Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je zase narku. Jednou deti breci, ze se hry po vizualni strance poradne nikam nepohly uz peknych par let a kdyz se konecne zacnou objevovat hry, ktere alespon nejaky skok v grafice nabidnou (soude dle puvodni E3 ukazky, jestli ta hra tak bude skutecne vypadat nebo ne je uz zase vec druha), tak tu zase vsichni breci, jak je to narocny a ze se tvurci zblaznili.
    Pritom se nejedna o zadne brutalni naroky. 8GB RAM je za dnesni ceny (o cenach pred cca rokem ani nemluve) celkem levna zalezitost, 4 jadro+HT uz taky neni zalezitost par nadsencu a 560ti taky nepatri mezi supervykonne trhace benchmarků.
    Nekteri vazne nevedi co vlastne chteji.
    Tyhle narky bych pochopil, kdyby mezi doporucene pozadavky placli intel 6 jadro+HT, NV780 a 16 GB RAM, ale takhle?
    Co se srovnani CPU s HT a bez tyce, tak podle me lze ocekavat, ze nove hry budou HT vyuzivat vice a vice prave diky novym konzolim.
  • Pohodárna to mi poběží na full na třech monitorech *5*
  • Achjo, zdá se že můj M11x konečně přestává stačit.
  • Až za rok, za dva přestanou takovýhle AAA hry vycházet na startý konzole, tak se teprve ukáže ten posun. Nejnižší společný jmenovatel je teď pořád dost nízko.
  • Nejsou nijak krvave ale bohuzel upgrade bude potreba :D
  • Už se těším na to, jak mi ta hra od Ubisoftu začne drtit všech 8 vláken procesoru. To bude takový malý zázrak. To jsem zatím viděl jenom v benchmarcích.
  • Veskoslave nepsal jsi kdysi, ze mas 280X? Evidetne jsi dalsi kupujici, co si nezijsti, co si kupuje. Zrovna ty se tu porad kasas, jak vsechno vis a ted se tady tak ztrapnujes.
    • Veskoslav
      Až na to, že svou kartu jsem kupoval loni v řijnu a to žádná 290 na trhu nebyla;)
      • Co to ma spolecneho s tim, ze ani nevis co kupujes za kartu?
        • Veskoslav
          Vím, co jsem si koupil za kartu a také vím, že je "výkonnější" než základní SAPPHIRE R9 290 v ceně 9100 Kč (rozdíl není prakticky žádný). Ale třeba už nemá na ASUS R9290-DC2OC-4GD5 (pokles v průměru 5-10%, záleží na hře).
          • Veskoslav
            Nejlevnější je za 7000 pokud vím. A omlouvám se, bral jsem cenu, jak jsme kupovali teď na firmu bez DPH....
          • http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/28483-amd-radeon-r9-290-vyhodna-ale-hlucna-karta?start=11
            Tady mas test referncni verze a 280X dostava na prdeel. Nereferenci jsou jeste daleko rychlejsi.
            • Tak mi posli test a zadna 280X nezacina na 6000, ale okolo 7400, tak co tu zas mektas za totalni hovnaa??
            • Veskoslav
              Ale já také nemám referenční verzi:) A ano, kdybych měl nějakou 280X za 6000, tak věřím, že je slabší jak 290. To nepopřu ani náhodou.
          • Ty ani nevís, ze je to prejmenovana 7970. Muzes mi poslat test ve kterym je rychlejsi 280x nez 290. To bude nejaky Veskoslavuv test. Jsi mi k smichu blbecku.
  • Nevypovídající žvást...na tyhle "něco plácnem ať rozvíříme diskuse" nároky jsem přestal brát zřetel snad ještě dřív než mi vydali první občanku...
    • Jsi rebel:-)
      • Určitě...a zcela jistě je to lepší než bejt hysterka .)
  • Hmmm...spíš bych nadával na ty trapné preorder bonusy.
    • Len aby to nebol zasa jasny pripad toho, ze sa predobjednavat neoplati, pretoze po hype dojde na lamanie chleba.
  • i7 +7850 :D Za stejné peníze i5+GTX770 je 2x tak silnější ...
    • 770 je vyhazovaní peněz. Za drobný příplatek máš 290...
      • řekl AMD fanatik. Já si rád připlatím trošku za nVidii, nejde jen o výkon, ale i o teplo, TDP, zátěž zdroje, sw podporu a další věci, osobně znám pár lidí co si koupili 280X nebo 290X a po chvíli to šlo z pc, místo toho nV a spokojenost. Ale to je nekonečná válka a nemá to smysl řešit. Kdo chce AMD, koupí si AMD, kdo chce nV, má nV.

        Každopádně 290 už je na fhd trochu overkill a vyhazování peněz, osobně teď ke 4570 kupuju 760, která je na FHD ideál, příští rok se vymění za Maxwell a hotovo.

        Se 760/280 si zahraješ každou hru na vysoké (ve fhd), přinejhorším si odpustíš AA nebo nějaký žravý efekt, který stejně nevidíš.

        Ušetřené prachy raději investovat třeba do pořádného monitoru nebo periferie, to ti z herního zážitku udělá o dost lepší potěšení.
        • No ale ty jsi psal o 770 a to je kurev*ky nevýhodna karta, Ber to tak, že 290 bez x prekonava i starého Titana. A cenový rozdíl mezi 770 a 290 je zanedbatelný, když porovnám výkon. Osobně jsem si koupil 750TI(sehnal jsem ji za 3000), To je nádherně ticha a šetrná karta. Na to moje občasné hraní to dostačuje, na ostatní mám PS4,
      • Veskoslav
        Myslím, že je poněkud rozdíl 8000 a 13 000....
        • MSI R9 290 GAMING 4G 9 880. Takže raději si to nastuduj pořádně až pak otevři hubu.
          • Uz ti nekdo rekl, co znamena, kdyz se slovo da do uvozovek? *3* To, ze kdyz napises "preznacene", ze to znamena, ze je to to same jako preznacene.
          • Veskoslav
            Gratuluji. V Heureka hledat umíš;) navíc v testech 290 je takřka stejná jako R280X. Takže nevidím smysl kupovat 290. Buď 280x nebo 290x. Mezistupně jsou vždycky divné. Tudíž stále mi vychází minimálně o 500 Kč levněji nejvýkonější R9 280X Toxic než ta tvoje 290 (navíc ještě z pochybného obchodu).
            • Zase špatně. Je to úplně stejná karta jako 7970. Jen má upravené takty.
              http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/28069-asus-r9-280x-dc2-top-staronovy-radeon-v-akci
            • Veskoslav
              Pokud vím, tak 280X jsou postavené na stejném základu jako 7000 řada od AMD. Ne pouze přeznačené karty.
            • Neumíš číst? 280X není nová karta, ale jen přeznačená 7970. Nic Víc. Nové Karty jsou 290 a 290X. http://www.computerbase.de/2013-11/amd-radeon-r9-290-test/10/#diagramm-metro-last-light-2560-1600-sondertest_2
              Další test. 290 je rychlejší v Metru než ta tvoje slavaná 280X o 10 FPS. Takže se laskavě vzpamatuj a přestaň trolovat, jelikož tomu rozumíš jako koza petrželi
            • Veskoslav
              Ano ta tvá 290, co jsi postoval je na úrovni 280X Toxicu (který mimochodem je také lepší někdy jak 780;)). Protože překvapení, není R9 290 jako R9 290. Záleží i na výrobci karty. Navíc poměrově vychází nejlépe 280X z nejnovějších karet a na to, aby si člověk připlatil 3000 tam nevidím takový nárůst, aby se to vyplatilo.
            • Opravdu? http://extrahardware.cnews.cz/amd-radeon-r9-290-test-recenze-review/strana/0/13 290 bez x je rychlejší než 780GTX. Ty seš šašek...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit