Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pravda, někdy je to na palici a můžu ubezpečit, že podobní nerváci, kteří musí mít vermomoci letadlo nebo jiný stroj a pokud ho nedostanou, tak útočí na toho, kdo si ho přivlastnil, existují i v Bf1942. Ovšem, to s adminem mě překvapilo. Na těch veřejných serverech je to prostě o lidech a jejich rozumu a přístupu pro hru, od čehož se také potom odráží kvalita celé hry. Pokud zůstanem u těch letadel, preferuju v nich lidi, kteří ví, jak je používat a jsou ve vzdušných soubojích přínosem pro tým, případně efektně podporují hráče na zemi a to samozřejmě platí i pro zbytek dostupní techniky. Sám opravdu v kokpitu nějak nevynikám, a proto je letiště poslední mésto, kam se na mapě hrnu, ale pokud se příležitost naskytne, rád si samozřejmě zálítám, nicméně několikrát jsem dobrovolně uvolnil aeroplán daleko, co se týče letadel, zkušenějšímu hráči a sám se vrhnul do akce po zemi, kde jako ženista jsem užitečnější a nebyl problém...
  • Naprosto s tebou souhlasím. Kvality PR rostou s počtem hráčů a teprve v této hře je týmová spolupráce dovedena téměř k dokonalosti. Doufám (a vypadá to nadějně), že v další verzi bude umožněna hra pro 128 nebo v ideálním případě pro 256 hráčů.
  • Souhlas, aneb na blbce nenarazíš *1*
  • Neviem ci to viete ale svedska spolocnost Pikkotekk pracuje na serverovej architekture, ktora by mala zvladnut FPSku pre 1000 ludi. Myslim ze je jasne, ze koncept vacsiny dnesnych FPSiek je pre viac ako 64 hracov nepouzitelny presne z tych dovodov, ktore tu v tejto diskusii odozneli, ale keby sa to pojalo za spravny koniec napr. ako navrhol ZvacA, mohla by vzniknut super vec.
  • Ono je ale taky se v té frontě do toho stroje dostat docela problém...
    Hrával jsem BF2 (2142, BC2) a musím říct, že je naprosto úžasné, když sednete do kokpitu a první co se stane, že zbytek tkz. "čekatelů" nebo "spoluhráčů" se okamžitě mění na nepřátele.
    V okamžiku se na vás otočí 10 hlavní - v kokpitu je z vás okamžitě rizoto, na stroj už se vám lepí C4, fronta na hromadný teamkill při startu na dráze se stíhačkou, který vás má potrestat není výjimkou a těm kterým rupnou nervy jako prvním jsou inženýři - ti vás nemilosrdně ATčkama odpalují okamžitě. A protože hrajete na privátních serverech, může se stát, že stroj zasednete adminovi. Okamžitě letíte, ale ze serveru a to bez (_;_)

    Bylo to ve dvojce, bylo to v northen striku a BC2 to završuje dementama naprosto dokonale. Hratelnost není opravdu o počtu, ale rovnováze. Kolikrát se mi stalo, že jsem v Karkandu na serveru pro 64 najednou u mostu ležel za kolejí naprosto sám a řítilo se na mě celé 3 squady (18 hráčů) - a každý měl kupodivu po ruce plno munice, kterou do mě s radostí vyprázdnil.
  • A proto hraji pouze ne serverech bez techinky. Ale V BF3 bych uvítal, kdyby byla volba No Vehicle specifičtější a dala by se zakázat třeba jen letecká technika. Docela jsem zvědavý jak si poradí s designem měst a zda konečně půjde i do budov vstupovat. Tohle totiž té hře pomůže více než 256 hráčů.
  • Tak já si umím představit třeba kumulování hráčů na jedno místo pomocí úkolů a postupného pohybu po mapě tak, že se ta mapa bude hrát 4-5h. Protože jinak je při 256 hráčích a rovnoměrném rozložení hustota 1 hráč na čtverec 250*250m, a když si představím jak moc je to velká oblast a že se někde nakumuluje víc a jinde míň lidí, tak to zní jako simulátor turistiky. Btw. navíc nemá smysl to takhle designově řídit, když by stačilo udělat 5 menších map a zábava by byla pravděpodobně větší z menšími nároky na designéry. A těch 5 loadingů nikoho nezabije.
  • Ona je to ale skutečně lepší hra, pokud se však na mapě sejde více těch SPRÁVNÝCH a pro týmovou hru naladěných hráčů. Problém s tím, že z velké části většina z těch 64 čeká na letišti, jen aby si zalítali, avšak pro tým jsou v letadle naprosto k ničemu, zatímco obranu a ataky zajišťuje pouze pár lidí, kteří se můžou uhrát za zbytek týmu, je bohužel problém celé série už od jejich počátků. Ale, záleží na, jak jsem řekl, na lidech, mapě a také nastavení serveru...
  • Psychotic
    Také myslím.

    Jediná reálná možnost by byla postupné odkrývání mapy (jako při Rush v Bad Company), ale při takovéhle rozloze by jeden mač trval bez nadsázky půl dne.
  • Z ofic. stránek: "Project Reality také přináší nové rozlohy map (i 17 čtverečných kilometrů) ve srovnání s původním BF2, stejně jako nové herní módy." Konkrétně mapa Kashan Desert. Ale neumím si představit, že by někoho bavilo hrát na mapě 4*4 km a hlavně většina té mapy musí být přeci naprosto nevyužitá i kdyby se hrálo v 1024 lidech, nebo ne?
  • take DICE nic nepovedalo, oni povedali, ze teraz nebudu mod tools robit, pretoze by to bolo casovo narocne, ale nepovedali, ze ich nevydaju, pockaj par mesiacov po vydani hry a mozno si aj zeditujes hru, ale 64 hracov je akurat, ja na BF2 hravam aj tak vacsinou Karkand - 32 hracov
  • V Bad Company 2 stačí víc jak 20 hráčů už je to nehratelný (teda pokud nejste tardžvejkové 2 mcomy pozadu, co maj problém vůbec někoho strefit). Jinak komedie v BF2 s 64 hráči z kterých hraje na übervelkých mapách asi tak polovina, bo zbytek čeká na spawn heli/stíhačky je taky působivá. Fakt nevím kdo místním 'odborníkům' nakecal, že více hráčů = lepší hra. :)
  • On hlavně autor novinky špatně pochopil význam toho, co Patrick řekl. Nejde o to, že by něšla vytvoři zábavná hra pro 256 hráčů. Ale Battlefield 3 by ve 256 hráčích nebyl tak zábavný jako ve 40. Pokud se tu dohadujeme, že je možné inovovat a redesignovat a vůbec (někde tu padly návrhy na modifikace gamedesignu, kdy by z BF byla nakonec ArmA - heh), tak se pak nebavíme o BF3, ale nějaké úplně jiné hře. Navíc to nejspíš proběhlo takhle: Vytvořil se BF3. Začalo se zkoumat a testovat jestli jsou možné odchylky od hlavního plánu (tj. 32-64) a jak na to jsou. A když se zjistilo, že 256 je technicky možné, ale k téhle hře to nesedí, tak se vydalo tohle prohlášení.
  • Psychotic
    10 km2? Skutečně se v Project Reality z jednoho konce mapy běží na druhý cca. 15-20 minut?
    Nevím, nehrál jsem, ale je to zajímavé...
  • Koukám, že jsou tu samí experti. Ze zkušeností s project reality - mapy mají často několik kilometrů čtverečních (typoval bych tak těch 10) - jak otevřený terén, tak husté aglomerace. Hraje se v 64-hráčích (často i méně). Všechno stojí a padá s úrovní hráčů, která je naštěstí vysoká (at si tu raději většina hraje svůj CoD). A přitom je to zábava. Dovedl bych si ale takhle ohromné mapy představit i v 256 hráčích.

    Již ted si myslím, že BF3 ani zdaleka nedosáhne kvalit a potenciálu BF2
  • To by se samozřejmě muselo ošetřit a udělat pár razatních změn. Mezi ně i fakt, že při takovém počtu a ještě k tomu v Bfku, by muselo být k dispozici adekvátní množství a hlavně různorodost vojenské techniky. Ne jen základy jako tanky, či bojové letouny, ale i například OTčka nebo dělostřelecké jednotky, či prostě jen obyčejná průzkumná vozítka. Dále, případné úkoly na mapách by měly zajistit, aby hráči byli ochotni si své role rozdělit a spolupracovat a ne se jen hrnout do akce za body ( s čímž souvisí další změna a to zrušení tabulky skóre ), ale věnovat se tomuto úkolu a hlavně roli. Například pár lidí by mělo bránit hlavní základnu, další například ačkoli mobilní, ale stále zranitelné houfnice, které by podporovaly hlavní frontové jednotky někde na mapě, další skupinka hráčů by naopka zajišťovala transport, ať už vzduchem nebo po zemi atd. ( otázkou samozřejmě zůstává, kolik lidí by takto bylo ochotno hrát ). A aby nedošlo k tomu, že by se ze 128 hráčů v týmu dostalo do hry 50 odstřelovačů, třídy by bylyurčitě limitovány, stejně tak jako množství granátů, typických jen pro útočnou třídu a které by se po vypotřebováni fasovaly jen v hlavní základně nebo ze specifického zásobovacího vozidla, takže by se musely používat uváženě.... Já bych tu vizi kolem 256 hráčů v BF přirovnal nejlépe k Armě. Obrovské mapy a takto nějak probíhající a usměrňěné boje i v tolika lidech, samozřejmě více arkádovější. Takže, pro mě osobně by to zábava byla, ale vyžadovalo by to velký kus práce promyšlení a úprav tak, aby z toho nezvnikl fragový chaos, ale aby tým vedl k jasnému cíly bez ohledu na vlastní osobní úspěch.
  • Nevím nevím. V původním BF byla mapa stejná, jen se pro menší počet lidí ořezaly kraje, čímž se změnšil manévrovací prostor. Na druhou stranu, nevím jak by v této situaci 24 hráčů byly řešené stíhačky. Musí to být klaustrofobické, ale řadu let hraji jen infantry. Vzdušná technika mě v BF štve *3*
  • Nevim podle me take zalezi na velikosti a designu mapy a modu ktery se hraje. Ted treba hraji betu Crysis 2 a hlavne na Pier 17 mi prijde 6 vs.6 proste malo. Na druhou stranu vseho moc skodi. Nedovedu si predstavit treba v takovem Medalu ze pri hrani Combat Mission kdy k cili casto vedli dve, max.tri ulicky by se rezalo 64 lidi.
  • Má i nemá, mapy budou pro obě verze asi stejné. Tudíž musí být stejně zábavné jak pro 24 tak pro 64 lidí.
  • V Battlefield 2 jsem chodil vetsinou na servery pro 40 lidi.
    To mi osobne prislo idealni, 64 uz casto tvorilo velky zmatek.
    Samozrejme je mozne,ze kdyby se prekopaly nejak vyrazne cele herni mechanismy,ze by to klidne na 256 hracu slo viz MAG, ale osobne me to az tak nemrzi.
    Radeji at hru odladi, odvsivi od bugu (at jde pouzivat in game browser uz v den vydani!!) a jen vypilujou BF2 k "dokonalosti" a ja osobne budu spokojen *4*

    Na druhou stranu pokud by nejaka firma udelala i na PC neco jako byl MAG na PS3,tak by to urcite mohlo byt zajimave a prineslo by to neco noveho.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit