Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bethesda je na trhu už dost dlouho, abychom dokázali odhadnout, co z toho nakonec vyleze. Já osobně bych to viděl na jako hra dobrý (dokud se nezačne člověk nimrat v detailech a nezjistí, že je v tom hromada absolutních hovadin postrádajících logickej smysl), jako Fallout na pytel. Snad se pletu.
  • Huraaa Fallout 4. U Fallout 3 jsem se skvele bavil. Samozrejme jsem mel k trojce mnoho vyhrad a predstavil bych si to uplne jinak. Ale zkratka delala to Bethesda a tak to dopadlo jak to dopadlo. Ale krasny postapokalypticky svet a RPG prvky. Takze na Fallout 4 se tesim. Na grafice mi nezalezi, zalezi jak se to bude hrat.
  • TheGGG
    takhle to dopadá, když někdo nepoužívá motion capture.
  • Jsem zvědav na to až jednou bude grafika fotorealistická na co si dětičky budou stěžovat potom :D
  • Nekupoval bych F4, počkejte rok nebo dva. Znovu najmou externí firmu, která předělá jejich výtvor na pořádnou hru (což si umím představit, že s těma jejich enginama musí vyžadovat génia) a užijeme si opět alespoň z části to, co mělo být Fallout pokračování.
    • ucho
      FNV jsem ještě nehrál, ale F3 byla rozhodně parádní.spíš bych ale počkal na DLC a GOTY verzi. to je u bethesdy taková klasika :)
      • ty asi nebudeš moc chytrej
        • TheGGG
          zrovna ty nemáš právo používat větu "ty asi nebudeš moc chytrej" ani při rozhovoru s rozbitou židlí.
          • a proto v reálu delám vedce
            • Já v reálu dělám s EEG a lidi jako ty ke mě radši vůbec nechodí.
            • Ja v realu delam psychologa a lidi jako GGG jsou konzolovi fagoti.
            • *1* *1* *1* dyť přesně to říkám.
              BTW: školní projekt ve kterém z dřívek od nanuku vyrobíš větrný mlýn z tebe nedělá vědce.
      • Já jsem si jen kdysi tiše přál, aby najali (nebo alespoň přizvali) originální developery F1 a F2 k vývoji F3. Bohužel se tak nestalo a výsledek byl Foblivion. Ale neříkám, že by si tu hru nikdo nesměl užít, jen pro mě to bylo zklamání.
        • Tak Obsidiani, kteří min. z části dělali F1 a F2, udělali Fallout New Vegas ...který je vlastně právoplatným F3. ... F3 je pouze zkouška enginu :)) ...ikdyž to taky není špatná hra :)

          Takže kdo nehrál FNV a českou modifikaci F2 ...Fallout 1.5 resurection ....šup šup instalovat a hrát.
  • těšim
  • Osobně si počkám na Fallout od Obsidianu...z příběhu ve Falloutu 3 se mi chtělo zvracet.
  • Khanemis
    Mně osobně ta grafika nepřijde vůbec špatná. Spíš nevyrovnaná svým nasvícením (v některých chvílích to působí placatě a plastově, především během příběhové části videa, při momentkách z pohledu na krajinu je to naopak o poznání lepší, možná je něco z toho jen render, těžko říct). Co se mi naopak líbí je, že Bethesda konečně najala u Falloutu někoho, kdo umí udělat pořádné reálně působící modely. Chlapíci v power armorech zřejmě konečně nebudou vypadat jako děti ve špatné halloweenské masce (ty drobné postavy, téměř žádná ramena a látkové rukavice byly hrozné) a stejně tak úprava dalších assetů vypadá slibně. Se spoustou věcí si pak brzy poradí modeři, stačí, když bude alespoň trochu slušný základ. Taky se mi líbí, že (snad i díky New Vegas) konečně v Bethesdě znovuobjevili barvy a tak snad nebude všechno vypadat tak vyblitě zeleně jako ve trojce. I apokalypsa může mít živé barvy (což v současnosti dobře dokazuje i nový Max)

    Samozřejmě o hratelnosti se dá teď jen těžko spekulovat, ale minimálně ukázka lokací působí docela atmosféricky. Plus doufám, že ten sympatický ovčák bude jedním z možných společníků (a bude životaschopnější jak starý dobrý Dogmeat:))

    Mě tedy trailer docela nadchnul. Už jen tím, že namísto krátkých nejasných záběrů ukázal poměrně hodně na to, aby navnadil. A to potěší:)
    • No ja doufam, ze uz konecne opustili ten strasny engine na kterem jejich dila bezi snad od morrowindu. Treba uz po 15 letech konecne prestanou postavy levitovat nad zemi a nauci se po ni i chodit. Hlavne ale nesmi pokazit moznost modovani, bez toho bych si to asi ani nekoupil.
      • Khanemis
        Pochybuji, bude to pravděpodobně stejný engine, jen zase trochu více napucovaný. Určitě se nezbaví svých vývojářských nástrojů, které používají už tolik let. Zase na druhou stranu od třetího Falloutu po Skyrim udělal ten engine docela fajn změnu (třeba animace už nebyly tak vysloveně hnusné), takže třeba na tom ještě zapracují.
        Ideální to není, ale je pravda, že ta otevřenost modům zase vyvažuje některá negativa (už jen pro to, že i hráči s těmi jejich nástroji umí tvořit).
        Jsem jen zvědavý, jestli se jim do enginu podaří propašovat trochu větší interaktivitu prostředí. V současnosti je to hrozně mrtvé (přitom i některé experimentální mody ukazují, že by to šlo).

        Zase je pravda, že z toho videa mi přijde, že se snaží trochu stavět na vizuálu jejich (koupeného) Rage. Pochybuju ale, že by si vzali něco z jejich enginu.
        • No kdyz uz tu maji novou generaci konzoli, tak by byl nejvyssi cas poridit si neco poradneho. Zvlast kdyz si vzpomenu na ta mega mesta kde bylo venku najednou tak tucet lidi a kazdy domek se musi zvlast nacitat. Nebo kdyz tam mas vetsi fps, tak se ta hra totalne rozbije. Navic cely engine je na dx9 a je 32bit (z cehoz i vyplyvaji vyse popsane absurdity).
      • Smutná realita je ta, že by si nikdo nekoupil hry od Bethesdy kdyby nepodporovaly módy.
        Málo lidem však dojde, že pokud hra vyžaduje tuny módů aby se stala hratelnou, nedá se považovat za dobrou hru.
        • No ja bych si to dnes nekoupil, protoze proste tuhle firmu znam a vim, ze maji vzdycky neco resene naprosto podivnym zpusobem co bych chtel zmenit. Na druhou stranu takovy morrowind jsem jeste hral bez modu a rozhodne to nebyl problem. Kazdopadne kdyz udelaji zabavny svet tak budu rad, hlavne doufam ze tam nebudou tak nudne questy jako ve skyrimu.
        • PreidaQ
          Není pravda. Fanoušků Bethesdy je dost a ti určitě kupují na mody nehledě.
  • nevypada to zle, ale ani to není nic sokujiciho. Holt takovej fallout,no. Kazdopadne si myslim ze delat další Fallout není zrovna moc dobry napad, tak nejak mi prijde ze lidi to postapo momentalne moc nebere. Spis měli udelat další TES, tam by měli mega prodeje zaruceny.
    • S úvodem naprosto souhlasím. (Ačkoliv "noirový" záběr s chlapem ve fedoře mne docela dostal, "open-world" hru v kůži "Phila Marlowa bych si dal snad ještě radši než cyberpunk.)

      Ale proč by se F4 neprodával? A proč by lidi nebralo postapo zrovna těsně po premiéře Mad Maxe? Navíc F4 je pro Američany asi zajímavější značka než TES; nebo určitě ne méně zajímavá.
      • on se prodávat bude, ale TES by se prodávalo mnohem vic..no..kazdopadne na falloutu neprodelaj, tak vazny to zas není. A nemyslim si ze zrovna Mad Max by mel lidi tlacit k tomuhle zanru, navíc když bude mit vlastní hru. zas takovy sperk kinematografie to není aby to ovlivňovalo generace a jejich smysleni a nekam je to smerovalo.
        • já bych naopak řekl, že poslední roky se postapo fikce tak rozbujely a tak silně rezonují s obecnými společenskými náladami, že to je spíš sázka na jistotu
        • Co potom táhne táhle lidi k TES? Co ovlivňuje naše smýšlení a někam nás směřuje? *1*
          • popularita? serie azcala v roce 1994? Skyrim mel maga uspech? (na rozdil od falloutu 3), dodnes ho hraje 30-50k lidi na steamu(oproti par stovkam u falloutu)..atd...a ani nebyl třeba film:)
            • Skyrim se hraje (a od zacatku hral ) pouze a vyhradne kvuli komunite, ne proto, ze by udelali dobrou hru, ale ze tu hru nikoli do, ale Udelali prave hraci. Bez modu by po tom ani pes nestek.
              F3+ je davno v hrobe prave proto, ze to nejsou fallouty. Znam lidi, ktery si klidanko i dneska rozjedou F1/2. A vubec je netrapi jak to vypada. Samo ze si to asi neuzivaj tolik jako tenkrat, ale i dneska to sou spickovy hry.
            • Já bych řekl že Skyrim hrají do značné míry stejní hráči jako F3. F3 bezpochyby úspěch měl. Arenu a Daggerfall nikdo nezná, Morrowind zná možná moje generace hráčů. Komerčně velmi úspěšný byl až Oblivion, stejně jako F3 a Skyrim. (Skyrim asi nejvíc.) A pochybuju že by Beth/zenimax vyvíjela F4 kdyby komerční úspěch nečekala. Navíc TES by dal Onlinu ránu z milosti, zřejmě.
      • Khanemis
        Vsadím poslední stimpack, že ten noirový chlapík je ghůl:D To teprve budou monology s příznačným chraplákem. Taky mě ten záběr s ním docela zaujal:)

        EDIT
  • škoda, na rok 2015-2016 velmi prumerna grafika....
    • A velmi shitove animace.
      • Animace a engine jistě nebudou patřit mezi silné stránky. Ale vizuální stránka hry mi - soudě podle několika krátkých záběrů traileru - přijde podařená, o mnoho podařenější než F3 a FNV.

        Trochu jiný pohled, odlišný od zdejšího negativního přijetí, nabízí třeba jako vždy pozitivně naladěný Gopher, kterému se trailer evidentně líbí. *1*

        https://www.youtube.com/watch?v=yNP6VpP7GJU
        • Je ale jasné, že Trailer neznamená ingame grafiku, že? :)
          Spíš se mi zdá, že jediné co z tohoto traileru můžeme soudit je to, že kvalita F4 traileru byla znatelně nízko v prioritním žebříčku vývoje.
          • Neznamená? To nevím. Nemusí znamenat, ale snad ještě může. *5*
            • Může, to asi ano. Jen firmy mají tendenci dělat trailery s vložením náznaků ingame ukázek (třeba východ postavy z vaultu v tomto traileru), aby na hru vrhli lepší světlo. Realita je pak bohužel jiná, ale to není žádná novinka. Viz. Call of Duty trailery, to je solidní příklad.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší