Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Solasta je založená primárně na soubojích a environmentálních hádankách. Taky ji prezentují jako taktické RPG. Co dělá, dělá dobře, ale není to "grand RPG" se vším všudy jako BG3 nebo Pathfinder WotR. Taky to není AAA hra, což je trochu negativně vidět na vizuálu a pozitivně na cenovce. Porovnávání je tak trochu ošidné. Ale na to, že na tom dělalo jen asi dvacet lidí, je to samozřejmě úžasná věc.

  • aspa

    opravdu někoho ještě zajímá Metacritic? Tohle vytáhnou fanboyové jen v momentě, když jim tam jejich oblíbenou hru někdo prokliká nahoru.  Jakou vypovídající  hodnotu mají recenze od stejných lidí třeba desetkrát s obsahem slov best game ever? Ok, ta hra je nadstandardní, ale to že se tam kliká na úkor Diabla a dalších her, je prostě evidentní.

    Vždyť teď tady je článek, že na Starfield se chystá Sony Pony komando, aby uměle snižovalo score.

  • Určitě to nesedne každému, zvláště ne nostalgikům :) Ale průměrné hodnocení uživatelů na Metacriticu je přes 90, takže pro fanoušky RPG je to jedna z událostí roku.

  • Jasuja

    Jinak koukal jsem na tvoje ostatní příspěvky a kvůli tvému dobru doufám, že máš alespoň oduševnělou tvář. :D

  • Inquisitor

    Koukám, že radši ušetřím a kupovat nebudu:)

  • Jasuja

    Hmm. A dál?

  • Taronyu

    Tiež to vidím podobne. Mne sa ten akt 3 teda tiež dosť páčil, našťastie sa mi vyhli bugy, no ale ten samotný ending mohol byť dlhší a emocionálnejší. Ale je možnosť že to tam nakoniec bude v podobe definitive edition.

  • aspa

    hele, víš o tom, že ty jsi tu nenapsal ani jeden poznatek ze hry a nepřispěl jsi do diskuze s ničím jiným než s toxickými výlevy?

  • twicer

    Stou jinou úrovní je to svatá pravda, z DOS2 si nepamatuju ani ten konec. 😀

  • twicer

    Na maximální hodnocení to u mě nemá, ale nechybí tomu moc, uvidíme sčím se vytasí za dalších 5 let.

    Kdybych měl zmínit pár bolístek:

    • Při hraní ve více lidech nevidíte jejich plánování tahů, takže pokud máte nízkou iniciaci, může se úplně běžně stát, že hrají nepřátelé, minioni vašich přátel, přátelé, zbytek nepřátel a pak vy, takže klidně 5 minut člověk čumí, aniž by člověk věděl na čem to stojí, nebo jaké řešení se zvažuje. Hrajeme to přece spolu.
    • Nemožnost rychle přeskočit NPC tahy, když několikrát načtete tuhý boj a ještě se občas nějaké NPC zasekne při pathfindingu, tak je to zcela zbytežné vytrhávání z tempa.
    • V kooperaci může být u obchodníka pouze jeden hráč.
    • Chybí mi možnost v nastavení, kde bych mohl rovnou skákat do aktuální cutscény, když někdo spustí nějaký dialog. Odpadlo mi po sté řečené, "začínám rozhovor".

  • twicer

    Co si platíš na to vzkřišování, že ti to tak leze do peněz? :)

  • jo, nostalgie je k nicemu, ten tvuj vylev o tom jasne svedci

  • Tenurri

    Jo,  já to hraju ještě ke všemu na switchi...1 jsem dohrála docela se sebezapřením, což jsem nechtěla říkat moc nahlas :D...ale 2 mě bavila už od začátku. Jen se k tomu vrátím, až se mi nebude chtít sedět u PC, nebo nebudu mít co hrát :).

  • Tenurri

    Torment mám v plánu, až dohraju druhé pillars of eternity. Což asi chvíli potrvá vzhledem k tomu, že teď čekám na starfield (kde prostě čekám bethesda hru -  nic víc, nic míň - u které si odpočinu a nebudu u toho muset moc přemýšlet :D)...

  • Tenurri

    No, sice řekli, že nebude DLC, ale zároveň prohlásili, že budou přidávat obsah v podobě velkých aktualizací. Nejspíš tomu neříkají DLC, jelikož to bude pro všechny zdarma.

    Act 3 chce ještě trochu péče. Krom grafických glitchů tam jsou některé věci hotové tak napůl...
    SPOILERY:
    U Karlach se mi chtělo skoro až brečet...jeden konec horší, než druhý - hlavně jsem jí celou dobu uklidňovala, že něco vymyslíme, protože jsem tomu opravdu věřila, obzvlášť, když Dammon řekl něco ve smyslu, že na tom bude pracovat a město bylo plné toho infernal železa...proč T_T. Moje postava se zabila jako mindflayer(po tom, co mi výpravčí řekla, že už začínám ztrácet svoji osobnost), děkuju pěkně, chudák Astarion, co bezemě bude dělat :D ...je sice hezké, že jsem žádný červy nepojídala, ale k ničemu to nebylo a co jsem potom četla, tak vlastně nejsou ani žádné následky toho, že je člověk používá, krom vzhledu. A dostat Minsca až prakticky na konci hry? Neměla jsem potom jediný důvod si ho vzít do party.

    A celkově ten konec byl takový nic moc...souboj, kde mi umřel můj owlbear!, pár záběrů na molu a konec - to nevím, jestli byl taky nějaký grafický glitch, protože jsem měla chvíli černou obrazovku a potom hned titulky...vůbec třeba netuším, co se stalo s Galem, protože jsem ho neměla ve finálním souboji...

    Musela jsem si to po tom hořkým konci rozehrát znovu a už vím, co rozhodně udělat nechci :D...
    První dva acty byly naprosto skvělý...3 měl hodně skvělých chvilek a soubojů, ale zakončení hry...chtělo se mi plakat a to mi vlastně většina věcí dopadla skvěle a dalo by se říct, že jsem měla good ending. Na druhou stranu...naposledy mě rozbrečel Detroit a konec Mass Effectu :D ...

  • Horst_Fuchs

    Trochu mě překvapuje těch 10/10 pokud je pravda co se říká o 3. aktu a samotným konci.

    Už jsem na BG3 viděl pár recenzí kde se shodujou v tom, že ten 3. akt vypadá dost uspěchaně až nedodělaně oproti zbytku hry.  Ne, že by mě to momentálně trápilo, klidně si rok počkám až všechno opraví. 

    Na tohle si člověk musí udělat hodně času.

  • Jevo83

    Blizzard by sa mohol priucit od Larianov ako robit hororovu atmosferu... jeden quest ma dokonca Silent hill vibes😁

  • Jasuja

    Hraje těžce overhyped. 

    Průměrné příběhy a charaktery postav, tisíckrát zkopírováno a zrecyklováno. Mizivá výpravnost, vše se odehrává jak na jednom pískovišty, chceš jít do Podtemna, hele, voalá, tady pod postelí mám dveře, no jasně přímo tady u nás v druid hájku, jen slez po žebříků, chceš Bosse, za zahrádkou se dej doprava a za plotem po 20 metrech je chaloupka na můří nožce s babou Jagou. Že by málo, tak víš co? Zrušil jsem bramborové pole a nechal jsem tam squotovat bandu goblinů a taky mám draka za stodolou s partou gythianky. Pro konec nechoď daleko, Shadowlands je 100 metrů podle potoka a hned za ním Baldurs Gate. :D  Je to až trapné, jako BG1 s prázdnými lokacemi bez příběhu to byla taky pakárna ale tohle druhá strana mantinelu proboha! Lairan, výpravnost totální propadák. A co ty animace obličeje hlavní postavy? No to by se jeden poblil. Bugy, Padání. Děj nemá drive, nic mě nenutí u toho sedět do rána, prostě teď přestanu a když budu hrát za tři dny, tak mě to nijak k PC nepotáhne. Feel BG2 to nemá ani omylem, je to prostě Divinity Gate jak vyšitý, ale DOS2 vlastně většinu věcí dělá mnohem lépe. Většina hodnocení má výplach protože je to "baldurs gate", ale nostalgie fakt nestačí.  Takže transtabletop RPG stále takto:

    1. Baldurs Gate 2 / Planescape Torment 10/10 - 2. Dragon Age Origins 9,5/10 - 3. Fallout 1/2 9/10 - 4. Divinity Original Sin 2 8/110 - 5. PoE 1 8/10 - 6. Pathfinder 2 7,5/10 - 7. Pathfinder 1 7/10 - 8. Pak teprve BG3, jasně kvalitu to má, libí se mi souboje a je to fakt mega velké, ale s odstupem za prvními třemi příčkami. Za mě 7/10.

  • Vidím to spíše opačně, Larianí hry jsou spíše naprosto precizně zpracovaný fungující sandbox kde téměř co tě napadne, lze udělat. Zatímco hry od Bethesdy mají spíš fokus na otevřený svět a různě "poházené" itemy a lokace 😅 Zatímco u Larianů vidíš že většina lokací dává smysl v rámci toho kterého světa a většina předmětů má svou logiku v tom smyslu že jsou často umístěny tak abys je následně použil.

    Lariani ukazují jak lze udělat kvalitní sandbox spolu s dobře (neříkám nejlépe) napsanými postavami a solidním příběhem. Z jiného ranku, ale v něco takové tajně doufám u Kenshi 2 🙃 Drsná náročnost by klidně mohla zůstat, ale chce to daleko zajímavější postavy + questy (a i lepší grafika by neuškodila).

  • já jsem Solastu osobně nehrál, jen co jsem četl různé diskuze (na redditu apod), tak se tam tyto 3 RPG srovávaly a každé má své fanoušky. Jsou lidi co tvrdí že Solasta je lepší než BG3, že má líp implentované DnD pravidla a lepší UI a lepší souboje, ale že je lineárnější. Ale sám nemůžu říct, nehrál jsem ani Solastu ani BG3, snad se nim v zimě dostanu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší