Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Si tu záplavu kvalitních portů uži.
  • TheGGG
    U nás máme v pohodě 11 megabajtů za sekundu, to u vás to vidím na jeden kilobajt za hodinu
  • TheGGG
    to je pravda, ještě že k větnamcům nechodím
  • Bohuzel, chytl ses do jeho pasti pane neomezeny. *5*
  • Velmi uzce, pokud tim kopirovanim nekomu vznika narok na odmenu, kterou mu neuhradis.
    Ta otazka je fakticka, mnoho lidi vubec nerozumi tomu, co je na tom spatneho a ty budes jeden z nich, i kdyz jsi presvedcen, ze jsi moudry, ve skutecnosti mas znacne omezeny rozhled a nechapes souvislosti.
  • walltar
    Hmm tak sem si řekl ... No zkusím to, zahraju si to, koupím si to. Akorát přes jejich stránku to koupit nejde, W8 nemám tak abychpravdu řekl, ak teď nevím co dělat.

    Lol ... tak sem na TPB v komentech našel fungující odkaz. Tak to je asi poprvé co jsem si díky TPB koupil hru. *1*
  • ucho
    škoda, že už nenapíšeš, v čem si odporuju... :) existují snad jen hry, které po vydání stojí 40 eur? uvědomuješ si, že v té citaci mluvím o malé množině her, které stojí po uvedení kolem 40 eur, ale potom existuje ještě celá řada levnějších her? (na kterou zřejmě záměrně zapomínáš nebo ji ignoruješ, stejně jako vše, co se ti nehodí do krámu :) )
  • Studovat ekonomii opravdu nemusím. Vidím kam "ekonomové" Evropu a Ameriku vedou i bez toho :-).
  • Pěkná diskuze, ale jsem již znaven. Ať si to prodávaj za jaký peníze chtěj, ale ať nebědujou nad mírou pirátství. Celkem by mě zajímal seriozní průzkum na téma "podíl pirátských kopií v závislosti na cenách her". Tak dobrou ucho, jejdásku, atd.
  • Sám si odporuješ, cituji Tě:

    "40 eur bych dal za hru jen v případě, že bych ji chtěl hned hrát (což se s mým nedostatkem volného času tak často nestává). to jsem naposledy udělal u GTA4 a možná to udělám teď u GTA5. jinak mi nedělá problém na hru půl roku až rok počkat a mít ji za 10-20 eur..."
  • Jo, mohla by stát 10 EUR. Samozřejmě elektronická distribuce vázaná na učet + nejaký příjem za DLC + možnost za poplatek krabici s bonusama, atd.

    Studovat naštěstí už nemusím, ale ty by jsi se mohl zamyslet. Je to stejný jako říkat zvednem daně a budou příjmy. Nebudou, každej bude šulit nebo danit v rájích i když je to zvýšená administrativa. Když budou daně nízký tak se čas strávenej na šulením nevyplatí. A to říkám i jako více levicově orientovaný člověk. Jde jen o to najít správnou míru. Ať klidně prodávaj hry tak jak teď, ale ať si nestěžujou že je cca 80% upirátěno. Když se jim vyplatí tento stav tak prosim.
  • ucho
    Tachy: měl by sis vzít do ruky kalkulačku a počítat. když bys chtěl prodávat AAA hru za 1,5 eur nebo klidně za 5 eur, musel bys prodat desítky miliónů kopií, aby se hra vůbec zaplatila. ty to považuješ za něco jednoduchého, s čím by nebyl problém... jenže tohle je jedna z mnoha věcí, ve kterých se pleteš. jinak pokud tě zajímá osud té hry, které nevyšla předobjednávka za 1 dolar, zjisti si to. logicky ji potom prodávali za "normální" cenu... pro tebe samozřejmě stále moc drahé http://store.steampowered.com/app/224420/
    jinak nikde jsem nepsal, že se v předprodeji udalo "zhruba milión kusů"... psal jsem, že to nebyl podle mě ani milión. tím jsem měl na mysli, že to mohlo být klidně něco kolem 400k. možná i něco kolem 200k...
  • On porad nechape ze ty lidi to hrali prave proto ze nemuseli platit. A ze kdyby platit museli, tak mozna nic nehrajou. A proto to na ekonomickou situaci THQ vliv zadnej mit nemuselo.
    Ta vase teorie ze kazdej kdo to stahne by si to koupil zacina byt ohrana. *7*
  • to Jejdásek:

    Položil jsi špatnou otázku. Správná zní: Kdyby všichni co hráli museli zaplatit uvedné sumy, hrálo by jich tolik aby zachránili THQ?
  • to ucho:
    píšeš: "Byl zde již i pokus, kdy hra stála v předobjednávce 1 dolar. podmínka byla, že se musí za měsíc a něco prodat 10 miliónů kopií... (a to nebyl ani AAA titul) a byl to průšvih, nevybral se snad ani jeden milión (přesné číslo jsem bohužel nedohledal)."

    1) Zaklínače 2 (považuji za AAA) se protalo za asi měsíc 1,7 mil. a odhad pirátských kopií cca 4,5 mil. proto dát podmínku 10 mil. za měsíc u neznáme hry špatné.

    2) z toho co jsi napsal víme že za měsíc utržila zhruba 1 mil. ale kolik by utržila za 40 EUR? Možná by ji za tu cenu ani nikdo nekoupil :-).
  • ucho
    - hry jsou dnes levné, nemusíš čekat rok, kolikrát stačí měsíc. navíc některé hry mají zaváděcí cenu kolem 20 eur. spousta kvalitních indie titulů i 10 eur. grimrock se předprodával za 8 dolarů. žádné DRM, hra byla už v akci snad za 3-4 dolary a hry se neprodalo ani milión kusů... tedy proč ignoruješ skutečnost, že se levná hra neprodává?
    - "Myslíte že by to někdo uděla u hry která stojí víc jak 10 EUR". ano, jsou lidé, kteří hry prostě rozdávají, mrkni se na takové steamgifts. i já jsem tam už rozhodil hry v ceně přes 100 eur a to rozhodně nejsem žádný rozhazovač...

    tvé představy o cenách her jsou naivní a neslučitelné s realitou. mimochodem jsi ignoroval, proč ztroskotal projekt předprodeje hry za 1 dolar, kdy si ji lidé nekupovali (demo k dispozici bylo a hra je průměrná, žádná katastrofa)
  • ano protože to nesmí být na plackách ale online.
  • Obvyňuješ mě z toho že si svým názorem zdůvodňuji pirátství? Klidně bych se vsadil že jsem za hry utratil víc než ty.

    Já netvrdím že mě výrobci okrádají, ale výrobci tvrdí že pirátství je ničí. Já jen tvrdím chce méňe pirátství snižte cenu to je vše. Ty hry z minulosti jsem taky kupoval, najdi si jeden z mých příspěvků. Na dnešní poměry byly drahé, ale měli jednu výhodu. Mohl si jí v klidu zahrát brácha, nebo kamarád nebo si ji mohl prodat. Dnes je to jinak. Hry by měli být levné ale na každého jedna licence.

    Všichni mě za to kritizujete, ale ze všech příspěvků zatím vylezlo že čekáte třeba rok na slevu a už vůbec pochybuju že pokud máte sourozence že si každej kupujete na svůj Steam účet stwejnou hru za 40 EUR. Já říkam slevu hned a prodá se toho víc. Například Left4Dead, Left4Dead2, Magica atd. vše jsem koupil Four pack a daroval kamarádům abych měl s kým hrát. Myslíte že by to někdo uděla u hry která stojí víc jak 10 EUR.
  • Nemas pravdu, 1) kopiruji se taky, 2) generuji mizivy prijem a 3) nemuze to fungovat jako standardni obchodni model, je to v podstate vyprodej stareho zbozi.
  • Otazka zni jinak, kdyby vsichni, co hrali za jejich hry za to poctive zaplatili, bylo by THQ mezi nami? A ja si dovolim rict, ano, byli.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit