Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ono to s piratstvom a hlavne statistikami o nom nie je take jednoduche. Percento stiahnuti na torrentoch vs realny predaj je nic nehovoriace cislo. Su viacere skupiny stahovacov, ktory skodia game business ako takemu roznou mierou. Skupina "mam na to ale radsej si kupim chlast atd." je najskodlivejsia, parazituju na platiacich zakaznikoch. Dalsia skupina deciek, ktore na to nemaju, ti nejako neskodia prave naopak, hranim piratskych kopii sa z nich vytvaraju potencionalny zakaznici do buducna ked uz vlastny prijem mat budu. Skupina konzolistov, ktory piratia hry na pc , skusia a potom kupia na konzolu akurat kazia statistiky PC platforme. Kazdopadne skupina tych co stiahnu , zahraju a nasledne kupia za cenu, ktora zodpoveda kvalitam je naidealnejsia pre vyvoj odvetvia ako takeho. Pretoze to je jedina skupina co naozaj realne ohodnocuje peniazmi kvalitu produktu bez vplyvu hype a marketingu. Mat tolko casu robim to aj ja, ale na hranie piratskych kopii nemam vobec cas, nestiham hrat ani legalne hry co mam ;-)
    Dokonca je ta posledne menovana skupina "piratov" pre game business a jejo zdravy vyvoj omnoho lepsia ako ti co kupia hru day one len na zaklade marketingu a hype. Pretoze len peniazmi a dopytom sa da urcovat jeho dalsie smerovanie.
  • Je hra na Steamu ? Že bych si ji rád koupil
  • hele lidi nehajim piraty kazdej ma nejakej duvod proc raci taha nez kupuje at to sou prachy no to je jedno ale neliby se mi tahle doba kde si lidi kupujou takovehle voloviny kdo normalni by si takoou blbost koupil
  • "Hra samotná je o tvorbě her a vedení vývojářského studia. Majitelé této upravené kopie na vlastní virtuální kůži zjistí, jaké to je." ... „Hráči postupem času zjistí, že jejich finanční zásoby dochází a postupně se zvyšuje šance, že jejich nový titul bude obětí pirátů. A jak jde čas, nakonec jejich studio zbankrotuje“.

    Mám to chápat tak, že v originální hře neexistuje pirátství a v cracknuté ano? A že nejsou ve hře možnosti jak na to reagovat? Pokud to tak je, tak to musí být fakt "skvělý" simulátor vedení vývojářského studia i originální verzi. :-)
    • Ja bych to chapal tak, ze vyvojari jsou retardovani ekonomicti sebevrazi, kteri delaji produkt, o kterem netusi, kolik se ho tak muze prodat, ale pro sychr toho nabouchaj plny sklady ... a pak brecej, ze se neprodava.

      Jakejkoli normalni podnikatel totiz kalkuluje predem, kolik asi tak musi do vyrobku vrazit, za kolik se asi tak da prodat, a kolik kusu asi tak musi prodat, aby se zaplatily nastroje ... a kdyz to vsechno ma, a vychazi to, tak si trebas veme uver, a samo naprosto VZDY s rizikem, ze to nevyjde, a neproda => zkrachuje.

      A to toho chudaka podnikatele dokonce zadnej zakon nechrani pred tim, aby prisla konkurence a zacla vyrabet defakto totez.
    • Asi tak nejak. :)
      Oni zabudovali zaujímavý prvok do piratskej hry. Ale do samtoneho "simulátora" nie.
      Wait... :))
      • Epic FAIL hehehe
    • Asi půjdu stáhnout tu cracklou verzi, alespoň to bude po delší době pořádná herní výzva :-).
  • Tyhle vývojářské kecy mně fakt štvou... párkrát do týdne chodím na steam a koukám na novinky jestli nevyjde něco co bych koupil. Další díl grimrock, xenonauts, ...? Ani prd. Ale zato sraček je tam plno. Před lety, když jsem nevydělával, tak jsem hry stahoval - se přiznám. Ale nakonec jsem si ty, co za to stály stejně koupil ve všelijakých classic edicích... když už na to bylo. (Stejně tak jsem vyrostl na Windows, nevydělali na mně kdysi... ale jak se jim to teď rentuje...)
    Dal jsem toto konkrétní studio do google a nenašel jsem žádnou hru co vyprodukovali, zato milión odkazu na variaci tohoto článku - takže se pouze chtějí zviditělňovat a ty pindy o pirátství jsou jen šaráda... takže úspěch jim v žádném případě nepřeji neboť jejich první kroky jsou plné pokrytectví... ať zanechají poraženeckých keců, jdou dělat něco jiného a dají prostor nadšencům...
    • Je to nové studio, tohle je jejich první hra.
    • smejki
      upřímně nechápu, proč tě "ty kecy" štvou, když se tě evidentně nijak netýkají.
  • Kdyby tam bylo možné simulovat vydání AAA hry pouze digitálně na Steamu za 10 EUR + 1x DLC zdarma v době vydání + 2x DLC za 1,95 EUR po třech měsících od vydání hry s tím že by tato DLC byla a jejich obsah byla oznámena již den vydání hry (narozdíl od hry za 40 EUR), tak, se vsadím že by šla v klidu dohrát i ta pirástká verze. Možná by se chlapci v Greenheart Games na prodejní statistikou divili.
    • XorxoxTalarius
      No ja bych si tipl ze to bude nastavene tak, ze cim jsi v pokrocilejsi dobe, tim vetsi piratstvi je a nehledi to na zadne dalsi faktory. Jelikoz jinak by jsi treba mohl nastavit nejake obrany proti tomu (coz podle reakci nejde vubec).
      Ale souhlasim s tebou, pokud by to udelali nejak rozumne tak si to pak spousta lidi koupila, takhle jen vidi hru ktera nejde dohrat a rekli si "dekuji nechci".
      • No mě ARMA 2 taky jednou úplně odradila, když jsem zjistil, že netrefím ani vrata od stodoly. :-D
  • Musím říct že si tím udělaly minimálně reklamu
  • No nevim jestli je tohle uplne spravny pristup, vzhledem k tomu ze delat demoverze vyslo z mody tak to dost lidi nahrazuje tim ze stahne piratskou verzi ozkousi a pokud je to zaujme tak hru teprv koupi. Takze ten velky nepomer klidne muze jen znamenat, ze neni o co stat a vetsinu lidi to nezaujalo. Pripadne dokonce zminena "DRM" mohla odradit potencialni kupce, kteri toto povazuji za standardni soucast hry kdyz si na to jsou schopni stezovat na oficialnich forech.
    • Pro me je to presne tak - pokud crackla verze hry nefunguje, vubec se nezabyvam myslenkou na jeji nakup, jednoduse predpokladam, ze bude fungovat uplne stejne blbe. Ono to tak totiz v 99% pripadu plati.
    • XorxoxTalarius
      Chapou co chces rict a proto plus a souhlas.
  • RakeW
    Game Dev Story jsem nikdy nehrál, ale tohle mi přijde zábavné, soudě dle dema (omezeno 5 lety vývoje). Jen bych se trochu bál, že to bude pořád dokola to stejné, i když který Tycoon není...

    Největší úspěch zaznamenala detektivní adventura (jméno jsem zapomněl) na PC (přes 500K prodaných kusů), ale ani středověká strategie Massarce of Nuns a dungeon Caves of Bohemia si nevedly špatně.

    Přiznávám, že po zahrání dema jsem o koupi začal přemýšlet, pokud by to bylo do dvou stovek. Teď ještě, aby jim fungoval web, no :).

    EDIT: Jinak se jim samozřejmě povedlo to, o co se s tou protipirátskou ochranou snažili - nebýt tohohle článku, vůbec bych si té hry nevšiml :).
    • Čoveče to ujde, moje sci-fi RPG pro dospělé na PC vydělalo jen 100K... Naproti tomu simulace virtuálního zvířete na TES byla absolutní propadák a přišel jsem kvůli ní o 30 fanoušků *1*
    • nekromant33
      stereotypnost se muze dostavit, z toho co jsem videl to vypada komplexnejsi nez game dev story u kteryho jsem stravil strasne casu a hral hru nekolikrat (myslim tim, ze jsem treba po 30ti letech s jednim studiem vytvoril nove a zkusil vyssi score apod.)

      edit: tak se mi dokonce (narozdíl od game dev story) povedlo i zbankrotovat :D
  • Vtipné bohužel pro vývojáře krutá realita *9*
    • Pro retardovane ano ... ti normalni nekalkulujou s tim, kolik lidi je na planete, ale s tim, kolik lidi si jejich produkt koupi, coz je podstatne omezenejsi skupina, a tomu prizpusobi rozpocet.

      Pokud tu byl zminenj zaklinac, tak rekneme ze budu kalkulovat s milionem prodanych kopii, na ten milion nadimenzuju rozpocet tak, abych neprodelal =>kdyz se proda vic, vydelal sem. Kdyz se proda min, prodelal sem. V obou pripadech jde o riziko podnikani - kdyz je zima, plavky se taky moc neprodavaj ... budem zalovat ... Boha (nebo koho) ... za to ze je zima? Ja sem prece pocital s tim, ze bude leto, a ten parchant mi to zkazil ... a ted mi hnije ve skladu vagon plavek.
      • že je to riziko podnikání s tím souhlasím o plavkách tak tomu se říká průzkum trhu, ale jestli by se tím měli vývojáři řídit kolik procent lidí jsou sprostí zloději tak by nevznikali áčkové tituly a zasekli bychom se na hopsačce Mario. Máš pravdu vývojáři počítají s počtem prodaných kopií her a tím riskují když vynakládají na vývoj. Někdy to hold přepísknou jako Squere Enix ( tam byl prodej docela ucházející 2.5 mil kopií ) ale náklady na vývoj byl prostě vyšší a jak to dopadlo všichni víme. Není vina studia že lidi sprostě kradou ( spíš byli naivní ) Nakonec se dopracujem k tomu že vývojáři budou chtít peníze předem jak se to teď objevuje na stemu a to už bude opravdový konec AAA titulů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit