Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tachy: jo a za tim darksiders stalo THQ, asi vis jak dopadlo, ne?
  • A přesně proto je vyčíslování "škod" stylem: ušlé tržby = počet torrent downloadů* 50éček nesmysl. Když do systému (herního trhu) nikdy nic nedali a nedají -> nic tam nikdy nechybělo a nechybí.

    Tohle lze samozřejmě vztáhnout jen na "zapřísáhlé" (ehm, jak to lépe vyjádřit? *15* ) piráty a nelze až tak zjednodušovat celou situaci.
  • Ja mam vsechno legalni.
  • to ucho:
    "Tachy vytasil s teorií, že když budou prodávat za 1,5 euro, že na tom trhnou balík. " To vůbec není pravda. Diskuze vznikla protože vyrobci her tvrdí že pirátství je hrozný problém který zabíjí herní průmyls. Např. Záklínač 2 20% orig vs. 80% pirátských. A já tvrdím, že lze najít cenu při které je pro většinu pirátů pirátství nezajímavé a že při této ceně ještě vydělají více než standardním způsobem.
  • Konzole, ale treba i diablo 3, krasne ukazuji, ze kdyz je warezit obtizne az nemozne, tak se najednou plati, tech hernich piratu, co by bez warezu prestalo hrat hry, zas tolik nebude, ale maji velmi spatny vliv na sve okoli.
  • Kradou i velmi majetni lide a naopak byvaji velmi poctivi i ti nemajetni.
  • to ucho:

    stále si neuvedl za uvedené hry prodělali či vydělali. Takže jedinej kdo to nepochopil jsi ty.
  • ucho
    jasně, takže se dostáváme ke klasice diskuzí o pirátství. lidé platící za hry jsou hlupáci a lidé, co si je stahují, jsou rebelové, kteří spasí svět... *5*
  • Na tebe krasne plati to "hloupejsi nemajici rozhled", bohuzel si to neuvedomujes.
  • to ucho:
    cituji: "ceny her jsou překvapivě rozumné. dát za novinku 500-800,- je pro PRACUJÍCÍHO člověka nic."

    Kolik dětí asi pracuje? Masové hraní probíhá v určité věkové kategorii. Ve věku kdy máš čas nemáš peníze a když příjde věk že máš peníze už nemáš čas. Celá diskuze je o tom zda pirátství ničí herní průmysl. Kdo asi ty hry asi nejvíc pirátí? Děti. Koupí jednu a 5 jich stáhne. Všichni řvou sakra je tu hodně pirátů, ničí nám to obchod. Já tvrdim že není někdo kdo není pirát a má vše legální a že je pirát a má vše ilegální. Já tvrdim že je to mix, koupim to pro mě nejdůležitější a zbytek stáhnu protože na to nemám, nebo to nejsem ochoten tolik investovat. Rozpočet je prostě omezen.
  • Přesně. Mám přehled, koukám na review takže vím, jakou hru chci a zkrátka počkám, až bude ve slevě, nebo až klesne. Jinak (čas od času) maximálně těch 20EUR ale to jenom u her, který velice pravděpodobně vydrží hodiny a hodiny (klidně rozprostřený na tejdny, měsíce). Teďka mě možná donutí Skyrim překročit 20EUR a Borderlands se čtyřma DLC. Díky nakupování ve slevách sem takhle ušetřil už několik tisíc KČ.
  • že je to riziko podnikání s tím souhlasím o plavkách tak tomu se říká průzkum trhu, ale jestli by se tím měli vývojáři řídit kolik procent lidí jsou sprostí zloději tak by nevznikali áčkové tituly a zasekli bychom se na hopsačce Mario. Máš pravdu vývojáři počítají s počtem prodaných kopií her a tím riskují když vynakládají na vývoj. Někdy to hold přepísknou jako Squere Enix ( tam byl prodej docela ucházející 2.5 mil kopií ) ale náklady na vývoj byl prostě vyšší a jak to dopadlo všichni víme. Není vina studia že lidi sprostě kradou ( spíš byli naivní ) Nakonec se dopracujem k tomu že vývojáři budou chtít peníze předem jak se to teď objevuje na stemu a to už bude opravdový konec AAA titulů.
  • ucho
    Tachy: uvedené hry nevlastníš a přitom tvrdíš, že nízká cena rovná se super prodeje. nesáhneš ani po hře zadarmo... tak doufám, že už jsi pochopil, že si to představuješ malinko zjednodušeně...

    x: ale já neřeším, kolik lidí si hru stáhne, já řeším, kolik lidí si ji koupí. v tomto vlákně se Tachy vytasil s teorií, že když budou prodávat za 1,5 euro, že na tom trhnou balík. jenže jak tvrdíš ty, ten koláč potenciálních kupců je omezený. proto musí stanovit cenu tak nějak normální, aby na tom vydělali podle odhadovaného počtu prodejů. a proto je nesmysl prodávat AAA titul skoro zadarmo...
  • Ty lidi nemaj uctu k mym penezum a predevsim ke me, jako k zakaznikovi, coz je nejzakladnejsi predpoklad. Snazej se me okrast - viz nefunkcni sc, viz nefunkcni diablo ... a mohli by sme pokracovat doaleluja. Viz neskutecne zabugovany temer cokoli ...

    Leda tupec se nechava stale dokola okradat, a trotl si jeste rika, jak je uber, ze za to plati ...
  • Možná se o nich bude psát, resp. se o nich někdo někde zmíní, nicméně se domnívám, že by byl marketing lepší, kdyby díky němu dokázali prodat víc kusů.
    Tak jako tak, kdo pirátí hry většinou jenom vysílá ostatním signál, že je takový nemehlo, že si neumí vydělat pár stovek (pokud samozřejmě není nějak fyzicky znevýhodněn).
    Pak už nezbývá nic jiného než jenom říct "Není zač", protože díky lidem, který za hry resp. software obecně platí, hry resp. software pořád existují.
    Krom toho tím (pirátěním), člověk jasně vysílá (mimo vlastní neschopnosti) absolutně žádnou úctu k práci jiných lidí. Obecně se mi zdá, že lidi, který pirátí jsou povětšinou hloupější a mají menší rozhled apod.
  • 2ucho: vyroba her je uplne stejnej kseft jako vyroba cehokoli jinyho ... pokud vrazim do hry stovky mega, asi bych mel mit zatracene dobre spocitano, ze se toho proda aspon za dvojnasobek.

    Kdyz budes delat uzasny dokonaly rochliky "do zlatova vypeceny" ... a budes prodavat za 20cku kus, tak si 99% lidi dojde koupit ten gumovej standard za 2Kc ke konkurenci ... (v tomhle pripade na warez) a ty budes brecet, zes do toho vrazil maslo, a ne ztuzenj tuk, zes to pek v poradny peci, a ne mikrovlnce, zes to posipal makem, a ne nejakym cimsi ... a ze te to prece stalo stovky mega, tak to nemuzes prodavat za min.

    Takze sme zase u toho - existuje X kupcu (tecka).

    Ze vedle toho existuje jeste Y downloaderu je zcela nezajimavy. To je stejny, jako kdybych resil, ze mam na planete 6G lidi => vyrobim 6G podprsenek ... a pak se budu cilit, ze pulka z toho sou chlapi ...
  • to ucho:

    Chodíš pořád kolem horké kaše. Ne, uvedené hry nevlastním, ale to není podstatné. Podstatné je to zda tvůrci při uvedených cenách vydělali nebo prodělali. Dále by mne zajímal podíl originálních a pirátských kopií uvedench her. Děkuji.
  • na konzolích prostě hrají nerdi co kradou od rána do večera, zlaté PC kde mam kvalitní hry a ne také smažky.
  • ucho
    40 eur bych dal za hru jen v případě, že bych ji chtěl hned hrát (což se s mým nedostatkem volného času tak často nestává). to jsem naposledy udělal u GTA4 a možná to udělám teď u GTA5. jinak mi nedělá problém na hru půl roku až rok počkat a mít ji za 10-20 eur...
  • Vzhledem k tomu, ze sem na tom v kine byl, mi prijde cokoli vic nez cena placky moc. Jak s oblibou piratobijci tvrdi - prava sem si uz zaplatil (a vzhledem k pozdejsimu vysilani v TV, jeste nekolikrat zaplatim).

    Pokud se to za 50Kc nevyplati a za 200 je to neprodejny, tak nekdo neco radne po.ral ... a to vyrobce takovyho neprodejnyho produktu. Taky dodavaz auta ze zalada a divis se, ze je nikdo nechce a za min se to nevyplati?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší