nic nevím. Jen, že se to jmenuje BG a dělá to Larian. Víc ani nepotřebuju.”

    To vysvětluje i některé recenze.

  • Sierra117

    ano pleteš a tenhle argument cos napsal je jen důkaz vaření z vody :). Nijak nemam potřebu se zastávat mass effectu, ale tvrdit o tom že to je telenovela jen proto že to vykradlo jiný inspirační zdroje ? panejo :)

  • pokud jdou hrat souboje realtime, tak jsou vetsinou k nicemu


    pokud nejde zrovna o akcni hru

  • DOS2 mě docela bavilo, je to tak 9/10 hra, což je hodně. Osobně si myslím že Pathfinder WOTR je lepší - 100x lepší lore (viz třeba Mythkeeper na youtube), lepší příběh, svižnější souboje které umožnují jak real time with pause tak plně na kola, lepší společníci, hlubší pravidla, mnohem větší svoboda při tvorbě postavy, mnohem větší znovuhratelnost (různé mytické cesty). U DOS2 mi taky vadilo levelování zbraní spolu s levelováním postavy. Ale souhlasím že jsou to subjektivní věci a záleží co člověk preferuje. Jen jsem asi (zbytečně) reagoval na to, že DOS2 je nedostižným vrcholem crpg. Pro někoho třeba jo, pro mne ne, i když ho považuju za hodně povedenou hru.

  • Derp_1337

    (Ne)dostatek herního zlata záleží čistě jenom na herním stylu:

    Jsou hráči, co luxují celou mapu od každé drobné blbosti a pak pravidelně chodí k obchodníkům postupně ty předměty prodávat.

    A to ještě někteří lidi chodí do extrému a min/maxují. Splnit questy, pak všechny okrást a pak je ještě zabít pro maximalizaci zisků. 😂


    A pak jsou tady hráči, kteří se snaží držet role-play a hrajou třeba za paladina. Berou jenom předměty, co padnou z nepřátel a rozhodně neberou lidem z domů jejich výbavu. A obchodníky navštíví jenom jednou za čas a pak nedokážou prodat všechny předměty naráz, protože obchodník nemá dostatek zlata.

  • Derp_1337

    Hele, každý má nárok na nějaký názor, ale zrovna Solasta bych jako "krále" crpg neoznačil. To už je přehnané. Je dobrý, ale ne zas až tak dobrý. 

    DOS2 je teda rozhodně o dost lepší. Klidně ti to osobně nemuselo sednout, ale na tom se shodne většina herní komunity.

  • DOS2 je určitě jedním z vrcholů crpg žánru, ale netroufl bych si tvrdit že tím nejvyšším, a to jsem hrál skoro všechny hlavní crpg od dob Wizardry 7. BG3, Solasta a Pathfinder WOTR jsou současní 3 králové na poli crpg, ale předtím tady bylo spousta jiných skvělých her. Hry od Larianu hraju od dob Ego Draconis a podle mého jim něco chybí -  průměrný writing, průměrné story, většinou malý svět který nepůsobí epicky, v minulosti mizerný humor. Žárný larianí writing se nemůže měřit s Planescape Torment, ale ten měl zase špatné souboje. Asi nic není dokonalé. 

  • skaven

    ale no tak, po 23 rokoch mu odpustime  :)


  • Taronyu

    Ja mám cez 130, prejdenú hru a tiež neviem o čom točia 😂 Až dva výraznejšie bugy som mal v akte 3.

    Samozrejme že ta hra nie je perfektná, ale je to dosť pravdepodobne najlepšie BG3 aké sme mohli dostať. Rešpektuje to legendu na ktorú nadväzuje a drží sa to DnD loru.

  • 0011

    Jenže oba díly měli z hlediska grafiky jak uměleckou tak technickou stránku na své době mezi špičkou. Grafika šla ještě pořád hodně rychle dopředu, tím že se rozhodli pro plně předrenderovaná pozadí stárla pomalu, to BG 3 tím že je plně 3d zestárne rychleji, ale líbí se mi moc, ještě nemám dohráno a mám tam 137 hodin. Osobně se mi atmosféra 3 dílu líbí, je to prostě hra nové generace, ale je prostě jiná, pro mě to ale špatně není, to mě štvou spíš jiné věci, ale to není chyba hry, ale nemám rád DnD 5e, je mi jasné že by WOTC ani nepovolili starší edice. Tím že v 5e může každý dělat skoro všechno je zloděj skoro zbytečná postava a vyloženě mě štve jak za odstraňování pastí a odemykání zámků nejsou zkušenosti. Tahle hra až bude opravená tak si těch 10/10 zaslouží, ale z mojí trnité zabugované cesty zatím ne, každopádně ten potenciál tam je. Moje stařičké pc už s tím má problémy (i když většinu nastavení mám na max a jde to, do dosažení bg jsem měl všechno na max ale ty fps už nešly), takže doufám, že xbox verze až bude tak to bude mít vychytané  a koupím si to znovu na series x.

  • Jevo83

    Ja som teda v bg3 nechal uz skoro 90 hodin a so ziadnym velkym bugom som sa nestretol, co je pri tak komplexnej hre zazrak..... rovnako to bolo aj pri dos1 a 2, tak neviem o akych nedorobenych produktoch pises .... hry hram uz dobrych 30+ rokov a je len velmi velmi malo titulov, ktorym som daroval tolko casu co hram od Larianu...

    Ved nemusi ta ta hra bavit, ale tie tvoje prispevky uz zacinaju vyzerat ako nejaka zvlastna posadnutost

  • Morraw

    12/10. Nehrál jsem (a dlouho nebudu) a vůbec o té hře nic nevím. Jen, že se to jmenuje BG a dělá to Larian. Víc ani nepotřebuju.

    Divinity Original Sin 2 je pro mě Everestem ve svém žánru. Mám tam 300h (jen 100h ve Fort Joy) a ikdyž jsem těsně před koncem úplně vyhořel, tak je to pro mě momentálně TOP1 hra.

    Jsem vážně zvědavý, jestli to u mě BG3 trumfne (jestli to vůbec jde)

  • Derp_1337

    Hele, já jsem zmínil Skyrim a Bugthesdu. Tudíž o tom mluvím. Ale jestli máš problémy pochopit psaný text, tak se vrať zpátky do základní školy... nejlépe nějaké pomocné.

    Ten komu jsem tu odpověď adresoval, Karlos, neměl žádný problém pochopit ten příspěvek. To jenom ty ses tu vnutil a snažíš se nějak polemizovat, kdo o čem mluvil a nemluvil. Jsi prostě mimo. Běž trollit někam jinam. Už dál nebudu krmit tvé trollení.

  • aspa

    Původní příspěvek, na který reaguješ.

    "Jj, to po počátečních desítkách a nekroceném nadšení teď píšou leckde, že ten poslední akt je nedovařený. Ale to je klasický Larian, přesně takhle "frontloaded" (nadupané na začátku, mizerné na konci) byly i Original Sin jednička i dvojka, byly tím docela proslulé. Takže proč by to Larian neudělal i tentokrát, když mu to dvakrát vyšlo? Lidi se na začátku nadchnou, po netu běží samá chvála, všichni kupujou. A než se kritické množství hráčů dostane na konec a narazí na ty bugy a chudší obsah, recenze už jsou napsané, desítky rozdané, reputace upevněná a prodeje astronomické. Pak už nikoho nezajímá, že první polovina je 10/10, ale druhá tak 6/10."

    Kde vidíš Skyrim či Bethesdu?

    Tvoje reakce: "No zrovna nevím, jestli tohle je recept Larianu. Spíš někoho takového jako Bugthesda. Lariani se aspoň snaží opravovat bugy a je naplánované nějaké DLC (snad přidají to Upper City). 

    Zatímco Bugthesda nedokázala DODNES opravit některé bugy ze Skyrim a nechali spoustu bugfixů na moderské komunitě. A jak je dnes Skyrim hodnocené?? 10/10"

    Tohle je vzorový whataboutismus. Takže prosím, snad ti takhle nakladačka stačí a už nebudeš dál psát.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší