Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ysquanir
    Dovolím si nesouhlasit. Recenze nemůže být nikdy objektivní (a zrovna Andrej býval teda extrémně individuální *3* ). Nicméně jde o to, aby recenzi psal autor, který má k danému žánru tak blízko, jako hráči, kteří budou následně recenzovanou hru hrát.

    Hele, já psát recenzi na kterýkoliv novější Call of Duty, tak ode mě ta hra dostane hodnocení někde okolo 4/10. A klidně si to zdůvodním. Jenže lidem, kteří mají o CoD vážný zájem a tahle série je prostě baví bude taková recenze na prd. Případně na vytištění a zatopení si v kamnech.

    Takže asi tak. *4*
  • Pethulla
    a proč by se tam cena promítnout neměla?
  • Díky za tento poklad. Do teď sem pařil jen Dwarf fortress v adventure módu, teď mám hračky dvě ... Moc díky.
  • XorxoxTalarius
    To byl jenom priklad recenzenta z te doby. Mam ty casopisy jeste doma (a predstav te si, dokonce je i procitam) a ty nejlepsi recenze byli a jsou ty objektivni.
  • MickeyMutant
    Základním pravidlem herní žurnalistiky nikdy nebyla objektivita. Andrej v dřevních dobách mohl psát o fuseklích svojí babičky, všichni mu to žrali a navíc si dodnes neomylně pamatujou, jak byla ta recenze objektivní a k věci.
  • MickeyMutant
    DoD byl jako parodie zamýšlen, takže tenhle prvek by měl být určitě zohledněn, minimálně i v hodnocení... Všechny otravné prvky navíc vnímám jako jejich kritiku v současné áčkové produkci.
    Takže když je v parodii něco blbě, tak je to v pořádku, protože je to vlastně sofistikovaná kritika předlohy?
    Jeden krok, útok, kraftění, zvednutí předmětu, kouzlo je jeden tah, po kterém udělají tah i npc. Co je na tom složitého. Jako v tahovce takové snad skoro není možné zemřít ani na střední obtížnost...
    Takové šachy - první tah pěšcem, táhne soupeř, rozvinu jezdce na královském křídle, táhne soupeř - co je na tom tak složitého? Tahovka je nějaký speciální žánr, který zaručuje nesmrtelnost na střední obtížnost nebo co?
    Já bych jí dal 8/10, a to nejen kvůli dobré zábavě ale i vzhledem k ceně...
    To jsem netušil, že se do kvality hry promítá i její cena.
    ...nemáte čas se zaměřit na všechny hry důkladně, tak občas nějakou recenzi odfláknete
    Když se hodnocení na konci recenze neshoduje s mým názorem, nemusí to nutně znamenat, že je recenze odfláknutá, znamená to většinou, že recenzent má jiný názor než já. Často se tu pláče, že různá CoD mají na Metacritic devítky, protože jsou koupené, teď se tu pláče, že je na Games pětka na rozdíl od Metacritic, protože je odfláknutá. Kdyby byla fakt odfláknutá, tak tomu autor prdne osmičku a má svatej klid.
  • XorxoxTalarius
    Mam pocit ze se z herni zurnalistiky vytratilo to zakladni pravidlo, byt objektivni. Zatimco procitam stare Score, ve kterych psal jeste Andrej Anastasow (jak se to presne pise uz si nepamatuji), tak se vzdy snazili byt co nej objektivnejsi ... a myslim ze je velika skoda ze uz takhle ke hram herni novinari nepristupuji ...
    Tisickrat radsi si prectu objektivni nazor nezli subjektivni pocit.

    Uz jsem to tu zazil mockrat a nejvice mi asi hnula zluci (tedy nejspise si ji jako jedinou pamatuji) recenze space marines, kdy si recenzet stezoval ze ho behem animace doplneni zdravi zabijeli, pritom je to jen otazka skillu (v Mafii 2 jsem behal jenom s mauserem a strilel headshoty). A asi bych mohl pokracovat takto v kazde recenzi ... ale cas jsou penize.
  • tohle není recenze a ten člověk není recenzent
  • Jak může psát recenzi na DoD někdo kdo ani nerozpozná že je to tahovka :-( To tady neni žádnej "Quality Controller" na recenze?? Celkem smutný
  • Marllone
    Já bych jí dal 8/10, a to nejen kvůli dobré zábavě ale i vzhledem k ceně (během dokonceHoliday Sale za 1€), absenci podobné hry a velké možnosti hrát pořád dokola
  • Marllone
    Nejsem ten typ, co by si myslel, jaký je megaznalec všech her a respektuju názor ostatních, ale tohle je prostě neuvěřitelně špatná recenze.

    Dungeond of Dredmor je v prvé řadě PARODIE na všechny fantasy a rpg. To je cítit ze hry na úplně každém kroku, nechápu, proč to zde autor nezmínil. DoD byl jako parodie zamýšlen, takže tenhle prvek by měl být určitě zohledněn, minimálně i v hodnocení. Já osobně jsem se docela hodně nasmál různým větším i menším žertíkům. Všechny otravné prvky navíc vnímám jako jejich kritiku v současné áčkové produkci.

    Je také důležité zmínit, že je to TAHOVKA, nevím, jestli takhle hru autor vůbec hrál. Jeden krok, útok, kraftění, zvednutí předmětu, kouzlo je jeden tah, po kterém udělají tah i npc. Co je na tom složitého. Jako v tahovce takové snad skoro není možné zemřít ani na střední obtížnost (nejvyšší sem nezkoušel). Ten, kdo na ní pořád umíral hrál hru snad jako normální chodičku mlátičku, nebo to musí být hodně špatný hráč, že se nedokáže v jednom tahu vyléčit, nebo utéct.

    Hodnocení na Metascore a na českých webech rozhodně vypovídá o kvalitě recenzentů - to jest o jejich chápání a nechápání souvislostí. Je mi jasné, že nemáte čas se zaměřit na všechny hry důkladně, tak občas nějakou recenzi odfláknete, ale v případě Dungeons of Dredmor je to škoda, protože ta hra je vtipná, návyková a pěkná.
  • jj takovouhle "recenzi" bych teda čekal spíš od BW a ne od kvalitního serveru jako TG. Njn hlavně že jsou na metacriticu
  • Veskoslav
    Tak když se ti nelíbí TG, tak rčitě máte 100krát lepší servry o hrách tam u Vás, na Slovensku? Nebo se pletu?:-D
  • A helejme se. Náš zrzavý pitomeček se nám začíná projevovat.
  • jindra.veliky
    drz hubu dem***e kdyz si me nevidel hrat *5*
  • hahaha. Toto je ale kvalitna recenzia:D
    Prva polovica je skor uvaha ze preco by vobec niekto vyvijal Rogue like hru ked dnesni hraci su zvyknuti na primitivne hry a evidentne je to tak podla recenzenta spravne:D

    No a potom, potom to je tiez strasny BS:
    "K čemu jsou třeba desítky druhů zbroje, když se do nich avatar nikdy nepřevlékne?" - zeby k lepsim statistikam a teda k vacsej zivotaschopnosti?:D
    "Dredmor selhává v tom nejzákladnějším aspektu dobrého RPG - nemotivuje výbavou, přestože jí má tuny." - Ak ta vybava motivuje vzhladom a nie silou daneho predmetu tak.. asi si ta rodicia v detstve casto prehadzovali cez cestu a vacsinou ta nechytili.

    Mne sa Dungeons of Dredmor nepaci, nepaci sa mi kvoli rozpravkovemu art stylu a evidentnej snahe tvorcov o nadlahcenie. To jak keby niekto pisal autobiograficky roman o tom ako prezil koncentracny tabor ale napisal to ako komediu.

    Ale aj tak, takuto "recenziu" si hra urcite nezasluzi. Ale vobec ma to neprekvapuje, ved TG:D
  • Nie.. Ludom sa proste nepaci ze autor bez mihnutia oka potopil hru, ktora je v podstate dobra... Forum je od toho aby ludia vyjadrili svoj nazor.. Tak ho vyjadruju.. U MAD BRAH ?
  • Tak nějak nevím, o čem tahle recenze je. Jestli má recenzovat hru a nebo jen říkat, co je špatně. Autorovi evidentně byla tato hra proti srsti už ve chvíli, kdy ji držel v krabici v ruce nebo mu ji stahoval Steam na disk. Víc k tomu asi není co dodat. Škoda.
  • Veskoslav
    Já nevím, co se tu proboha rozčilujete. Pokud vím, recenze je subjektivní názor daného člověka na danou hru (věc, film atd.), nikoliv objektivní, tudíž je zcela logické, že někdy se prostě mohou různé recenze lišit, ať už v hodnocení či míře kritiky v dané recenzi. Já to respektuji. Např u Skyrimu bych v životě nedal 10/10, ale chápu, když to recenzent udělá. Je to jeho názor, který nemusí být většinou akceptovatelný, ale to nemění nic na faktu, že se názory a hodnocení nemění podle toho, jak si hráči přejí. Navíc i to, že to nerecenzuje člověk, co to má v srdci je správné. Jak by se Vám asi líbilo, kdyby sérii CoD recezoval Codový fanatik? Asi moc ne. Tudíž ohledně recenze a jejího hodnocení nesouhlasím (osobně bych dal 65%), ale respektuji ho. Zkuste to taky, místo toho, aby jste zde s prominutím zvraceli, jak je recenzent debilní a kdo ví co.

    P.S: Není nic jednoduššího než napsat čtenářskou recenzi:) Moc rád si je přečtu od těch největších kritiků. A třeba, když bude dobrá, tak ji i Tiscali zveřejní vedle "oficiální". Kdo ví.
  • Black_Hand
    tak tak :). me treba dredmore bavi a 5 bych mu rozhodne nedal. ale jak jednou rekl klasik (lukas grygar): "recenze neni o tom, jak se bude hra libit tobe, ale o tom, jak se libila recenzentovi". jediny za co jde recenzenta chytat jsou fakticky chyby...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit