Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud si někdo u open world stěžuje, že je slabej příběh... no, mně vadí, že si v need for speed nezastříli... Žalostný technický stav a chyby? Za 13 hodin hraní ani jeden pár hry (pro starý F3 a NV tak typické, stejně jako pro skyrim) nebo něco podobného. No a stěžovat si, že 50.cal nezabíjí vše na jednu ránu... to už je fakt mimo... tohle je FALLOUT! Lasery, plasma, mimozemšťani, miniatomovky...
    Power armor- jasný, je hned na začátku... zrezlej, po jeho prvním použití skoro vybytej, a jestli ho hodláte používat na běžné putování pustinou, tak se připravte, že se vám fúzní jádro vybije než najdete náhradní. Navíc power armor (i jiné zbroje) se dá vylepšovat a modifikovat... do takový míry, jako itemy ve skyrimu. Obecně nový crafting je pro mě jedna z nejlepších věcí ze hry... Ve trojce vás odpad zatěžoval. Tady? Tady si připadáte jak bezďák co se vydává na výpravy jen aby našel nějakej hliník, nebo měď...
    Nevím, proč recenzent nezmínil legendární nepřátele, ze kterých padá legendární loot (oba poznáte podle hvězdičky)... to je taky příjemná novinka... jelikož legendární itemy maj vlastnosti, které většinou nelze přidat craftem (elementární požkození- led, jed atd. u zbraní, odolnost proti robotům apod. u zbrojí)
    Hodnocení 7/10 bych typoval od puntičkáře, fanouška F1 a 2, nebo od člověka RPG hrami nepolíbeného...
    Já si hru užívám- vylepšování postavy, zbraní, zbroje, osady, průzkum, stovky hodin zábavy- ne, od open world RPG víc nečekám. Ale možná jsem divnej, mně bavil i dragon age II a Inquisition :D
    • az nato ze to nieje open world RPG ale open world FPS s minimum RPG prvkami...s falloutom to ma spolocny len nazov a temu...pre porovnanie s podobnou hrou rovnakeho zanru...stalker je minimalne o ligu lepsi...pre toto je aj 7/10 moc
      • Minimum? Přizpůsobení vzhledu, vylepšení postavy, zbraní, zbroje, craftění, questy, volby a dilemata...
        Nevim, co bys víc chtěl od RPG...
    • Nema to vyznam nai moc komentovať.

      "Emočně plochý" ... nvm ako moc hral tu hru, ale ja tam ma dost emocii, aj v hlavnej linii, ale aj vo vedlajsich.
      Ta hra si zasluzi podla mna 8 +.
      bugy su klasika v tejto hre, ale inak ja hodnotim po 30hodinach v hre kladne.
      • Popravdě jediná emoce, kterou jsem ve hře postřehl byla ta moje... aneb "vykecej se a dej mi ten quest ať můžu jít expit a hledat loot a výzbroj".
        Autor si asi představoval dialogy v kvalitě zaklínače... u kterého mě mj. průzkum světa vůbec nebavil... jen questy...
      • Na tom cisle stejne nezalezi. Tohle bude hit jako ostatni hry od Bethesdy a hlavne ta hra bude zit roky (jako ostatni hry od Bethesdy). *7*
  • Trošku lepší nadprůměr, recenze hru docela chválí, plně souhlasím, ty prachy za to stojí. V rámci konkurenčních titulů, pravda moc velký boj tam není, se Bethesda nemá za co stydět!
    Největší problém vidím v tom, že tvůrci hry vydávají moc brzo, moc se s tím nemazlí k dokonalosti. Každopádně nemám problém s tím, když výsledný produkt uzraje až časem :)
  • bože, takový chujovinky tu dostavaj pomalu 10/10 a u tyhle hry si budete hrát na buhvico a date 7/10 jak kdejaký srágoře, fakt spatnej vtip, nemám slov ale mam chut se sem uz nevracet, tohle je fakt zlo... *11* *11* *11* *11* *12* *12* *12* *11* *11* *11*
    • nightborne
      Omlouvám se, ale pokud máš pocit, že tvá pointa nebude znít dostatečně úderně, pokud ji neokořeníš deseti smajlíky, je poněkud obtížné tě brát vážně.
    • Tak se zdar už se teda nevracej..:P
  • typicky tsicali prumer 7 pro vse, ste banda teplych zizal
    • jsou to homoklady. ma to mit 3/10.
  • homeles8
    Můžu tam fetovat = parádní hra ♥
    • Pokud mi skleroza slouzi, tak v puvodnich se dalo i sexovat, a bez gumicky chytit breberky.
    • To jsou u Falloutu novinky, co?
      • homeles8
        novinky ne, ale vždycky když to jde, tak si tím poseru život i ve hře a pak se hra změní jen na hledání ingrediencí nebo drog, protože potřebuju jenom drogy, jenom drogy! Z postavičky se stane hnusnej feťák co chce fetovat a na všechno ostatní kašle. To mě baví. Akorát si ještě musím postavit ten baráček, kde bych se válel zfetovanej v koutě. i když to bych moh spíš v nějaký tý random zbořenině, nebo na nějakým vrakovišti. Akorát škoda, že pomocníci nefetujou.
  • Ristoro
    Respektuji názor autora, ale sedmičková hra to rozhodně není. Čím déle to hraji, tím mi to přijde lepší. Jasně, grafika je outdated, nasvícení venku je parádní, textury jsou otřesné, nevadí mi to. Co se postav a příběhu týče, začátek je poněkud klišé, trošku otočka s Falloutem 3, kde teď naopak hledáte svého syna, nicméně po pár hodinkách mě příběh chytil, zajímá mě, copak je ten Institute zač a proč všechny ty věci vlastně dělají. Co se postav týče, nesouhlasím, že nejsou zábavné. Většina lidí psala recenze asi po 2 hodinách, kde se dostanete k tomu nudnému Minutemanovi v muzeu a vyzkoušíte si power armor. To je jen ochutnávka toho, co vás čeká. Později narazíte na fantastické postavy, jako detektiv syntetik Valentine nebo parádní sarkastický feťák ghoul Hancock. CO se RPG prvů týče, zaručeně tady jsou a jsou sakra potřeba, pokud hrajete na survival. Strávil jsem několik hodin craftěním své zbroje a zbraní. Budování osady je příjemné odlehčení, pokud máte dost střílení a prozkoumávaní. Hra vás k tomu vůbec nenutí, což je paráda. Přestřelky jsou naprosto bombové, zvuky zbraní taktéž, fungují na jedničku. Největší chyba na hře je ovšem engine, na který už si všichni jaksi zvykli, dále jsou tu bugy, debilní UI a FPS dropy. Jinak je to kvalitka, mám tam asi 25 hodin a myslím že tam strávím ještě alespoň 10x tolik. Číslo dávat nebudu.
    • Na survival? Nechapu. Ja hraju na normal. Zkusil jsem dat jednou hard, ale kdyz jsem na toho prasopsa, kteryho jsem dal na dve rany z pistolky, vystrelil na hard asi 10x z combat rifle, tak jsem si rikal, ze asi nevydrzim s nabojema. Pak se mi stalo to same co recenzentovi, vlezu na hard do vaultu a tam vojak, tak ho strelim sniperkou 5x do hlavy, a az pak chcipne :-)
      • Ristoro
        V tom je ta krása Falloutu. Musíš řešit perky, upgrady zbraní i zbrojí. Je to těžké jako prase, ale tak to mám rád. Já mám třeba perky na zlepšené criticaly, takže sniperkou sundám headshotem i mutanta na jednu ránu, pokud dám critical. Pokud si z toho člověk chce udělat CoD, dá si to na easy/normal a není problém. V tomto případě dostane průměrnou hru.
        • Neřekl bych, že lehčí souboje dělají hru průměrnou. Třeba já bych uvítal, kdyby se každý souboj dal úplně přeskočit nebo se cokoli dalo zabít na jednu ránu, pro ten pocit, že jsem se něčemu ubránil. Hraju RPG kvůli příběhu/questům, kvůli průzkumu prostředí, kochání se nádhernými scenériemi, dělání screenshotů, hledání skrytých pokladů a zákoutí atd. Z těchto důvodů, i když to taky zdržuje, nepoužívám teleportaci, každou hru jsem si prošel kompletně pěšky, každý metr čtvereční. A člověka dokáže neuvěřitelně naštvat, když ho pak během cesty zabije nějaké zmutované zvířátko nebo divoké prase, které se mu spawne po cestě. Za respawn příšerek bych rovnou zabíjel, to je nejpitomější "bug", co znám. Když něco zabiju, má to do konce hry zůstat mrtvé a místo, kde to bylo, neobydlené...
          Nikdy jsem nic kromě Mafie 2 (která byla i na nejtěžší obtížnost lehká a krátká a není to RPG) nehrál na těžší obtížnost než normal, a to už hraju hry takových 16 let. U RPG by souboje měly být na úplně vedlejší koleji.
      • Ještě trošku nechápu autorovu výtku k ai nepřátel, případně bojům. Za mne musím sakra ocenit, že nepřátelé hned reagují na kontak a začnou se krýt. Prostě zalezu co nejdál se sniperkou, dám hedku ...a co to ? ..Nepřátelé začnou pobíhat, krýt se ..zachvilu mne najdou a jdou po mne. ...Tohled ve starých falloutech nebylo, taže palce nahoru.

        Jo a to že mne přerostlej supermutant, kterej má mozek velikosti psa a jde mne prostě zamáčknout, neobjehne přes celej blok aby mi vběhl do zad ...bych asi neřešil *15*
        • nightborne
          Mně třeba vadilo to, když raider "nožiči" a "trubkiči" vyběhli po přímce direkt na mě, čímž samozřejmě zaprvé vběhli mně přímo do rány, ale taky tím pochopitelně zablokovali palbu svých kolegů, kterým nakvačili před hlavně.

          Cpal jsem všechno do sneakingu a pak když sem začal sniperovat, dost často se nepřátelé jenom točili dokolečka a pálili nazdařbůh, dřepovali v krytu a vůbec se chovali divně.

          A což o to, s hodně velkým přimhouřením očí se nepřátelská AI ještě jakž takž dá překousnout, ale co předváděj tvý kámoši, to už je na skok do zdi občas =)).
          • Z toho důvodu jsou kámoši nesmrtelní :D ....A já cestuju jedině s Mr.Handym :D ...který nalétne do davu a řeže to hlava nehlava :D :D

            No, případně deathclaw uskakuje do stran :)

            Jinak konečně se všichi řežou mezi sebou :) Není nad sceny, kdy na mne vyběhne dav ghoulů a dřív než oni na mne skočí, tak na ně naskáčou divoký psyska, který šly zrovna kolem ... no a pak do toho ještě nějaký ten mutant a rider *8* Tohle prostě v jiné hře není .... a podobný konflikty, jsem si přál už od Fallouta 2.
            • nightborne
              Já chodil s Valentinem, pač jsem neměl nervy hackovat terminály a on si je dává levou zadní =). Ale v boji moc platnej nebyl, mno =)).
    • nightborne
      Hele, s tím příběhem to je takový... všelijaký. Nebudu ti samozřejmě nic spoilovat, ale to je právě ono, zezačátku vypadá nudně, pak to začne bejt zajmavý (přesně ta fáze, ve který nejspíš zrovna jsi)... ale pak ten konec... no, uvidíš =).
      • Spoustě lidí se ten závěr naopak líbí, soudě podle světovejch fór a recenzí. (Já ho ještě neviděl a ještě nějakou dobu neuvidím, takže nemohu soudit, jen doplním, že imo závěr příběhu není až tak podstatná věc, pokud nejde o vyloženě story-driven hru. A že osobně za asi nejlepší rozuzlení příběhu hry považuju konec Mafie 2, kde je všechno dořešený, jen ne polopatě převyprávěný, spíš naznačený - a obrovská spousta lidí ten závěr nechápe.)
    • Souhlasím, ta hra má zvláštní kouzlo. Mimochodem dobrá připomínka o náročnosti hry na nejvyší obtížnost.
      • * nejvyšší, vynchává mi kb notebooku
  • kkING
    po xx odehranych hodinach je to zatim nejzabavnejsi hra z novych falloutu. crafteni a vlastne kompletni system "recyklace" odpadu a managmentu osady dava prozkoumavani sveta a prolezani kazde ruiny daleko vetsi vyznam. AI bych rekl funguje vyborne, nepratele se schovavaji do krytu a vyklaneji se (zatim jsem naprisel na to zda muze i hrac a docela bych uvital radu pokud to jde :D ) utoci z vice stran. u tezsich souboju pak docela pomahaji i "drogy". u obtiznosti survival mi pak schazi nutnost neco snist a obcas spat a leceni tezsich zraneni pomoci stimpacku taky pusobi zvlastne. questy, pribeh a svet pak trpi nemoci vetsiny novejsich "open world" rpg, kdy na vzdalenosti dvou vesnic mate ve hre cele mesto a spoustu veci kolem a jako celek to pak vypada nedomyslene
  • Nikde ani zmínka o tom, že tuna hráčů mají problémy s tím, že se jim hra doteď ani nespustí, přestože splňují všechny nároky? Díky, games.cz.
    • Úkolem recenze není zjišťovat (a pak k tomu ještě třeba udělat graf), co si myslí hráči. Recenze je o tom, jak se k té hře staví člověk, který tu recenzi píše. A myslím, že tato recenze je hodně dobrá.
  • Nevím co je na tom pravdy ale pry hrajete za cyborga a vas "sny" je hlavní záporák a nakonec se musíte rozhodnout jestli zabít jeho nebo shodit bombu na Boston. Jestli by to byla pravda pak jde o paradni pribeh. / pozor možny spoilery *4*
    • super..tak priste napis ze je to spoiler na zacatku vety :)
      • nightborne
        Prosimtě, vždyť je to jenom ubohej troll... a ještě plácá (většinou) kraviny.
    • *1* Retardy, jako jsi ty bych spálil, zahrabal a pochcal hrob.
    • Jsem tvůj syn, Luku! Jinak já bych ho zabil a pak shodil bombu na Boston
  • DonVirtuous
    Ten váš gamesplay byl zklamáním, ten jouda co to tam hrál je k pláči... Samotná hra mě bavila asi 8 herních hodin, pak jsem omylem zabil jednu starou brécu v Diamond dity a hra mě bez quick savu nemilosrdně zabíjela nasranou ochranou.. Takže 8 herních hodin v pejči a začít od znova, to jo teda. Tuto debilní situaci jsem vyřešil cheatem na nesmrtelnost a vystřílel jsem celé znepřátelené Diamond city, zdálo by se že jsem problém vyřešil, prdlajs, tím že jsem všechny vystřílel jsem přišel o obchodníky a hra se stala ještě hůř hratelnou.. Hře bych za tyto nedomyšlené savy bez checkpointu a hromadu bugů dal ještě méně. Na druhou stranu, skalní fanoušci série toto všechno přehlídnou a ještě jsou nasraní že je 7 málo, nikdy se nezavděčíš všem..
    • Vzdyt tam mas defaultne nastaveno dalsich asi 5 loadu. Quicksave mi selhal jen jednou, ale vratilo me to asi jen o 5 minut zpet.
    • ten jouda, nezabil starou brecu, a nedal si jako totalni vypatlanej idijot nesmrtelnost. Toz tak.
    • Lze v menu nastavit aut. quick save při každém otevření inventáře. ...Tvoje blbost. A též nechápu že už jsi po 8 hod. v diamond. To jsi zatím přišel o hodně krásných lokalit, při průzkumech okolí. Já třeba do diamond dorazil kolem 20 hod. hraní :)
    • Si to rozeseres a pak nadavas na hru, typicke u her od bethesdy, vždycky rikam ze hrat jejich hry chce sebekazen, ne se tam chovat jak hovadoo:) je to komplexni hra a ma stovky moznosti, ukládat, ukládat a ukládat..porad..zapamatuj si to a budes v pohode:)
    • tak ty mas v hlave dobre vymrdano, davat nesmrtelnost za svoji debilitu.
      • DonVirtuous
        Mě je ták jedno. Vyzdvihnul jsem jednu trapnou zkušenost s touto přebugovanou hrou, takových propadů do textur, nesmrtelných enemáků a nesmyslné chování NPC tam bylo habakuk. Nemám zájem něco někde hledat v nastavení, hra má být v základu tak nastavená aby to dělala co má, opravdu na to kašlu.. Hru budu hrát a pořádně hodnotit hned jak jí opraví, zatím to je nedodělek pro ty škemraly co se nemohly dočkat.. Užijte si své dělání kompromisů, na to já Fallout zas tak rád nemám..
        • Davat si na novou hru nesmrtlenost muze akorat debiil.
          A vrat se do skoly na shodu podmetu s prisudkem. samej rettard tady.
          • DonVirtuous
            Zapl jsem god mod, všechny jsem vystřílel a pak jsem hru odinstaloval. Mou slohovou zdatnost zkouší věc které se říká hydroponie, světle modrá a vonící jak citron.
            • když máš vyhulíno tak si nainstaluj aspoň kontrolu pravopisu, jinak fruit je fakt dobrá odrůda *3*
            • v tom pripade preju at mas brzo novy pilulky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit