Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • del0
    Hmmm. Podle této logiky je tedy Diablo čisté RPG, protože v Diablu záleží MNOHEM víc na statistikách, než na ovládání. Eh? To je nesmysl. Akční = hra je z většiny o mlácení potvor / itemech a mechanika vývoje postav / schopností je z 99% bojově zaměřena. Roleplayingu je tam nula nic. Pokud teda nepovažuješ za roleplaying to, že si vybereš postavu a typ zbraně. Pak je RPG i Quake 3 Arena.
  • pokud udelame prumer ze vsech platforem, tzn. 4400 hlasu, vysledek je 6.3, coz je od tech devitek v recenzich a her roku porad celkem dost daleko
  • ps4 1000 hlasu, xbone 400 hlasu, takze sis vlastne odpovedel sam (pc 3000 hlasu)
  • del0
    "Dark Souls 2 je viac rpg ako Dungeon Master."

    Dungeon Master taky není klasické RPG, ale dungeon crawler. *7*
  • To je jako srovnávat staré Star Wars s novýma. Těm starým se to nikdy nevyrovná.
  • neni to o jediny hre, mne bavily z nominovanych hned tri vic a ds2 jsem nehral
  • yenda1
    Ankety tohohle typu mne vždy zajímaly ne z důvodu předmětu, jako spíše z komentářů. Srovnávání nesrovnávatelného vždycky trochu peklem smrdí a začínají se míchat jedy. Chybí tomu arbitr.
    Co jsem měl možnost vypozorovat je toto. Jedinec má v oblibě hru (dosaďte cokoli, ale ať jsme tématičtí). Pokud je sebevědomý nemůže mu vadit jiný názor. Pokud není, začne plivat. Nedokáže se srovnat s tím, že někomu se líbí něco jiného. Jeho verze světa je narušena. Bere to jako útok na svou osobu. A plive. Potřebuje souhlas okolí, jeho vlastní mu nestačí.

    A teď DA:I. Může mi nějaký znalec říct, jak si vede s porovnáním s DA:O?
  • Je to tvuj nazor, podle me neni lepsi v jedine veci, a to ani v grafice, ten leskle pastelove hnus to je neco.
    Zlaty Origins a jednoducha grafika, o hernich prvcich snad ani nema cenu psat.
  • Z toho by jeden zvracel, já jsem na tu hru čekal jako na boha ale čím víc se to blížilo tím víc se ukazovalo jaký průjem to bude a řeknu vám, že hodně řídký až vodnatý. Jdu tomu dát druhý pokus, protože opravdu nechápu co vás na tom lidi tak baví
  • flash789
    DA:Origins je mozna meritko kvality pro lidi co v době když vyslo tak to bylo jejich první velke rpg, me se Origins libili, ale DA:I je ve všech smerech lepsi.
  • Presne, osobne nemam nic proti hram ktery sou tak blby az je clovek skoro lituje, Call of Duty.
    Ale nesnasim hry ktery si hraji na to jak sou strasne cool, a vazny, pritom sou spis k smichu a presne sem patri Dragon Age Ingvisition.
  • třeba něco víc jako DA Origins, nechápu jak to může vyhrát tupý grind s gay characterama a nezajímavíma úkolama
  • martin.mares.984
    O cem tohle vypovida? DA: I koupila cca 3 miliony hracu a ten prumer na Metacrit cje vysledkem 3 tisic hracu, co kdyby treba hlasoval zbytek 2 miliony a 997 tisic hracu??? A to se tyka i vsech ostatnich her... Spousta lidi hry kupuje, hraje, ale je jim to treba uplne jedno - maji lepsi veci nez nekde na netu hodnotit hry apod...

    A propo... uvadis jenom hodnoceni PC verze

    DA:I na Metacritic - PC (5,8) - PS4 (7,4) - Xbox One (6,7) - ktery je tady ten SPRAVNY prumer????
  • flash789
    nejde o hlasy ale o lidi, na metacritics davaji nulu lidi co nesnaseji EA a s hrou to nemá co delat, na gamefaq hodnoti lidi co ty hry skutecne hraji, to je dost podstatny rozdil. u Original Sin nemá prumerny odpurce EA co rict.
  • WalkingWad
    Asi sem fakt hrál jiné DA, mám tam zatím jen asi 30 h, ale dost mě to baví.. SouthPark byl taky dobrej, ale oproti DA málo, DSII je u mě velkej grind (to mě nebaví), ale neupírám mu tím kvality a Divinity.. to je na mě moc staromilský (a mám 60h ve Wasteland II). Takže s volbou fakt nemám problém. Zajímalo by mě, jaké RPG by muselo vyjít, aby se to místním haters líbilo :)
  • 2000 hlasu vs 3000, drastickej rozdil

    proste kvalita se prosadila i u hracu (d:os 8.8), kdezto nafoukly nic nikoliv (da:i 5.8)
  • martin.mares.984
    Podobne redakcni ankety nejen na Games beru kazdy rok jako zajimavou vec, kde se treba dozvim jak a ktera hra se te ci one redakci libila nebo nelibila. Nechapu jak muze nekomu redakcni volba vadit nebo se kolem toho dokonce hadat... redakce ma pravo si zvolit a pro ctenare je tu stejna ankteta, tak nevim co se v zasade resi...

    Vazne nechapu ten povyk (jako kazdy rok) v diskuzi pod clankem... proc musi zrovna "Vase oblibena" hra v ankete zvitezit??? Udela to z ni lepsi hru? Bude Vas snad bavit vic s titulem "Hra roku" nez bez nej? Kdyz vyhraje "Vase oblibena" hra na Games nejakou, tak se neco zmeni??? V dalsich X desitkach anket na Gamespot, GameInformer, IGN atd. vyhraje jina hra a co potom?

    Kdyz me prece nejaka hra bavila, tak je hlavni ze me jako hraci se libila a je prece jedno kolik anktet vyhraje, lepsi nebo horsi hru to z ni stejne neudela...

    Jinak, co se tyka hodnoceni uzivetelu na Metacritic, tak to stejne neni z hlediska pocut osob vubec relevantni hodnoceni - pokud napr. Dragon Age. Inquisition koupi 3 miliony lidi a na Metacritic je prumer z hodnocenu 3 tisic lidii, tak je to hodne neprukazny material a to plati i u jinych her...navic ponecham stranou celou radu problemu se zpusobem hodnoceni, delky hrani, nenavist vuci vydavateli, zemerne vysoke a nizke znamky atd...
  • flash789
    Hry hraju 20 let, mozna vic, a DA:I se mi libi. Stejne jako třeba A.Anastasovi, kterej je hraje ještě dyl, a hodne. J.Cervinka s DA:I moc spokojenej nebyl, ale muze někdo chtit po cloveku co stravil část svojeho herního života v Everquestu a EVE aby byl nadseny, asi ne. Hodnoceni Metacritics je zcestne, každému doporucuji se spis orientovat hodnocenimi ctenaru na strankach Gamefaq, kde ma hodnoceni celkem vypovydajici hodnotu, zrovna u DA:I to vychazi kolem 4.3/5 napric platformami, hodnotilo kolem 3000 lidi. Original Sin muze byt v mnoha vecech lepsi, jenze existuje pouze na jednu platformu, takze počet hlasu musí byt zakonite nižší. Osobne podobne ankety povazuju za zcestne a je otázka jestli skutecne vypovydaji o tom ze se jedna o nejlepší hru svého druhu. Za mne je to DA:I, ale třeba Original Sin jsem ještě poradne nehral. Dark Souls 2 (po 30ti hodinách me to prestalo bavit) za mne urcite ne, Grimmrock (vic se mi libilo MMX) také ne a South Park me nezajima. DA:I sice vyhralo, ale chápu ze nekomu se mnohem vic libil Grimmrock.
  • kennyB
    Ne všechno co dostane 0 je brak...
  • Tezko rict. RPG hry hraju uz pres 20 let a nedokazu asi uplne dobre posoudit, jak moc je hra pristupna zacinajicimu hraci, nicmene nedokazu si predstavit, ze z tech her, ktere jsem uvedl, bude zacatecnik, pripadne "mainstreamovy" hrac, nejak nadseny. Mozna tak ten Shadowrun, ale jinak i pri volbe nizsi obtiznosti jsou ty hry ponekud mene pristupnejsi a obcas hodne nekompromisni. Ale ono je to celkem fuk, hlavne kdyz kvalitni RPG stale vychazeji a je co hrat :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší