Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Viktor_H
    Ne, trvám na tom, že to není pravda, případně přeháníš. Např. zmiňovaný loading (nepopiratelně otravný) proběhne pouze při přistání na planetě, jakmile jsi na povrchu, už žádný není. Co se itemů týče, můžeš mít naprosto všechno až na fialové, které při levelování skoro nenacházíš a hrajou roli hlavně až v rámci endgamu. A Endgame (operace, warzony) jsou tu primárně pro subscribery. F2P hráčům bylo slíbeno, že si budou moci bez omezení zahrát kampaň (včetně heroic questů) a to také bylo splněno. BW nikdy neprohlašovalo, že F2P hráčům bude otevřená celá hra.

    Navíc jsi-li schopný, můžeš zůstat F2P hráč a přesto mít plnohodnotný zážitek. Za pár korun přes Cartel Points si můžeš trvale nakoupit fialové Itemy + třeba přístup do operací, máš-li zrovna čas a chuť. Ve výsledku tak dáš za hru maximálně pár stovek a můžeš mít cokoliv chceš (a neplatit za to, co tě nezajímá). Tohle je výborná možnost pro ty, kteří mají na hru jen trochu času. Samozřejmě, pokud chceš mít odemčenou hru úplně a hraješ často, vyplatí se ti být subscriber.

    Co se tvého "pokračování" týče, hovoříš v podstatě o úplně jiném konceptu. Tady není o čem se bavit - SWTOR je holt kočka, nikoliv pes. Některé tvé myšlenky jsou určitě zajímavé, ale vývojáři se rozhodli jít jiným směrem a mě spíš než stavění vzdušných zámků a překopávání hry už od pracovního stolu zajímá, jak se jim podařilo naplnit koncept, který si zvolili. Tím neříkám, že některé tvé myšlenky mi nepřijdou lepší, než ty ve hře realizované. Na druhou stranu nevím, do jaké míry jsou v rámci MMO naplnitelné. Mít obrovský živoucí svět, kde by NPC měli naskriptované různé režimy apod. by pravděpodobně vedlo k větší náročnosti na pamět. A se stovkou lidí na planetě by to možná bylo neúnosné. To ale jen hádám, moc tomu nerozumím. V jedné věci s tebou ale souhlasím a to je absence důvodů k prozkoumávání mapy. Člověk v podstatě běhá za questy, nemá moc smysl se vydat někam úplně jinam. Tedy většinou. Někdy najdeš na odlehlých místech speciální questy, dále mě napadají ještě datacrony. To bude ale vše, ta hra rozhodně postrádá prvek "exploration.
  • Evidetne nezmenili, je to neuveritelnej vopruz. Predevsim nechapu, nac to tak je ...
  • Jenom pro zajimavost, chtel sem si vecer overit kolik co stoji, ale pokud se neco prodava za vic nez 200/350k, tak je to prece naprosto neprodejny, nebo ne? Kdokoli kdo muze mit vic, si hru plati => ma k tomu pristup => nanic to nepotrebuje (navic se mu generujou kartel pointy v ramci predplatnyho).
    Jeste bych si doved predstavit nejakej trade za veci - pokud teda aspon platici hrac muze primo obchodovat s f2p hracem.
  • Ja bych za tu hru klidne platil plnou palbu. Krabici jsem kupoval za 1199 a klidne dam ty 3 kila mesicne. Ale ne v tomhle stavu, ne s tim co hra ted poskytuje.
  • Viktor_H
    Jak říká kolega nade mnou, v nedávném patchi byl počet quickbarů pro F2P hráče zvýšen na čtyři.
  • Ne je tam oboji a to je ten problem. Teda pokud to od brezna nezmenili.
  • Chtěl jsem napsat podobný příspěvek, ale předběhl jsi mě *2* Ano BW opravdu umožnil přeprodat za credity vše co se dá nakoupit v Cartel Marketu za skutečné peníze, takže v aukcích na GTN (mají tam i vlastní políčko na vyhledávání - Cartel Market Items) najdete úplně všechny dostupné unlocky.

    Blbý ale je, že f2p mají limit 200000 creditů na postavu a prefered účty 350000. S tím limitem není problém koupit na GTN levnější unlocky, například další guickbary nebo místa v inventáři se prodávají kolem 100000, viděl jsem je i za 50000. Ale třeba takovou autorizaci na fialové předměty, která stojí asi 1200 Cartel Market mincí jsem neviděl jít pod 500000 creditů, takže f2p hráči mají smůlu.

    BW by měl podle mě limit na credity zrušit nebo podstatně zvýšit, jsou tím tak trochu proti sobě. Já sám jsem už nakoupil za credity unlocky v hodnotě nějakých 4000 - 5000 Cartel Market mincí a i když ne já, tak někdo za ně peníze zaplatil. A teď už mi začínají docházet unlocky, které si s limitem 200000 můžu dovolit, takže spíš jen občas omrknu aukce, jestli někdo neprodává něco dražšího hodně levně.
  • USER47
    V nedávným patchi množství dostupnejch quick barů pro f2p hráče zvýšili. A jinak o předměty taky nepřicházíš, pokud vím, inventář ti zůstává a můžeš i používat věci, který bys jako nově příchozí f2p hráč použít nemohl.
  • Jiste, proto si trebas tuhle http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=555539 lidi stezujou, ze jim zmizely a nejde je pridat jinak, nez ze si je zaplatej (a to i lildi, kteri si hru koupili a platili za ni ...). Ostatne, opravdu neznam jinou hru, ve ktery by hrac, ktery za hru platil, tim ze platit prestane, prisel o vetsinu svych itemu/penez/...

    Malej prikladek, hral sem lotro jeste ve f2p bete, kde bylo nastaveni ponekud jiny nez pak naostro. Kazdopadne sem napr v ty bete mel odemceny vsechny bagliky. A, kupodivu, mi ty bagliky !zustaly! i po prechodu na ostrej provoz. A to bych tezko nekdo moh neco namitat, kdyby to po ty bete smazli. Tomu se rika solidni pristup (nehlede na to, ze v lotro se da k obsahu pri trose snahy - a investici casu - prijit k obsahu, vcetne datadisku, gratis)
  • Trochu zapremejslej - vazne si myslis, ze hrajes ZADARMO? Ty ve skutecnosti pracujes zadarmo - prave pro ne. Co myslis, kolik lidi by hralo online hru, ve ktery by jinyho hrace potkali jednou za hodinu ... a kde by usporadat spolecnou akci znamenalo se mesic predem dohadovat se 150 lidma, aby aspon 15 z nich nakonec dorazilo?
    Oni jednoduse potrebujou hrace proto, aby ti co plati meli s kym hrat. Pokud by meli dost platicich hracu, tak zadny f2p poradat nebudou.
    Navic je dokazany, ze skutecne zadarmo odehraje tu hru minimalni % hracu. Vetsina z nich driv nebo pozdejs podlehne a neco si koupi. Nehlede na to, ze naklady na provoz jsou fix - je uplne jedno jestli na serveru hraje 10, 100 nebo 10 000 hracu, porad to stoji stejne. Ale tech 10 nebo 100 nebude platit, pokdu tam nikdo dalsi nebude, protoze nebudou mit s kym hrat => nevydelas nic.
  • Tak ono pokud je nekdo ochoten platit EA rok co rok za totez (fotbal kuprikladu, nebo hokej)... tak trebas usoudili, ze za alfa verzi mmo lidi taky budou nadsene platit ...
  • Holt prisel pan EA manazer a rekl chlapcum z Bioware: "Tak kluci, to nevadi, ze je hra dokoncena jen z 25%, uz jsme do vas narvali dost penez a vy to porad zdrzujete, takze naslibujte neco hracum, udelejte par uzasnych traileru a vypustte to, prece se to jmenuje Star Wars, takze to na vydelek staci."
  • No vidis, to je pro me novinka (pokud to tak je) kterou nevim proc nenajdu na webu hry. Tak nejak bych to cekal (stejne jako u jinych her, kde to lze).
  • Coze ? To s tou teleportaci pro platici hrace myslis vazne ?
  • Četl jsem tu v diskuzi spoustu nářků na to, že jako f2p hráči máte spoustu omezení a musíte platit.

    Už jsem si tu ale nevšiml, že by někdo zmínil, že unlocky (v podstatě použitelné předměty) z Cartel Marketu jsou obchodovatelné na GTN. A nejenom, že obchodovatelné jsou, lidi je i prodávají.

    Je tedy možné si za kredity koupit další quickbary, možnost schovat přilbu, sjednotit barvy, zobrazit titul. Prodávají se i propustky do FP apod.

    Myslím, že cokoliv, co se dá na Cartel Marketu koupit se dá i prodat na GTN. A že tam toho je.
  • Obdivuju tvoji zapalenost a zaroven te lituju, protoze ty pribehove linky nestoji absolutne za nic.
  • Jednoduse pravda jsou. Muze se ti to nelibit, ale muzu z toho nahrat klidne video.

    BTW(pokracovani): Od hry a tema SW bych ocekaval, ze ingame UVIDIM prilitat a odlitat lode (hracsky lode samo), ze na planete bude nejaky normalni pristaviste (pripadne jich bude vic) kde muzu s malou lodi pristat ... ze ostatni hraci UVIDI moji (vysperkovanou) lod.
    V roce 2012 bych pak cekal takovy veci, jako ze NPC budou "fungovat" a ne jen stat a cumet. Cekal bych noc a den, nejakou fukncni oblohu (dve slunce ...), to ze trebas nektery mise pujde plnit jen v noci (lov nejakejch potvor ...) jiny jen ve dne ... ocekaval bych, ze vetsi eventy budou fungovat jak na planetach tak ve vesmiru (napr "klan" by si moh poridit nejako bitevni lod, kterou ale musi obsadit vice hracu zaroven, primy ovladani bitevnich droidu ...), ocekaval bych, ze vesmirem skutecne poletim, kdyz uz nekam poletim, uvidim planetarni systemy ...(a ne hnusnou mapu - ta je o to hnusnejsi, kdyz si vzpomenu na ten zvast po ziskani lode o tom, jak je krasny se na ni divat ... )
    Navic fungovani hry jako takovy je v mnoha ohledech i v rozporu se samotnym svetem SW (vymena mece co 5 minut, protoze mi vypad lepsi - cekal bych, ze mec mi zustane, a ze se spis budu zlepsovat v boji pripadne ho lehce modifikovat ...)
    U MMO je jednim z principu hamouneni veci - takze bych tak nejak cekal, ze nekde budu mit nejakou budku (ja vim, mam lod ... bez truhly - zaplat), kde si ty veci muzu vystavit - ne je nahazet do nejaky cerny diry. Taky mi prijde neuveritelny reseni pribehovych misi tim, ze proste nekam jit nemuzu, protoze to je pro jinou postavu ... proc? Sak jina postava muze na stejnym miste plnit uplne jinej ukol. Taky sem se rychle poucil a dosel k zaveru, ze chodit nekam, kam me neposila prave pridelenej quest je naprosto zbytecna ztrata casu. Nic tam neobjevim, nic zajimavyho nenajdu. To ve zminovanym Skyrimu najdu aspon nejakou jeskyni/hrobku/... a mozna tam zarvu, a mozna ne ...
    Proc trebas kamos neumi prodat libovolnou vec? Ze ve hre pada BORDEL, kterej je naprosto nanic, to je taky tragedie. Cekal bych, ze kdyz zabiju neco, tak z toho vypadne to z ceho se to sklada (zuby/supiny/kuze/.. ) a to se da na neco zpracovat/pouzit/... (a samo, i prodat). To misto toho bordelu muzou padat rovnou kredity, ze ... (ktery samo padaj - i z zivocichu, asi si je davaj dop...)

    Jednoduse nekdo si tu koupil (za jiste velky prachy) licenci na SW, a nabastlil zmrvenej slepenec wowka a dalsich predchudcu ... Ono sice wowko po uvedeni taky nebylo moc hratelny, ale bylo do znacny miry originalni (ac rozhodne ne prvni). Z tohodle mam pocit, ze nekdo zmastil "jakoze" svet SW, a do nej se snazil naroubovat principy, ktery v nem nemuzou fungovat, a korunu tomu nasadil nesmyslnym f2p.
    Co ale pochopit opravdu nedokazu (na to asi musi mit clovek nejakou tu "coleege"), ze hra, ktera je neuspesna, nikdo za ni nechce palatit a platici hraci od ni rychle utekli, se snazi prosadit tim, ze bude f2p hrace k placeni nutit. Tak nejak by mi prislo pochopitelny, kdyby podobe blbej system zavedlo wowko - maj hromadu platicich hracu => pustej zadarmo nejaky to ocesany demo a nejspis ziskaj nejaky $$$ a dalsi platici hrace. Tohle mi pripade jako kdyby franta z horni dolni na swuj web "blbakov.cz" napsal, ze ma naprosto uzasy spickovy MMO, ale pokud chcete videt screen, poslete mi kilo.
  • je usmevne citat tie staznosti :), uz len preto ze sa stazuju len ti co to vobec nehrali alebo hrali par dni. ak vydrzali tyzden tak je moc.

    Ja sa mozem rovnako stazovat na Wowko ktore som hral vyse pol roka, odohral som tam 4 postavi na max lvl a mozem povedat ze dalsiu uz nebudem lebo je to hra o nicom.

    swtor je vo svojej poctate tie o nicom, teda ked dohrate zakladny pribeh. ale ona tych pribehov ma 8. a cuduj sa svete tych spolocnych q nieje ani polovica. takze ja si ju zahram este 5x a potom sa na nu vybodnem. ale nebudem sa stazovat aka je zla. ale s vedomim ze som ju dohral od A po W.
  • Probihas minimalne dve prazdny mistnosti (pred hangarem/pristavistem bejva jeste nejaka prechodova komora ..) + musis dobehnou k transportu. Jeste se mi (na lv 26) nestalo, ze by to bylo jinak. Jen sem nekde na jejich webu zahlid neco na tema teleportace rovnou na planetu - jako novinku poslednich dnu - pro platici hrace....
  • Veskoslav
    Klasické MMO. Nebo mi chceš říct, že mám v GW 2 něco, co je ve hře nepřístupné či nějak omezené? Pobav mě:) F2P model tam rozhodně není. Koupím hru a mám plnohodnotnou hru, kde mi naprosto nic nechybí. Kosmetické blbosti přenechám dětem. Ale toto není model F2P hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit