Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V tak velikém počtu by hlavně museli vymyslet, jak ty lidi usměrnit, aby se nestalo že se budou všichni řezat u jedný vlajky. :) No ale pokud je nějakým kouzlem rozptýlíš po mapě a udržíš v menších skupinkách, bude to vlastně to samé jako když hraješ v menším počtu, akorát s dobrým pocitem, že ti může za minutu někdo z druhý strany mapy kde se to právě dořezalo přiletět na pomoc.
  • Super příspěvek!
  • To znie ako blby server, alebo mozno sice dobry server ale v zlu dobu. (Ku veceru prichadzaju kompetentny hraci a klany.) Fakt ze dlhsie trva nez sa dostanes do akcie pridava hre "fear of death" efekt, ked mas pri hrani pud sebazachovy a nehras tak bezhlavo. To je aj dovod ze sa vacsinou nesoluje, ked ides zo squadom, ak to schytas, kamarati zaistia oblast a postaraju sa o ranenych. Ked si sam, nasleduje respawn a dlha cesta do akcie= no fun.
  • Dovolím si nesouhlasit s autorem a jeho posledními odstavci příspěvku.
    Podle mě zachovat počet 64 hráčů pro PC ( stejně jako měly původní BF ( ne samoastatná série BC)) není, a teď cituji: " zaměřit se na mainstream. Plynou z něj logicky větší zisky a společnost chce profitovat. Ale výmluvy, že velké množství hráčů „není zábava“ jsou hloupé." Takovou nestoudnost jsem už dlouho nečetl. *4*
    Poslední odstavec je kapitola sama pro sebe a smysl autorovi poznámky mi uniká. Co jste tím chtěl říci?
  • Já sem se do toho pak tak nějak zažral a samotnýho mě začalo zajímat, jaká je pak síťová režije takových her a kolik toho musí server vysypat. :)
  • Ty jsou tam jenom pro představu a můžeš je přeskočit. *1*
  • Skutečně stačily ty první tři řádky.
  • Já jsem už pár le only Xbox360 player :D můj ntb toho moc nedá :) Mě to přišlo fajn dříve, je fakt že jsem si vytvořil squat se třema dalšíma kámošema a o zbytku lidí na mapě jsme ani jak byla velká nevědeli.

    Vzhledem ale k rozlehlosti map a počtu hráčů jsem neměl tak "zakonzervovanej" jako v těchto hrách dnes. Cítil jsem se jako soldžr v obrovským městě a opravdu to bylo daleko daleko reálnější combat feeling než teď. U her jako COD taky preferuju spíš skill a menší mapy u BF bych to víc roztáhnul :) Nevím mě třeba i přijde že mapy v BF BC2 jsou snad ještě víc omezující než v BF BC 1 a to mi vadí... Zachvilku můžou udělat kostu stylu COD a nebude v tom rozdíl... Těžko říct, už jsem tak dlouho nehrál něco fakt dobrýho že už sám nevím co si pod tím pojmem vlastně představuju :D
    Jen abych to uvedl na pravou míru, jsem sám konzolista :)
  • V Battlu těžko. Pokud vím, ve dvojce měly všechny zbraně strašlivý rozptyl, včetně odstřelovaček.
  • Jak vidim to mnozstvi tech jednicek a nul tak to odmitam cist *1* *1*
  • ales.smutny
    Právě, o to tu jde. Ono to jde udělat funkčně a zábavně, to už se ukázalo. Ale je to náročné. Problém není v tom, aby se řeklo "chceme jít jiným směrem", problém je říct "jak to děláme je správně a jinak to nejde - není zábavné".
  • S 256 lidma by se to zvrhlo v nebetyčný Monster DM a vešketá taktika by byla v háji. Ještě, že v DICE sedí chytří lidé, kteří mají podčepicí.
  • K označení hráčů používáš například jeden bajt (8bitů). Je to takový nejmenší standartní balíček dat. Šlo by poslat třeba i 12 bitů s užitečnými daty, ale stejně bys musel poslat 2x8 bitů (tak proč ty zbylé 4bity nevyužít).

    a pak sem se rozepsal:
    Hehe ale koukám že na to na co ses ptal jsem ti neodpověděl. :) Jde o to, že aby byl server/klient schopný rozpoznat jednotlivé hráče, označuje si je bitama. Bit je "0" nebo "1". V případě jednobitového označení dokáže server rozpoznat dva hráče (0 a 1), v případě dvoubitového označení už 4 (00,01,10,11), v případě 3bitu už (000,001,010,011,100,110,101,111), 4bit (0000,0001,0010,0011,0100,0101,0110,0111,1000,1001,1010,1011,1100,1101,1110,1111). Takže u 4 bitového označování už umíš rozpoznat 16 hráčů. U 8 bit dokážeš 32 hráčů, 16bit 64, 32bit 128, 64bit 256hráčů. Z hromady dalších důvodů se data dělí na mocninu 2 bitů. Tak a teď si vem, že s každou změnou činnosti vojáka jsou poslána data s jeho označením a činností. Taková data se posílají zhruba 50-100x za vteřinu na hráče. 100x za sec *8 bitů (označení jednoho hráče)*32 hráčů(přijímáš data o všech hráčích)=25600bitů/8000(8000bitů je jeden bajt)=3,2kb/sec . Na první pohled se to zdá jako banálně málo. Na druhou stranu, tohle jsou jenom surová data o tom, že je ve hře 32 entit, ale ještě tu nemáš data o tom, CO dělají. A teď si vem, že tohle minimum se posílá všem hráčům...to jest 3,2*32=102kB/sec. Při hře 64 hráčů už je to 100x*16x64=102400bit/8000=12,8kB/sec*64hráčů=819,2kB.
    To znamená že pokud hraješ ve 32 hráčích, ty jako hráč přijímáš 3,2kB /sec jako naprosté minimum a server musí odesílat 102kB/sec. Ovšem při hře 64hráčů už přijímáš 12,8kB/sec, ale server musí sypat už celkem slušných 819,2kB/sec. Stále se bavíme jenom o surových datech s naprosto základním údajem "KDO".

    tak a teď se do mě pusťte :/
  • Mě ten Project Reality nějak neuchvátil. Všude dlouho trvalo než jsem se přemístil a když už jsem se někam dostal, tak jsem to hned koupil, nehledě na to, že i tady jsou hráči sólisti, kteří tu hru kazí. Viz. být přejetý spoluhráčem atd. Možná jsem to hrál na blbém serveru, ale vážně mě to nechytlo.
  • Mě přinde 64 dostačující možná by mohlo bejt 128 ... ale 256 to už je mooc mela *1* *2*
  • No sorry, ale v clanku sou zmineny i konzole, tak nevim proc bych na ne taky nemoh zareagovat *8* *12*
  • Poslyš, za omezení hráčů v MP na PC na "pouhých 64" není ovlivněno konzolovým portem. Tady se musím konzolistů zastat. Hraji BF2 několik let a těch 64 je akorát. Oni 2 - 3 pitomci ve squatu bohatě stačí, natož kdyby jich bylo třeba 50. *3* Troufnu si tvrdit, že BF série ( včetně BC ) je taky o nějakém taktizování a souhře týmu popřípadě celé hrající strany. S 256 lidma by se to zvrhlo v nebetyčný Monster DM.
  • Bys dostal tak rychlo headshot ze bys ani nevedel kde sas respnul *1*
  • 256 hráčů? To by byla solidní diskotéka! *1*
  • Já osobně souhlasím s vývojáři. Střílečky mě baví tak max. 16 vs. 16, víc už je moc velký "bordel". Počet hráčů v Bad Company byl naprosto dostačující - 24.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit