Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jednoduse. Vetsina lidi, kdyz vidi, ze nekdo krade a nic se mu nedeje, tak si 1) rekne, ze by byli blbi, kdyby platili a za 2) kdyz vidi, ze ma nekdo spoustu neceho, tak to chteji taky.

    Naprosta vetsina hudebniku, kteri se chteji hudbou zivit, neni z piratstvi nadsena, prave naopak.
  • Moje manželka je z Indonésie a já tam strávil v součtu času skoro rok, takže ti na to odpovím. V Asii je na každem rohu ulice počítačová herna. Jen rodina mojí manželky má dvě. Jsou tam počítače na které chodí hrát lidi který nemají comp doma a platí za to. A teď se zeptám já Tebe kolik si myslíš že je v těch hernách legálních her? Notabene za 40 EUR a vázaný na Steam účet? Odpověď asi tušíš. Kdyby ale hra stala 1,5 EUR tak si ji spousta hráčů na svůj Steam účet může pořídit.
  • "100x vyšší" and the winner of biggest hyperbole is...
  • ucho
    tom: tak dotyčný řešil DVD v trafice, bylo adekvátní to srovnat s cenou DVD všeobecně. na toho Hobbita se jinak díváš špatně. za 699,- je ve steelbook verzi. klasická BluRay verze (2 disky) je za 599,-. na úplnou novinku to špatné není...
  • Presne tak DVD co maji dnes na kazdem rohu za 20,- si nikdo nekopiruje NIKDO a prodaji se jich hromady
  • Trackmanie to mam za takovy demo zdarma to je znacka co se tezko bude prodavat navic zavodni hra to je kapitola sama za sebe tam s cenovkou 1500,- neuspejes ani kdyby byla super ultra cool takze nizka cena u zavodnich her to je nutnost jinak mas jen stem sklady plne neprodejnejch kodu
  • Tak právě koukám do ceníku: Hobbit 699,- a ve 3D 799,- samozřejmě BR, kdo by si taky dnes kupoval film na DVD pokud to neni za 20,- v trafice? *8*
  • to ucho:

    Největší výdaje za nové hry byly asi:
    - The Lord of the Rings Online (lifetime membership cca 3800,-)
    - Dungeons & Dragons Online (není lifetime, tak mam premium a vše odemčeno + 33 charakter slotů, raději to ani nepočítám :-()

    Dále 179 her na Steamu (+cca 4 hry na druhém staem účtu pro "návštěvy" na hrani multiplayeru) a cca 10-15 krabicovek z výprodeje pod 1000 Kč

    To že si stěžuju že hry jsou drahý neznamená že si je nekupuju!!! Právě protože si je kupuju tak si stěžuju.
  • prave nebejt toho warezu ani by se plno lidi o spouste her nedozvedelo, hrajou plno her protoze je muzou stahnout a diky tomu si pak koupi dalsi dil protoze si nejakou serii oblibi
  • to ucho:
    1) Jane's AH-64D Longbow (byla tuším za necelých 1800,-)
    2) Command & Conquer: Red Alert
    3) Enemy Engaged: Apache vs Havoc (možná těsně pod tisíc)
    4) Duke Nukem 3D (ještě disketová verze)
    5) Dungeon Master 2 (ještě disketová verze)
    6) The Neverhood
    7) Jagged Alliance
    8) The Elder Scrolls II: Daggerfall
    je jich ještě víc ale teď už si nevzpomínám a krabice mam zaštrachaný.
  • Nijak, ale moralfag si mysli ze warez je kradez. *3*
  • A jak kradež souvisí s kopírováním? (to je jen řečnická otázka prosím pokud nejste hlupáci nereagovat, moudří to pochopí)
  • Vypocet kolik by se vydelalo na ARMA 3 za 2,5 je fajn. Fungovalo by to, jen ... . Kdo z milionu indu a cinanu kteri nemaji na hru za 44 E maji PC na kterem to pobezi? ...aha :-)
  • to Jejdasek:

    No, otázka zní kdyby Darksiders stálo 40 EUR dopadlo by THQ lépe? Pokud ne pak je to irelevantní.
  • ucho
    prosím, vyjmenuj alespoň 4 hry, které sis koupil za těch 1000-1500,-. už hodně dlouho jsem totiž neviděl hru, která stojí přes tisícovku (výjimka budiž diablo 3 - nejdražší a paradoxně pomalu snad i nejprodávanější hra minulého roku).
    pokusy, kdy lidé mohli za novou hru platit libovolnou sumu, zde již byly.
    a teď pozorně poslouchej. byl zde již i pokus, kdy hra stála v předobjednávce 1 dolar. podmínka byla, že se musí za měsíc a něco prodat 10 miliónů kopií... (a to nebyl ani AAA titul) a byl to průšvih, nevybral se snad ani jeden milión (přesné číslo jsem bohužel nedohledal). takže ne, nemáš pravdu v tom, jak by lidé najednou kupovali vše, když by to bylo tak levné. lidem obvykle nedělá problém zaplatit. většina lidí na to má. jen má řada lidí problém platit za něco, co si může pohodlně stáhnout zadarmo... ušetřené peníze pak utratí na něco jiného...
    pleteš se i v tom, že si myslíš, že by se přestaly dělat cracky... cracky se v prvé řadě dělají jako koníček, je to forma zábavy něco obejít a prolomit. není to něco stylem: tady to máš, nemusíš za to platit... tedy dokud budou vznikat hry s ochranou, budou vznikat i cracky na ty ochrany... jediný problém současnosti je, že se z toho stala tak masová záležitost, kdy je stahování čehokoli velmi jednoduché...
  • Nepisu, jen mas zkresleny pohled a nedostatek informaci. Ano, farmaceuticky prumysl je vynosny byznys, ale prave a jen diky tomu, ze nemuzes jen tak zkopirovat neco, do ceho nekdo jiny pri vyvoji nasypal desitky milionu dolaru. Nektere zivotne dulezite leky jsou velmi drahe a adekvatni nahrada za ne neni.

    Prodej vzduchu a prodej hry, do jejiz vyvoje byly investovany stovky milionu korun neni srovnatelny. To neco co za to stoji je prece ta samotna hra. A jestli tvrdis, ze co se da ukrast se ma krast (a tak fakticky jedna vetsina pc hracu), pak to plne ospravedlnuje drm (treba jako ma diablo 3), protoze na lidi s takovym smyslenim nic jineho fungovat nebude.
  • Je hra na Steamu ? Že bych si ji rád koupil
  • No vidíš. Já jich mám asi 8 her za 1000-1500 a teď spousty z akcí na steamu který v mém věku ani nemám čas moc hrát. Ale hrál jsem hodně upirátěných her, některé jsem si později v akci koupil. Ale kdybych měl možnost koupit ty hry ve věku kdy jsem měl čas a kdy byl daný titul "in" za mě v té době dostupné ceny koupil bych jich mnohem mnohem víc a míň upirátil a takových lidí je hodně. Jsem přesvědčen že v důsledku by to mělo pro vývojáře pozitivná dopady. Tím že jsou ceny tam kde jsou je vysoká míra pirátství, tím klesá jeho odsuzovaní v kolektivu a hlavně roste dostupnust. Kdo by dělal cracky pro pirátské kopie kdyby se poměr originál:warez obrátil.
  • dvd z tržnice od vietnamca není originál
  • Jak mají špatný vliv na své okolí? Když si tvůj kamarád stáhne hru a řekne: "To je fakt super pařba!" Tak si ji jako platící (a nebo líný stahovat) člověk půjdeš a NEkoupíš?

    Kdyby se tolik nepirátila hudba (a kdyby to všechno nebylo na youtube), tak by všechny ty populární skupiny neměly xy trilionů fanoušků ze všech koutů galaxie a na jejich koncerty by skoro nikdo nechodil...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit