Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Můžete mi říci, jestli to bude hratelné i pro někoho, kdo RPG hraje jednou za uherský rok?
    • Ano. Na youtube je jeden chlapík (hrám se věnuje), Dark souls dohrál asi po 500 smrtích a taky si hru užíval. Pokud tě první smrti neodradí, dáš to v pohodě *3*
    • Nojo, zkusím to. Hlavně ať někdy nejebnu ovladačem o zeď a neprokopnu televizi při 30. chcípnutí.
      • MickeyMutant
        Kdepak, to až tak po čtyřicátém.
    • nahod si cheaty a pak te boss nemuze sejmout
      • To tu hru nemusí vůbec kupovat. Smysl Dark souls je v něčem diametrálně odlišném.
        • Jazz
          V naprosto kok0tském ovládání, který dělá tuto hru "HARDCORE", ale přitom, kdyby se vše vyladilo, tak ji přejdeš s prstem v nose ?
    • Hanzales
      Já taky nejsem kovaný RPG player :) Doporučuju prve mrknout na netu na nějaké ty tipy, mně pomohlo třeba tohle:
      http://gamesweb.sk/12082/tematicke-clanky/ako-prezit-v-dark-souls-co-mozno-najdhsie.html?error=a:1:{i:0;s:2:%2220%22;}
      Může pomoci taky nějaký ten youtube walktrough. Alespon ze začátku, aby se člověk absolutně neznalý trošku chytl kudy směřovat první kroky, kde najít pár užitečných itemů pro začátek a jak to vůbec celé zhruba hrát. Rozehrál jsem třetí postavu, u těch prvních dvou jsem si sotva osahal herní principy a zbytečně vyplýtval cenné itemy, ale z tou třetí (nakonec jsem nahodil Clerika) už mám našlápnuto na okouzlující dobrodružství. Taky je třeba se připravit na smrt ;o)
    • MickeyMutant
      Problém nebudeš mít s tím, že je to RPG. Problém budeš mít spíš s obtížností soubojů, respektive vzdáleností od posledního save pointu a respawnem všech nepřátel na cestě.
  • Hanzales
    Přiznám se, že jsem po dlouhé době jednou hru zase nejdříve "vyzkoušel". Jednak z obav, jak konverze nakonec dopadla, jestli mi půjde "nonxbox" gamepad a jestli to vůbec budu schopen hrát.
    Po dvou probdělých nocích mám jasno a hned po výplatě letím pro krabici (přímo na steamu je ta cena zase uber) ale cena za krabici je celkem prima.
    Je fakt, že oba problémy, ze kterých jsem měl obavy vyřešila komunita, ale důležité pro mně je, že se to ve výsledku hraje famózně, s tím patchem to vypadá parádně a hra samotná je nářez. Někdo sice nezvládl konverzi (díky za tu komunitu šikovných lidí všude po světě!), ale samotnou hru ti kluci vymakali dokonale a za to si zaslouží můj obdiv a peníze. I když nejradši bych malou část z těch pěnez ubral a dal je těm moderům.

    Jinak co se týče ovládání, taky jsem zapřísáhlý PCčkář (mající i konzole), gamepad k PC vytáhnu velmi zřídka, ale Dark souls je přesně ten případ, kdy bych si to na klávesnici prostě nedokázal užít (asi jako je stejné utrpení hrát fps na gamepadu). A to jsem na KB odehrál Deadspace, Assasin Creedy, Sleeping dogs a hromadu jinýh third-person akcí.
    Určitě bych do toho gamepadu nikoho nechtěl nutit, nebo ho přesvědčovat, ale někdy takové to "odmítnutí z principu" bez alespoň vyzkoušení taky nechápu. Naštěstí komunita opět zapracovala a pokud má k tomu gamepadu někdo vyloženě odpor, tak si to uži je i na KB-myši, ale někdy není na škodu vyzkoušet i něco zdánlivě "pekelného" ;o)
    • Těch patchů od komunity je více? Vím jen o tom zvýšení rozlišení...
      • http://darksouls.nexusmods.com/

        Tady jsou asi vsechny pohromade
    • MickeyMutant
      From Software by toho modera (Duranteho) opravdu měli nějak ocenit. A tím nemyslím krabici s hrou zdarma a děkovný dopis.
      • Hanzales
        Jojo, už jsem si toho povšimnul někde níže a máš recht. Šikulovi asi hodím nějaký donation, sice to asi nebude moc, ale aspoň nějaké to gesto neuškodí.
        • MickeyMutant
          Ze strany From Software je pouhé gesto myslím málo. Představ si, že by hra byla i dnes v tom stavu, v jakém před měsícem vyšla. Mám pocit, že Durante jim ve výsledku výrazně zvýší prodej.
          • Hanzales
            "Gesto" moderům pošlu já (na velké se nezmůžu) ;o) Na tom, že by tomu týpkovi From software mělo líbat ruce s tebou samozřejmě souhlasím. Dá se říct, že je doslova vytáhl z pekel ;o)
            Když jsem to pustil poprvé a nešel mi potažmo ani gamepad, taky jsem to chtěl zase rychle smazat a jít o dům dále, ale pak jsem objěvil ten mod, našel řešení pro gamepad, dal tomu všemu šanci a výsledkem je další zákazník ;o)
  • asi tam nejsou rozhovory, možnosti voleb a ne-akční zložka hry že? když neco takoveho vyjde dejte mi vedet, jinak to beru jen jako další rubačku a kdybych chtel propracovane souboje s bossy zapnu wow *6*
    • Rozhovory jsou, je jich hodně (s DLC vzrostl počet postav a dialogů), možností voleb je nespočet, prakticky celá hra je jedna velká volba. Rubačka to rozhodně není, strategie je obrovskou a neodmyslitelnou součástí hry a nějací bossové z wowka se můžou před Artoriasem, OaS, Manusem, Kalameetem jít schovat do nory.

      Nesuď hru, když o ni nevíš ani páru...
    • Pokud si v RPG rad povidas tak tohle nebude pro tebe. Tady kazda postava ktera se na tebe nevrhne znamena velikou ulevu :D Rozhovory jsou ale fajn a skoro kazdy dava moznost volby ktera ma sve nasledky. Rekl bych ze pomer rozhovoru a boju je nekde okolo 1/99 ale nazvat Dark Souls dalsi rubackou rozhodne neni tak uplne pravdive a ke hre spravedlive protoze Dark Souls je mysim velmi originalni pocin ac se to tak na prvni pohled nemusi zdat.
      • Zas bych neakční složku hry nepodceňoval. Jsem si jist, že kecáním s NPC jsem strávil dost času, rozhodně to nebylo 1:99 v poměru s bojem. A čtení itemů je taky dost důležitá věc, která dokonce i ulehčí hraní...
        • No 99 nepratel na jedno NPC urcite nebude ale nektery nepratele (alespon pri prvnim dohrani) zabijes tolikrat ze to tak urcite vyjde :D
    • Malleth
      Rozhovory a volby tam jsou a místama maj dost zajímavý důsledky. Odsoudit to jako rubačku bez vyzkoušení by byla velká chyba.
      • ja to neodsuzuju ale v idealnim rpg podle mojich predstav bych bral pomer akce/ne-akce tak 60/40 nebo i 50/50, treba jako ve falloutu 2 nebo vampires bloodlines.
        • MickeyMutant
          DS je spíš akční hra s RPG prvky než čistokrevné RPG podle tvé představy. WoW bych do toho netahal, to je úplně někde jinde zrovna jako Fallout nebo Bloodlines. Blades of Darkness, Rune nebo Dark Messiah se DS podobají akční složkou.
          • Cahir
            Blade of Darkness, to byla panečku hra! Hned si ji jdu hodit do kolekce, dík za připomenutí. Jestli je tomu Dark Souls podobné, pak se mám o Vánocích na co těšit. *14*
            • BoD je k Dark Souls asi nejblíže z toho, co jsem kdy hrál, v bojovém systému a atmosféře je hodně podobností. BoD mám hodně rád, Dark Souls jsou ale ještě mnohem lepší.
        • Malleth
          Podle mě se nedá na každou hru včetně RPG aplikovat nějakej standartní poměr akce/ne-akce jak píšeš. Ten má každá hra jinak a člověk ho může zhodnotit až když si ji zahraje.
  • Môže niekto presne popísať ako sa dostať do toho DLC obsahu?
    A Ako znovu nahodím Bonfires vo Firelink Shrine? Dík
    • ďakujem,
    • Vo firelink shrine Ti npc tusim menom laurec alebo ako zabije fire keepera (nemú nemŕtvu) môžeš ju oživiť ak dojdeš k jej telu a zoberieš tam predmet pri ktorom budes mat v popise ze ti umoznuje vyhladat Laureca (čo môžeš spraviť v Anor Lando v jednej z väčších miestností pred tamojším bossom ti vypise nejaku spravu (uz neviem co presne) a mozes ten predmet pouzit. daluj uz nebudem prezradzat....
    • http://www.youtube.com/watch?v=jI1W_mx5Rmo
    • Po zabity Hydry v Darkroot basin chod do jaskyne za jazerom kde bola Hydra. V nej je zlaty Golem. Toho zabi a objavi sa NPCcko Dusk of Oolacile. Ked s nou pokecas a odides z Darkroot basin a vratis sa spat, na mieste, kde si bojoval s Hydrou bude summon sign pre Dusk of Oolacile. Pokecaj s nou, nakup veci ked chces a chod po svojom.

      Neskor ten znak zmizne (netusim vsak podla coho a kedy, co vsetko musis mat prejdene) a v tej chvili chod do Dukes Archives. Tesne za prvym Bonfire je golem, ktory po zabity dropne Broken Pendant. S tym sa vrat do jaskyne, kde si oslobodil Dusk of Oolacile a okrem mrtvoly z jej oblecenim tam bude aj cierny portal, ktory Ta zoberie do DLC obsahu
  • FeebeEWN
    hlas recenzenta mi hrozně připomíná Tomia Okamuru :)
  • konecne poriadna hra na dlhe hodiny a nenudi, aj kvoli nej som si kupil PS3 .
  • prudislav
    BTW: zde fix pro hraní s M+K jde to pak v pohodě http://pages.cs.wisc.edu/~petska/
  • Hru vyzkousim jiz zitra,ciste abych zjistil co na tom vsichni vidi.Podle videi to na mne zatim pusobi jako prumerna akcni mlaticka s mizernou grafikou,snad me samotne hrani vyvede z omylu...
  • Čekal jsem že se dozvím jak je to s tím PC portem a nic.
    • S portem to moc dobre nedopadlo nastesti co neudelali tvurci udelala komunita a tak si jednu z nejlepsich her co kdy vysla muzeme naplno uzit.

      http://blog.metaclassofnil.com/?tag=dsfix - umozni nastavit vyssi rozliseni nez puvodni maximalne
      http://pages.cs.wisc.edu/~petska/ - opravuje problem kdy i drobny pohyb mysi menil zamerene protivniky
      • Parada, na neco podobneho sem cekal. Ted to muzu s klidnym svedomim koupit. Co by PC delalo bez schopnych moderu ;-)
      • Trošku mě vyděsila ta rada, že si mm připojit ovladač. Dá se to rozumě hrát s klávesnicí a myší?
        • prudislav
          si DSMfixem bez problému
      • a nebo jeste mnohem vic na jednom miste: http://darksouls.nexusmods.com/
        • Koukam ze komunita opravdu myslela na vsechno! To jsem ani necekal ze nekdo bude predelavat fonty, ikony, vegetaci nebo dokonce ze nekdo bude schopnej opravit FPS cap tak aby to jelo s GFWL. Ja to snad dam jeste jednou :D
          • Ja mam ve hre FPS mod s DSFIX-em, MouseFix a NoInro - hrani je plynule, lip se ovlada a lip vypada. Jinak pred aplikaci modu doporucuju cist README's!
  • Díky za recenzi. I když podle mě recenze, která DS vystihuje je: infarkt, infarkt, infarkt!!! *1*
    • jindra.veliky
      z toho spatnyho PC portu?
      • nene, hraju jí už asi půl roku na konzoli a těch nervů, co jsem u toho měl, to se nedá popsat. Pochopí jen ti, co je u tý hry měli taky, takže snad asi skoro každý *1*

        ale prostě pro mě nej hra posledních let. A kdo se bojí, nesmí do lesa.. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit