Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ferdis2
    Dúfam, že sa v hre neobjaví nejaká forma mágie. V tomto prostredí by to bolo ako pesť na oko!
  • Magister_Peditum
    Přesně můj případ. Zatímco středověký texty se četly jedna báseň, tak u textů ze 17. a 18. století to byla strašná práce. *1*
  • Magister_Peditum
    Hlavně nechápu tu argumentaci typu: Koho to kromě nás má jako zajímat. No, a co jako? Když si Poláci můžou vytvářet hry o varšavském povstání a Britové o Válce růží, tak proč ne mi o husitských válkách. Ve všech třech případech šlo o věci lokálního charakteru.
  • Magister_Peditum
    Kdoví, třeba tam něco na způsob kodexu z AC i bude, ale pochybuju, že to bude bráno jako výukový program pro hodiny dějepisu. *4*
  • Xcomik
    Nikdo netvrdí přece že jste blbci jen demagogicky tvrdit že jedna lokace bude mít velikost pomalu desítky kilometrů čtverečních je absolutní nesmysl což asi ty musíš vědět nejlépe :-) Nebo mi tu snad chceš tvrdit že bude mít hra jeden loading? Asi ne viď? Cry Engine 3 spíše nahrazuje starých ID 3 Tech který se ještě do dneška použivá (třeba serie CoD) než aby byl použit na tento typ her.

    Ostatně i MMO projekty které se na něm staví jsou toho důkazem (warface, MechWarior atd) a hry které na něm poslední dobou byly ohlášeny jsou všechno 3D střílečky nebo hry zaměřené na tento styl hraní.

    Jestli si myslíš že ti tu brojím proti tvé hře tak to si na velkém omylu naopak ti to přeju přeci jen ať už Mafia nebo Mafia 2 jsou mé oblíbené hry takže budu jedině rád že v tomhle byznise pokračuješ ikdyž tenhle žánr asi není můj horký šálek kávy ale po téhle hře třeba přijdeš s něčím co bude tutovka i na mě. Jen je prostě nesmysl tvrdit že na jednu lokaci v CryEngine 3 bude rozloha mnoha kilometrů čtverečních.

    Jasně všechno jde upravit jenže pokud si dobře pamatuji tak vás je aktuálně něco kolem 40 lidí a problém je ten že jestli chcete hru třeba do 3 let vytvořit v menším týmu je na to nejlepší engine který už všechno tohle v základu má ne? To jako chcete cca rok až dva jen engine překopávat aby uměl všechno co potřebujete no to sorry ale to jste si rovnou mohli napsat vlastní a vyšlo by vás to o jednu americkou megu méně :-)

    Zeptej se kluků z 4A Games těch o moc víc nebylo když začli dělat na Metru a kde jsou dneska a vývoj byl taky krátky (je sice fakt že tam maj programátora kterého jim může závidět i celý CryTek) ale stejnak za tři roky to měli hotové.
  • spoock
    husitství ovlivnilo víc států než jen česko *7*
  • spoock
    No, scénář na Mafii můžeš nastudovat z filmů a knih, ale tohle, tohle je úplně jiná káva. Docela by se mi líbil styl ala husitská trilogie od Sapkowského, mám teď rozečteno Narraterum :)
  • "herní konzole mě nikdy nebavily, nikdy nedokázaly nahradit komplexitu a možnosti desktopu, svobodný člověk by se jim měl obloukem vyhýbat, za každou cenu"

    Můžeš mi prosím vysvětlit, jak jsi tohle myslel? Co mají konzole společného se svobodou?
  • Jak uspesny? Ne kazda hra ma ambice na desitky milionu prodanych kusu. A prodejnost sama o sobe nic nevypovida o kvalite.
  • Povidej mi o tom. Co ja vim,tak herni prumysl vydelava uz par let vice nez prumysl filmovy. Takze pokud mluvis o jinych ligach-mozna. Ale hry jsou v te vyssi.
  • Na začátku 15. století se písmo ještě docela dalo číst. Zvrhlo se to až v průběhu novověku, kdy se ty dopisy daj číst fakt špatně. Taky mám PVH za sebou. *15*
  • skoro bych řekl škoda...
  • nez to vyjde budes vdanna a nejaka vavrova hra ti bude jedno:)
  • walltar
    Zacapa ... On se klasifikuje do obou skupin.
  • encyklopedii ani interaktivní výuku z toho nikdo dělat nebude, to je snad jasné ne
  • Tikov
    Pro následující Jagellonské období se uvádí 10-20% ve městech. Texty se předčítaly převážně nahlas. ( Macek.J- Věk doby Jagellonské ) Bohužel pro husitské období nemám nic načteného, ale lze se oprávněně domnívat, že gramotných bylo ještě méně (nějakých 10-15%). A to mluvíme o městech- centrech obchodu, kde se velmi hodí vedení účetnictví.
    Ten nápad na skill se mi rozhodně šíleně líbí (jen otázka jak omezit hráče, aby nečetl něco co nemá umět- možná proměna fontu textu v závislosti na skillu (od náhodně seskládané hlaholice pro negramotného přes diplomatickou minuskulu k novogotice (možná i humanistickému))
  • Teda "na scénáři pracuje s historiky ".... takže konečně i nějaká vážná edukativní forma ve hrách ? Nebo jen konzultují ...
  • Kr.Pa
    Tolik kecu a s OpenGL by to bylo jeste lepsi a mene narocne
  • Kr.Pa
    Vietcong, Original War, Hidden and Dangerous a stale muzu pokracovat..
    a to jsou s r a c k y ?
  • Jsou 2 možné přístupy k návrhu hry. Buď vyjdeš z toho, co chceš, aby hráč zažíval a podle toho pak ohneš zbytek i za cenu nelogičností, nebo vyjdeš z vágnejší ideie toho co by měla hra ztvráňovat, kdy se s hráčem sice počítá, ale ne jako s primárním měřítkem všeho. V prvním případě vyprodukuješ tunel typu Call of Duty na kterém je nejtěžší vymodelovat všechny ty zážitky, které chceš do hráče natlačit. V druhém případě ti z toho vyleze DayZ, čili množina vzájemně provázaných a logicky fungujících systémů v rámci kterých se hráč nějak pohybuje a reaguje na ně tak, že tvoří dostatečně flexibilní možnost interakcí, které ve výsledku tvoří naprosto unikátní zážitky dynamické simulace. Samozřejmě tu uvádím extrémní případy a je diskutabilní kde se nachází hry jako Witcher nebo Skyrim. Nicméně dle mého a očividně i Vávrova názoru je přesně proto dobré se do určité míry držet reality, protože to prostě lidskému mozku dává smysl a tím pádem mnohem větší pocit reality a z toho pak vyplyne mnohem silnější a zážitek, který není prefabrikovaný, ale pro každého hráče osobní a v rámci možností unikátní. Myslím, že Warhorse právě z toho vycházejí a dělají jenom dobře.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit