Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Udelal novy BG by mohl byt velky prusvih,hraci uz nejsou zvykli procitat tuny textu,hrou postupovat velmi obezretne a planovat-radsi nechte znacku odpocivat jak se tu pise..ale mohli by udelat nove Neverwinter Nights,podle me idealni kompromis mezi akci a taktikou, vetvenosti pribehu atd
    • smejki
      nesouhlasím. FNV měl masivní prodeje (dokonce na konzolích zválcoval PCčko) a přitom jde o jedno z nejmasivnějších RPG v celé historii.

      Nemyslím, že lidem vadí tuny textu. Spíš bych řekl, že jim vadí jeho neúměrné dávkování a prázdnost.
      • Zayl
        Cože? Máš nějaký zdroj? Jestli si něco z FNV pamatuju, tak květnaté a složité dialogy to opravdu nejsou.
        • smejki
          To je právě tím, že jsou dobře napsané. Plynou a nezatěžují. A nejjednodušší zdroj je export textů přes GECK.
          Vzhledem k tomu, že jsem na překladu dělal, dám ti přesný wordcount pro nefinální lockit - 1 228 519. Z toho zhruba 750 000 je v unikátních řetězcích, 440 000 je v repeticích a 40 000 je fuzzy match 95-99%.

          Fallout 2 měl nějakých 650 000 sakumprdum.
    • Co to placas?! Na to cekam uz od nastupu tech zasranych konzoli. ted se akorat ve hre doctu, ze jsem dostal 200 bodu za ustrelenou hlavu :(
    • V Deus Ex Human Revolution (pro me predstavitel moderniho herniho designu a prvotridni hry) jsem procital tuny text a postupoval hrou velice obezretne a planoval si kazdy postup.
      • Amim
        Nemůžu úplně souhlasit. I když jsem Deus Ex hrál tak nějak zběžně, nepřijde mi v tom, že musíš "plánovat atd." ani trochu podobná jako Baldur. Nejde ani tak o to, že před každou akcí musíš přemýšlet, co chceš vlastně udělat, ale o samotný systém, který toto "plánování" v Balduru děsně podporoval. Nebylo totiž neobvyklé si uprostřed hry v Balduru uvědomit, že družinka totálně nefunguje a můžeš začít od znova. Pro někoho možná příliš složité, ale mě přijde, že dobrá hra prostě musí být složitá, musí se v ní plánovat a musí být výzvou. Deus Ex mě takový moc nepřipadal.
      • jiste tahle hra na to byla stavena a mnoho lidi si to uzilo..ale jinak se dost dobre ty hry nedaji srovnavat.) treba jen v tom ze ve zminenych hrach neovladas jednu postavu ale nekolik
        • Chtel jsem jen ukazat, ze porad vychazi hry, kde se hodne cte (kdyz se chce) a planuje se (kdyz se chce) :)
  • MickTheMage
    Bohuzial, moj pesimista skor predpoklada, ze to bude nejaky ten reamke pre iOS a teda jablcka :(
  • Len aby to nebol ME s mečmi s 8 hodinovým hraním a 800 DLC ..
  • Kéžby... BG 2 je nejlepší rpg, co sem kdy hrál.. Ale ať od toho dá bioware ruce pryč, ať z toho zas nevznikne hra pro široký masy, co sou líný udělat pár kliků navíc a chtěj všechno easy(yeah, fuck DragonAge2)...
    • Nevím co mají všichni s jednoduchostí DA2. Na easy je primitivní i BG. Když se bavíme o obtížnosti, tak tam je problém, že ty vyšší jsou prostě špatně udělené. Na nejtěžší mi to lehké rozhodně nepřišlo, ale když se uměle zvyšuje obtížnost tím, že se kolem tebe naspawnují nepřátelé, takže s taktikou můžeš jít do pr...., tak je to dost zoufalé (u hry kde si údajně můžu všechno naplánovat a takticky zničit nepřítele, jako to šlo ve dřívějších izoRPG). O nějakém propracovanějším systému rezistencí a útoků si taky můžu nechat zdát. Prostě vyšší obtížnost = víc HP a dmg
      • Ide skor o primitivny system ako o "obtiaznmost" ides dopredu = problem solved -> koniec hry.
        Ja som to dohral iba preto, ze som to hral na PS3, tak to bolo priatelne.
        Na klavesnici som ale este horsie RPG nemal moznost hrat.
    • DA2 sem nedohral ani demo :D ...uz sem ve veku kdy muzu rikat zlaty stary casy
      • Mno, ja ako fanusik serie BG som proti tomu aby urobili moderne pokracovanie "pre hracov". (Tj vodit za ruciciku od zaciatku az do konca) Radsej by som bol ak by sa potvrdila spekulacia ze sa jedna o remake na iPad... (nakolko na android to uz je, vid gemRB na markete)
        (nieze by somnetuzil po pokracovani, ale pribeh bhaalspawnov uz je ukonceny a neverim ze by zvladli spravit nieco pribehovo na urovni.)
        • Je to sice fajn ale je to fanusikovsky spraveny mod na infinity engine. Ide tam planescape torment, icewind dale etc... Ale hra ma od dokonaleho ovladania skutocne daleko a dalo by sa tam vela vylepsiet. Ale hrat sa to da a vrelo fanusikom odporucam (je to zdarma).
  • Niekto konecne vyslisal nase modlidby...?! *14*
  • Jsem jak pro remake původních 2 dílů, tak pro pokračování. BG je má nejoblíbenější herní serie.
  • Podle me jasnej remake pro ios a android.
    • Na androidu si to uz zahrat muzete pres GemRB, byt s chybama. Ale oba dily i s datacema by meli uz jit dohrat.
    • oin.odin
      no na 10 palcových tabletoch bi to mohlo vyzerať a hrať sa dobre ... palec na hor
      • Možná se pletu, ale to nejsou zrovna zařízení navržený na to že do nich budeš čumět 100 a více hodin a číst spousty textu (i když znám pár lidí co na tom dokážou číst celý knížky)
  • Ringwraith
    Poznatek, co jsem našel na netu:
    Otevřete si http://www.baldursgate.com/ a zobrazte si zdrojový kód.
    Najdete tam:
    http://i39.tinypic.com/oau2ja.jpg

    (Pokud to tu už někdo psal, tak sorry, nevšiml jsem si toho.)
    • Teď jsem to zkoušel a měl jen tohle (z těch zajímavějších věcí):
      February 29, 2012
      Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine

      Take heart fellow adventurers, for you have curried the favor of Boo, the only miniature giant space hamster in the Realm!
      ...
      I can teach you how to use your wrath.

      (proč nejde v diskuzi psát html? to máte html tagy?)
    • Źe by Baldur´s gate hrdinsky povstalo opět na infinity enginu?
      • No klidně , když ARMA III pojede taky na Real Virtuality enginu .... s vyšším číslem buildu ;)
  • Black_Hand
    lol. baldursgate.com zaziva ddos "utok". tolik lidi se o to zajima, a tak jim spadl web :).
  • Taková HD edice by byla super. Další díl proč ne, jenom aby se nesklouzlo ke konzolovitosti a přílišné snadnosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit