Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • bambulak: Jasné, ale stále sa jedná o pomerne problematické riešenie, rozbiť pár krabíc je niečo iné, ako keď máš v scéne 20 budov, do nich ešte riešiť fyziku jednotlivých objektov...
    Inteligentnejšie by IMHO bolo vytvoriť pre každú časť deštrukcie niekoľko (trebars aj veľa) rôznych predskriptovaných variácií a vždy by sa vybrala náhodná, ale stále ostáva otázka, načo vlastne. Škoda roboty, imho. To sa vám to vidí také úžasné, búrať zakaždým trochu inak?
  • Jinak v 3D animacnich/modelovacich programech funguje i takove nasviceni uplne jinak(podrobneji) a v RT ve hre by to bylo nepouzitelne.
    Stejne tomu je s fyzikalni modelaci predmetu,tekutin apod.
    A neco takoveho jsem samozrejme nemel vubec na mysli *3* .
  • hawk - praveze neni,tam je sice poskozeni budovy predmodelovane,ale sut nepodleha zadnemu fyzikalnimu modelu.Ta spadne porad stejne a pak zmizi.
  • Ale v tom principialne neni rozdil.V hl2 byl fyzikalni model aplikovan pouze na nektere predmety.
    Stacilo by pouze stejny princip aplikovat napriklad na budovu.Tzn vymodelovat stupne poskozeni a jednotlivych vetsich ulomku,na ktere by se vztahoval fyzikalni model.Drobna sut by se resila tak jako je tomu dodet - tedy pouhy vizualni efekt.
    Ale nejsem programator,tak treba se pletu.
  • H4wk
    z toho videa mi ale pripada, ze to je presne tak ako to opisujes ;P
  • H4wk
    Apropo nevravim ze to v BF3 nebude, nechajme sa prekvapit.
    V BF2 bolo aplikovane nieco take, aj ked nie az tak detailne
  • Tak zalezi samozrejme co si kdo predstavi pod pojmem RT destrukce.Samozrejme ze jsem nemel na mysli nic super propracovaneho.
    Mel jsem na mysli napriklad jen vylepseny model destrukce ,jaky v BF3/BC2 .Tedy predskritptovane zony poskozeni ,kde by pouze predmodelovane ulomky suti podlehali fyzikalnimu modelu.
    V podstate princip z hl2 na steroidech.Prikladem budiz drevena bedna z HL2,ktera mela predmodelovane ulomky,ktere podlehali fyzikalnimu modelu.
    A to vse pouze ve vetsim meritku - budova.
    A mel jsem na mysli SP hry a ne MP.
  • H4wk
    medzi flame a faktami je rozdiel, spytaj sa ucitelky v skole, ktorejkolvek
  • Lebo tebe po tech 2 stranach flamu berou vsichni vazne *1*
  • Nic ve zlem,ale nevidim jediny duvod,proc by arkadova hra nemohla mit zohlednenou tloustku pancire a kdyz uz tam daji moznost znehybneni vozidla,tak by to mohlo mit nejake opodstatneni a ne jen,ze mu uberu napr 50% hp.
    Podle me tyto 2 veci nejsou zadne slozitosti,ktere by i ta arkadova hra nemohla mit.
    Souhlasim,ze zohlednovani uhlu dopadu uz je mozna trochu moc,ale na druhou stranu by to dodalo hre vice na taktice.
  • Heeej, a ešte tam dáme fluidné a časticové simulácie (oheň, prach, dym), aby to bolo všetko krásne simulované a nebudú nám na tie hry stačiť ani profi render-farmy *1*
  • Tak samozrejme ze ne nejak do hloubky propracovane. *1* Ale prece jen ta tloustka pancire z ruznych stran by zohlednena byt mohla,stejne tak jako znehybneni vozidla skrze zasah pasu/motoru nejsou zadne extra slozitosti ,respektive daji se zpracovat i jednoduchou formou.
    Zohledneni uhlu dopadu strely by byl takovy milej bonus,kterej by se opet dal zpracovat i nejakou jednodussi formou,ale to uz bych chtel asi moc.
  • H4wk
    bambulak zabuda ze toto nie je arma alebo iny simulator, toto je arkadovy battlefield ktory sa na nic nepotrebuje hrat a vsetci ho milujeme ;)
  • H4wk
    ja to chapem
    viem ze konzoly nicia PC hry, ale DICE naslo zlatu strednu cestu... a predovsetkym sa sustredili na PC verziu
  • Hohó

    http://cd-klice.cz/product.php?id_product=30
  • H4wk
    Fokker ma pravdu

    V HL2 bola fyzika prostredia, nie destrukcie, uz vidim ako by to nahodili do BF3 a pri prvej znicenej budove by vsetci mali 1FPS, to by bolo fakt 'real time' a uveritelne

    Pochop, ze v dnesnej dobe na to nie je HW
  • H4wk
    sahim, si smiesny
  • Lol, real-time fyz. model v deštrukciách... Aby som sa priznal, neviem presne, ako toto funguje v hrách... Ale ja ako 3D grafik pracujem s programom, ktorý v sebe takýto fyzikálny engine má, ja to teda používam prevažne na nasypanie 3d jabĺčok do misky a pod *4* Ale nejakú tú deštrukciu som si v tom už skúšal a výpočet vo viewporte vie teda počítač poriadne zahuliť, keď sa jedná o veľké množstvo trosiek, v hre si to moc predstaviť neviem...

    Ale jak hovorím, nie som na hry expert.
  • to bys chtel nejak moc ne ? :) .. tipuji ze Abramse znicis i RPG-7ckami zepredu, a pod. ...
  • a je to tu.

    zase sa potvrdzuju moje slova.
    hlavny tahak hry, teda full znicitelne prostredie neni nic viac ako uboha naskriptovana fyzika a la bad company. presne jak som pisal uz davno. toto je proste bad company 3 a nie battlefield 3.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit